User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ekspertiz Hatasi

camsemih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önce 2005 model şampanya sarısı H kasa astra aldım. boya makinesiyle aracın her yeri 120 mikrondan fazla gelmiyordu. Yinede satarken elimde eksper raporu bulunsun dedim ekspere soktum. Araç komple orjinal bagaj kapağında ufak bir lokal boya çıktı. Eksper raporunu aldım devam ettim. Çok değil 15 gün sonra aracı arkadaşım renkten dolayı çok isteyince götür ekspere ordan satış alalım dedim. Aynı ekspere gittik araç komple boyalı ön üç parça değişik çıktı. Eksper firmasının söylediği abi kusura bakma arabayı kazıyıp boyamışlar göremedik oldu

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de naçizane tavsiyem gidip adam akıllı durumu tekrar anlat.. olayın para olmadığını hakkının yendiğini düşündüğünü ve haksızlığa gelemediğini söyle.. aksi halde 1000 lira için alana kadar bi dünya uğraşman gerektiğini, firmayı afişe edeceğini vs.. hakkaten baktım göremedim hangi experci bu ? hani hiçbiri güvenilir değil ama..

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı camsemih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene önce 2005 model şampanya sarısı H kasa astra aldım. boya makinesiyle aracın her yeri 120 mikrondan fazla gelmiyordu. Yinede satarken elimde eksper raporu bulunsun dedim ekspere soktum. Araç komple orjinal bagaj kapağında ufak bir lokal boya çıktı. Eksper raporunu aldım devam ettim. Çok değil 15 gün sonra aracı arkadaşım renkten dolayı çok isteyince götür ekspere ordan satış alalım dedim. Aynı ekspere gittik araç komple boyalı ön üç parça değişik çıktı. Eksper firmasının söylediği abi kusura bakma arabayı kazıyıp boyamışlar göremedik oldu
    eline aliexpress den boya makinası alan ekspertiz dükkanı acarsa olacagı bu

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler, orj serviste değişmiş ve boyalı gelmiş bir kapıyı teşhis edecek kaç tane babayiğit var aranızda? menteşelerinden dikkatlice çıkartılmış ve de kendi renginde boyalı gelen kapı, hadi bakalım biriniz bana tespit yolunu söyleyin...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler, orj serviste değişmiş ve boyalı gelmiş bir kapıyı teşhis edecek kaç tane babayiğit var aranızda? menteşelerinden dikkatlice çıkartılmış ve de kendi renginde boyalı gelen kapı, hadi bakalım biriniz bana tespit yolunu söyleyin...
    Kesinlikle. Yazmıştım geçen A8e bakmaya girmiştik 4.0 TFSI olan. Eksperin biri sol ön kapı değişmiş diye bir rapor vermiş başka eksperin kağıdındada o kapı orijinal görünüyor. Yemin ederim ne boyasından ne menteşeden ne vida izinden ne başka birşeyinden anlayamadık. Bildiğin fabrika çıkışı monteli duruyor. Diğer kapıyla kıyas ettik yok abi değişmemiş. Servis kayıtlarında değişmiş görünüyordu ama eksper mümkün değil orijinal diyor arayınca. Nasıl anlıyorlar anlamadım belki ilk eksper servisle görüştü ordanda bilgi aldı o yüzden değişmiş demiştir. Zor iş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle. Yazmıştım geçen A8e bakmaya girmiştik 4.0 TFSI olan. Eksperin biri sol ön kapı değişmiş diye bir rapor vermiş başka eksperin kağıdındada o kapı orijinal görünüyor. Yemin ederim ne boyasından ne menteşeden ne vida izinden ne başka birşeyinden anlayamadık. Bildiğin fabrika çıkışı monteli duruyor. Diğer kapıyla kıyas ettik yok abi değişmemiş. Servis kayıtlarında değişmiş görünüyordu ama eksper mümkün değil orijinal diyor arayınca. Nasıl anlıyorlar anlamadım belki ilk eksper servisle görüştü ordanda bilgi aldı o yüzden değişmiş demiştir. Zor iş.
    insanlaar kapı değişti dediğinde, astarlı kapı geliyor ya da çıkma geliyor tekrar boyanıyor zannediyor, yetkili servislerde araca göre boya koduna göre geliyor parça, zaten dışarıda 500 liraysa serviste 4bin lira veriyor ki belli olmasın, kaput taş izinden berbat oldu orj boyalı getirdin menteşelerden anlaman da zor, bu aracı değerini neden düşürsün? önemli olan kazayı yakalamak tespit etmek değil mi? babamın arabasında, arka kapı açıkken babam geri geri gidiyor ve de duvara sürtüyor kapı, kapı airbagi de patlıyor, boyalı geldi komple kapı yerine takıldı, bu mu düşürecek aracın değerini kaldı ki kim tespit edebilecek? araba hala bizde, satarken ben söylemezsem bir Allah'ın kulu anlayamaz...

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saçma olacak ama bunu şöyle tespit edebilme ihtimali var. Diğer kapıların iç kısmı sökülür. Kapı içlerinin tozuna toprağına çamuruna yani yıpranma durumuna bakılır. Biri çok çok daha temizse o büyük ihtimal değişendir. Başka bir yöntem aklıma gelmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle yeri soyleyeyim ki uzak durun, Ankara Konya Yolu Shell’in icinde bulunan AUTOEXPER firmasi, 150 lira parayi onden almayi biliyorlar(ucuz bir yerde degil yani), kontrolu hemen yapip geciyorlar. Gecen hafta aldigim araci daha once goturdugum Sasmaz Halil Oto ekspertize goturdum, 350 lirami verdim, tamponun boyasina kadar soylediler. Son donemde gercekten eline boya cihazi alan eksperim diye ortada gezmeye basladi. Ayrica bu boya-degisen-hasar kaydi olaylarinin cok abartildigini dusunuyorum. Dava iside babama kalmis, eger avukata veririm derse verir(pek ugrasacaginida sanmiyorum), araba onun adina.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insanlaar kapı değişti dediğinde, astarlı kapı geliyor ya da çıkma geliyor tekrar boyanıyor zannediyor, yetkili servislerde araca göre boya koduna göre geliyor parça, zaten dışarıda 500 liraysa serviste 4bin lira veriyor ki belli olmasın, kaput taş izinden berbat oldu orj boyalı getirdin menteşelerden anlaman da zor, bu aracı değerini neden düşürsün? önemli olan kazayı yakalamak tespit etmek değil mi? babamın arabasında, arka kapı açıkken babam geri geri gidiyor ve de duvara sürtüyor kapı, kapı airbagi de patlıyor, boyalı geldi komple kapı yerine takıldı, bu mu düşürecek aracın değerini kaldı ki kim tespit edebilecek? araba hala bizde, satarken ben söylemezsem bir Allah'ın kulu anlayamaz...
    Fabrikadan boyalı gelen yedek parçayı ilk defa duyuyorum.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fabrikadan boyalı gelen yedek parçayı ilk defa duyuyorum.
    Borusan rulzzzz sonra da 2 hasara 20 bin yazdilar diye saydiriyoruz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 model PUG 208 aracım benden önce sağ ön çamurluk değişmiş yetkili serviste yapılmış hasar onarım işlemide çamurluk kapıyla kaputun yanında bildiğin bambaşka bir renk duruyordu. Kendimde aynı yerden kaza yaptım servislede görüştüm ancak aracı sanayiide yaptırdım parçalar orjinal geldi boya işine biraz hassasiyet gösterildi ve renk tutturuldu.. Diyeceğim oki abi serviste evet aracın boya koduna göre boyanıyor parçalar ancak orjinal boya kodu neyse o.. İyide araç X yıldır dışarda Güneş altında , yağmur görüyor serviste çıkan boya kodu ile hazırlanan boya aynı şekilde araç üstünde kalmıyorki.. O hasarı serviste yaptırsam şu anki hasar kaydının 2 katı fiyat çıkacaktı ve renk yine tutmayacaktı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 model PUG 208 aracım benden önce sağ ön çamurluk değişmiş yetkili serviste yapılmış hasar onarım işlemide çamurluk kapıyla kaputun yanında bildiğin bambaşka bir renk duruyordu. Kendimde aynı yerden kaza yaptım servislede görüştüm ancak aracı sanayiide yaptırdım parçalar orjinal geldi boya işine biraz hassasiyet gösterildi ve renk tutturuldu.. Diyeceğim oki abi serviste evet aracın boya koduna göre boyanıyor parçalar ancak orjinal boya kodu neyse o.. İyide araç X yıldır dışarda Güneş altında , yağmur görüyor serviste çıkan boya kodu ile hazırlanan boya aynı şekilde araç üstünde kalmıyorki.. O hasarı serviste yaptırsam şu anki hasar kaydının 2 katı fiyat çıkacaktı ve renk yine tutmayacaktı..
    Bizim butun arabalar siyah o nedenle hic solma vs yasamadik, benim demek istedigim bazi markalarin yetkili servislerin elinde ya da diparisinde boya koduna gore kaporta malzemeleri var...

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 model hatasız boyasız Vw passat marka aracımız vardı. Isızu kamyonun biri geri gelirken kapıya takıyor kapı sadece 15 cm yırtılıyor. Onarım işlemlerini servis de yaptırdık. Kapı değişti. Aracın her yeri yaklaşık 120 mikron çıkıyorken değişen kapı 70 mikron çıktı. Osmaniye'den galerici biri aldı ve ilana hatasız boyasız değişensiz diye koydu.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ghibli06 Bülent Abi bir yanlış anlaşılmayı düzeltiyim. Fabrikadan boyalı gelen bir parça ne yazıkki hiç bir markada yok. Ayrıca Parça o şekilde gelse dahi rengi 1:1 tutmaz. Buradaki en büyük artı kullanılan boyanın kalitesi ve senin ismini belirttiğin gibi üst düzey yetkili servislerde bulunan görevi sadece Renk uzmanı olan arkadaşlar. Renk konusunda memnun olmanıza sevindim boya bizim su bazlı boya Ayrıca fabrikada da bizmkiyle boyanıyor.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ghibli06 Bülent Abi bir yanlış anlaşılmayı düzeltiyim. Fabrikadan boyalı gelen bir parça ne yazıkki hiç bir markada yok. Ayrıca Parça o şekilde gelse dahi rengi 1:1 tutmaz. Buradaki en büyük artı kullanılan boyanın kalitesi ve senin ismini belirttiğin gibi üst düzey yetkili servislerde bulunan görevi sadece Renk uzmanı olan arkadaşlar. Renk konusunda memnun olmanıza sevindim boya bizim su bazlı boya Ayrıca fabrikada da bizmkiyle boyanıyor.
    Hakancım bizdeki parça Almanyadan bildiğin buzdolabı gibi sarılı geldi ve de boyanmadı o şekilde takılı yani Esenboğa boyamadı, parça İstanbul'da boyandıysa onu da bilmiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakancım bizdeki parça Almanyadan bildiğin buzdolabı gibi sarılı geldi ve de boyanmadı o şekilde takılı yani Esenboğa boyamadı, parça İstanbul'da boyandıysa onu da bilmiyorum...
    Abi Siyah gördüğünüz yüzey kataforez dir. Boyalı gelmesi pek mümkün değil. Sıfır parçanın boyanması bile zaman almaz öyle diyim. Y.ü.Y. astar atılır ardından direk boya vernik. Boyama toplam süre fırınlama dahil maks hadi uzuun uzuun 2 saat sürsün.
    74 model sehpa...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç yaşlı ise serviste boya çalışması yapıyorlar ona gore tutturuyorlar 1-2 kere denk gelmiştim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç yaşlı ise serviste boya çalışması yapıyorlar ona gore tutturuyorlar 1-2 kere denk gelmiştim
    yaşlı yada genç farketmiyor hepsine yapılıyor. Boya kodu denilen şey bir tane fakat neredeyse 10larca varyantı var ve biz ülke olarak sadece hasarlı parçayı boyatan bir kültürümüz olduğundan renk uzmanlarının çok çok iyi çalışması lazım. Misal orta kapı tek parça boya renk tutturulması yönünden çok zor bir uygulamadır.

Şimdi yeni satılan bir sürü arabanın rengi çok aşamalı boyalar. 2 stepli, 3 stepli hatta sedefli renkler, hatta hatta içine çok az miktar Limited edition komponent giren renkler ciddi çalışma gerektirir.
    74 model sehpa...

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bülent abim fabrikadan boyalı parça sadece japon ve kore grubunda ayna kapağı gibi ufak plastik parçalarda gelir. yoksa hepsi boyasız şekilde gelir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler