User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Telefon Seçimi Hakkında Yardım. Kararsız Kaldım

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Telefon Seçimi Hakkında Yardım. Kararsız Kaldım

Öncelikle herkese şimdiden teşekkür edeyim.
    Yaklaşık 1.5 haftadır hangi telefonu alsam diye düşünüyorum. Şuanda hali hazırda kullandığım iphone 6s den über sıkıldım ve artık android telefonlara yönelmek istiyorum ama biraz fantazi peşindeyim

aklımda:
    xiaomi mi 6
    xiaomi mi mix 2
    oneplus 5t

olarak bu 3 model var.

mi 6 nın tasarımı çok hoşuma gitti ve fiyat olarak içlerindeki en uygunu. Fakat hem 6 gb ram oluşu hem de diğerlerine göre ağır oluşu biraz geri düşürüyor.

mi mix 2 de hem 64 gb depo alanı hem de 6 gb ram olması korkuttu fiyat olarak 5t ile mi 6 nın arasında.

aslında doğru söylemek gerekirse aklımda oneplus 5t var ama hem ülkemizde çok bir pazarının olmayışı ve 2700 tl lik fiyatı beni korkutuyor. 8 gb ram 128 gb dahili hafıza + sd kart desteği ki diğer 2 model de bulunmuyor, al beni diye de bağırıyor.

öte yandan çevre s8 veya note 8 al her zaman satılır diyor fakat onların da fiyatları *****, o kadar para vermek hiç içimden gelmiyor açıkçası.

Benim durum bundan ibaret, Allah başka dert vermesin desem de aklımı meşgul etmek için kendi kendime bulduğum bir yol yoksa her Türk vatandaşı gibi dert çok

Bir fikri, yorumu olan lütfen yardım etsin başka seçeneklere de açığım tabi gönlümden geçen rakam 2500 civarı
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi fikirlerimi sunuyorum, son tercih sizin.
    Okuldan arkadaşıma Mi6 aldık, 6/64 olan. Telefonu elinize aldınızda gerçekten ağırlık farkını hissediyorsunuz ve sabun gibi telefon. Direk kayıyor Genel olarak tam bir F/P cihazı denebilir. 6/64 olmasının yanında 128 olanı da var, dilerseniz onuda alabilirsiniz ancak 6/64 olması sizi korkutmasın. Bu cihazlar en az 2 sene götürecek türde şuan için. Mi Mix 2'yi kullanmadım, görmedim bilgim yok ancak netten karşılaştırdığım kadarıyla Mi6'dan çok çok farklı bir ürün değil. Çerçevesiz ekran gibi artısı var.
    Kendi cihazım OnePlus 5T. Bendeki modelide 6/64 ancak bununda 8/128 modeli mevcut. Bunları fb'ta bulunan çin gruplarından getiren arkadaşlar var direk 8/128 olanını 2500'e kapalı kutu olarak alabilirsiniz.
    Mi Mix 2 harici iki cihazında yeni modeli gelecek eğer öyle bir takıntınız varsa 2-3 ay daha idare edin gelebilir ancak 5T geleli bile neredeyse 1-1,5 ay falan oldu. O yüzden tamamen tercih meselesi. Kamera olarak içlerinde en iyisi Op5T kalıyor bunu youtube karşılaştırmalarında da görebilirsiniz. Farklı bir sorunuz olur ise bilgim dahilinde cevaplayabilirim. Şimdiden hayırlısı olsun ancak çok düşünmeden almanızı öneririm yoksa saçma sapan ufak detaylarda kayboluyor insan ve günlük hayatta gerçekten hiç birini kullanmıyoruz. Hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız. Aklıma gelmişken 5T'nin bir artısı da FaceID.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi fikirlerimi sunuyorum, son tercih sizin.
    Okuldan arkadaşıma Mi6 aldık, 6/64 olan. Telefonu elinize aldınızda gerçekten ağırlık farkını hissediyorsunuz ve sabun gibi telefon. Direk kayıyor Genel olarak tam bir F/P cihazı denebilir. 6/64 olmasının yanında 128 olanı da var, dilerseniz onuda alabilirsiniz ancak 6/64 olması sizi korkutmasın. Bu cihazlar en az 2 sene götürecek türde şuan için. Mi Mix 2'yi kullanmadım, görmedim bilgim yok ancak netten karşılaştırdığım kadarıyla Mi6'dan çok çok farklı bir ürün değil. Çerçevesiz ekran gibi artısı var.
    Kendi cihazım OnePlus 5T. Bendeki modelide 6/64 ancak bununda 8/128 modeli mevcut. Bunları fb'ta bulunan çin gruplarından getiren arkadaşlar var direk 8/128 olanını 2500'e kapalı kutu olarak alabilirsiniz.
    Mi Mix 2 harici iki cihazında yeni modeli gelecek eğer öyle bir takıntınız varsa 2-3 ay daha idare edin gelebilir ancak 5T geleli bile neredeyse 1-1,5 ay falan oldu. O yüzden tamamen tercih meselesi. Kamera olarak içlerinde en iyisi Op5T kalıyor bunu youtube karşılaştırmalarında da görebilirsiniz. Farklı bir sorunuz olur ise bilgim dahilinde cevaplayabilirim. Şimdiden hayırlısı olsun ancak çok düşünmeden almanızı öneririm yoksa saçma sapan ufak detaylarda kayboluyor insan ve günlük hayatta gerçekten hiç birini kullanmıyoruz. Hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız. Aklıma gelmişken 5T'nin bir artısı da FaceID.
    yorumunuz için teşekkür ederim youtube da tonlarda inceleme videosu izledim 5t yi de dediğiniz gibi yeni ve güncel olması güzel 2500 e gittigidiyor da da mevcut beyazı hoşuma gitti biraz da o 2700 yazıyor kimi inceleme videolarında kırmızısını falan da gördüm ama sanırsam ülkemizde bulunmuyor.. bu gidişle siyah oneplus 5t alacak gibiyim
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorumunuz için teşekkür ederim youtube da tonlarda inceleme videosu izledim 5t yi de dediğiniz gibi yeni ve güncel olması güzel 2500 e gittigidiyor da da mevcut beyazı hoşuma gitti biraz da o 2700 yazıyor kimi inceleme videolarında kırmızısını falan da gördüm ama sanırsam ülkemizde bulunmuyor.. bu gidişle siyah oneplus 5t alacak gibiyim
    Beyazı da, kırmızısı da fb'taki çinden getirtip satan kişilerde mevcut. Aralarında 50-100 TL gibi farklar mevcut. Ancak ikisininde stokları çok kısıtlı oluyor bulduğunuzda almanızı tavsiye ederim. Beyaz olanın yapısı biraz daha farklı bu arada. Kum gibi pürüzsüz değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende mi mix 2 kullanıyorum yaklaşık 1 aydır . Kamera performansı diğer flagship lere göre vasat olsa da gerek şarj gerek stabilite konusunda hiç bir sorunu yok. Ben 6/128 lik aldım , performans çok iyi . Tasarım konusunda söylenecek söz yok zaten , telefonu eline aldığında malzeme kalitesini farkedersin. Mi Mix 2 bazı migros şubelerinde var , gidip görebilirsin .
    Form > Function

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyazı da, kırmızısı da fb'taki çinden getirtip satan kişilerde mevcut. Aralarında 50-100 TL gibi farklar mevcut. Ancak ikisininde stokları çok kısıtlı oluyor bulduğunuzda almanızı tavsiye ederim. Beyaz olanın yapısı biraz daha farklı bu arada. Kum gibi pürüzsüz değil.
    pazartesi siyahını alacak gibiyim bakalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rawr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende mi mix 2 kullanıyorum yaklaşık 1 aydır . Kamera performansı diğer flagship lere göre vasat olsa da gerek şarj gerek stabilite konusunda hiç bir sorunu yok. Ben 6/128 lik aldım , performans çok iyi . Tasarım konusunda söylenecek söz yok zaten , telefonu eline aldığında malzeme kalitesini farkedersin. Mi Mix 2 bazı migros şubelerinde var , gidip görebilirsin .
    mi mix ile mi 6 yı migrosta gördüm abi bende o yüzden aklıma takıldılar paraya kıyıp oneplus 5t alacak gibi duruyorum

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu cihazların sar değerleri nasıl peki ?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mi mix2 kullaniyorum
    Yazilimci yegenim unlocked yapti
    S8 in kamera programini yujledi,muhtesem otesi cekiyor.
    Cok hizli. Seramik olmasi yuzunden cok zarif ve yakisikli duruyor.
    Yillardir ayfon kullanicisiyim,mix2 cidden basarili. Zaten testlerde 1 cikmis...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu cihazların sar değerleri nasıl peki ?
    Sar degerini de unlocked yaparak mhz sini 2 misli dusurdu...

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2 senedir S7 Edge kullanıyorum, çok memnunum.
    Değiştireceğim zaman kalem özelliği sebebi ile Note'un son modeline geçeceğim.

sinan-s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben samsung c5 pro aldım,çok memnunum.mükemmel bir makına.fiyat ise mukemmel çtesi 1350 lira S8 in özellik olarak biraz kırpılmışı..
    2003 BMW E46 330 Cİ Topassss
    2006 BMW E46 318 Cİ SİYAH (SOLD)
    ]2001 PEUGEOT 106 GTI SARI SOLD)
    1998 DOĞAN SLX 1.6.İE BORDO (SOLD)
    2008 PORSCHE 911 TURBO S SiYAH (SOLD)

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oneplus'ın sar değeri yüksek,birçok yerde okumuştum.Diğerlerine bakamadım ama bu konuyu atlamayın.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sar degerini de unlocked yaparak mhz sini 2 misli dusurdu...
    Sar değeri bildiğim kadarıyla yazılım ile düşürülen bir şey değil. Emin misiniz bu konudan? Çünkü öyle bir durum var ise SAR değerlerinin paylaşılması çok saçma olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sar değerini bi yer de yorum olarak görmüştüm bi bulup kopyalayım:
    Bu telefonda SAR değeri evet diğer telefonlara göre nispeten yüksek fakat ortada şöyle bir durum var.Bu ölçülen SAR değerleri maximum şartlarda ölçülüyor.Yani telefonda Bluetooth,Wi-Fi,Mobil Veri,Hotspot,Konum açıkken yapılan bir arama ile oluşan SAR değeri yazılıyor.Kimse günümüzden bunların hepsi aynı anda açıkken bir işlem veya arama yapmayacağı için SAR değerleri bu boyutlara ulaşmayacak zaten.Tutturulmuş bir SAR değeri diye kimse ama kimse internete gireyim de bunu bir araştırayım dememiş.Kaldı ki Iphone lar ile aynı SAR değerine sahip.Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. ( hepsiburada da yorum yapmış ne kadar doğru bakamadım daha ) @997TT abi one plus 5t gelene kadar mi mix 2 1. ciydi tahtını salladı op5t unlocked olayını bi araştırsam iyi olur gibi duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 senedir S7 Edge kullanıyorum, çok memnunum.
    Değiştireceğim zaman kalem özelliği sebebi ile Note'un son modeline geçeceğim.
    abi en son s2 de bıraktım samsung u ara yüzü çok fena kasıyordu ki 4 gb ram vardı s2 de, son durumu bilmiyorum ama en az 3 yıl kullanırım telefonu, nasıl sizde bi kasma var mıdır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sar değerini bi yer de yorum olarak görmüştüm bi bulup kopyalayım:
    Bu telefonda SAR değeri evet diğer telefonlara göre nispeten yüksek fakat ortada şöyle bir durum var.Bu ölçülen SAR değerleri maximum şartlarda ölçülüyor.Yani telefonda Bluetooth,Wi-Fi,Mobil Veri,Hotspot,Konum açıkken yapılan bir arama ile oluşan SAR değeri yazılıyor.Kimse günümüzden bunların hepsi aynı anda açıkken bir işlem veya arama yapmayacağı için SAR değerleri bu boyutlara ulaşmayacak zaten.Tutturulmuş bir SAR değeri diye kimse ama kimse internete gireyim de bunu bir araştırayım dememiş.Kaldı ki Iphone lar ile aynı SAR değerine sahip.Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. ( hepsiburada da yorum yapmış ne kadar doğru bakamadım daha ) @997TT abi one plus 5t gelene kadar mi mix 2 1. ciydi tahtını salladı op5t unlocked olayını bi araştırsam iyi olur gibi duruyor
    Arabada araç kiti kullanıyorum. Dolayısıyla Bluetooth devamlı açık. Aç / Kapa ile uğraşmıyorum. ayrıca saatim de akıllı saat, o da telefonla bluetooth üzerinden haberleşiyor.
    Evde de evin wireless'ından bağlanıyorum. Dolayısıyla o da devamlı açık.
    Konum servisleri zaten telefon açıldığı andan beri default olarak açık.

Hot Spot açıldığında wireless otomatik kapanıyor, o yüzden 2'sini bir arada açmak teknik olarak mümkün değil.

Arama da elbette devamlı olmasa da gün içinde iş için epey telefon görüşmesi yapıyorum.

Telefonu bizim şirkette benimle 1e1 bu şekilde kullanan 13-14 kişi var. Farklı şirketlerde çalıştığım için gayet iyi biliyorum ki, sektörün neredeyse tamamı telefonunu bu şekilde kullanıyor.
    Dolayısıyla "tüm bu özellikler aynı anda açık olmaz, sar değeri o boyutlara ulaşmaz" şeklinde bir çıkarım son derece yanlış bir çıkarım.

iPhone ile aynıdır, değildir kısmını bilmem. İlgilendiğim veya araştırdığım bir konu değil.
    Konu Evrenoz tarafından (24-02-2018 Saat 10:34 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    abi en son s2 de bıraktım samsung u ara yüzü çok fena kasıyordu ki 4 gb ram vardı s2 de, son durumu bilmiyorum ama en az 3 yıl kullanırım telefonu, nasıl sizde bi kasma var mıdır
    2 senedir kullanıyorum ve memnunum. Ne bir donma, kasma ne de crash
    S2, S3, S4, S5 hepsini kullandım, hiçbirinden memnun kalmadım. Zaten 2 seneye kalmadan da değiştirdim hepsini

ek: S2'de 1 GB RAM vardı diye hatırlıyorum. 4 GB dediğin yükleme hafızası olmasın
    Samsung Galaxy S2 i9100 İncelemesi - CHIP Online
    Konu Evrenoz tarafından (24-02-2018 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ottoman32 Üzerinde "öldürür" yazan sigara için bir arpa boyu yol gidemedik.O sebeple SAR'ı anlamalarını beklemiyorum.Forumlarda çok açıklama yaptım,neler anlattım ama adamların dediği: "SAR'dan öleni göster." oldu.SAR konusunu,bir modelle bağlantılı değil de müstakil bir konu olarak araştırmak en faydalısıdır.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler