User Tag List

Sayfa 17/27 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
503 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

yasindamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanCanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben soruma hala cevap alamadım. Mehmet Gazihan beyin bu konudan haberi var mı ? Varsa neden kendisi gelip bir açıklama yapmıyor ?

Sizin internet sitesinde yazdığın '' herhangi bir memnuniyetsizlik durumu '' 'na beklediğim performansı alamadım , vazgeçtim ben girmiyor yani öyle mi ?

Öyleyse ;

https://i.hizliresim.com/qGkaOB.jpg

10 günlük test süreside yalan dolan yani...

İnternet sitenizde yazdığınız ve paranız iade edilir diye cevapladığınız soruyu ben bir kez daha sorayım size.

BEN 2015 MODEL ARACIMA MEGACHİPSTE YAZILIM YAPTIRIP , İSTEDİĞİM PERFORMANSI ALMADIĞIMI DÜŞÜNÜRSEM ; İŞLEMDEN 5 GÜN SONRADA PARAMI İADE ALMAK İSTESEM BENİM PARAMI İADE EDİYOR MUSUNUZ ?
    ben 6 yildir burada diyorum ki; Yaptigim islem sonrasi aracinizda size vaat ettigim gucu saglayamazsam, yakit tasarrufu garantisi vermissem ve tasarruf saglatamadiysam, program sonrasi teknik bir ariza olustuysa ve programi orjinale cevirince bu duzeliyorsa, ve tum bunlari tekrar yeni bir programla duzeltemezsem iadesini yaparim. Sitede 10 gun yaziyodu dimi? 1 ay gecse yine iade ediyorum

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanCanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben soruma hala cevap alamadım. Mehmet Gazihan beyin bu konudan haberi var mı ? Varsa neden kendisi gelip bir açıklama yapmıyor ?
    Aşağıda bu konuyu görüntüleyen üyeleri tarih ve saatleriyle gösteriyor. Konuyu görüntülemiş olarak gözüküyor.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 sene esnaflık yaptım
    ben bile sizin şu yaptığınızı yapmazdım
    hayırlı akşamlar hocam
    En iyi aksamlar hocam 👍🏽

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben esnaf değilim, üniversite öğrencisiyim, ufak tefek otomobil parçaları alıp satıyorum, harçlığımı çıkarıyorum. 350 TL ye bi arkadaşa araç telefonu sattım, 2 saat sonra biz buna heryerden elektrik verdik çalıştıramadık dedi, dedim getir yakmadıysan sıkıntı yok geri alırım, ben araçtan sökerken sağlamdı çünkü. Arkadaş getirdi cihaz yanmış, geldi bana hır gür yaptı, satarken arkadaşın hal ve hareketlerini beğenmemiştim zaten bana ders olsun cihazı iade aldım, birdaha da serseri kılıklı, konuşmasını bilmeyen insanlara mal satmamayı vizyonuma ekledim. 350 TL para kaybettim cihaz çöp oldu belki ama kendime çok güzel bir ders çıkardım, hemde kendi gözümde itibarım yükseldi.

Şimdi ben mali olarak esnaf değilim, mali olarak küçük işler yapan bir insan olarak kendime bir ders çıkarabiliyorum, ama siz kocaman esnafsınız size göre küçücük bir parayla kendinize hiçbir ders çıkaramadınız, küçücük bir parayla kocaman bir kitle kaybettiniz, itibar kaybettiniz. Burada herkes o 600 lirayı geri iade eder kendine güzel bi ders çıkarırdı, bundan sonra ticaretini de ona göre şekillendirirdi.

600 lira sizi ticari olarak küçültmez, ama itibar olarak acayip küçülttü, ben böyle birşey yapsam kendime olan saygım bile azalır...
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıda bu konuyu görüntüleyen üyeleri tarih ve saatleriyle gösteriyor. Konuyu görüntülemiş olarak gözüküyor.
    Konudan elbette haberi var. Konu linkini ben attim kendisine. Hakkimda boyle bir konu acilmis diye. Ben cevapliyorum yazdiklarini yetmiyor mu arkadaslar? Sorun mersin bayisi degil mi? Burdayim. Hicbiryere varamayacagimi bilsem de yazmaya calisiyorum elimden geldiginde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben esnaf değilim, üniversite öğrencisiyim, ufak tefek otomobil parçaları alıp satıyorum, harçlığımı çıkarıyorum. 350 TL ye bi arkadaşa araç telefonu sattım, 2 saat sonra biz buna heryerden elektrik verdik çalıştıramadık dedi, dedim getir yakmadıysan sıkıntı yok geri alırım, ben araçtan sökerken sağlamdı çünkü. Arkadaş getirdi cihaz yanmış, geldi bana hır gür yaptı, satarken arkadaşın hal ve hareketlerini beğenmemiştim zaten bana ders olsun cihazı iade aldım, birdaha da serseri kılıklı, konuşmasını bilmeyen insanlara mal satmamayı vizyonuma ekledim. 350 TL para kaybettim cihaz çöp oldu belki ama kendime çok güzel bir ders çıkardım, hemde kendi gözümde itibarım yükseldi.

Şimdi ben mali olarak esnaf değilim, mali olarak küçük işler yapan bir insan olarak kendime bir ders çıkarabiliyorum, ama siz kocaman esnafsınız size göre küçücük bir parayla kendinize hiçbir ders çıkaramadınız, küçücük bir parayla kocaman bir kitle kaybettiniz, itibar kaybettiniz. Burada herkes o 600 lirayı geri iade eder kendine güzel bi ders çıkarırdı, bundan sonra ticaretini de ona göre şekillendirirdi.

600 lira sizi ticari olarak küçültmez, ama itibar olarak acayip küçülttü, ben böyle birşey yapsam kendime olan saygım bile azalır...
    İlk kez mi boyle biseyle karsi karsiya kaldik saniyorsunuz acaba? Ne musteriler var sizin iyi niyetinizi kötüye kullanmaya calisan bilseniz... hepsine eyvAllah deme şansınız yok malesef.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allaha şükür şu yazılım olaylarına girmedim, giresim de yok. Şu muhabbetlere bak. 600 lira için girilen şekillere bak.
    Alıntı yasindamar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 6 yildir burada diyorum ki; Yaptigim islem sonrasi aracinizda size vaat ettigim gucu saglayamazsam, yakit tasarrufu garantisi vermissem ve tasarruf saglatamadiysam, program sonrasi teknik bir ariza olustuysa ve programi orjinale cevirince bu duzeliyorsa, ve tum bunlari tekrar yeni bir programla duzeltemezsem iadesini yaparim. Sitede 10 gun yaziyodu dimi? 1 ay gecse yine iade ediyorum
    Ya kaç sayfa olmuş. Erkek gibi evet sitede yazan isteğe bağlı iadeyi kabul etmiyoruz diyeceksiniz bi... Lafı ne dolandırdınız ya.

Bi yancım yazmış diyorsunuz, sonra uzun uzun içeriği boş mesajlar atıyorsunuz. Anca vakit kaybı.

Adam ilk 10 gün içinde iade istedi mi? İstedi.

Siz ok verip kabul ettiniz mi? Hayır.

Daha neyi konuşuyoruz?

Sebebi ne olursa olsun firmanızın kurumsallığına bir darbe daha. Müşteri gittiği yerde nasıl biri olduğuna göre muamele değil eşit muamele görmek ister. Canımın istediğine bir ay sonra da yaparım diyeceğinize taahhüt süresi dahilinde sorgusuz sualsiz, 10. Günden sonra da iyi niyete bakarım deseniz sizin daha lehinize bir açıklama olurdu.

Gerçi gecenin bu saatinde ben de uzun uzun boşuna yazdım. Çünkü 10 küsür sayfada anlamayan adam şimdi mi anlayacak. En azından konu aktif kalsın. Hani görmeyen varsa rezaleti bilsin.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu mersin bayisi değil tabii ki , bilfiil megachips in kendisi.

Konudan elbette haberi var. Konu linkini ben attim kendisine. Hakkimda boyle bir konu acilmis diye. Ben cevapliyorum yazdiklarini yetmiyor mu arkadaslar? Sorun mersin bayisi degil mi? Burdayim. Hicbiryere varamayacagimi bilsem de yazmaya calisiyorum elimden geldiginde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya kaç sayfa olmuş. Erkek gibi evet sitede yazan isteğe bağlı iadeyi kabul etmiyoruz diyeceksiniz bi... Lafı ne dolandırdınız ya.

Bi yancım yazmış diyorsunuz, sonra uzun uzun içeriği boş mesajlar atıyorsunuz. Anca vakit kaybı.

Adam ilk 10 gün içinde iade istedi mi? İstedi.

Siz ok verip kabul ettiniz mi? Hayır.

Daha neyi konuşuyoruz?

Sebebi ne olursa olsun firmanızın kurumsallığına bir darbe daha. Müşteri gittiği yerde nasıl biri olduğuna göre muamele değil eşit muamele görmek ister. Canımın istediğine bir ay sonra da yaparım diyeceğinize taahhüt süresi dahilinde sorgusuz sualsiz, 10. Günden sonra da iyi niyete bakarım deseniz sizin daha lehinize bir açıklama olurdu.

Gerçi gecenin bu saatinde ben de uzun uzun boşuna yazdım. Çünkü 10 küsür sayfada anlamayan adam şimdi mi anlayacak. En azından konu aktif kalsın. Hani görmeyen varsa rezaleti bilsin.
    Canımın istedigine degil kardesim, cidden hakkı olana iadeden bahsettik. Gecerli sebepler saydım. Musteriye ne diyorsam onlari soyledim. Sorgusuz sualsiz iade dusunen birisi zaten bana gore kotu niyetlidir. Emeginizin hırsızıdır. Bu her iş icin aynidir, sadece bu iş icin dusunmeyin.

Sizin gibi dusunen yanci degil, benim gibi dusunen yancı olur bu da süper..
    konuya kac saattir yaziyorum. Aktif kalmasından yana bir sorunum yok.

Allah herkese musterinin de iyisini nasip etsin insAllah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu mersin bayisi değil tabii ki , bilfiil megachips in kendisi.
    Bu Forumda yıllardir megachips sevilmez. Sürekli taşlanır bilmiyor muydunuz? Konunun sadece mersin olmayışı şaşırtmadı yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnanın bilmiyordum. ama haksız da değillermiş.
    neyse tekrardan iyi geceler.
    size tavsiyem : müşteri ile inatlaşmayacaksın.

Bu Forumda yıllardir megachips sevilmez. Sürekli taşlanır bilmiyor muydunuz? Konunun sadece mersin olmayışı şaşırtmadı yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnanın bilmiyordum. ama haksız da değillermiş.
    neyse tekrardan iyi geceler.
    size tavsiyem : müşteri ile inatlaşmayacaksın.
    Herkes kendine göre haklı
    Herkes secimlerinde özgürdür, ama saygıda mecburiyet vardir.
    Tavsiyeniz icin tesekkurler, bundan sonra daha dikkatli olacagimdan supheniz olmasin ����

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adalet sisteminin iyi işlediği ülkelerde böyle küçük maddeler yüzünden milyon dolar tazminat ödüyor firmalar. Firmaların kuralları bayiye göre yorumlanmaz, yani sizin de dediğiniz gibi hakkı olana iade gibi bir seçenek ne yazık ki firmanın kendi sitesinde belirttiği " herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda iade " yazısı yüzünden geçersiz kalıyor.

Her şey bir yana, müşteri belirtilen süre içerisinde iade istiyorum dediği anda herhangi bir sebep beyan etmesine gerek yoktur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adalet sisteminin iyi işlediği ülkelerde böyle küçük maddeler yüzünden milyon dolar tazminat ödüyor firmalar. Firmaların kuralları bayiye göre yorumlanmaz, yani sizin de dediğiniz gibi hakkı olana iade gibi bir seçenek ne yazık ki firmanın kendi sitesinde belirttiği " herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda iade " yazısı yüzünden geçersiz kalıyor.

Her şey bir yana, müşteri belirtilen süre içerisinde iade istiyorum dediği anda herhangi bir sebep beyan etmesine gerek yoktur.
    Ben konudan ayri bir ornek vermek istiyorum ;
    Peki madem herhangi bir sebep belirtmenize gerek yok; o zaman yarın media markt yada vatandan bi cep telefonu yada bilgisayar alın. 5 gun Sonra aldiginiz urunu begenmeyin, telefon acın ben bunu iade etmek istiyorum deyin. Paranizi direk telefonda hesabiniza isteyin, urunu goturmeyin.. olur mu tabiki olmaz. Yada urunu goturun, bakmicaklar mi acmis misiniz, kirmis misiniz diye? Guvenlik bandini actiginiz an direk yetkili servis sorumlu olmuyor mu? Arizasini duzeltiriz ama iade alamayiz bu saatten sonra demiyolar mi? Her urun icin bahsettiginiz iade kosullari gecerli olamıyor.
    Gidin sifir araba alın, ertrsi gun iade edin. Edebilir misiniz
    Haklisiniz bizi zora sokan web sitemizdeki yaziyi istedigi yere ceken musterilerimizdir
    Zaten Bundan sonra ben bu konuda daha dikkatli olacagim Saglicakla kaın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o verdiğin örneklerdeki firmaların hiç biri 10 gün içinde koşulsuz iade kabul ediyoruz diye belirmiş mi sizin firma gibi detaya girme nufus cüzdanın da yasin yazıyor sen kalmış millete kamilim ben diyorsun buna kim inanır sizin firma 10 gün için de ibaresini kullanmış mı kullanmış sen neyin peşindesin onu çözemedim ya adam gibi geri ödeme yapmıyorum de kapansın konu yada karı gibi konusmaya devam et

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki madem herhangi bir sebep belirtmenize gerek yok; o zaman yarın media markt yada vatandan bi cep telefonu yada bilgisayar alın. 5 gun Sonra aldiginiz urunu begenmeyin, telefon acın ben bunu iade etmek istiyorum deyin. Paranizi direk telefonda hesabiniza isteyin, urunu goturmeyin.. olur mu tabiki olmaz. Yada urunu goturun, bakmicaklar mi acmis misiniz, kirmis misiniz diye? Guvenlik bandini actiginiz an direk yetkili servis sorumlu olmuyor mu? Arizasini duzeltiriz ama iade alamayiz bu saatten sonra demiyolar mi? Her urun icin bahsettiginiz iade kosullari gecerli olamıyor.
    Haklisiniz bizi zora sokan web sitemizdeki yaziyi istedigi yere ceken musterilerimizdir
    Yalnız siz verdiğiniz örneğe göre Vatan veya Media markt değilsiniz.. Siz o telefonun güvenlik bandını açan dışarıdaki telefoncusunuz Media markt bu konuda opel oluyor.

Bu arada ;

Herhangi bir memnuniyetsizlik yazmıyor mu orada ? Herhangi ne demek bknz : TURK DİL KURUMU Sıfat Belli olmayan, özellikleri iyice bilinmeyen, RASTGELE.

Siz kurumsal bir firmaysanız , internet sitenizde yazan taahhütünüzü yerine getirecektiniz. Sonra internet sitenizi mi kapatıyorsunuz , içeriğimi mi değiştiriyorsunuz siz bilirsiniz tabi ki .
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başından beri okuyorum bu konuyu. Yaptığınız benzetmeler ve şu an verdiğiniz örnekler ile sizin işinizin hiç ama hiç alakası yok kaldı ki verdiğiniz örnekteki o firmaların sattıkları eşyalarda ''her hangi bir memnuniyetsizlik'' ibaresi bulunmuyor. Bu ibareyi istediği yere çeken müşteriler değildir. Bu ibareyi koyan firma ya kendine çok güveniyordur yaptığı işin arkasındadır ya da gerçekten sırf sükse olsun diye yazmıştır nasılsa iade etmiyoruz kafasındadır. Şu anda da sizin yaptığınız sadece bahane uydurarak 600tl gibi bir rakamı iade etmemek. Defalarca söylendi ve okudum ama tekrar etmekte fayda var.. ya o ibare kalkacak ya da ''her hangi bir memnuniyetsizlik'' ilkesine uyarak para iadesini yapacaksınız. ''Her hangi'' nin kelime anlamını açıklamak gerekmiyor sanırım. Kişi-kurum-kuruluş size işlem yaptırdığı an sizin verdiğiniz bu hak ile ''her hangi bir memnuniyetsizlik''te iade alma hakkına sahiptir. Bu memnuniyetsizliğin sebebi sizin yazılımınızla alakalı olmayabilir fazla gelmiştir içi rahat olmamıştır pişman olmuştur bu kişi hür iradesine kalan bi durum ve bu hakkı veren sizin firmanız. Biz burada forum ahalisi olarak her konuda birbirimize bişey danıştığımızda ya da yardım istediğimizde bu konularda özellikle ''esnaf kişiler'' olsun para gerçekten önemli değil diye çok benzer cümleler kurarız. Şimdi sizin yaptığınız şey yüzünden firmayı karalamak olmaz.. Siz iade etmezsiniz başkası iade eder. Ama bu sektörde sayılı firmalardan iseniz sizin böyle bi hakkınız olmamalı. Firma kuralları ne ise yapılmalı. Sizin dediğiniz gibi vaad ettiğimiz güç, yakıt tasarrufu olmazsa iade yaparız kafası olmamalı..
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sitenizde begenmezsen iade yaziyordu, ben de senininkini begenmedim, baskasi ile anlastim, senin yazilimi sildirip ustune yazilim + turbi yaptirdim. gayette normal.

sadece iade istenicekse, baskasina yazilim yaptirtmadan once megachipste sildirilmesi gerekirdi diye dusunuyorum. Baskasi siliyorsa zaten, tum sorumluluk aliciya gecmistir. Ilk yaptigi yeri kafasinda silmis, dukkanin onunden gecmem kafasindadir.

Amma ben begenmedim, araba cok gidiyor, ya yaptirtdik bir heves ama benim araba cortlarmi gibi herhangi bir soru isareti olan insana da ayni muameleyi yapiyorsaniz uzulurum, tr deki bilinen , iyi denilen firmalardan birisiniz cunku

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Etrafımda beni bilen iyi bilir elime geçen saçma sapan ne varsa satarak 10-15 bin tl lik model araç koleksiyonu kurdum kendime. Aksiyon kamerası sattığım oldu 100 tl ye adam %90 çekim kalitesini beğenmeyecek ki akşamına bu donuyor tuşları çalışmıyor diye bahane üretti sıfır cihaza kontrol etmeden geri aldım evde 2-3 saat kurcaladım 1 kere bile donmadı anlamıştım cihaza çamur atma sebebini yinede ismimi sağda solda birilerine karalamasın hak geçmesin diye en ufak terslik yapmadım. Şans o ki sınavmıdır bilmem aynı kamerayı başkasına 140 tl ye sattım Allah 100 tl den etti 140 tl kazandırdı. Demem o ki bugün 600 geri verirdiniz yarın 1200 kazanırdınız bu hareketiniz sayesinde ama şuan kaç bin tl zarardasınız bir hesaplayın isterseniz.
    DR. OWL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler