User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: İnternet Aboneliği Sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İnternet Aboneliği Sorunu

İyi günler,
    Depo olarak kullandığımız işyerimizi toptan, perakende satışa açtık kısa süre önce.
    Bulunduğumuz yer de telefon hattı, internet alt yapısı yok.yok derken bizim bulunduğumuz noktanın 300 mt sonrasından itibaren var.Biz uçta kalıyoruz, interneti olmayan tek işyeriyiz diyebilirim.telekom bimer vs yerlere başvurumuzu, şikayetimizi dile getirdik fakat sonuç alamadık.
    Sanırım 2-3 işyeri daha olsa ve onlar da başvursa sayı artacağından alt yapı sorunu çözülebilir ama kısa süre içinde mümkün görünmüyor.
    Benim vınn tarzı değil de 80-100 gb paketli bir internet aboneliği ihtiyacım var.telefon hattı, uçuk aylık ödeme veya kurulum vs ücreti olmadan bu işi çözebilme şansım var mıdır? Başına böyle birşey gelip sonuca ulaşan var mı aramızda?uydu net vs gibi firmalar var fakat ne kadar mantıklı?bi göz gezdirdim de ilk abonelik için birkaç bin tl ve aylık 300-500 tl gibi rakamlar isteyen var.
    Bu sorunu nasıl çözebilirim?bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.şimdiden teşekkürler

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kablo tv vs varsa uydu net en mantıklısı fakat normal şartlarda çok yüksek kurulum ucreti istemiyorlar bulunduğunuz bınada hiçbir bağlantı mevcut değilse belki onun için ekstra ucret çıkıyordur

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulunduğumuz yere ve isteğimize göre fiyat almadım henüz.uydunetin güvenilir olup olmadığı ve iş göreceği garantisini öğrensem başvuru yapmayı düşünüyorum.bağlantı sorunu, internet hızı gibi sorunlar yaşar mıyım diye şüphelerim var, hiç bilgim olmadığından.teşekkürler yardımınız için, uydunetle görüşeyim bir.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010dan yana uydunet kullanıyorum.

8 yılda bir kere sorun yaşadım 1 gün internet gitti o kadar.
    ayrıca fiyatlandırmasıda çok iyi

Öyleki 50 mbps download hızı (speedtestte 45 lere kadar alınabiliyor) 4 mbps upload hızı var.
    yayıncılık için pek önermem upload hızı düşük olduğu için.

Ayrıca adil kullanım kotasıda yok.hız düşmede yok.
    50 gb'ı geçince her 1 GB için 0,50 kuruş faturaya ekliyorlar.

bana ayda 59 lira geliyor..
    médiocrité partout

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uydunet sizin ilacınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uydunetle görüştüm fakat o da derdime çare olamadı.bulunduğumuz ilçe de kablo tv olayı yokmuş.alternatif aramaya devam

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu muhabbet çok aptalca değil mi yav?

Ben de bulunduğum sokakta her tarafta SOL Fiber altyapısı olmasına rağmen bizim apartman sıfırdan yapıldığında anlaşma yapılmadı diye adamlar altyapı falan çekmemişler. Yolun kazılıp ana hattan hat çekilmesi gerekiyormuş. Bunun için de benim talebim yetmezmiş, apartman olarak talep edilmesi gerekirmiş.

Ancak sonra bi SOL bayii ile görüşme yaptığımda adamlar "abi sen sizin apartmandan 3 tane ayrı isim ile fiber istiyoruz diye dilekçe yaz gönder, 1-2 ay içinde sıraya alır yaparlar" dedi. Peki dedim ama yapmadım Birkaç gün sonra baktım apartmana yazı falan asmışlar, talep toplamak için, yönetici 1 gün kaldı kalmadı o kağıdı söküp atmış. Mevcut oturanlar da TTnet ve Türksat aboneliği almış, değiştirmeyi düşünen yok. Haliyle SOL umudum hayal oldu.

Gerçi sonra baktım Türksat bizim burada altyapı olarak baya başarılı, ben de devam ettim.

Altyapısı olan kurum ile detaylıca bir görüşmeye çalışın, SOL'un hizmet bayileri gibi böyle bişeyler bulmaya çalışıp oradaki çalışanlardan tüyo almayı deneyin neler yapılabilir, çözüm olarak ne olabilir diye. Siz tek başınıza dükkan mısınız? Apartman vs. değil mi yani?

Adamlara parasını verip üye olmak istiyorsun, orada yok diyor, 10m ötesinde, 300m ötesinde altyapı var, olmaz diyor. İşe bak, böyle bi mallık var mı...

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omR35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler,
    Depo olarak kullandığımız işyerimizi toptan, perakende satışa açtık kısa süre önce.
    Bulunduğumuz yer de telefon hattı, internet alt yapısı yok.yok derken bizim bulunduğumuz noktanın 300 mt sonrasından itibaren var.Biz uçta kalıyoruz, interneti olmayan tek işyeriyiz diyebilirim.telekom bimer vs yerlere başvurumuzu, şikayetimizi dile getirdik fakat sonuç alamadık.
    Sanırım 2-3 işyeri daha olsa ve onlar da başvursa sayı artacağından alt yapı sorunu çözülebilir ama kısa süre içinde mümkün görünmüyor.
    Benim vınn tarzı değil de 80-100 gb paketli bir internet aboneliği ihtiyacım var.telefon hattı, uçuk aylık ödeme veya kurulum vs ücreti olmadan bu işi çözebilme şansım var mıdır? Başına böyle birşey gelip sonuca ulaşan var mı aramızda?uydu net vs gibi firmalar var fakat ne kadar mantıklı?bi göz gezdirdim de ilk abonelik için birkaç bin tl ve aylık 300-500 tl gibi rakamlar isteyen var.
    Bu sorunu nasıl çözebilirim?bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.şimdiden teşekkürler
    aynı sorun bendede vardı. 19 liraya tivibu ya başvurdum. Ertesi gün port açtıp bağladılar hemen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bendede vardı. 19 liraya tivibu ya başvurdum. Ertesi gün port açtıp bağladılar hemen
    Ben de tivibuya başvursam olur mu diyorsunuz?
    Nasıl bir dertse çözüm bulamıyorum.kaç firmayla görüştüm kablo tv veya altapı olmadan olmaz diyip kapatıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu muhabbet çok aptalca değil mi yav?

Ben de bulunduğum sokakta her tarafta SOL Fiber altyapısı olmasına rağmen bizim apartman sıfırdan yapıldığında anlaşma yapılmadı diye adamlar altyapı falan çekmemişler. Yolun kazılıp ana hattan hat çekilmesi gerekiyormuş. Bunun için de benim talebim yetmezmiş, apartman olarak talep edilmesi gerekirmiş.

Ancak sonra bi SOL bayii ile görüşme yaptığımda adamlar "abi sen sizin apartmandan 3 tane ayrı isim ile fiber istiyoruz diye dilekçe yaz gönder, 1-2 ay içinde sıraya alır yaparlar" dedi. Peki dedim ama yapmadım Birkaç gün sonra baktım apartmana yazı falan asmışlar, talep toplamak için, yönetici 1 gün kaldı kalmadı o kağıdı söküp atmış. Mevcut oturanlar da TTnet ve Türksat aboneliği almış, değiştirmeyi düşünen yok. Haliyle SOL umudum hayal oldu.

Gerçi sonra baktım Türksat bizim burada altyapı olarak baya başarılı, ben de devam ettim.

Altyapısı olan kurum ile detaylıca bir görüşmeye çalışın, SOL'un hizmet bayileri gibi böyle bişeyler bulmaya çalışıp oradaki çalışanlardan tüyo almayı deneyin neler yapılabilir, çözüm olarak ne olabilir diye. Siz tek başınıza dükkan mısınız? Apartman vs. değil mi yani?

Adamlara parasını verip üye olmak istiyorsun, orada yok diyor, 10m ötesinde, 300m ötesinde altyapı var, olmaz diyor. İşe bak, böyle bi mallık var mı...
    Tek evet, müstakil tek kat 5.6k m2 işyerimiz var.yanımız boş arsa, sonra sırayla 15 kadar işyeri var, diğer yanımız tamamen boş, hepsinde altyapı internet var, biz de yok.
    Geçen d-smart internetten gelmişler, babam görüşmüş söylemişte bakın alt yapı yok vs bağlanmıyor, biz bağlarız yaparız demişler abonelik sözleşmesi bile yapmışlar 3 gün sonra -abi alt yapı yokmuş yaa diye dönüş yapıyorlar bi üç gün daha geçti, aradılar, görüşüyoruz halledicez falan ama olacağı yok.

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omR35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de tivibuya başvursam olur mu diyorsunuz?
    Nasıl bir dertse çözüm bulamıyorum.kaç firmayla görüştüm kablo tv veya altapı olmadan olmaz diyip kapatıyorlar
    yeni taşındığımda port yok dediler kablo çekilecek dediler vs vs hiç kimse yardımcı olmadı. bende tivibuya başvurdum, kuracak adamlar aradı dedim böyle böyle hat yok port yok. tamam halledicem ben dedi.
    Ertesi gün abi senin iş tamam kurulum için müsaitmisin dediler kurdular tivibu ve interneti gittiler. Merkezi yer olduğundan da olabilir. Denemekte fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni taşındığımda port yok dediler kablo çekilecek dediler vs vs hiç kimse yardımcı olmadı. bende tivibuya başvurdum, kuracak adamlar aradı dedim böyle böyle hat yok port yok. tamam halledicem ben dedi.
    Ertesi gün abi senin iş tamam kurulum için müsaitmisin dediler kurdular tivibu ve interneti gittiler. Merkezi yer olduğundan da olabilir. Denemekte fayda var.
    Teşekkürler, görüşeyim ben de, işe yararsa çok iyi olur.

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde micro net diye bir İSS var onuda bi araştırın derim arkadaşım şehir dışında yeni yapılan bir siteye taşınmıştı hiç bir İSS altyapısı olmamasına rağmen bunlar çatıya bi anten takıp hallettiler işi aylık olarak paket yapılıyor taahhüt vs. yok aylık 50 tl ye 10 mbps hız ve akn akk yok

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler