User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: İŞ konusunda fikir ve yorum ??

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaptigin is degiyor mu 1700 liraya? sanmiyorum. birde soyle dusun ayni eforu kendi isine harcasan ne kadar kazanirsin

yerinde olsam hic dusunmezdim. yasin genc aile meslegine yogunlas. verimi arttirmanin yollarini bul. gerekiyorsa avrupaya falan git fuarlari gez, hollandaya git dönüm basina nasil verim rekorlari kiriyorlar onlari gör vs. fiat da calissan nolacak afedersin gotunu yirtsan alacagin maas 5-6bin olacak.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaman olmaması ise tek dert bence bir sure işyerinde çalışmaya devam edip tecrube birikim referans kazanmaya bak her nekadar kendin yapabiliceğin bir aile işi olsada

farklı bilgi tecrube kesinlikle gerekiyor ileriki donemlerde kariyerini yapmak istediğin şeyleri değiştirdiğinde çok buyuk yararını gorursun

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana sorarsan en az 1 yil calis gor. Eski isimde 3 ay sonra isten ayrilmayi dusunuyordum. Istedigim gibi bir is bulamadim biraz daha calisayim dedim. 2 ay sonra maasimi arttirdilar, sartlar istedigim seviyeye geldi 3 seneden fazla orada calistim. Ayrildim baska ulkeye gittim. Hala konusuruz onlarla. Hala merak ederim ne yapiyorlar ne is var ellerinde. Is yerinde yerini yaptiktan sonra ben bu gun gelmiyorum desen bile kolay kolay olmaz diyemezler, yonetimle aran iyi olursa rahat edersin.

Baska bir arkadasin onerisi ise bana cok mantikli geldi. Kendi sektorunde senden buyuk bir firmada ise girebilirsen senin gelecegin icin cok daha iyi olur.

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir çok arkadaş 1700 tl maaşı duyunca şok olmuş aynı ülkede yaşamıyoruz sanırım. Özel sektörde tecrübesi olmayan ve ilk iş deneyimi olan ve üstelik herhangi bir üniversitenin lisans bölüm mezunu olmayan birine verilen 1700 tl lik maaş bence şuanki tr şartlarında gayet normal. Yukarda bir abimiz kişi kendi maaşını kendisi belirler demiş çol doğru bir örnek . Çok samimi bir arkadaşım kendisi makina mühendisi yaklaşık 2 sene önce organize sanayide bir işe başlamıştı 1900 tl maaşa altını çiziyorum makina mühendisi , şuan aldığı maaş ortalama üç katı bu ve bunun gibi çok öernek vardır. Bence kardeşimizin yapması gereken sebaat etmek,yaptığın iş keyifli bir iş kendini yaratıcılığın ve özgüvenin ile çok güzel yerlere taşıyabilirsin bulunduğun sektör önü açık ve kariyer imkanı olan bir sektör. Bu yaşlarda çalışıp makam mevki statü sahibi olabilirsin diye düşünüyorum ben. Hakkında hayırlısınolsun

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkeze tek tek teşekkür ediyorum.

90-100 arası başvuru oldu bu işe ben girmeden önce ;

askerliğini yapmış üni mezunu tecrübeli kişilerde vardı ve beni seçtiler muhtemelen ileri sürüş ve güvenli sürüs hakkında bilgim olması etkili oldu .

işe alım süreci 1 ay sürdü.

suan basarılı yapıyorum isimi olumlu geri dönüsler var, hatta benim görevim olmamasına rağmen araba bile sattım Adam kapora vermişti başka markaya, az buçuk ticaret yeteneğim var .

kısacası is yeri benden memnun, ben değilim ama oda dediğim gibi zamanla alakalı .

Sorun 1700 lira değil, sorun bu çalışma saatleri karşılığında 1700 lira verilmesi .

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihdurutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir çok arkadaş 1700 tl maaşı duyunca şok olmuş aynı ülkede yaşamıyoruz sanırım. Özel sektörde tecrübesi olmayan ve ilk iş deneyimi olan ve üstelik herhangi bir üniversitenin lisans bölüm mezunu olmayan birine verilen 1700 tl lik maaş bence şuanki tr şartlarında gayet normal. Yukarda bir abimiz kişi kendi maaşını kendisi belirler demiş çol doğru bir örnek . Çok samimi bir arkadaşım kendisi makina mühendisi yaklaşık 2 sene önce organize sanayide bir işe başlamıştı 1900 tl maaşa altını çiziyorum makina mühendisi , şuan aldığı maaş ortalama üç katı bu ve bunun gibi çok öernek vardır. Bence kardeşimizin yapması gereken sebaat etmek,yaptığın iş keyifli bir iş kendini yaratıcılığın ve özgüvenin ile çok güzel yerlere taşıyabilirsin bulunduğun sektör önü açık ve kariyer imkanı olan bir sektör. Bu yaşlarda çalışıp makam mevki statü sahibi olabilirsin diye düşünüyorum ben. Hakkında hayırlısınolsun
    Evet ben çalıştığım yerde yükselmek için giriş yaptım ancak önemli olan çalıştığınız yerin vizyonu size nasıl odaklandığı ve ne olarak gördüğü. Eğer para göz sürekli bencil bi yöneticileriniz varsa yükselmek epey yaş ve yaptığınız işe saygıları olmuyor. Bence kurumsal firmalar en iyisi kariyer seçenekleri çok açık ve ortada tamamen kendine kalmış. Tavsiyem kurumsal firmalarda çalışmak

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit: Niye böyle oldu yav? Evet ben calıstıgım yerde yükselmek için giris yaptım ancak önemli olan calıştığınız yerin vizyonu size nasıl odaklandıgı ve ne olarak gördügü. Eger para göz sürekli bencil bi yöneticileriniz varsa yükselmek epey yas ve yaptığınız ise saygıları olmuyor. Bence kurumsal firmalar en iyisi kariyer secenekleri cok acık ve ortada tamamen kendine kalmıs. Tavsiyem kurumsal firmalarda calısmak

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günde 3 saatim var diyorsun 1 pazarın var oda 15 saat desen haftada kazandığın 425 liraya karşılık haftadan kendine ait zamanın 33 saat.
    Düzgün bi fabrikada vardiyalı işe girsen çok daha iyi koşullarda çalışırsın.
    Everyday I ** çapuling...

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis kapımdan alıp kapıma bırakıyor buna rağmen git gel 55 km beni ciddi yoruyor. Trafik yoksa dahi. Ki işim gereği mesai saatlerini 1 ayda maks 2 kere yakalıyorum genelde iş çıkış saati dışında yola çıkarız. Bu rağmen ben havalimanına yakın yerden ev tutmayı düşündüm. Sırf az daha dinlenebilmek için. Vakit satın alanamayan tek şey, kendimize vakit ayırmalıyız.
    Instagram: mutusgarage

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe , beceri ve beşeri ilişkiler türkiyede Maaşı belirler. Patron şirketinde değilsin sonuçta kurumsal sayılır. 23 yaşındasın hayatından çaldığın zaman ilerde sevdiklerine daha fazla ayıracağın zamandır. Gelişmeye devam eden ülkelerde sömürü fazla ve bence normal. Kurumsal şirketler bile ( yabancısı yerlisi) avrupa ile aynı şartlar ve maaşlarımı veriyor sence bu ülkede.. Üni.bir arkadaşımız vardı her yaz 3 ay non stop staj yapardı , okul çıkışlarında hafta sonları çalışmaya devam ederdi- iyide durumu vardı.
    Herkes buna salaksın sen modunda bu yaşlar bir dahamı gelicek vs. Adamı universite bitmeden bölüm şefi aradan geçen şu zamanda da ülke müdürü yaptılar. Gitmediği gezmediği ülke kalmadı eğlenceler vs. Senin yaşında iş hayatı hemde yoğun iş hayatı çok zorlayabilir ve bıktırabilir, ama sen Kazanımlarına bakıcaksın Çevre yap farklı işlere koştur. Üni. zamanı tam anlamıyla deneme yanılma dönemi atla zıpla herseye))

Bence kazancın daha fazla olacak. Hayat 3-5 sene değil malesef..
    Ben asgari ücretin altında başladım sabah 8 akşam 11 leri haftasonları arazi çalışmaları devam ederdi mesaide yoktu. Ticaret kafam yoktur mesela, en buyuk eksikliğimdir şu hayatta. O yuzden her iki yönüylede gelişmeye bak hem mesleki hem ticari.
    Beyin bedava...

jokey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim sen kafanda bitirmişsin orayı, sadece bizim "haklısın, durma orada" diyerek düşünceni teyit etmemizi bekliyorsun Bizden önce senin içine sinmemiş, biz burda bin kişi "orada çalışmaya devam et" desek ne olacak, kendine kalan zaman 3 saatten 5 saate mi çıkacak,maaşın 1700 değil de 2700 mü olacak. yani şartlar değişmeyecek, şartlar değişmediği sürece de sen mutlu olamayacaksın orda. o yüzden güzel kardeşim, çık, hiç durma. çünkü içine sinmemiş. insan mutlu olmadığı bir yerde çalışamaz. Yaşın genç, aile işini geliştirmek, yeni fikirler üzerine kafa yormak daha faydalı olur diye düşünüyorum naçizane. Umarım hayatta her şey gönlümce olur.
    98 106 GTI 34 TJ 1247

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeze tek tek teşekkür ediyorum.

90-100 arası başvuru oldu bu işe ben girmeden önce ;

askerliğini yapmış üni mezunu tecrübeli kişilerde vardı ve beni seçtiler muhtemelen ileri sürüş ve güvenli sürüs hakkında bilgim olması etkili oldu .

işe alım süreci 1 ay sürdü.

suan basarılı yapıyorum isimi olumlu geri dönüsler var, hatta benim görevim olmamasına rağmen araba bile sattım Adam kapora vermişti başka markaya, az buçuk ticaret yeteneğim var .

kısacası is yeri benden memnun, ben değilim ama oda dediğim gibi zamanla alakalı .

Sorun 1700 lira değil, sorun bu çalışma saatleri karşılığında 1700 lira verilmesi .

giriş maaşı nekadar iyi olursan ol şuan sektorde bu gerisi senin elinde ki yazdıklarına bakılırsa zamanla bu işi çozersin gibi duruyor istediklerini yavaş yavaş verirler fazlasıyla senden memnunlarsa

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hani benim doğal sebze meyvelerim ?

maaşının karşılığını alarak çalışan sayısı ülkemizde branş olarak bir elin beş parmağını geçmez. İşveren'e de bir şey diyemiyorsun artık vergi olarak o kadar üstlerine gidiliyor ki şu an senin maaş +sigortan 2200 tl ye geliyor. Biz muhasebe ofisimizde çalışan arkadaşı bize oluşan aylık masrafından dolayı çıkartmak zorunda kaldık.

kendi işiniz sanırım tarım ile alakalıydı,yani çok sonu olmayan bir sektör kendi işini ilerlet . Kendi işinizle alakalı yenilikler düşünmeye çalış onları uygula.

sürünme özel sektörde ,ülkenin ekonomik gidişatı daha fazla kaldıramayacak durumda bu sektörleri. En azından geriye döndüğün zaman kendi işin olacak,yine domatesini ekip satabileceksin tarımda ilerlet kendini. Ne bileyim vergi mükellefi ol online satış yap vs.
    imzasız..

slave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aile işi herzaman iyidir ben olsam baba yerinden ayrılmam orayı daha iyi hale getirmek için uğraşırım 1700 tlye mecburi verdiğiniz çalışmayı kendi işyerinizde daha özverili yaparsanız 1700 değil2700 de verseler boş . Babam sağ olsaydıda sözünden çıkmasaydım aynı yazdığınız gibi başladım satış pazarlamada ödüller aldım ama babamın dediği 3 kelime ile şuan ekmek yiyorum bende durum bu kendi işimiz olsa başından ayrılmazdım

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aile işini ileriye taşıman çok daha mantıklı az çalışarak neden daha fazla kazanmayasın..
    ALLAH VAR GAM YOK..

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafamda netleştirdim artık dün ilk dinnyali de çaktım bu gün davranışlar biraz daha derli toplu oldu çünkü işimi düzgün yaptığımın farkındalar hepiniz saolun abilerim kardeşlerim.

Konu silinebilir .

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafamda netleştirdim artık dün ilk dinnyali de çaktım bu gün davranışlar biraz daha derli toplu oldu çünkü işimi düzgün yaptığımın farkındalar hepiniz saolun abilerim kardeşlerim.

Konu silinebilir .
    Git-gel yol yorucu ve sıkıcı oluyor vakit alıyor diyerek şirket aracı istesene servisten çıkarken akşam birer araba versinler, yol daha keyifli hale gelebilir en azından

İşi seviyorsan bu tip yakınmalarla belki kendine pay çıkarabilirsin biraz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler