User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Sportcat ile egzoz muayenesinden kaldım!!!

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç benzınlı mı ?

Söyle bi durum var
    bizim eksozcumuza 2-3 tane eksoz sıstemınde her seyı yerınde olan ve hıc bır eksgıı veya sokulmus takılmıs bır parcası olmayan araclar geldı
    eksoz muayenesınden aracı ayarlatın cok zengın dıyerek gondermısler

bı tanesı mercedes dı kompresor katları vs standart

bızde depoya 3-4 lt kadar ethanol koyduk

15-20 dk kadar dolasıp tekrar muayene olcumune gıtık
    ve dırek kusursuz gectı

eger ımanınız var ıse arabanız zengın karısım olarak verıyorsa ethanol koyun dırek eksoz muayenesınden gecın
    bu çok iyimiş ya , muayenede komple duz boru dp ile geçebiliceğimi bilsem direk uygularım

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu çok iyimiş ya , muayenede komple duz boru dp ile geçebiliceğimi bilsem direk uygularım
    4 arabada test ettık sıkıntı yok

zaten mantık lambda degerı yuksek oldugu ıcın onay verılmıyor

ethanol de aracı fakıre cektıgı ıcın rahatca gecıyor
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 lt ethanol bu konuda ilac 10 dan fazla araba gecirdik sanayide bi arkadasimla, yazilmis gerci zaten.Katsiz araba bile geciyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    toluen de olur mu?

sinan-s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ethanol nedır nerden temın edılıyor,benzın deposuna mı konuluyor ???
    2003 BMW E46 330 Cİ Topassss
    2006 BMW E46 318 Cİ SİYAH (SOLD)
    ]2001 PEUGEOT 106 GTI SARI SOLD)
    1998 DOĞAN SLX 1.6.İE BORDO (SOLD)
    2008 PORSCHE 911 TURBO S SiYAH (SOLD)

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herşeyi heryerde yazmakta üstümüze yok

Facelerde Naylon fatura yaparız diyen kardeş te gördüm
    iyi amaçlı üçkağıtçılığın formülünü yazanıda

Arkadaşlar forumda bizler kadar başka kurumlarda olan çalışan insanlarda var. tamam Kimseye zarar vermiyoruz kesmiyoruz çalmıyoruz terörist değiliz ve arabalarımız için küçük hileler yapmaya çalışıyoruz

Ama bunları heryerde paylaşıp yazarak bize yardımcı olacak adamlarında canını yakmayız inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman riske atmayalım adamları, o kadar iyilik yaptılar, niyetim de kötü değil zaten, forum yöneticileri resmin linkini kaldırabilir mi acaba?

Gar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki bu yorumum tepki çekecek ama yazmak istedim. Ölçümde konulan sınır değerler sağlıklı bir hava yada güvenlik sebebleriyle konulmuyormu ? Tanıdıkla çözersin gibi tavsiyelerde bulunmak ne kadar doğru ?

Belkide arabayı öyle kullanmamak lazım değil mi? Amacım konu sahibini yada bu ortamdakileri kızdırmak, suçlamak değil. Bu düşünceler yanlış geliyor bana. Aynı şekilde muayeneden önce arabayı orjinale çevirip geçtikten sonra eski haline çevirenlerde çok var.

Tekrar söylüyorum amacım kimseyi kızdırmak değil yada tepki çekmekte değil, ama yanlış yapıyoruz gibi.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki bu yorumum tepki çekecek ama yazmak istedim. Ölçümde konulan sınır değerler sağlıklı bir hava yada güvenlik sebebleriyle konulmuyormu ? Tanıdıkla çözersin gibi tavsiyelerde bulunmak ne kadar doğru ?

Belkide arabayı öyle kullanmamak lazım değil mi? Amacım konu sahibini yada bu ortamdakileri kızdırmak, suçlamak değil. Bu düşünceler yanlış geliyor bana. Aynı şekilde muayeneden önce arabayı orjinale çevirip geçtikten sonra eski haline çevirenlerde çok var.

Tekrar söylüyorum amacım kimseyi kızdırmak değil yada tepki çekmekte değil, ama yanlış yapıyoruz gibi.
    Gürültüsü ile, kara dumanı ile insanları rahatsız eden egzoz kesinlikle izin verilmemeli, katılıyorum.

Ama arabası için birşeyler yapan ve kurallara uymak için de sporcat takmaya para harcanmış kişinin de arabası testten geçsin bir zahmet. Yoksa bu işlerin iyicene tadı tuzu kalmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

aynı fikirdeyim, fakat yaptığım modifikasyon ağır bir modifikasyon değil. Daha öncelerde stock dizel arabamın katını boşaltıp bu testten geçip şimdi katalizör kazanımsadece biraz daha küçük olan bir arabayla kalmak garibime gitti. Yazılım işine meraklı değilim çok. Şimdiki aklım olsa 116i alacağıma 118i alır her türlü kuralına uygun bir şekilde stock binerim. Elimdeki 1 de zaten 118i mapi var.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bunun cevabı çok uzun.
    Öncelikle benim senede 10 15bin km yapan özel aracım komple düz borulu bile olsa, şu an her ilde çokça bulunan magirusların mercedes o345lerin pejo j9ların karsan jestlerin as250lerin as950lerin çimento kamyonlarının vs vs her birinin bir haftada yaydığı kadar nox veya co yayamaz.
    İkincisi ülkedeki alım gücü zaten belli. En iyi kurumda çalışan ana babasından destek almış veya alan adam f30a 4 serisine a5e falan biniyor. 1.4 1.6 2 0 lt motorlu. 5 yıl kredili. Çoğu kişinin katalizörünü söktüğü uğraştığı ettiği araçlar 8 yaşında 10 yaşında. Yani burada herkes gidip avusturalyadaki amerikadaki almanyadaki gibi mühendis maaşıyla 3 yaşında audi r8 alamıyor ki tatmin olsun, stock binsin.
    Son olarak dünyada sürüyle grostonluk gemi, apartman büyüklüğünde excavator, maden kamyonu, termik santral, tır, kamyon, maden makineleri, vinç, ot *** varken insanların günlük bile çoğu zaman kullanmadığı hususi otomobil gibi şeylerin çevreci yapılmaya çalışılması ve bunun zorunlu hale getirilmesi sadece ekonomik sirkülasyon için. Demode kalsın ki yenisi alınsın. Zorunda bırakılsın ki insanlar yenisini alsın. Aynı olay telefon yazılımlarında da var. Bilgisayar uygulamalarında da var. İşletim sistemim windows xp ise chromeda çalışmıyor firefoxta. Neden? Çalışıyodu önceden cayır cayır.
    Herkes bilinçsizce üresin, düşünmeden planlamadan çocuk yapsın, bunlar sonucu kaynak sıkıntıları çıksın, ülkeler birbiriyle savaşsın, ormanlar yokedilsin, su kaynağı kurusun, gıda yetiştiremeyelim, bunun yanında zengin tayfa yatla monacoya özel uçakla parise gitsin, rolls royceunun göğsündeki maun ağacı en azından 50 senelik olsun her bakımda verniklensin, benim 2.0lt arabam katalizörü yok diye bütün çevreye zararlı olsun.
    Yok ya...
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Ethanol ile emisyon düşürmek çok iyiymiş. Bence bu tarz bilgilerin paylaşılması gerekir. Misal veriyorum, ben bir araç aldım. Araç elimde patladı, enjektörler gidik, kapkara duman atıyor.. Egsoz dan geçemiyorum da, 1200 TL enjektör parası çıktı ve durumum da yok. E mecbur böyle bir duruma başvurması gerekecek insanın.

Hele bir de DPF, Kat iptal edildiyse onları zaten almaya kalkarsak, aracın parasını çıkartmış oluyoruz ve hapı yutmuş oluyoruz..

Bu Ethanol benzinli aracın deposuna ne oranda benzin'e ek olarak 5LT ekleniyor ve DİZEL araca uygulanabiliyor mu? Ethanol'un benzinli araçda kullanıldığını zaten biliyorum ama DİZEL konusunda hiç duymadım.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toluen aracın afr sıne etkı etmez

Ethanol dızel araca konulmaz
    dızel araca dpf takıp geçırmenız gerekır baska bır yontemı yoktur

Sımdı her seyı ıle orjınal bır benzınlı aracınız var 1994 model mercedes 150 bın km de
    arabaya extra vıda dahı takılıp sokulmemıs
    bu araç eksoz muayenesınden geçmedi ? ne yapacaksınız ?
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toluen aracın afr sıne etkı etmez

Ethanol dızel araca konulmaz
    dızel araca dpf takıp geçırmenız gerekır baska bır yontemı yoktur

Sımdı her seyı ıle orjınal bır benzınlı aracınız var 1994 model mercedes 150 bın km de
    arabaya extra vıda dahı takılıp sokulmemıs
    bu araç eksoz muayenesınden geçmedi ? ne yapacaksınız ?
    İşte böyle bir durumda insan kafayı yer. Çok haklısınız ve bu bilgiyi çoğu kişiye öğretmek de gerekir diye düşünüyorum. Orjinal'inde DPF olmayan ve bolca duman atan bir araca, muayeneden geçene kadar DPF takılıp, duman engellenip, emisyon düşürülebilir mi? Bunlar oldu diyelim, adamlar bu araçta niye DPF var der mi?
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ethanolde koymak güzel fikirmiş, ben daha önce e100 le egzoz muaynesine girdim geçmedi ama, CO hiç çıkmamıştı

Gar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun cevabı çok uzun.
    Öncelikle benim senede 10 15bin km yapan özel aracım komple düz borulu bile olsa, şu an her ilde çokça bulunan magirusların mercedes o345lerin pejo j9ların karsan jestlerin as250lerin as950lerin çimento kamyonlarının vs vs her birinin bir haftada yaydığı kadar nox veya co yayamaz.
    İkincisi ülkedeki alım gücü zaten belli. En iyi kurumda çalışan ana babasından destek almış veya alan adam f30a 4 serisine a5e falan biniyor. 1.4 1.6 2 0 lt motorlu. 5 yıl kredili. Çoğu kişinin katalizörünü söktüğü uğraştığı ettiği araçlar 8 yaşında 10 yaşında. Yani burada herkes gidip avusturalyadaki amerikadaki almanyadaki gibi mühendis maaşıyla 3 yaşında audi r8 alamıyor ki tatmin olsun, stock binsin.
    Son olarak dünyada sürüyle grostonluk gemi, apartman büyüklüğünde excavator, maden kamyonu, termik santral, tır, kamyon, maden makineleri, vinç, ot *** varken insanların günlük bile çoğu zaman kullanmadığı hususi otomobil gibi şeylerin çevreci yapılmaya çalışılması ve bunun zorunlu hale getirilmesi sadece ekonomik sirkülasyon için. Demode kalsın ki yenisi alınsın. Zorunda bırakılsın ki insanlar yenisini alsın. Aynı olay telefon yazılımlarında da var. Bilgisayar uygulamalarında da var. İşletim sistemim windows xp ise chromeda çalışmıyor firefoxta. Neden? Çalışıyodu önceden cayır cayır.
    Herkes bilinçsizce üresin, düşünmeden planlamadan çocuk yapsın, bunlar sonucu kaynak sıkıntıları çıksın, ülkeler birbiriyle savaşsın, ormanlar yokedilsin, su kaynağı kurusun, gıda yetiştiremeyelim, bunun yanında zengin tayfa yatla monacoya özel uçakla parise gitsin, rolls royceunun göğsündeki maun ağacı en azından 50 senelik olsun her bakımda verniklensin, benim 2.0lt arabam katalizörü yok diye bütün çevreye zararlı olsun.
    Yok ya...
    Dediklerinizde haklısınız bencede, sonuçta hepimiz arabasını seven insanlarız birşeyler yapmak istiyoruz. Bu forumda bulunmamız bunun en büyük kanıtı.

Ama bunu en küçük zarardan döndürsek bile bizim için iyi bişey olarak düşünüyorum. Dediğiniz gibi endüstriyel araçlar aslında daha büyük zarar fakat onlar ne yazıkki bizim kontrolümüzde değil. Biz bizim kontrolümüzde olan araçları en azından usüle göre kullanırsak kendimiz için kar gözüyle bakıyorum. Benim burda dikkat çekmek istediğim konu olaya ''tanıdıkla geçmek'' değilde ''cold start sırasında emisyon fazla çıkabilir ısıtarak gidersen araba kendine gelir'' tavsiyeleri arasındaki fark.

Araba konusunda kendimi bilgili sayarım genelde, kendimden daha bilgili kişileri de her zaman bu forumda bulmuşumdur. Bu ortamda en azından böyle şeyler düşünülmesin.

Tekrardan söylüyorum amacım kimseyi gücendirmek değil lütfen kırılmayın.

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi okudum konuyu bu hafta muayeneye gireceğim. 96 model benzinli+lpg li e34 aracım var.Üzerinde ekstra hiç bir şey yok. İnternet te araştırdım 1-2 yaşında full standart araçlar kalmış egzos muayenesinde.Onlar geçemezse ben hiç geçemem herhalde ağır karamsarlaştım. Birde LPG benzinden daha çevreci diye biliyorum,ilk defa lpg li araçla muayeneye gireceğim acaba LPG de girsem bir fark olurmu.
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç benzınlı mı ?

Söyle bi durum var
    bizim eksozcumuza 2-3 tane eksoz sıstemınde her seyı yerınde olan ve hıc bır eksgıı veya sokulmus takılmıs bır parcası olmayan araclar geldı
    eksoz muayenesınden aracı ayarlatın cok zengın dıyerek gondermısler

bı tanesı mercedes dı kompresor katları vs standart

bızde depoya 3-4 lt kadar ethanol koyduk

15-20 dk kadar dolasıp tekrar muayene olcumune gıtık
    ve dırek kusursuz gectı

eger ımanınız var ıse arabanız zengın karısım olarak verıyorsa ethanol koyun dırek eksoz muayenesınden gecın

Uğraştık 3000/4000 hiçbirinde oranlar tutmadı.Galiba bobin arızası var şimdi onları değiştirim bakım vs. yaptıracağım ama işe yaramadı diyelim.

Stok astra h lpg de var.Buna ethanol koysak işe yarar mı?Katkı oranı ne kadar olacak.Fakire çekince araca zarar verir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı streetracer_nos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğraştık 3000/4000 hiçbirinde oranlar tutmadı.Galiba bobin arızası var şimdi onları değiştirim bakım vs. yaptıracağım ama işe yaramadı diyelim.

Stok astra h lpg de var.Buna ethanol koysak işe yarar mı?Katkı oranı ne kadar olacak.Fakire çekince araca zarar verir mi?

koy 3 lt biraz dolaş direk git geçer muayeneden
    ama geçtikten sonra uzerıne benzın al 5-6 lt
    hıc bı zarar vermez araba ıle gazlamadııgn surece

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler