User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
77 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Doğuş otomotivde satış temsilcisi imkanları

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Doğuş otomotivde satış temsilcisi imkanları

Bugün daha önce satış temsilcisi pozisyonu için başvuru yaptığım doğuş otomotivden arandım.Yarın için görüşmeye çağırdılar.Otomobiller hakkında bilgim konusunda sıkıntı olmaz.Üniversite mezunuyum askerlikte yapıldı kısa dönem.Satış alanında da üniversite hazırlık sınıfında part time başladığım sektörde 9.yılıma giriyorum.Şartları nasıldır?Görüşmede nasıl olmalı açıkcası istediğim bir iş şuan çalıştığım yerde 6.yılım hem ben hem firma sahibi birbirimizden gayet memnunuz ama kariyer yapabileceğim ve keyifle çalışacağım Bi sektöre geçmek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi para aldıklarını biliyorum , kuzenim fiatda çalışıyor doğuşta çalışanlar satış elemanlarının f30a bindiğini söylemişti yan yana bayileri

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu benim de merak ettiğim bir konu. Ben daha çok bayi&merkez koordinasyonu tarzı pozisyonlar istesem de satış danışmanlığına da başvuruyorum, henüz ses yok.

Görüşme sonrası siz de edindiğiniz bilgileri özelden veya açıktan paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Bol şanslar, aklınıza ve gönlünüze yatan bir görüşme olur umarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana göre böyle bir durumda mantık ağır basmalı ; yani nerede gelecek görüyorsanız , alanınızda maddi/manevi katkıları olacaksa orası tercih edilmelidir .

Fakat altta belirttiğiniz memnuniyet durumunu ele alıp mantığı bir kenara bırakırsak ; mevcut halinizden memnunsanız hem pozisyon hemde patron-çalışan ilişkisinde sorun yaşamıyorsanız bence bunlardan vazgeçmeye yetecek kadar etkili bir sebep olmalı yukarıda belirttiğim maddi/manevi kazanç ile alakalı .

Aksi takdirde çok cazip olmayan bir teklifi sadece kurumsal diye ( doğuş olarak belirttiğiniz için sebep bunu gördüm ) tercih etmek çok doğru olmaz . Adaptasyon süreci , çalışma ortamı , prensipler vs bir çok etken düzeninizi bozabilir bunlara bağlı olarak da eski çalıştığınız rahatlığı bulamayabilirsiniz

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyla ilgili deneyimli arkadaşlardan olumlu olumsuz yorumlarını bekliyoruz bu sektörün. Benimde ilgilendiğim bi iş alanı ancak internetten belli sitelerden başvuru sayısı fazla olduğu için sıra gelmiyor herhalde bizim de aranmamıza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre böyle bir durumda mantık ağır basmalı ; yani nerede gelecek görüyorsanız , alanınızda maddi/manevi katkıları olacaksa orası tercih edilmelidir .

Fakat altta belirttiğiniz memnuniyet durumunu ele alıp mantığı bir kenara bırakırsak ; mevcut halinizden memnunsanız hem pozisyon hemde patron-çalışan ilişkisinde sorun yaşamıyorsanız bence bunlardan vazgeçmeye yetecek kadar etkili bir sebep olmalı yukarıda belirttiğim maddi/manevi kazanç ile alakalı .

Aksi takdirde çok cazip olmayan bir teklifi sadece kurumsal diye ( doğuş olarak belirttiğiniz için sebep bunu gördüm ) tercih etmek çok doğru olmaz . Adaptasyon süreci , çalışma ortamı , prensipler vs bir çok etken düzeninizi bozabilir bunlara bağlı olarak da eski çalıştığınız rahatlığı bulamayabilirsiniz
    Patronumdan gayet memnunum beyaz eşya sektöründe üst segment markaların bayisiyiz.Çok şükür büyük konuşmayayım batma kapanma gibi bir durumumuz olmaz.Ama yaşı var ve ona bişey olursa ailenin diğer bireyleri ile aynı huzurlu ortamda devam edebileceğimizi düşünmüyorum.Bende 5-10 sene sonra kolay iş bulup böyle bir kariyer planlaması yapabileceğimi sanmıyorum tercih edilme durumlarından dolayı belli bir yaştan sonra.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu benim de merak ettiğim bir konu. Ben daha çok bayi&merkez koordinasyonu tarzı pozisyonlar istesem de satış danışmanlığına da başvuruyorum, henüz ses yok.

Görüşme sonrası siz de edindiğiniz bilgileri özelden veya açıktan paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Bol şanslar, aklınıza ve gönlünüze yatan bir görüşme olur umarım
    Teşekkür ederim paylaşırım tabiki isteyen herkes umarım istediği işte çalışır.Çok şükür her sabah gidecek bir işim var ama otomobil sektöründe daha mutlu olacağımı düşünüyorum .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş yerimde tek üniversite mezunu benim(yanlış anlaşılmak istemem bunu Bi üstünlük gördüğümden belirtmedim)yaş ortalaması 40 ve üstü en gençleri de benim.Ben 6 senedir benden sonra en kısa çalışanımız 20 senedir orada çalışıyor.Buna rağmen sorumluluk bende sağolsun güveniyor firma sahibi bana.Gelirimde ortalama ama tek kişi çalışarak ev geçindirecek düzeyde değil henüz.Hem kariyerim için hem de biraz daha fazla getiri için düşünüyorum başla sektörü.

ReFiK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aramızda ss motors, yeniköy, nasyonel, autobank imperial gibi yerlerde çalışanlar var mı? Bende oraların çalışma imkanlarını merak ediyorum. Kariyer sitelerinde pek iş ilanları olmuyor, nasıl girebiliriz ?

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakında başlıyorum bende şimdilik detay vermiyim, işi bi görüyim tabi ben direk satiştan değilde test sürüşü asistanı olarak başlıcam(tabi satışta yapma diyen olmadı ) daha sonra satışa geçme ihtimalim var. 22 yaşında tecrübesiz birini direk satıştan başlatmaları mucize olurdu zaten.

Tüm gönülden isteyen arkadaşlara nasip olur inşallah yanlız pek kolay almıyorlar işe, girmek pek basit değil.. Çok fazla başvuran var bu pozisyona ..

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben doğuşun görüşmesine gittim şartlsrı iyi ancak tek gün izinle çalışıyorsunuz çok kasmayın normal sorular soruyorlar görüşmeyi geçtikten sonra kişilik testine sokuyorlar 1.5 saatlik

gfb01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok fazla arkadaşım var çalışan seat toyota koluman vw hemen hemen tüm markalarda çalışan arkadaşım mevcut sadece aralık ayı primi toyota ve vw de 10000 yattı maaş asgariden biraz fazla ama primleri iyi passat 2 fatura arteon 3 fatura gibi

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu takipteyim bende 3 yıldır satış sektöründeyim , araç satış olayına bende geçmeyi düşünüyorum , görüşlerini şartlarını vs. yazarsan sevinirim bilgimiz olmuş olur , honda yı düşündüm bende ne veriyor prim vs. çalışan var mı acaba ?
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski bir bayi/satış çalışanı olarak yorum yazayım: Kimlik olarak çok güzel,çok zevkli bir iş.Stres,sorun vs cabası tabi
    kazanç olarak bireysel yetenek çok önemli..Ne kadar çok satarsan o kadar çok kazanırsın...

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir İnsan kaynakları olarak tavsiyelerimi sunabilirim.
    Takım elbise giy ve traş ol
    Görüşmede ellerini masanın üzerinden aşagı indirme
    Karşındaki kişinin konuşmasını yarıda kesme
    Bilmediğin birşey varsa açıkca söyle açık sözlü ol
    Yaparız,ederiz onlar kolay gibi cümleler sakın kullanma
    Konuşurken kesinlikle göz teması kurmaya çalış
    Unutma ilk etkileşim herşeyden önce gelir şimdiden hayırlı olsun
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belirttiğin kurumda ve pozisyonda uzun süredir çalışan bir arkadaşım var. Eğer önceliğin paraysa ücret olarak çok tatmin edici düzeyde, ancak sosyal anlamda ve aile huzuru anlamında rezalet. 60 günlük bir takvim süresi boyunca yalnızca 1 (BİR) gün izin yapmalarına izin verildiği dönemler hiç de az değil. Sırf parası için katlanıyor bu saçmalığa insanlar. Hayatlarını satıyorlar benim bakış açıma göre. Ama sen böyle bakmıyor ve ben huzuru böyle de sağlarım yeter ki parası iyi olsun diyorsan go for it.
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maas asgarıden bıraz fazla denılıyor , bır baska yorum da cok ıyı maas dıyor.asgarının bıraz ustu bana gore su devir için hiçte iyi bir para değil.

Kaldı ki bence bu işin x bir mağazada satış yapmaktan pek bir farkı yok,jean yerıne otomobil satıyorsun.tek gün izin olayı zaten kotu.ben sahsen satıs temsılcısı/sorumlusu sektorlerınde hıcbırının ıyı oldugunu sanmıyorum.para getırsede vakıt ve huzuru alıp goturecektır

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlışınız var tüm bayiler dediğiniz gibi değil benim bi arkadaşım şimdi mercedes satıyo, bayide ki iş yoğunluğuna göre istediği zaman izin alma şansı var, maaşı iyi ayrıca altına araç ta verildi, kimse neden az satış yaptın da demiyor. Daha 3 gün önce aradım izinliyim geziyorum dedi.

Yanı her bayi öyle değil çalışacağınız yeri iyi secmelisiniz. Şartları sıkı olan yerlerde tabiki var ama her yer öyle değil.. buda size kalmış bişey, araştırıp ona göre girmek lazım.

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkes maaşı iyi demiş de ne kadar iyi bir örnek verin hele

ben borusanla görüştüm o kadar izinsizliğe mesaiye rağmen şu an piyasaya göre normal sayılabilecek 5-6 gibi bir ortalama var yani benim bildiğim. çok çok iyi satış yaparsann anca çift hane dediler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler