User Tag List

Sayfa 4/6 ÝlkÝlk ... 23456 SonSon
112 sonuçtan 58 ile 76 arasý

Konu: mtv yeni düzenleme motor gücü

KÖROÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    SAKARYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý will Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yarýn ki satýþlara yansýyacak mý acaba. resmi gazetede göremedim daha
    CB onayladý daha resmi gazetede yayýmlanmadý. Sadece resmi 27.03.2018 Tarihli gazetenin mükerrer sayýsýnda ÖTV oranlarý ayný olarak korunmuþ olarak yayýmlandý.

28.3.2018 tarihli Resmi Gazete

Bu ötv yayýmlandýðý tarihten sonraki ithal edilen araçlarýn satýþýna yansýr normalde /yansýmalý.

Bayiler de bunu koz olarak kullanýp ellerinde kalan stoklarý ötv öncesi son indirim diye yazýp satarlar.

Ona da gerek kalmaz zaten haber yayýlsýn bizim millet aa zam geliyor hadi alalým diye bayiye koþar.

Ama neden bu kadar zam yapýldý diye sorgulamaz.

TorqueTuning - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ýstanbul/Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun milletimize. Bence MTV ve ÖTV halen çok düşük, bu kadar talep gelip hala her sene rekor kırıyorsa otomobil satışları daha buradan çok ekmek çıkar! Hökömetimiz buradaki kaymağın elbetti ki farkında ve buna göre belli periotlarda güncellemeler(!) yapacaktır. Meraklanmayın, çok yakında sümbül bile 100K TL olacak. Benim milletim fakir mi ki 100 bininin altında arabaya binsin!!

TorqueTuning - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ýstanbul/Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayýrlý olsun milletimize. Bence MTV ve ÖTV halen çok düþük, bu kadar talep gelip hala her sene rekor kýrýyorsa otomobil satýþlarý daha buradan çok ekmek çýkar! Hökömetimiz buradaki kaymaðýn elbetti ki farkýnda ve buna göre belli periotlarda güncellemeler(!) yapacaktýr. Meraklanmayýn, çok yakýnda sümbül bile 100 K TL olacak. Benim milletim fakir mi ki 100 bininin altýnda arabaya binsin!!

furkane - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecen senelerde gelen otv zamni - luks segmentdeki araclar icin degilmiydi ? 60bine arac alan ile 200bine 1.6 motorlu alan ayni vergiyi vermemesi gerektiginden otv'ye zam yapilmisti. Ee suan benim anladigim otv orani 45-50 olan 60a yukseltiliyor. Bu durumda symbol - polo grubu etkileniyor. Benzinli 1.6 520ninde otv orani %60 polonunda %60 ee noldu ayni otv'yi vermeme durumu ? Yada bunlar esitlendi diyerekten luksude %60 dan 70-80e cikarcak

MCN21 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    türkiye/istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý furkane Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gecen senelerde gelen otv zamni - luks segmentdeki araclar icin degilmiydi ? 60bine arac alan ile 200bine 1.6 motorlu alan ayni vergiyi vermemesi gerektiginden otv'ye zam yapilmisti. Ee suan benim anladigim otv orani 45-50 olan 60a yukseltiliyor. Bu durumda symbol - polo grubu etkileniyor. Benzinli 1.6 520ninde otv orani %60 polonunda %60 ee noldu ayni otv'yi vermeme durumu ? Yada bunlar esitlendi diyerekten luksude %60 dan 70-80e cikarcak
    Halkýn gazýný almýþlardý zenginden fazlaa vergi alacaðýz diye Þimdi sessiz sedasýz eþitliyorlar.

Yaþ
    38
    Þehir
    SAKARYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Verginin mantýðýnda"herkes ödeme gücüne göre vergilendirilir"

Þimdi diyor ki bu adam sýfýr araba alabiliyorsa demek ki parasý vardýr, parasý varsa da vergiyi ödesin.

Vergi zaten ödenmeli, herkes katýlmalý. Ama öyle büyük adaletsizlik var ki, adam kýt kanaat bir araç alacak onu bile alamýyor.

Milletin dýþ ülkelerde binmediði araçlara biz burada servet ödüyoruz. Ama enteresan olan þu mantýklý tüketicilerin olduðu piyasada bir malýn fiyatý artarsa talebi düþer (zorunlu mal deðilse) bizde tam tersi.

Ben yönetiyor olsam sosyal deney için ÖTV yi %200 yaparým satýþ adetleri düþer mi diye ? Muhtemelen önemli bir dalgalanma olmaz.

Enteresan milletiz...

rain man - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    Sakarya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marka model önemli deðil de kýstas olarak kullanýcam. Ýki veya üç sene önce sýfýr golf veya 1 serisi almak ütopik bir fikir deðilken þu an fiyat listelerine bakamýyorum. 3 haneli rakamlarý geçti 150 bin civarýna geldi düzgün binilebilir bir c sýnýfý. Ayný arabanýn 3 yýl önceki versiyonu yarýsý fiyatta þu an.

Komik olan x araç için söylüyorum, eðer son üç dört senede ciddi bir deðiþime gitmedi ise yine golf'ü baz alalým madem ondan girdik, 2018i almanýn 2014e üstün bir yaný yok. Aralarýnda iki yaþ var mesela fiyat farký yarý yarýya sahibindende bile. Komiðime gidiyor bu durum...

Ýþin sonu nereye varacak bilmiyorum ama artýk fanteziye gidiyorlar. Sektörde ne kadar kavram varsa hepsini uyguluyorlar helal olsun.
    Alýntý bhb Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek þey kedi herhalde

EOZDAG - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    Prag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý TorqueTuning Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hayýrlý olsun milletimize. Bence MTV ve ÖTV halen çok düþük, bu kadar talep gelip hala her sene rekor kýrýyorsa otomobil satýþlarý daha buradan çok ekmek çýkar! Hökömetimiz buradaki kaymaðýn elbetti ki farkýnda ve buna göre belli periotlarda güncellemeler(!) yapacaktýr. Meraklanmayýn, çok yakýnda sümbül bile 100 K TL olacak. Benim milletim fakir mi ki 100 bininin altýnda arabaya binsin!!
    Abi þuan 90k zaten, buna ses çýkarmayan 100k ya hiç ses etmez
    123d

Eworen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 sonu itibarýyle araç alýmý mantýk sýnýrlarýný aþtý gitti
    100 Bin TL ye 1 serisi 85 Bin TL ye A3 falan vardý düþünsenize çok deðil sadece 1 küsürat sene önce
    Þu an ufak hesapla en ucuz en bomboþ vw polo 82.500 TL olacak..

BaDCaT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Porscheye binmeyin de Volkswagen'e binin yahu. Velev ki ötv ye zam gelmiþ nolmuþ yani ?

Yaþ
    33
    Þehir
    Sakarya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý BaDCaT Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Porscheye binmeyin de Volkswagen'e binin yahu. Velev ki ötv ye zam gelmiþ nolmuþ yani ?
    Hayalini bile kuramýyoruz ki porsche'nin varsa açýp fiyat listesine bile bakmaya cesaret edemiyoruz. Durum cidden çok kötü ya...Tek merak ettiðim baþka biri gelirse gelen bu düzeni deðiþtirecek mi? Yoksa kaldýðý yerden devam mý edecek?

Aslýnda cevap belli de insan umut ediyor.

Ulan bari muhalefet düzgün vaatler çýkarsýn. Nedense kimse benzinden vergiden bahsetmiyor. Gerçi bahsetse ne olacak. Kasaya girecek baþka kaynak mi var. Resmen vergi ile ayaktayýz þaka gibi.

Yaþ
    28
    Þehir
    Prag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Verginin mantığında"herkes ödeme gücüne göre vergilendirilir"

Şimdi diyor ki bu adam sıfır araba alabiliyorsa demek ki parası vardır, parası varsa da vergiyi ödesin.

Vergi zaten ödenmeli, herkes katılmalı. Ama öyle büyük adaletsizlik var ki, adam kıt kanaat bir araç alacak onu bile alamıyor.

Milletin dış ülkelerde binmediği araçlara biz burada servet ödüyoruz. Ama enteresan olan şu mantıklı tüketicilerin olduğu piyasada bir malın fiyatı artarsa talebi düşer (zorunlu mal değilse) bizde tam tersi.

Ben yönetiyor olsam sosyal deney için ÖTV yi %200 yaparım satış adetleri düşer mi diye ? Muhtemelen önemli bir dalgalanma olmaz.

Enteresan milletiz...
    Ya abi millet yatırım gibi bakıyor artık "zaten fiyatı düşmeyecek, girerim krediye 2 senede bir de üstüne ekleye ekleye yenilerim. Paraya sıkışırsam da satarım benim kendimi kısıp biriktiremediğim para araba alırsam birikir, e ayağımda yerden kesilir, şeklim şemalimde yerine gelir" diye bakıyor insanlar. Araba almayı erteledikleri her 6ay pişman oluyor insanlar.

Bu hem 2.el müşterisi hemde sıfır müşterisi için geçerli ötv gelmese kur yukarı çıkıyor, her türlü fiyatlar yol alıyor. Satışın artması bence şaşırılacak bir durum değil.

Ayrıca kendini sıkıştırıp, krediyle f10 520i alana da kızılmamalı bence adam 2016da krediye girip 150k ya hayaletli vakumlu 520i alıyordu. Bugün ölüsünü satsan 2.elde kaç para.

Ha şimdi bunu satınca yerine g30 koyabilecek mi hayır, 2ye katlandı sıfır fiyatı ama bunu satıp daire alacaksa gayet güzel biriktirmiş oldu parayı.

Ülke düşün f10a binerken paran birikiyor, sonra bi kredi daha çekip asıl çapın neyse artık astra mı polo mu neyse ona binmeye devam ediyosun.
    123d

Yaþ
    33
    Þehir
    Sakarya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit gelse güzel olur flood için kusura bakmayýn. Ama asýl merak ettiðim þu, sistem sadece vergi ile dönmeye baþlayýp bir þey üretmemeye devam edersek bir yerden sonra memur maaþlarý baþta olmak üzere hiç bir þey ödeyemeyecek hale gelecek...satýlacak bir þey de kalmadý zaten tahminen. Üstündekileri sata sata toprak bile verdiler. Ciddi söylüyorum büyük krizler geliyor sonumuz hayrolsun.

Yaþ
    28
    Þehir
    Prag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý EOZDAG Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ya abi millet yatırım gibi bakıyor artık "zaten fiyatı düşmeyecek, girerim krediye 2 senede bir de üstüne ekleye ekleye yenilerim. Paraya sıkışırsam da satarım benim kendimi kısıp biriktiremediğim para araba alırsam birikir, e ayağımda yerden kesilir, şeklim şemalimde yerine gelir" diye bakıyor insanlar. Araba almayı erteledikleri her 6ay pişman oluyor insanlar.

Bu hem 2.el müşterisi hemde sıfır müşterisi için geçerli ötv gelmese kur yukarı çıkıyor, her türlü fiyatlar yol alıyor. Satışın artması bence şaşırılacak bir durum değil.

Ayrıca kendini sıkıştırıp, krediyle f10 520i alana da kızılmamalı bence adam 2016da krediye girip 150k ya hayaletli vakumlu 520i alıyordu. Bugün ölüsünü satsan 2.elde kaç para.

Ha şimdi bunu satınca yerine g30 koyabilecek mi hayır, 2ye katlandı sıfır fiyatı ama bunu satıp daire alacaksa gayet güzel biriktirmiş oldu parayı.

Ülke düşün f10a binerken paran birikiyor, sonra bi kredi daha çekip asıl çapın neyse artık astra mı polo mu neyse ona binmeye devam ediyosun.
    Ya abi millet yatirim gibi bakiyor artik "zaten fiyati dusmeyecek, girerim krediye 2 senede bir de üstüne ekleye ekleye yenilerim. Paraya sikisirsam da satarim benim kendimi kasip biriktiremedigim para araba alirsam birikir, e ayagimda yerden kesilir, seklim semalimde yerine gelir" diye bakiyor insanlar. Araba almayi erteledikleri her 6ay pisman oluyor insanlar.

Bu hem 2.el müsterisi hemde sýfýr müsterisi için gecerli ötv gelmese kur yukari cikiyor, her turlu fiyatlar yol aliyor. Satisin artmasi bence sasirilacak bir durum degil.

Ayrýca kendini sikistirip, krediyle f10 520i alana da kizilmamali bence; adam 2016da krediye girip 150k ya hayaletli vakumlu 520i aliyordu. Bugün olusunu satsan 2.elde kac para.

Ha simdi bunu satýnca yerine g30 koyabilecek mi hayir, 2ye katlandi sifir fiyati ama bunu satip daire alacaksa gayet güzel biriktirmis oldu parayi.

Ulke dusun f10a binerken paran birikiyor, sonra bi kredi daha cekip asýl capýn neyse artýk astra mi polo mu neyse ona binmeye devam ediyosun.

ins. unuttugum turkce karakter yoktur, sevgilerimle..
    123d

altugkocer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yýllardýr devletle çalýþýyoruz. Yeni seneye geçtiðimiz zaman en geç Mart ayýnýn 1. haftasýnda falan hakediþ yapardýk.

Bu sene Mart ayý bitti daha herhangi bir ödeme yok. Soruyoruz ama kimse bilmiyor ne zaman ödenek verilecek.

Gidiþat hiç iyi deðil. Anormal benzin zamlarý, mtv zamlarý, ötv zamlarý vs. Erken seçimin habercisi gibi geldi bunlar bana.

Yaþ
    29
    Þehir
    Milton Keynes
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý rain man Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Edit gelse güzel olur flood için kusura bakmayýn. Ama asýl merak ettiðim þu, sistem sadece vergi ile dönmeye baþlayýp bir þey üretmemeye devam edersek bir yerden sonra memur maaþlarý baþta olmak üzere hiç bir þey ödeyemeyecek hale gelecek...satýlacak bir þey de kalmadý zaten tahminen. Üstündekileri sata sata toprak bile verdiler. Ciddi söylüyorum büyük krizler geliyor sonumuz hayrolsun.
    zaten þuan sistem o þekilde devam etmiyo mu ? Üretim yok, herþey vergiyle dönüyo, dýþ borç sürekli artýyo, bunun belli bi fiziksel sýnýrý var ve biz o sýnýra yakýnýz.
    Alýntý Berk007 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatýcýlar vardýr, bunu da indiriver

Yaþ
    28
    Þehir
    Prag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý rain man Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hayalini bile kuramýyoruz ki porsche'nin varsa açýp fiyat listesine bile bakmaya cesaret edemiyoruz. Durum cidden çok kötü ya...Tek merak ettiðim baþka biri gelirse gelen bu düzeni deðiþtirecek mi? Yoksa kaldýðý yerden devam mý edecek?

Aslýnda cevap belli de insan umut ediyor.

Ulan bari muhalefet düzgün vaatler çýkarsýn. Nedense kimse benzinden vergiden bahsetmiyor. Gerçi bahsetse ne olacak. Kasaya girecek baþka kaynak mi var. Resmen vergi ile ayaktayýz þaka gibi.
    Muhalefet niye gelmek istesin, verilen her soz yapýlan her anlasma suan ulkenin zararýna.

Adam nukleer santral yaptiyor baskasina, kwh basina alim sozu verdigi rakam suan kullandigimizin ustunde. Ulan sinopu karadenizi bitiriyon bari ulkeye yarasin.

Kopru yaptýrýyor, verdigi arac sozu yine ulkenin zararýna.

Ihale veriyor, isin bitecegi rakam 3 lira ihalenin bittigi rakam 5lira.

Hadi diyelim gelmek istedi geldi, yapýlan anlasmalar geri donecek mi hayýr, e biten tarým vs. diger sektorler yeni iktidarin suresi boyunca duzelecek mi hayýr. Gelse stabili koruyacak/ korumaya calisacak bu da en iyi ihtimal.

Isin ozu, isimiz zor biz 120liralik symbol'e alisalim bi 5sene oralar da kalir heralde.
    123d

Yaþ
    38
    Þehir
    SAKARYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz mikro ölçüde sadece ötv yi tartýþýyoruz bu da forumun kuruluþ amacýna uygun bir durum. Ama makro ölçüde durum gerçekten pek iç açýcý deðil.

Siyasi olarak yorum katmak istemiyorum ama geçmiþ siyasi deðiþimlere bakýn çoðu ekonomik durumlar kaynaklýdýr.

Þahsi olarak erken seçim de olsa sonuç deðiþmeyecek çünkü kýlýfýna uydurulup ittifak adý altýnda baraj altý kalmasý muhtemel partiyi destekçi olarak kullanýp yine (yaþanacak katakullileri saymýyorum bile) oyunu kendi lehine döndürecek bir durum ayan beyan ortada.

Elbet bunlar tahmin, yaþayýp göreceðiz ama gidiþat iyi deðil. Azýcýk ekonomik verileri okumayý bilen ve yandaþ medya kullanmayan adamlar zaten bunlarý görüyor.

Yaþ
    28
    Þehir
    Prag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý altugkocer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yýllardýr devletle çalýþýyoruz. Yeni seneye geçtiðimiz zaman en geç Mart ayýnýn 1. haftasýnda falan hakediþ yapardýk.

Bu sene Mart ayý bitti daha herhangi bir ödeme yok. Soruyoruz ama kimse bilmiyor ne zaman ödenek verilecek.

Gidiþat hiç iyi deðil. Anormal benzin zamlarý, mtv zamlarý, ötv zamlarý vs. Erken seçimin habercisi gibi geldi bunlar bana.
    Abi hakedisleri cikarirlar bi sekilde ne olacak 300liraya vatandaslik, 500liraya symbol, kalaninida maaslidan keser size döner
    123d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler