User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Dizlikle futbol oynayan var mı?

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dizlikle futbol oynayan var mı?

16 yaşındayken ön çaprazları kopardım sonra üstüne dizin altını çatlattım. Menüsküste yırtık var. Dizlikle halısaha yapmak istiyorum da dizlikle oynayan var mı aramızda? İşe yarıyor mu?
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oynama kardeşim boşver diyenler olacak. Boşverilmiyor şimdi aktif halısaha yaparken bir anda emekli olduk insanın canını fena sıkıyor. Kaç senedir dayandım artık canıma tak etti

Cgungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nike'ın cırtcırtlı kalas işi dizlik değil de bandajlı ayaktan giymeli ince dizlikleri var hem kayma yapmaz hem hissetmezsin. uzun tozluğu da üzerine çekersin kayma yapar da rahatsızlık hissedersen bileğine bandaj yada elektirik bandı çekersin. Tedbirini almış olursun ama darbenin nerden nasıl geldiği de önemli.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence riske atma ayağını. Ters bir yerden kötü bir darbe alırsın daha vahim sonuçlar doğurabilir. Bende uzun zamandır oynayamıyorum

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön çapraz bağından 2 ay önce ameliyat olmuş birisi olarak söylüyrum, oynama.
    Ben kaza da kopardım ona rağmen iyileştikten sonra neleri yapamam diye sorduğumda herşeyi yapabilirsin ama halısahaya gitmeni asla önermeyiz dediler gerisini sen düşün.
    Ani dönüş ya da yüklenmede bağın tutmadığı için yüksek ihtimalle dizin dönecek ve şişecektit, acısı da cabası..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ameliyat ol, gençsin iyi çalışmayla çabuk toparlarsın. Bu şekilde oynarsan dizlikte olsa zamanla diz kaymaları başlar, yolda yürürken, ufak ters basma , zıplama vs, de risk oluşur.Halı saha daha risk, ani durmalar, dönmeler diz kaymasına bile sebep olabilir.
    Şu an içinde adale kısmını kuvvetlendir mende fayda var, ağırlıklarla çalış, kas gurubun ne kadar kuvvetli olursa o kadar az sorun yaşarsın. güçslü olursan dizlik vs. bir nebze oynarsın ama risk, halı saha daha büyük risk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence riske atma ayağını. Ters bir yerden kötü bir darbe alırsın daha vahim sonuçlar doğurabilir. Bende uzun zamandır oynayamıyorum
    İnsan deli oluyor ya. Ara sıra bir oyniyim demiyo musun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı t-jet ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ameliyat ol, gençsin iyi çalışmayla çabuk toparlarsın. Bu şekilde oynarsan dizlikte olsa zamanla diz kaymaları başlar, yolda yürürken, ufak ters basma , zıplama vs, de risk oluşur.Halı saha daha risk, ani durmalar, dönmeler diz kaymasına bile sebep olabilir.
    Şu an içinde adale kısmını kuvvetlendir mende fayda var, ağırlıklarla çalış, kas gurubun ne kadar kuvvetli olursa o kadar az sorun yaşarsın. güçslü olursan dizlik vs. bir nebze oynarsın ama risk, halı saha daha büyük risk
    Ameliyat olan tanıdığım var sonrası zulüm abi profta değiliz o yüzden ameliyat olmak istemiyorum. Güçlendiriyorum aktif olarak spor yapıyorum zaten.

DB18a2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorunu yaşayan arkadaşım var dizlikle oynuyor ama eskisi gibi değil daha temkinli daha dikkatli problem sol ayagınızda mı sağdamı? aktif olarak şut vs kullandıgınız ayagınızsa pek önermem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim gençsin önünde uzun yıllar var .Ameliyat olmasan bile zamanla yaş ilerledikçe problemler yaşamaya başlarsın. Ameliyat olman lazım, eğer ameliyattan önce güçlendirirsen ameliyat sonrası daha kolay geçer, güçlendirmek için ağarlık çalış, en azından ayak bilegi için kum torbaları var bunlardan edin.

Ameliyat sonrası ayağa kalkmak çok uzun sürmez ve sonra sıkı çalışma ile kısa zamanda toplarsın, yaşına bakınca bence erkenden ameliyat olman iyidir.

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basket macinda diz kapagim dondu. Sol capraz baglari kopardim. Ameliyat oldum vida + platin takili dizimde.Dizlikle basket oynamama ragmen cok dikkat ediyorum. Ameliyatta olsan 100 de 100 verimli olmuyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otto_Skorzeny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16 yaşındayken ön çaprazları kopardım sonra üstüne dizin altını çatlattım. Menüsküste yırtık var. Dizlikle halısaha yapmak istiyorum da dizlikle oynayan var mı aramızda? İşe yarıyor mu?
    Net söylüyorum oynama, geçmişte koparıp ameliyat olan sonra da halı sahada menisküs yırtan bir abim ki 5 sene beraber top oynadık, şuan seke seke yürüyor.

Eğilip kalkamıyor, ayağını tam açamıyor. Namaz kılamıyor, koşamıyor, yürüyor ama aksak aksak. Bu adam 38 yaşında, sen 23 yaşındasın, oynama, başka hobi bul.

Biliyorum insan çok istiyor, hasta hasta çok maç yaptım anlıyorum seni ama sonrası yukarıdaki gibi de olabilir, üzülme yok yere.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizinin tekrar sakatlanmasını istiyorsan oyna, kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok

Çapraz bağ ve dizdeki çatlak kendi kendine iyileşirde, menisküsteki yırtığın nereden olduğuna bağlı olarak zaman içerisinde iyileşmeyebilir.

Futbol, basket, tenis vs. tüm topla oynanan sporlar dizler için aşırı zorlayıcıdır.

Ben de bir eşşeklik edip futbol maçında sağ dizimi sakatladım. Menisküste yırtık ve yan bağlarda (lcl) zorlanma * muhtemelen kısmi yırtık oldu. 3 hafta yürüyemedim. Şimdi yavaş yavaş yürümeye başladım ama ödemden ötürü halen düzgün yürüyemiyorum. Buranın sağlık sistemi leş gibi olduğu için 3 Mart'ta MRI için tarih verebildiler en erken. O zamana kadar ödemi geçirmeye çalışıyorum. Sakatlıktan değil, bisiklet sezonunu kaçırmaktan korkuyordum, neyse ki fizik tedavicim bisiklet antremanına başlayabileceğimi söyledi. Evin içerisinde trainer ile 2 günde bir 20-30 dk lık antremanlara başladım tekrardan. Bir daha hayatta futbol oynayıp sakatlanma riskini göze almam, bisiklet daha öncelikli benim için.

Kısaca sakatlık, futbol oynuyorsan eninde sonunda yaşayacağın bir şey, özellikle kilo varsa. Bunu göze alıyorsan bence problem olmaz. Menisküs ameliyatı da öyle büyütülecek bir ameliyat değil bu arada, gerçekten oynamayı çok istiyorsan olmalısın bence.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otto_Skorzeny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsan deli oluyor ya. Ara sıra bir oyniyim demiyo musun?
    Ara sıra oyniyim diyorum sonra 2 bira alıp izlemeye başlıyorum benim seninkinden daha az sorun olmasına rağmen riske atmıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler