User Tag List

Sayfa 21/27 İlkİlk ... 111920212223 ... SonSon
503 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulasik telini unutmussunuz!!11!1!1!!!

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğuş bergamut aromalı tomurcuk çay kutusu orjinal olanı.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğuş bergamut aromalı tomurcuk çay kutusu orjinal olanı.
    Yokmu fotosu bulamadım arkadaş

Bu kadar detay var kendisi yok
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Olur mu bu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Din hakkında sohbet ettiğim biri "Eğer namaz kildiginda günahlardan uzak kalıyorsan ibadetin kabul edilmiştir" demişti. Tabi Allah'ın bileceği birşey ama bu tarz olaylarda o sözleri geliyor aklima

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megachips artık değer kaybetmiştir benim gözümde mağduriyet giderilip ücreti geri iade edilebilirdi ki böyle esnaf da çoook zor malesef.

bu arada kaçak çay kutusu favorim

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben de var da şimdi çekip upload etmekle uğraşamam

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su heryer de dinimiz amin diye titreyen ama her turlu cay kutusu bulasik teli , simdi de kanunda yazan maddenin arkasindan dolasmaya calisip ustune yatan arkadas ve firması degil mi..ne vergi veriyor acaba ?
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...ne vergi veriyor acaba ?
    Allah vergisi

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İade edilmeyen 600 tl belki 60.000 tl ye mal olacak bu saatten sonra bu firmaya. en başında yazmıştım , herkes esnaf olamaz. kurumsal değilsiniz bari kurumsal gibi davranmayın.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Din hakkında sohbet ettiğim biri "Eğer namaz kildiginda günahlardan uzak kalıyorsan ibadetin kabul edilmiştir" demişti. Tabi Allah'ın bileceği birşey ama bu tarz olaylarda o sözleri geliyor aklima
    ALLAH büyük yazılmalı yoksa inandırıcı olmuyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tbekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rebelh

Ben hiç bir şekilde iade hakkı vermiyorum, benim yaptığım işte benden kaynaklı bir problem oluşmayacağını biliyorum. Müşteri kaynaklı problemleri de bilgim var ise çözüyorum. Ücret almıyorum.
    Benim tasarımlarım ve yaptığım işi önceden görme gibi bir durum söz konusu olduğu için müşteri ile mutabık olmadığımız yerlerde mutabık olana kadar tasarımsal, yazılımsal değişimler yapıyorum.

Arkadaşın, abinin dediği kullandığı kelimeye örnek olarak verdim;
    İade hakkı sunduğum taktir de müşteri haklı olacak fakat "elle tutulur bir ürün satmayan" bizler mağdur olacak biliyorum.
    Beni buradaki arkadaşların çoğu tanır. Yazılım firmam var. Kendi namıma yazılımlar da yapıyorum, kurumsal olarak çalışıp başka firmalar için de yazılım yapıyorum.

"Kurumsal olarak çalışıp..." ile başlayan bir ifadem oldu bir önceki cümlemde. "Kurumsal çalışmak" ne demek?

Yasal çalışmak,
    Etik olmak,
    Çalışmanın tüm adımlarını takvime oturtmak ve planlı ve programlı çalışıp söz verilen tarihlere uymak,
    Verilen tüm taahütlerin ve karşılıklı yükümlülüklerin yazılı olduğu sözleşmeleri, işi talep eden firma ile karşıklıklı imzalamak

Daha sonra da işe başlamak..

Eğer sen bu yazılım "işini" herhangi bir sözleşmeye bağlı olmaksızın yaparsan müşterin iade etmek istediği zaman koçlar gibi iade eder. Hatta sorunlu bir kişi ise karşındaki kişi, zamanı bolsa kafayı takarsa mevzuya, kanunlarla ilgili olarak da baya başın ağrır.

Ama sözleşmeye; iade konusuna, geliştirme konusuna, herhangi bir bug olması durumunda nasıl bir aksiyon alınacağını ayrıntılı bir şekilde açıklarsan, sana kimse bir şey yapamaz.

Hatta "bu iş sonucunda iade alınır ama %x kadar bir kesinti yapılır. diye de bir madde koyabilirsin.

Ancak ve ancak "kişiye/firmaya özel sıfırdan" bir yazılım yaptığın an iade almama hakkın vardır. O yazılımı da zaten "o firmaya" özel yaptığın için yazıları imajları değiştirip başka bir firmaya satamazsın. O firma bunu farkeder ise sana okkalı bir tazminat davası açabilir.

Dolayısıyla hani diyorsun ya benim emeklerime ne olacak.. Hah.. Bunları ve çok daha fazlalarını içeren bir sözleşme hazırlayacaksın. Bu sözleşme nalıncı keseri gibi olmayacak ama.. İki tarafı da bağlayıcı niteliğinde olacak.

Bu sözleşme ile hem kendini hem de müşteriyi korumaya almış olacaksın. Emeklerin çöp olmayacak..

Ben ne yapayım diye dövünmeye gerek yok. Korumaya alman gerek kendini/firmanı.. Kafana göre ben iade almıyorum diyemezsin. Kanun var..

-----------------------

Bu araç yazılımı konusuyla ilgili olarak ise;

Firma sahibi çok büyük yanlış içinde. Esnaflıkta inat, müşteriye hakaret/tehdit vs olmaz.
    Müşteri gelmedi diyorsun. Gelse adamı tepeleyeceksiniz belli ki? Niye gelecek yanınıza kuzu kuzu? Gel ben sana esnaflığı öğreteyim cümlesi tehdit cümlesidir kimse kıvırmasın müşteri gelmedi gitmedi diye. Geçin o işleri.
    Benim başıma gelseydi gidip gitmeyeceğimi bilmiyorum ama herhalde ben de gitmezdim öyle bir telefon konuşmasından sonra. Korktuğumdan değil, kendimi olası bir kötü senaryo ile ilgili korumak istememden. Muhtemelen konuyu açan arkadaş da kendisini korumak istediği için gitmemiş.

İnternet sitesine dana kadar 10 gün içinde sorgusuz iade alınır diye yazıyorsa arkadaşların yazdığı gibi kakam geldi iade edeceğim talebine bile olumlu yanıt verilmesi gerekir. Firma kendi kendisine gol atmış, o gol sayılır. "Ben vazgeçtim oynamıyorum misketlerimi ver" durumu değil gerçek hayat!

Firma taahütlerini internet sitesinde yayınladı ise, gereği neyse, neyi taahüt etti ise onu yerine getirmesi gerekir.

Aklı başında işinin erbabı bir avukatla oturup bu iade ya da değişim ile ilgili sözleşme maddelerini uzun uzun 30-40-50 madde sıralamadığı için, olası tüm varyasyonlarda nasıl davranılacağını ve aynı zamanda daha da ayrıntıya girip "şu markanın bu modeline yazılım yaparız ama yaşı sebepli ya da bu araçlardaki x sorun sebepli yaptığımız yazılımı iade almıyoruz" diye açık açık açık açık yazmadığı için şu an firmanın başı ağrıyor.

Savsaklanan işlerin sonu böyle hem maddi olarak hem de itibarın lekelenmesi şeklinde oluyor.

Firma öyle "10 gün içinde her türlü iade alırım" diye yazarsa işler böyle olur. Bu arada internet sitesinden o ibarenin kaldırılmış olması bişey değiştirmez. Teknik olarak geçmişe yönelik bilgilere ulaşılır. Kaldı ki bu konuda bile kocaman ekran görüntüleri var ve firma sahibi de yalanlamıyor yazdıklarında..

Bizim mahalledeki bakkal muzaffer amcanın bile kurabileceği basitlikte bir cümle yayınlandıysa, ki çok büyük hatadır bu, o zaman bunun gereğini de yerine getirmelidir.

Vaadedilen ile yaşatılan şeyler çok farklı.. Kanunda bunun adı çok ağır bir kelime.. Bir inat uğruna üstelik firmanın kendi hatası iken bu durum (web sitesindeki vaad edilen konu), kanundaki adı geçen tanımı firma sahibinin/yetkilisinin bu yaftayı kendi üzerine oturtması çok yanlış... Ne gerek var be arkadaşım? Kaybedeceğin müşteriler, adının kötü anılması da cabası.. Dediğim dedik olmuyor işler her zaman.. Haksızsınız.. Golü de kendiniz atmışsınız..

İnternet sitesi üzerinden ürün satma amacıyla müşteriye yanlış ve yanıltıcı bilgi vermekten dolayı Türk Ticaret Kanunundaki ilgili madde ile ve 5237 sayılı Tehdit Suçundan dolayı, mağdur olan kişi eğer uğraşırsa karşı tarafın çok büyük başı ağrır.
    Haberiniz olsun..

Firma sahibinin bu konuya yazdıkları bile çok büyük delildir. Suç duyurusu dahilinde bu konudaki yazdıklarınız delil olarak çok rahat bir şekilde alınır.

Çok anlamsız bir inat bu.. 600 liralık bir firma olmadığınızı gösterin herkese bitsin gitsin.

Biraz uzun yazdım, herkesin zamanını aldım, affola..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    firma sahibinin olumlu ya da olumsuz hiç topa girmemesi de çok ilginç...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su heryer de dinimiz amin diye titreyen ama her turlu cay kutusu bulasik teli , simdi de kanunda yazan maddenin arkasindan dolasmaya calisip ustune yatan arkadas ve firması degil mi..ne vergi veriyor acaba ?
    İyi de başımızdakiler allah diyerek ülke yönetiyor şirket yönetmişler çok mu

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bkz: Şu konuda vole atıp PR yapmak varken, 600 TL için taklaya gelmek.
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı gokayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bkz: Şu konuda vole atıp PR yapmak varken, 600 TL için taklaya gelmek.
    Sahibinden reklam vererek burda oluşucak olumsuz gelir kaybını kapatmak daha mantıklı

Kendi silahıyla vurmak istersen inceyi bıraktım şimdi

İşin ehil olanlara verilmemesi, cehaletin yaygınlığı ve ilmin ortadan kalkmış olmasından ileri gelir. İşin aslını bilenlerin bulunduğu bir ortamda ehil olmayanlara işlerin verilmesi normalde düşünülemez. Ama ortalığı kesif bir cehalet kaplamış, gerçekler ters yüz edilmiş ise, işler kapanın yani ehil olmayan kimselerin elinde kalır. Bu da toplumlar için bir çeşit kıyâmet demektir.

Anlayan anladı

İşi ehline vermek gerek.

600 TL gibi bir rakama sayfalarca rezillik

Daha önceki dosyalarda açılır etrafa dökülür

Beni bilen bilir diyorlar

Bilenlerde şaşkın yavaş yavaş uzaklaşıyorlar

Yazık emeklere

Böyle bir duruma düşmek acı verici
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belkide 600 tl kaybetme pahasina musteri memnuniyeti dusunulerek alttan alinsaydi buradan cogu kisi ben dahil eminimki megachips dusunurdu yazilim ihtiyaci oldugunda. Tebrikler, uc bes kurus icin kurumsal gecinen bir firmanin ismi bu kadar lekelenirdi.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuraya iade ile ilgili bir iki şey yazayım belki firma için örnek olur.

Logitech ten 4-5 sen önce aldığım mal için usb dongle arızalandı. Adamlara mail attım "ücreti" ile nasıl satın alabilirim diye.

Ürün fotosunu istediler (garanti biteli yıl olmuş) ve bana ta hollanda dan usb dongle gönderdiler. Bu adamların bunu yapmaya yasal olarak hiçbir zorunluluğu yok.

Zaten bu markanın birçok ürününü kullanıyorum artık sorana koşulsuz tavsiye ediyorum.

Aynı şekilde samsung dan valide tab3 almış fiyat her yerde 400 ken gidip bizimki 700 tl ye almış. Dedim ki fiyatı gördün mü ? Gördüm o zaman o iş bitmiş sana zorla mı sattılar bunu ? Hayır ? Dinlemedi beni gitti görüştü firma ile. Adamların hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen (ki burada biz haksızız bariz) hediye çeki verdiler fark kadar.

Konu: 600 TL ye itibar nasıl kaybedilir olmuş, üzücü.

Diğer taraftan firma sahibi olsa idim (niyetine bakmaksızın) Bu parayı iade eder üstüne de 1 yazılım hediye ederdim.

21 sayfa gömü yerine sağda solda "abi adamlar malın arkasına ne durdu be" dedirtirdim.

Yazılımı yapan arkadaş haklı olarak kendi emeğinin ve hak kaybının peşinde ama taahhüt ettiğini de yapmak zorundasın.

Sosyal medya böyle işte şimdi hiç kimse karşı tarafın a b c sini konuşmayacak, megachips'in müşteriyi tehtid edip nasıl iade yapmadığını konuşacak.

Görünen büyük resim bu firma açısından.

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuraya iade ile ilgili bir iki şey yazayım belki firma için örnek olur.

Logitech ten 4-5 sen önce aldığım mal için usb dongle arızalandı. Adamlara mail attım "ücreti" ile nasıl satın alabilirim diye.

Ürün fotosunu istediler (garanti biteli yıl olmuş) ve bana ta hollanda dan usb dongle gönderdiler. Bu adamların bunu yapmaya yasal olarak hiçbir zorunluluğu yok.

Zaten bu markanın birçok ürününü kullanıyorum artık sorana koşulsuz tavsiye ediyorum.

Aynı şekilde samsung dan valide tab3 almış fiyat her yerde 400 ken gidip bizimki 700 tl ye almış. Dedim ki fiyatı gördün mü ? Gördüm o zaman o iş bitmiş sana zorla mı sattılar bunu ? Hayır ? Dinlemedi beni gitti görüştü firma ile. Adamların hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen (ki burada biz haksızız bariz) hediye çeki verdiler fark kadar.

Konu: 600 TL ye itibar nasıl kaybedilir olmuş, üzücü.

Diğer taraftan firma sahibi olsa idim (niyetine bakmaksızın) Bu parayı iade eder üstüne de 1 yazılım hediye ederdim.

21 sayfa gömü yerine sağda solda "abi adamlar malın arkasına ne durdu be" dedirtirdim.

Yazılımı yapan arkadaş haklı olarak kendi emeğinin ve hak kaybının peşinde ama taahhüt ettiğini de yapmak zorundasın.

Sosyal medya böyle işte şimdi hiç kimse karşı tarafın a b c sini konuşmayacak, megachips'in müşteriyi tehtid edip nasıl iade yapmadığını konuşacak.

Görünen büyük resim bu firma açısından.
    Bu benim başımada geldi, hayatımda karşılaştığım en iyi müşteri hizmeti diyebilirim, logitech abartmıyorum bu konuda level atlamış,

Garantisi biten z906 sistemin ana konsol podu bozuldu. sitesinden ticket açtım, faturayı yükledim. Aradılar.
    Dedim garantisi bitti 6 ay oldu ama kullanmıyorum ücretli yardımcı olurmusunuz dedim.
    Beyfendi, ürününüzün garantisi bitmedi dedi, hollandadan 2 günde kontrol merkezi geldi. oha dedim.
    ürünü taktım oda çalışmadı, meğerse içindeki pimlerden biri eğilmiş düzelttim iki kontrol ünitesi çalıştı.
    Tekrar aradım dedim kusura bakmayın, yanlış anlaşılma olmuş , ürünü geri iade edebilirim. gelen cevap olsun beyfendi hediyemiz olsun, sene ye bozulursa kullanırsınız dedi.
    neyse ertesi hafta merkez hoparlör kablosunun terminalleri bozuldu. gene ticket açtım 3 günde gene yolladılar.

Artık yüzüm kalmadı birşey istemeye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler