User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Banka kredisine toplu para yatirdim faiz ve erken ödeme cezası almışlar?

Network - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para bankada değil de sizde durursa, size kiralanmışsa banka para kazanıyor. Ara ödeme yapabileceğinize ilişkin bir madde yok ise anlaşmanızda, yukarıda ifade edildiği gibi bankaya taahhüt ettiğiniz ödeme düzeninin dışına çıktığınız için bir nevi ufak bir yaptırım uygulanıyor.

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YKB de mevcut bu şuan ki güncel kredim,önceden erken kapattıgım kredimde de bu cezayı ödemiştim.

dasestar

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erken yatırma cezası nedir arkadaş böyle vurgun soygun olurmu ya. Borcumu ödüyorum lan işte daha ne istiyorsunuz millet alacağımı tahsil edeyim diye ölüyor bunlar hala ordan burdan kitleme derdindeler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kimseyi bu bankalara muhtaç etmesin

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erken yatırma cezası nedir arkadaş böyle vurgun soygun olurmu ya. Borcumu ödüyorum lan işte daha ne istiyorsunuz millet alacağımı tahsil edeyim diye ölüyor bunlar hala ordan burdan kitleme derdindeler
    o işler öle olmuyo işte banka kredisinin erken ödeyen kredi kartının tamamını ödeyen müşterileri hiç sevmezler ne kadar duman o kadar randuman mantıgı
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o işler öle olmuyo işte banka kredisinin erken ödeyen kredi kartının tamamını ödeyen müşterileri hiç sevmezler ne kadar duman o kadar randuman mantıgı
    Abi yorumlarin cok iyi borcunu erken odemek bile suc olmus arkadas

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece bu cezayla yetinmiyorsunuz. Birde bonus olarak banka puanınızda düşüyor bonus olarak.

Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu forumda birinin imzası vardı
    adam ne güzel s*kecekti seni aldığı faize kesik atmışsın gibi birşeydi
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel ahah. banada yapı kredi içerde kredim olduğu halde devamlı 26 bin hazır diyor en son aradılar yok dedim hala mesaj atıyorlar. bide dedikleri şu yeni düzenlemeden sonra kredi almak zorlaşacak kaçırmayın falan.
    şimdi bildiğim kadarıyla aylık belli bir ödeme limiti belirliyorlar. mutu ya az çıkmış bende şaşırdım ne iş yaptığını bildiğim için saçma geldi. yada çalıştığı şirketin dandikliğindendir .
    asgari ücretle çalışıyorsan 500*36 aylık kredi alırsın gibime geliyor bana. bankalar nasıl hesap yapar bilemem ama aylık 500 tl ödersin gibime geldi ailenle yaşıyorsan.o tür şeyleride görüyorlardır herhade

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardimci olan bütün arkadaşlara tesekkur ederim. Anladığım kadarıyla bu olay bankanın her şekilde müşterisini duduklemesini sağlayan bir sistem.zamanında ödersen faiz alıyor , geç odersen faiz +ceza, erken odersen yine faiz+ ceza alıyor.
    Ben parayı yatirmadan evvel m.hizmetleri ile de görüştüm oradakiler çok daha farklı bilgiler vermişti bana hicbir faydasının olmayacağı yönünde . parayı da yine bankamiza yatırın mevduat hesabi açalım dediler siz yine ayni şekilde taksit odemelerinize devam edin dediler. Ben bankaya uzak olduğum için babam gitti oradaki müşteri temsilcisi ile telefonda görüştüm durumu izah ettim o da ilk basta ayni şeyleri söyledi ama ben ödeme de kararlı olduğumu belirtim daha sonra taksit faizlerini almayiz ama erken ödeme faizi ve erken ödeme cezası olduğunu belirtti bende buna gore hesap yapın karim ne olacak dedim hesap çıkarttı 1400 TL faizden indirim sağlıyor ama dediğim gibi 450 civarı faiz ve erken ödeme cezası eklendi. Dekontta görüldüğü üzere şimdi ben bu parayı hicbir suretle alamazmiyim? Arkadaşlar? Mahkemeye versem kazanamazmiyim? Bu aldıkları erken ödeme cezası tamamen legal bir olaymidir?
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski bir bankacı, şu an banka IT bölümünde çalışan biri olarak; erken kapama-ara ödeme cezası Mortgage kredilerinde yasaldır. Ara ödeme olarak yaptığınız bu tahsilat toplam vadeye göre 3/1 vade de gerçekleştirdiyseniz komisyon dahlinde dahil kazancınızdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardimci olan bütün arkadaşlara tesekkur ederim. Anladığım kadarıyla bu olay bankanın her şekilde müşterisini duduklemesini sağlayan bir sistem.zamanında ödersen faiz alıyor , geç odersen faiz +ceza, erken odersen yine faiz+ ceza alıyor.
    Ben parayı yatirmadan evvel m.hizmetleri ile de görüştüm oradakiler çok daha farklı bilgiler vermişti bana hicbir faydasının olmayacağı yönünde . parayı da yine bankamiza yatırın mevduat hesabi açalım dediler siz yine ayni şekilde taksit odemelerinize devam edin dediler. Ben bankaya uzak olduğum için babam gitti oradaki müşteri temsilcisi ile telefonda görüştüm durumu izah ettim o da ilk basta ayni şeyleri söyledi ama ben ödeme de kararlı olduğumu belirtim daha sonra taksit faizlerini almayiz ama erken ödeme faizi ve erken ödeme cezası olduğunu belirtti bende buna gore hesap yapın karim ne olacak dedim hesap çıkarttı 1400 TL faizden indirim sağlıyor ama dediğim gibi 450 civarı faiz ve erken ödeme cezası eklendi. Dekontta görüldüğü üzere şimdi ben bu parayı hicbir suretle alamazmiyim? Arkadaşlar? Mahkemeye versem kazanamazmiyim? Bu aldıkları erken ödeme cezası tamamen legal bir olaymidir?
    Aynı anda post yazmışız. " Dekontta görüldüğü üzere şimdi ben bu parayı hicbir suretle alamazmiyim? Arkadaşlar? Mahkemeye versem kazanamazmiyim? Bu aldıkları erken ödeme cezası tamamen legal bir olaymidir?" yeri için belirtiyorum. İmzaladığınız sözleşmede böyle bir komisyonun alınacağı belirtilmiş olması gerekiyor.(En azından eski çalıştığım bankada kanuna uygun olarak sözleşme içerikleri değiştiriliyordu)
    Eğerki sözleşmenizde açık ve net bir biçimde belirtilmemiş ise mahkeme kazanma durumunuz oluşabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belirtmisler aslinda da ceza olacagini.. tutar mi yuksek geldi beklediginizden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sözleşme çok uzundu, açıkçası vaktimde olmadığı için okumadan imzaladim. Eskiden beri böyle bir uygulama varsa ben 3 yıl evvel cekmiştim krediyi muhtemelen benim sözleşmede de yer verilmiştir diye düşünüyorum ama bankadan imzaladığım sözleşmeyi istemem durumunda onlarda muhtemelen amacimin be olduğunu bildikleri için farklı. Yollara başvurabilirler gibime geliyor. Zararın neresinden dönülürse kardır mantığı ile düşündüğümde yaptıkları 1400 TL faiz indirimi kulağa hoş geliyor. O zaman hic uğraşıp kendimi yipratmayayim bu şekilde kaderimize razi gelelim bari. Nede olsa sistem her şekilde banka lehine olucak şekilde düzenlenmiş. Kredi notumun düşeceği söylenmiş o da pek umrumda değil açıkçası. Zaten şu sisteme bakınca not mot hak götüre her şekilde banka kazanıyor her şekilde kredi verirler.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belirtmisler aslinda da ceza olacagini.. tutar mi yuksek geldi beklediginizden
    Açıkçası tutardan çok bu erken ödeme cezasına takildim ben. Bu kredi dosya masrafı adi altında aldıkları para gibi alınabileceğini düşündüm.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erken ödeme yada bu şekildeki toplu ödeme, Ancak faizin büyük bölümü ödenmediyse mantıklı oluyor.

Kredi çektiniz ödeme planınıza bakın ilk aylarda yada ilk senelerde önce faiz tahsil edilir ana para ödeme oranı azdır.

eğer bu dönem içerisindeyseniz toplu ödeme mantıklı olur ki ödeyeceğiniz faizden düşülsün. ve bu sizin yararınıza bankanın zararına olur.

ben birkeresinde bunu sorduğumda bankadan şu şekilde söylemişlerdi.

Çektiğiniz kredi kadar ya da bir kısmı kadar aynı vadede banka ya başka bir banya borçlanıyor ya da kendilerine yansıtma hesabı gibi bir kaynak kullanımı mı yapıyorlar ne öyle birşey bununda bir maliyeti var.

siz erken ödediğinizde hesaplar değişiyor sizden alacağı faiz düşüyor dolayısıyla yansıtma hesabındaki maliyet yükseliyor. dolayısıyla bankada kendi bacağına sıkmamak için size sıkıyor ve erken ödeme cezası gibi birşey çıkıyor.

sanırım sözleşmenizde maddesi bulunuyordur incelemek lazım.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erken kapamanın kredi puanı açısından durumu nedir ? bunu bilen varmı?
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Volkann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erken kapamanın kredi puanı açısından durumu nedir ? bunu bilen varmı?
    KKB puanı dediğimiz Kredi kayıt bürosu puanını aşağı çekmektedir. Kredi Kartını erken ödemek diye belirtilmiş yukarda ancak o yanlış, aksine kredi kartını vaktinde veya erken ödemek KKB notunu yükseltir. Sadece bu tarz erken kredi kapatma, yada kredi kartı iptal etme durumlarında kredi risk raporunda kredi notunuzu aşağı çeker. Bunun sebebi de banka gözünde güvenilir insan olmadığınız gibi puanı giderek aşağı çeker ki en son kredi vs. başvurusu yaparken bu puan baz alınır ona göre işlem yapılır.

Banka açısından bakarsak , banka kişiye güvenip kredi veriyor ; 10 bin lira verdim 3 sene sonra bana 13 bin lira gelecek diye hesap, kitap yapıyor ancak müşteri bunu 13. ayda kapatmak istiyor haliyle bankanın verdiği o anki paranın bir anlamı kalmamasıyla birlikte hesapladığı kâr da yanlış oluyor. Bu rakamın milyonlar olduğunu düşünsenize ? Ciddi kayıplar veya zararlar ortaya çıkar. Bu yüzden banka gözünde güvenilir kapı olmuyorsunuz ve KKB puanı aşağıya çekiliyor.

Bu arada unutmadan, artık bir çok yerde "KKB" puanınıza bakılıyor o yüzden ödemelere vs. dikkat etmekte fayda var. Araç kiralama firmaları , ev sahiplerinin kiralık evlerinde, vodafone-turkcell-tt de cihaz kampanyalarında vs. Netice de ödeme performansınızı ölçen bir sistem.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paranın zaman değeri ile alakalı. Bankalar kredi verirken belirli hesaplamalar ve tahminlere göre faiz oranı vs belirler. Sizin erken ödemeniz demek bankanın daha az para kazanması demek.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KKB puanı dediğimiz Kredi kayıt bürosu puanını aşağı çekmektedir. Kredi Kartını erken ödemek diye belirtilmiş yukarda ancak o yanlış, aksine kredi kartını vaktinde veya erken ödemek KKB notunu yükseltir. Sadece bu tarz erken kredi kapatma, yada kredi kartı iptal etme durumlarında kredi risk raporunda kredi notunuzu aşağı çeker. Bunun sebebi de banka gözünde güvenilir insan olmadığınız gibi puanı giderek aşağı çeker ki en son kredi vs. başvurusu yaparken bu puan baz alınır ona göre işlem yapılır.

Banka açısından bakarsak , banka kişiye güvenip kredi veriyor ; 10 bin lira verdim 3 sene sonra bana 13 bin lira gelecek diye hesap, kitap yapıyor ancak müşteri bunu 13. ayda kapatmak istiyor haliyle bankanın verdiği o anki paranın bir anlamı kalmamasıyla birlikte hesapladığı kâr da yanlış oluyor. Bu rakamın milyonlar olduğunu düşünsenize ? Ciddi kayıplar veya zararlar ortaya çıkar. Bu yüzden banka gözünde güvenilir kapı olmuyorsunuz ve KKB puanı aşağıya çekiliyor.

Bu arada unutmadan, artık bir çok yerde "KKB" puanınıza bakılıyor o yüzden ödemelere vs. dikkat etmekte fayda var. Araç kiralama firmaları , ev sahiplerinin kiralık evlerinde, vodafone-turkcell-tt de cihaz kampanyalarında vs. Netice de ödeme performansınızı ölçen bir sistem.
    Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim bende bu şekilde düşünmüştüm.sağolun.
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erken ödeme (veya erken kapama) cezasını anladım, ticari kredilerde de var bu ve kredi şartlarında konuşulur, pazarlık yapılır. ama erken ödeme faizini anlayamadım. hem ceza hem faiz olmaması lazım. 1 işleme 2 müeyyede yapmış oluyorlar, hukuken de uygun değil bence.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler