User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Ödeme / İcra / Makbuz vs hakkında bilgisi olan

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ödeme / İcra / Makbuz vs hakkında bilgisi olan

Konu başlığını tam bulamadım ama derdim şu şekilde.. 2009-2010 gibi Haliç Üniversitesinde Sinema Fotoğraf dalında yüksek lisans yaptım.Çok güzel bitirdim diplomamı aldım.. Ödemelerin hepsini zamanında yaptım.Neyse aradan 8 yıl geçti bu hafta evime icra makbuzu geldi.Neymiş efendim 2 ödeme yapmamışım onu faizi ile ödeyecekmişim.. 10 yıl geçmiş neredeyse zaten ödeme yapmamış olsam diplomamı almamın imkanı yok ama şimdi yalan yere para almaya çalışıyorlar.. E makbuz/senet aldık zamanında ödeme yapınca ama attık tabi napıcam 8 yıl.. kağıdı saklasam sararır..

Hiç böyle birşey başına gelen var mı nasıl bir yol izlemek lazım.Bana o kagıdı gönderen avukatlık bürosunu aradım belki 100 kişi aramış aynı şekilde biz ödedik siz ne saçmalıyorsunuz diye.. Biliyorsunuz battı Haliç devlet el koydu şimdi para söğüşlemenin yoluna bakıyorlar sanırım.. Ama elimizde makbuz yok işte adamlarda ödememişsiniz diyor.. Yani çok çok para değil ama neden ödediğimi enayi gibi bidaha vereyim ?
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ödemeyi banka yoluyla yaptıysanız , bankadan hesap dökümü alabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ödemeyi banka yoluyla yaptıysanız , bankadan hesap dökümü alabilirsiniz.
    elden ödeme yaptık okula , bankadan olsa zaten hiç konuyu açmam bile hemen bulurdum

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayıt olurken senet imzalandınızmı ?
    İmzalanan senetler her ay ödeme yaptığınızda size peyderpey geri verildimi ?

Eğer durum böyle ise zaten ellerinde senet kalmış olamaz ve kimse sizden para isteyemez..
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borcun olduğunu onlar ispatlasın.
    Senet falan varsa gösterin de.
    Kanuni süre de vardır itiraz için. Onu geçirmeden itiraz et avukat ile.
    Okumadan imzalamam.....

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okulun muhasebesinden hesap ekstresi ve senetlerin listelerini isteyin. . Yapılan ödemelerde kayıt sırasında bir hata olmuş olabilir.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bir dilekçe yazarak (örnek gönderirim) böyle bir borcu kabul etmediğine dair 1 haftalık süre içerisinde itiraz edeceksin.

Sonra bu savunduğun durumu dilekkçende belirtelek okulun ödeme yapılmadığı taktirde diploma vermeyeceğini yazabilirsin.

Daha sonra ödemeyle ilgili onlarda bir kanıt sunmak zorundalar. Mutlaka itiraz et.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu başlığını tam bulamadım ama derdim şu şekilde.. 2009-2010 gibi Haliç Üniversitesinde Sinema Fotoğraf dalında yüksek lisans yaptım.Çok güzel bitirdim diplomamı aldım.. Ödemelerin hepsini zamanında yaptım.Neyse aradan 8 yıl geçti bu hafta evime icra makbuzu geldi.Neymiş efendim 2 ödeme yapmamışım onu faizi ile ödeyecekmişim.. 10 yıl geçmiş neredeyse zaten ödeme yapmamış olsam diplomamı almamın imkanı yok ama şimdi yalan yere para almaya çalışıyorlar.. E makbuz/senet aldık zamanında ödeme yapınca ama attık tabi napıcam 8 yıl.. kağıdı saklasam sararır..

Hiç böyle birşey başına gelen var mı nasıl bir yol izlemek lazım.Bana o kagıdı gönderen avukatlık bürosunu aradım belki 100 kişi aramış aynı şekilde biz ödedik siz ne saçmalıyorsunuz diye.. Biliyorsunuz battı Haliç devlet el koydu şimdi para söğüşlemenin yoluna bakıyorlar sanırım.. Ama elimizde makbuz yok işte adamlarda ödememişsiniz diyor.. Yani çok çok para değil ama neden ödediğimi enayi gibi bidaha vereyim ?
    Tora'yla birlikte git

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellerde sistem nasıl bilmiyorum ama devlet üniversitelerinde diploma öncesi mali birimden borcu yoktur kağıdı alıyorsunuz. Özelde illaki vardı buna benzer bir şey. Mezun olmadan tüm alacak verecek işlerinizin sonlanması gerekiyor. (Mali, kütüphane, kimlikler...)
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellerde sistem nasıl bilmiyorum ama devlet üniversitelerinde diploma öncesi mali birimden borcu yoktur kağıdı alıyorsunuz. Özelde illaki vardı buna benzer bir şey. Mezun olmadan tüm alacak verecek işlerinizin sonlanması gerekiyor. (Mali, kütüphane, kimlikler...)
    aynen oyle hic gitmedigim kutuphaneden borcu yoktur kagidi aldirmislardi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel fikirler var hepsini değerlendiricem teşekkürler , bu arada senetleri alıyorduk ödeme yapınca ama 1-2 kere sanırsam ödeme yapıp kalsın sonra alırım veya siz yırtın atın gibi demişliğim olabilir.Ellerinde kalan senetlerden dönüyor olabilirler mi bana ? Ama yinede kaydıma bakınca ödemelerimin yapıldıgı zaten gözükmesi lazım ki çok iyi biliyorum eksik ödeme olursa diplomayı vermiyorlar hala diplomasını okuldan alamayan arkadaşım var ödemesi eksik oldugu için.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel fikirler var hepsini değerlendiricem teşekkürler , bu arada senetleri alıyorduk ödeme yapınca ama 1-2 kere sanırsam ödeme yapıp kalsın sonra alırım veya siz yırtın atın gibi demişliğim olabilir.Ellerinde kalan senetlerden dönüyor olabilirler mi bana ? Ama yinede kaydıma bakınca ödemelerimin yapıldıgı zaten gözükmesi lazım ki çok iyi biliyorum eksik ödeme olursa diplomayı vermiyorlar hala diplomasını okuldan alamayan arkadaşım var ödemesi eksik oldugu için.
    muhtemelen ellerinde kalan senetler, kayyuma geçmiş ve tahsile konmuş olabilir... senet kaldıysa eğer ve de senedi tam tahsillik doldurduysanız sıkıntı yaratır, sadece imza atıp diğer yerleri onlar doldurduysa itiraz edersiniz... iyi bir avukat bulun ve de itirazı ona yaptırın, bu aralar sineğin kanadındaki yağı arar oldu bazıları...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Siz atin yirtin seklinde biraktiysaniz 1-2 tane kesin onlari islemi koymuslardir.

Ordaki zamaninda calisan memur yapmamistir oyle kalmistir.

Aradan seneler gecmis yeni gelen muduruyet odeme yapmamis diyip isleme koymustur.

Avukat ile itiraz yapin %50 odeme yapabilirsiniz.

Karsi tarafda burdaki memur atlamis diplomyı vermistir borcu yoktur yazisi almadan dese kisir donguye doner.
    Seat IBIZA FR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler