User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: KOSGEB Girişimci Desteği Girişimci Yorumları(Destek Alanlar)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

KOSGEB Girişimci Desteği Girişimci Yorumları(Destek Alanlar)

Eşim ve ben yıl araç bakım onarım işletmesi açmak istiyoruz.Bu iş için kosgeb girişimcilik eğitimine katılmak gerekiyormuş ve sonrada kosgeb 'e bir proje sunmamız lazımmış.
    Aramızda daha ince kosgeb girişimci desteği almış olan var mı ?
    KOSGEB Girişimci desteğinden memnun musunuz?
    KOSGEB işine karışıyor mu ? ( personel çalıştırmak zorundamıyız )
    KOSGEB Girişimcilere 50.000 tl hibe desteği veriyor muş bu parayı ne zaman ve hangi şartlarda sunuyor?
    KOSGEB Girişimci desteği için bilmemiz gereken önemli noktalar neler
    KOSGEB'den destek aldıktan sonra iş yerimiz kapanır ise ne olur ? Bize verdiği parayı geri istiyor mu ?
    KOSGEB girişimci desteği için çoğu insan dolandırılmış, sizin çevrenizde dolandırılanlar var mı ne yapmamız lazım?
    Bu konular hakkında görüşlerinizi dinlemek istiyorum.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşım aldı. Tanık olduğum / anlattığı kadarıyla cevap vereyim.

Memnun.
    Kısmen karışıyor. Şöyle, proje sunum aşamasında eleman ihtiyaç analizi ve eleman giderlerinin de hesaplanmasını istiyor. Sunumda 2 eleman çalışacak derseniz o iki eleman çalışmalı. Dükkan açıldıktan sonra kontroller oluyor.
    Başlangıç 50k TL. İşler tıkırında giderse belirli bir süre zarfında ek olarak faizdiz kredi imkanı var.
    Önemli nokta 50K löp ğara vermiyor. Siz malı masayı vs. Alıyorsunuz. Fatura karşılığı 50k TL ye kadar ödeme yapıyor. Fatura yoksa para da yok.
    3 sene içinde kapatırsanız parayı faiziyle geri ödemek durumundasınız.
    Dolandırılma duymadım, denk gelmedim

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eren abi +1

Bizim validenin de var kosgeb sertifikası ama biz cesaret edemedik bir yer açmaya. Çünkü ülkenin hali içler acısı, büyük ve uluslararası olmayan çoğu esnaf işletme sahibi ya sallantıda yada işleri tıkırın da değil. Allah yardımcınız olsun inşalah umduğunuz gibi olur herşey...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

gabxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SENAMA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşim ve ben yıl araç bakım onarım işletmesi açmak istiyoruz.Bu iş için kosgeb girişimcilik eğitimine katılmak gerekiyormuş ve sonrada kosgeb 'e bir proje sunmamız lazımmış.
    Aramızda daha ince kosgeb girişimci desteği almış olan var mı ?
    KOSGEB Girişimci desteğinden memnun musunuz?
    KOSGEB işine karışıyor mu ? ( personel çalıştırmak zorundamıyız )
    KOSGEB Girişimcilere 50.000 tl hibe desteği veriyor muş bu parayı ne zaman ve hangi şartlarda sunuyor?
    KOSGEB Girişimci desteği için bilmemiz gereken önemli noktalar neler
    KOSGEB'den destek aldıktan sonra iş yerimiz kapanır ise ne olur ? Bize verdiği parayı geri istiyor mu ?
    KOSGEB girişimci desteği için çoğu insan dolandırılmış, sizin çevrenizde dolandırılanlar var mı ne yapmamız lazım?
    Bu konular hakkında görüşlerinizi dinlemek istiyorum.
    Açtığım firmalardan biri için aldım. (üstünüze firma olması almanıza engel değil her vatandaşın 1 hakkı var. Dikkat etmeniz gereken ortağı olduğunuz hiçbir firmada %50 üstü ortaklığınız bulunmayacak. Ayrıca şahıs firmanız olmayacak ve sigortalı olarak bir yerde çalışmayacaksınız.)

Memnuniyet göreceli. Saçma sapan projelere ödeme yapıyorlar dolayısı ile projenizi ilk okul öğrencisine bile mantıklı gelecek şekilde hazırlar iseniz sıkıntı olmaz.

Kosgeb işinize karışmıyor illegal olarak birşeyler yapmıyorsanız ve evraklarınız düzgün ise hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Personel çalıştırmak zorunda değilsiniz. Yaptığınız harcamalara bağlı olarak alacağınız destek kalemlerinde artış yapıp, yaptığınız harcamalar üzerinden ödemeyi alabilirsiniz.

50.000tl yi harcamanız ve yaptığınız harcamayı açtığınız firma üzerinden belgelemeniz gerekiyor(noter masrafı dışındaki tüm ödemeler banka üzerinden olacak sizin adınıza olmayacak sadece ve sadece açılan firmanın hesabından yapılacak). Az önce yazdığımı özellikle yazıyorum çünkü vergi dairesinden gelince size demirbaşlarınız nerede diye sorulduğunda mantıklı bir şekilde anlatsanız dahi şirketi açmanıza engel olabilirler. Şirketi açmak için vergi dairesi onayına ihtiyacınız var ki şirket banka hesabı açılsın. Bu aşama biraz sıkıntılı ve kendi içinde karışıklıkları var.

Girişimci belli bir süre için açık tutmaz ise paranın geri alınıyor olması lazım.

Girişimci desteği için kimseye para vermeyin eğitimi aldığınız hocadan bilgilerini isteyin ve mümkün ise eğitime gitmeden önce dosyayı girişimcilik dosyasını hazırlamış olun, bu sayede en iyi şekilde danışmanlığa ücretsiz olarak kavuşmuş olursunuz. Kosgeb bu şekilde para verilerek hazırlanmış dosyalara ön yargılı yaklaşıyor.

Eğitimi alırken büyük şehirlerde çok uzun sıra var teker teker yakın tarihli illerden birini arayıp o ilde 3 gün geçirerek eğitiminizi alabilirsiniz. Hem eşiniz hem siz ortak açmayın iki girişimcilik eğitimi 50.000*2 demek olmuyor.

Eğer kosgeb desteği ve iş yeri açma hakkında sorunuz olursa yardımcı olabilirim.

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    m a l u m partiden degilsen kosgebte isin zor.
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Korollacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kovalarsan , mevzuatlari iyi okursan , danismanlarla mantikli sekilde konusursan , istersen at partisine uye ol . 800.000TL'ye kadar destek alabilmek mumkun . Alinacak destekleri iyi secmek lazim .

Hic kimse acip okumuyor , Hibe lafini duyan atliyor , kimse size bedava para vermez , karsiliginda ne yapacaginizi anlatmak sizin sorumlulugunuzda .

Dersinize calisirsaniz Tubitak - Kosgeb - Avrupa Birligi gibi projelerin desteklerine basvurmaniz ve almaniz kolaylasir .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    m a l u m partiden falan değilim hatta sıkı bir muhalif sayılırım ama kosgeb'ten hibe desteği aldım / almaya devam ediyorum. Bilip bilmeden konuşmayalım/fikir sahibi olmayalım lütfen.

Konu sahibi arkadaşa :

Sormak istediğin ne varsa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kosgep ten ziyade iş i merak ettim ne tarz bi mekan acilacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz basvurduk 2 farkli projede herseyimiz tamdi ama nedense olmadi. ote yandan bazi tanidigim kisiler m a l u m partideki seylerini ricasiyla hic evrak kovalamadan aldilar ve aliyorlar.
    bilip bilmeden konusma diyen arkadas iyi oku.
    KARS Atasözü..

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz basvurduk 2 farkli projede herseyimiz tamdi ama nedense olmadi. ote yandan bazi tanidigim kisiler m a l u m partideki seylerini ricasiyla hic evrak kovalamadan aldilar ve aliyorlar.
    bilip bilmeden konusma diyen arkadas iyi oku.
    Simdi araya adam koyup almak ayri bir sey , basvurup almak ayri birsey .

Ayni sekilde ben de baya baya muhalif bir adamim , sirketimden neredeyse tum desteklerden yararlandim . Muhim olan mevzuatlara uygun hareket etmek , projeniz , dosyaniz mevzuat ile eslesmeli verilecek olan destege birebir uymali .

Hibe yada destek lafini duyup hic bir sey hazirlamadan gelen okadar cok insan var ki , bazen sizler gibi hazirlanip gelenler bu insanlar yuzunden de arada kaynayabiliyor .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben zaten alamiyorsun demedim isin zor dedim. acikcasi arada kaynadigimizi sanmiyorum bulundugumuz cevrede taninan bilinen insanlar oldugumuz icin olmadigini dusunuyorum.hersey nasip kismet herseyde bi hayir vardir. nasip olursa daha guzel ve farkli bi proje ile yine basvuracagiz.
    KARS Atasözü..

barış_erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Projeyi dışarıdan işi bilen birine yaptırabilirsiniz. Mülakata gitmeden önce projeye göz gezdirirseniz iyi olur. İçinden birkaç şey sorabiliyorlar.
    Personel çalıştırma zorunluluğu yok.
    benim zamanında erkeklere masrafın %70i ödeniyordu. Yani 70 küsür bin tl'lik demirbaş vs. alımına 50000 tl ödeniyor. Yalnız bu 50binin 35bin civarı demirbaş ödemesiydi. 15bin tl'yi de max. 24 ay boyunca elektrik, su, kira, personel sigortası vs. şeylerle alabiliyorsunuz.
    Alınan herşey faturalı olacak. Alınan şey faturada yüksek gösterilse bile piyasa değeri üzerinden öderler. 2.el alınacaksa en fazla 3 yaşında olacak. Faturası yine olacak.
    Proje kabulünden sonra 3 yıl içinde kapatırsaniz ödemeler geri isteniyor. 3 yıl sonrasında kosgeb ile bağınız kesiliyor zaten.
    Dolandırılana hiç denk gelmedim ben.
    Belli aralıklarla (6 ay gibi) gelip demirbaş kontrolü yapılır. Seri numaraları vs. fotoğrafı çekilir.
    Çok fazla evrak kürek işleri var. Bunun dışında pek sorunla karşılaşmadım.

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşi bilmeyip / eğitimi almayıp / bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup başvurup almamak ayrı bir şey,
    İşi bilip 3-4 ay dirsek çürütüp / eğitim-sertifika alıp / tüm detayları öğrenip KOSGEB Genel Merkezi'nin kapısını aşındırma sonucu başarıya ulaşmak ayrı bir şey.

Destek alamayınca m a l u m parti martavalı okumak ta ap ayrı bir şey. Öz eleştiri yapmak lazım bazı yerde.

Ben kurul karşısına çıkarken benle birlikte bekleyen Kebapçı, Çiğ Köfteci, Giyim Mağazası, Dürümcü vs. sektörler vardı ve hiç biri alamadı haliyle. Kosgeb'in ana istediği olay şu. Sen bu projede neyi hedefliyorsun? Ülkeye katkısı ne olacak? İstihdamın ne olacak?

Sizin projenizi bilmiyorum. Belki ülkeye çok faydalı bir projedir ancak siz yeterli anlatamadınız. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Adamlar sizin GBT'nize de bakmıyor. Bir yerde tanıdık vs de sokmadım.

İyice eğitimi almayıp/püf noktalarını bilmeden başvuru red yedikten sonra m a l u m parti adamı olmazsanız işiniz zor demek çok saçma geliyor bana. Ben yaptıysam herkes yapabilir yani. Sizden üstün özelliğim yok yani. Bunu demeye çalışıyorum.

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşımın babası binanın giriş şebeke suyundan yaptığı cihazla bir dairenin elektrik ihtiyacını karşılayan sistem akpoint düşük olması nedeniyle kabul görmedi,baya baya akpoint dediler. olmaz demeyelim herşey olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkür ederim.
    Anladığı kadarı ile önce KOSGEB Girişimcilik Kursuna katılmamız gerekiyor ve daha sonra iş yeri açmak.
    Biz bu hafta içinde KOSGEB'e gittik girişimcilik eğitimleri için adımızı yazdırıdık gelişmeleri buradan yazacağım.İyi günler yorumlar için size sonsuz teşekkürler sunarım.
    KOSGEB olayında parti konusuna gelince Abi Ülkeyi seviyoz illa Ahmet'in Mehmet'in peşinden mi gitmek zorundayız ? Her kim bu ülkeye Ulu Önderin gösterdiği ülküde çağ atlatır ise o benim ağam o benim paşamdır.
    Herkesin günahı sevabı kendine yeri gelir bira içerim. Ramazanda oruç tutarım. Namazda kılarım. Çok şükür o Rahman Allah'a ki bize Mustafa Kemal gibi bir önder gönderdi vakti zamanında.
    Lütfen kirli siyaset için bir birimizi en azından burada kırmayalım.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında uğraştım 1000 pişmanım, ona harcanıcak vakite 2 katı iş yapılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KOSGEB kursu için başvurumuz onaylanmış kurs için bekliyoruz bizi arayacaklarmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli form sakinleri eninde sonunda kosgeb girişimcilik eğitimi bulduk ve katıldık kurs 3 gün sürdü ve oldukça yararlı bilgiler öğrendik. Şimdi iş yeri kiraladık ve işin içine giriştik bu dönemde iş yeri açmakta gerçekten zor iş. Bu arada bize kosgeb girişimcilik eğitimi veren kurs hocamız bize , sakın kosgeb başvuru için yani iş planı hazırlamak için danışmana gidip boşu boşuna binlerce lira para ödemeyin dedi Anasayfa | isplaniornekleri.com adlı bir site var yüzüncü yıl üniversitesinde teknokentte bu sitede kosgeb girişimci desteği için ne ararsanız var özellikle iş planı örnekleri var.Bu iş planı örneklerinden yararlanarak sizde bunlara benzer iş planı hazırlayıp kosgeb'e sunabiliyorsunuz aklınızda olsun.Bu yolla danışmanlara proje hazırlatmak için ödeyeceğiniz 3-5 bin tl para cebinizde kalır.Buda benim forma küçük bir katkım olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın babası binanın giriş şebeke suyundan yaptığı cihazla bir dairenin elektrik ihtiyacını karşılayan sistem akpoint düşük olması nedeniyle kabul görmedi,baya baya akpoint dediler. olmaz demeyelim herşey olabilir.
    İşin akpoint kısmını bilmiyorum ama sistem bana pek mantıklı gelmedi.Şebeke suyunun tazyiki ile elektrik üretirseniz bu karşı tarafta pompayı zorlayacak bir şey değil midir? Su bir taraftan pompalanırken karşı tarafın bu pompa gücünü kullanması saçma eğer doğru anladıysam sistemi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler