User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
44 sonuçtan 39 ile 44 arası

Konu: Ekspertiz Hatasi

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyanmış gelen parça sadece motorsiklette gördüm, otomobilde ne gördüm ne duydum.

Sanırım motorsiklette renk seçenekleri kısıtlı olduğu için boyalı geliyor.

Ki sultanoğlu boyalı gelmez diyorsa olay açıklığa kavuşmuştur
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakancım bizdeki parça Almanyadan bildiğin buzdolabı gibi sarılı geldi ve de boyanmadı o şekilde takılı yani Esenboğa boyamadı, parça İstanbul'da boyandıysa onu da bilmiyorum...
    Yedek parça işi yapıyorum. Hiçbir marka kaporta aksamını boyalı olarak satmaz. İç trim malzemeleri boyalı gelir.
    Gelen sıfır parça'nın üzerine 1 kat boya ve vernik atıldığı takdir de mikron değeri yaklaşık 80 - 100 arası çıkar.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan dediyse olay bitmiştir, belki iç trime göre dolu gelmiştir ve siyah geldiği için boyalı zannetmişimdir, sacı yırtılmış airbag de patlamıştı, komple yeni takılmıştı... demek istediğim hadi boyasından geçtim onu bir şekilde anladık diyelim, dikkatli bir montajla parçanın değiştiği nasıl anlaşılacak kapı ve kaput gibi parçalarda? çamurluklarda anlaşılır hadi...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    menteşeden önce parçaların sac birleşim yerlerindeki terason- mastik gibi malzemelere bakılır.Elin çektiğiyle makinenin çektiği fark eder.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan dediyse olay bitmiştir, belki iç trime göre dolu gelmiştir ve siyah geldiği için boyalı zannetmişimdir, sacı yırtılmış airbag de patlamıştı, komple yeni takılmıştı... demek istediğim hadi boyasından geçtim onu bir şekilde anladık diyelim, dikkatli bir montajla parçanın değiştiği nasıl anlaşılacak kapı ve kaput gibi parçalarda? çamurluklarda anlaşılır hadi...
    Abi daha önce başka bir konudaki postta bunu yazmıştım.

Bilgilendirme olması için yazıyorum. şu an mevcut teknolojik tamir ürünleri ile değişen parçalarda kolaylıkla orjinal mikronları elde edebilirsiniz. Hesaplama çok basit. Her uyguladığınız ürünün mikron değerleri kutu üstünde yazar.

sıfır parçaya atılan zımpara gerektirmeyen astar 20 - 35 mikron
    Boya 15 - 20 mikron
    Vernik 50 - 70 mikron

Toplayalım = 35 + 20 + 70 = 125 mikron. ve mhp min kırkıncı yılı kutlu olsun

İşin şakası bir yana değişen parçada bu değerleri yakalamak doğru tamir adımlarını takip ederek gayet basit.

Ayrıca oldu ki parça değişmiş ama mikron çok düşük. Burada sorgulamamız gereken parça astar atıp atılmadığı. çünkü bazı yerlerde siyah kataforezli yüzeye direk boya uyguluyorlar. işte buda istemediğimiz bir uygulama çünkü ilerde dökülmelere neden olabilir.
    aşağıda burak mehmetinde dediği mastik ve benzeri noktalarada dikkatli uygulama yaaprlarsa kolay kolay anlaşılmaz.
    74 model sehpa...

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012'de servis kayıtlarında kapının değiştiği belli 2017 verilen raporda ortada servis kaydı olmasa sorun olabilirdi ama servis kayıtlarında herşy mevcut

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler