User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 'İstanbul Arabası Alınmaz' Mevzusu

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

'İstanbul Arabası Alınmaz' Mevzusu

323 practica bakıyorum. ***** satılık az sayıda araç var, Ankarada hoşuma giden bir araç satılmasını beklemek ölüm. Ama İstanbuldan bir çok ilan oluyor. Babamla bu konuda fikir çatışmasına girdik. Kendisi 'İstanbul arabası alınmaz'cılardan. Bana hiç mantıklı gelmiyor bu düşünce ama işte tecrübesizim, bilemiyorum.
    O mükemmel soruyu sizlere sormak istiyorum. İstanbul arabası alınır mı?

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbullularda ankaradan araba alınmaz diyor

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunu tecrübe etmiş birisi olarak söylüyorum uzaktaki adamı iyi tanımıyorsanız eşiniz dostunuz değilse size çok iyi ekspertiz imkanı sağlamasında anlaşmalısınız...

uzak mesafedeki tanıdığın yoksa, gideceğin ustan servisin yoksa, alınmaz yıl 2018 satıcıların insan %60ı kandırmaya çalışan profilde.

baban bu açıyla bakıyorsa kesinlikle haklı. yoksa ankarada da kötü satıcı turşu olmuş araba bulabilirsiniz bunun şehirle çok çok fazla ilgisi yok.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nerden araba alınırmış piyasanın yarısı istanbulda yarısı türkiyenin geri kalanında.

Bu arada arkadaş da yazmış , İstanbulda da Ankaradan araba alınmaz deniyor Ki bence daha geçerli , Ankaraya bütün doğudan araç geliyor , ne üdüğü belirsiz araba riski daha fazla gibi.

Şehir dışı tecrübem hiç olmadı ama bugüne kadar ne kadar araba baktıysam şehir dışından hep şaibeli çıktı.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben sadece Aydından alıyorum başka yerden almıyorum, bir de hep 50.000tl lik.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İstanbul'dan araba alınmaz mevzusu şundan dolayıdır;

İstanbul'da trafik çok, arabalar çok yıpranıyor, çok dur kalk yapılıyor, nem çok vs..

Aynı şartlarda, aynı km de İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de, Sivas'ta, Erzurum'da, Trabzon'da kullanılan araçların kondisyonları bence de farklıdır.

Ama bu farklılık büyük bir kıstas değil.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden alınmasın Dolandırıcıysa problem her şehirde var. İyi expertiz yaptırmak şart artık.

Benim gözümde şehirler arası tek fark güneş ve nem gibi doğal etkenlerin aracı yıpratmasıdır

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence il, ilçe fark etmiyor. İstanbuldan araba alınmaz sözü bana iki şey çağrıştırıyor.
    ***** istanbul trafiği, sürtmeler, kazalar diğer şehirlere oranla daha çok. Dolayısıyla ufak tefek hasarlı araçlar genelde istanbul tarafında. Babanız bundan çekiniyor olabilir.
    İkincisi ise galerici, satıcı, artık ne derseniz ülke nüfusa göre yine yoğunluk istanbulda. Helalinden ekmeğinin peşinde olanda var kansız olanda. Çekince sebebi bence.
    Ben sevgililer gününde ankaradan 2007 a3 aldım, adamlar o kadar güven sağladılar ki hiç görmeden arabayı aldım diyebilirim, fakat ben tedbir olarak 2 kere ekspertize soktum aracımı, ilk ekspertizi satıcı arkadaşla onun dediği yere, ikinci ekspterizimi satın aldıktan sonra benim tanıdığım yere götürdüm.
    Sonuç olarak ikisinde de aynı çıktı.

Şans işi biraz...
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    baktirdigin surece heryerden alinir. baktirmazsan babandan bile alma. bu kadar basit
    --
    her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldi zaman...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tanıdığımız yok hiç, o konuda biraz çekingen. Burada yıllarca çalıştığımız ustalarımız, tanıdık expertizlerimiz filan var. Var olmasına da araba yok işte
    Bana kalsa yarın giderim istanbula. Yine techten bir expertiz önerisi istesem, gayet güvenilir yerler de öğrenebilirim diye düşünüyorum. Şehir dışına yalnız çıkmam gerekecek, hiç de tanıdık olmayınca korku biraz da ondan ama ben bu siteye en yakınımdan daha çok güveniyorum..

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vuh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanıdığımız yok hiç, o konuda biraz çekingen. Burada yıllarca çalıştığımız ustalarımız, tanıdık expertizlerimiz filan var. Var olmasına da araba yok işte
    Bana kalsa yarın giderim istanbula. Yine techten bir expertiz önerisi istesem, gayet güvenilir yerler de öğrenebilirim diye düşünüyorum. Şehir dışına yalnız çıkmam gerekecek, hiç de tanıdık olmayınca korku biraz da ondan ama ben bu siteye en yakınımdan daha çok güveniyorum..
    araba istanbulun neresınde?
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul'dan araba alınmaz mevzusu şundan dolayıdır;

İstanbul'da trafik çok, arabalar çok yıpranıyor, çok dur kalk yapılıyor, nem çok vs..

Aynı şartlarda, aynı km de İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de, Sivas'ta, Erzurum'da, Trabzon'da kullanılan araçların kondisyonları bence de farklıdır.

Ama bu farklılık büyük bir kıstas değil.
    Nem olayı ege ve akdenizde daha beter , istanbulda ben nemden araba çürüdüğüne hiç rastlamadım.

İzmirden bir kere mercedes almıştım , araç bodrumdan bi otel sahibinden gelmeydi , daha 6 yaşında arabaydı çamurluk kenarlarında korozyon başlamıştı şaşırmıştım, sonra sorduğumda yazlık mekandaki arabalarda bu problemin olduğunu öğrenmiştim.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 yıl once Saab almak için İstanbul'a gittim yanımda Saab'tan anlayan bir arkadasımla. maltepe de bulustuk arkadasın tanıdıkları maslakta oldugu ıcın oraya gıttık baktık ettık. aracta arıza cıktı. sahıbının haber var veya yok günahını almayım. Anlaşamadık. saat oglen 12 oldu. o saatten sonra bı daha ne baska araca bakacak fırsat oluyor Istanbulda ne de o hayal kırıklıgı ile gezecek keyif kalıyor. aynı gece kalktık geri döndük. hayal kırıklığı mı dersin, yorgunluk mu dersin, havaya giden para mı dersin oylece geri donduk samsuna.
    bu da böyle bir anımdı
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5 yıl once Saab almak için İstanbul'a gittim yanımda Saab'tan anlayan bir arkadasımla. maltepe de bulustuk arkadasın tanıdıkları maslakta oldugu ıcın oraya gıttık baktık ettık. aracta arıza cıktı. sahıbının haber var veya yok günahını almayım. Anlaşamadık. saat oglen 12 oldu. o saatten sonra bı daha ne baska araca bakacak fırsat oluyor Istanbulda ne de o hayal kırıklıgı ile gezecek keyif kalıyor. aynı gece kalktık geri döndük. hayal kırıklığı mı dersin, yorgunluk mu dersin, havaya giden para mı dersin oylece geri donduk samsuna.
    bu da böyle bir anımdı
    bu da böyle bir anımdı
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satıcı dürüst ise her yerden araba alınır. Bu işin memleketi yok, satan insanın karakteri önemli.

Sadece dizel araçlar için özellikle doğu illeri (mardin de 9 ay kaldım bu tecrübede oradan geliyor) irdelenmeli, müthiş kaçak mazot olayı var.

Satıcı size gerekli expertiz imkanını sağlıyor ve yardımcı oluyorsa her yerden alınır. Çok defa istanbultan araç aldım, izmirden fethiyeden aldım.

Hatta fethiyeden polis bir abiden aldım öğretmen eşinin kullandığı arabayı, itimat ettim baktırmadım bile. Arabada bir dünya değişen çıktı ben satarken.

Mahçup oldum alıcıya fiyatı ona göre söyledim aldı gitti. Şimdi bu fethiyeden araba alınmaz demek mi ? Değil.

Babalar biraz eski kafalı bizimkinin de böyle takıntıları var aşamıyoruz, takılmayın he babacım deyip geçin

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nem olayı ege ve akdenizde daha beter , istanbulda ben nemden araba çürüdüğüne hiç rastlamadım.

İzmirden bir kere mercedes almıştım , araç bodrumdan bi otel sahibinden gelmeydi , daha 6 yaşında arabaydı çamurluk kenarlarında korozyon başlamıştı şaşırmıştım, sonra sorduğumda yazlık mekandaki arabalarda bu problemin olduğunu öğrenmiştim.
    Aynen öyle. Bir de bu İstanbul'dan araba alınmaz lafı eskilerin kullandığı bir tabirdir.

Eskinin şartlarıyla günüz şartları arasında dağlar kadar fark var. Artık imkan çok, arızalı ya da değişmesi gereken parçayı anında değiştirebiliyorsun. Detailing ve boya koruma işleri aldı başını gitti, arabanın boyasını yıllarca ilk günkü gibi tutabiliyorsun vs..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avcılar on karakter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Bir de bu İstanbul'dan araba alınmaz lafı eskilerin kullandığı bir tabirdir.

Eskinin şartlarıyla günüz şartları arasında dağlar kadar fark var. Artık imkan çok, arızalı ya da değişmesi gereken parçayı anında değiştirebiliyorsun. Detailing ve boya koruma işleri aldı başını gitti, arabanın boyasını yıllarca ilk günkü gibi tutabiliyorsun vs..
    İstanbuldan araba alınmaz değil de , istanbulda belli başlı yerlerden araba alınmaz diyelim şehir dışındaki arkadaşlar için ,

Mesela Bağcılar esnafı için kalkıp gelecekseniz 2 kere düşünün , çoğunun ağzı yüzü yalan , onun dışında belli başlı semtlerde değilde , alakası olmayan yerlerde olan dükkanlar , ne bileyim , bayrampaşa , ümraniye , büyükçekmece , sultangazi ( sözüm meclisten dışarı genelleme yapıyorum) galerilerin olduğu belli değilde kıyıda köşede kalmış kenar mahallede açılmış bir galeriyse hemen kalkıp gelmeyin. bugüne kadar 30a yakın araba alıp satmış biri olarak nacizane tavsiyelerim. Ben ayağımın dibinde olduğu halde tenezzul edip gibip bakmıyorum bu saydığım yerlerdeki araçlara.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı değil de cevapla diyerek yazınca bildirim gidiyordur umarım gitmiyorsa affola. Ankarada nem olmayınca bize korkunç geliyor tabi, ama burada da yanıyor arabalar mesela.. Nem konusu dediğiniz gibi problem değilse, küçük sürtünmeler de boyanır takıntım yok o konuda, e trafik de en fazla baskı balata masrafı açar diye düşünüyorum. O zaman bu sorunun cevabı İstanbuldan araba alınır oldu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler