User Tag List

Sayfa 7/27 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
503 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki tarafta nasil kendince haklı olabiliyor ben anlayamadım simdi ?

"http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6#5"

5. baslikta yazan : "megachips chiptuning uygulama sonrasinda size 10 gun test etmeniz icin sure verir. Bu sure icerisinde yazilimin gelistirilmesini yada orjinale cevrilmesini talep edebilirsiniz. Orjinale cevrildiginde odediginiz tutar size geri odenir."

bu cümle : yazilim yaptıran herhangi bir musteri 10 gun icerisinde , herhangi bir sebepten dolayi yazilimini orjinale çevirirse parasini iade alabilir demek.

Ben istersem 3 milyon kmdeki herhangi bir araci getirir yazilim yaptirim istersem 10 kmdeki araci , eger yazilim yapilmasina , yazilimi yapacak olan firma okey vermişse 5. ve diğer tum maddeler geçerlidir.

Bundan daha otesi yok , daha soylenecek herhangi bir soz yok ; her sey gayet acikca firmanin sitesinde yaziyor.
    Zamanında 3 aracıma da yazılım yaptırdım, hepsiyle de çok uğraştım ustaları da uğraştırdım. Aracını yürütmek isteyen herkes gibi ben de yapılan işleme bağlı olsu ya da olmasın aracımda sorunlar yaşadım ve yenilerinin çıkabileceğini de kabul ettim. Müşteri aracım arıza yaptır bunları nasıl hallederiz diye gelse ben sorunun buralara geleceğine ihtimal vermiyorum. Duyduğum/öğrendiğim şeylerden Yasindamar'ın tepkisini sadece ben mi anlayabiliyorum? Bana yazılım yaptıracaksın ve memnun ayrılacaksın, ertesi gün başka yere turbo büyütmeye gideceğini öğreniyorum sonra da beni arayıp memnun değilim paramı ver diyecek, kusura bakmayın da gel sorunlarını çözelim derim illa para derse de yasindamar benim yaptığım işlemden ve sonucndan bağımsız para iadesi istiyor diye düşünürüm. Böyle olduğunu nerden biliyorum? Bilmiyorum ikisininde yazdıklarını okuduğumda bu kanaate vardım.
    'Ben istersem 3 milyon kmdeki herhangi bir araci getirir yazilim yaptirim istersem 10 kmdeki araci , eger yazilim yapilmasina , yazilimi yapacak olan firma okey vermişse 5. ve diğer tum maddeler geçerlidir.' Umarım araba ya da başka sektörlerdeki tüm memnuniyetsizlik işlerini bu kadar kolay çözebilirsiniz..

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre sen hic birseyi okumamassin araba kirilmamis. Kardesim adam ne diyor naz niyazla es dostla arabayi yazdim. Corsayada iade tanimiyorum demis. Koskoca vatandan pc aldim geri vereyim dedim 1 gun sonra almadilar. minik harflerle olan kismida okumak lazim .cok bilmislik yapinca alabak gusu gibi bakip kalirsin.
    Kimin ne dedigi belli degil. Corsalara yazilimlar problemsiz herkes biliyor deniyor 2. Cumlede dukkanima corsa sokmuyorum. Yok corsalarda iade yapmiyoruz fln ne bicim bir anlayis bu? Yazilim satiyorsun ama iade almam araban corsa. Ulan madem sorunsuz, senelerdir yapiliyor acemiler bile cozmus, koskoca firma yok ben corsada iade yapmam aksam yarisip sabah sildiriyorlar falan. Sanki amerika her gun 1.000 dolarina yarisiyor millet..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ilk mesajımda yazmıştım .

Bu adamın koşulsuz , şartsız tamamen münasip yerinin keyfine dahi olsa o parayı alma hakkı zaten var ( bkz ; Tüketici Hakları )

Bunun yanı sıra firma da internet sitesinde özellikle bunu belirtmiş .

Yani bayilik sözleşmesi falan madem kurumsal diyelim bu adamı sorgulama , sebebini öğrenme gibi bir hakkı yok . Isterse iadeyi alır rakip yazılımcıya rakı/balık yapar sizi ilgilendirmez .

Hukuki olarak da tüketici haklı olduğu için şahıs insiyatifi söz konusu değil bu para öyle ya da böyle iade edilmek zorunda .

Corsa iade edilmiyormuş , araba zaten sorunluymuş , sahibinin ç*kü kalkmıyormuş falan gibi bahaneler önemli değil bayi/firma sözleşme imzalatıp bütün sorumluluk alıcıya ait demediyse boşuna uzatmanın luzümu yok .

CAYMA HAKKI: ( *MaddeTüketici Haklarından alıntıdır )
    11.ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ioz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasin abi esnaflığıyla da kişiliğiyle de işçiliğiyle de on numara bir insandır. Çoğu kişi oturduğu yerden ahkâm kesiyor “İade en doğal hakkı.” diye. Peki bunu söyleyenlerin kaçı esnaf? Kaçı sattığı ürünü söylediği gibi “koşulsuz” iade alıyor? Güzel iş valla. Yazılım yaptır, 10 gün sonra iade. Yazılım firması geze geze para vermeden gazlanır bu mantıkla. Karşıdaki kişi büyük ihtimal yazılımı yaptırdı, o an için her şey mükemmeldi, gazlıyordu vs. Sonra kendinden daha bilgili (!) birileri “şöyle yaparız, big turbo takarız, uçarız kaçarız” diyerek bunun kanına girdi, bu arkadaş da çat bir telefon Yasin Özdamar’a “Benim paramı iade et.” Güzel iş valla. Benim canımı sıkan nokta asıl şu: Bu sitede Megachips’e giydirmek dünyanın en kolay işi. Kimileri at gözlükleri yüzünden, kimileri birilerine yaranayım diye, kimileri de bakıyor sayısal çoğunluk karşı tarafta “bir de ben giydireyim bari” diye. Bence taşı günahsız olan atsın. Taraf tutup yapılan emeği çöpe atmanız hiç hoş durmuyor.
    Firma koşulsuz iade demiş mi ? Demiş ,bayi de bu yükümlülüğü yerine getirmek zorunda.

enesbeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasin abi esnaflığıyla da kişiliğiyle de işçiliğiyle de on numara bir insandır. Çoğu kişi oturduğu yerden ahkâm kesiyor “İade en doğal hakkı.” diye. Peki bunu söyleyenlerin kaçı esnaf? Kaçı sattığı ürünü söylediği gibi “koşulsuz” iade alıyor? Güzel iş valla. Yazılım yaptır, 10 gün sonra iade. Yazılım firması geze geze para vermeden gazlanır bu mantıkla. Karşıdaki kişi büyük ihtimal yazılımı yaptırdı, o an için her şey mükemmeldi, gazlıyordu vs. Sonra kendinden daha bilgili (!) birileri “şöyle yaparız, big turbo takarız, uçarız kaçarız” diyerek bunun kanına girdi, bu arkadaş da çat bir telefon Yasin Özdamar’a “Benim paramı iade et.” Güzel iş valla. Benim canımı sıkan nokta asıl şu: Bu sitede Megachips’e giydirmek dünyanın en kolay işi. Kimileri at gözlükleri yüzünden, kimileri birilerine yaranayım diye, kimileri de bakıyor sayısal çoğunluk karşı tarafta “bir de ben giydireyim bari” diye. Bence taşı günahsız olan atsın. Taraf tutup yapılan emeği çöpe atmanız hiç hoş durmuyor.
    Koşulsuz iadeyi yorum yazanlar uydurmadı, yasin abinizin bayisi olduğu markanın verdiği sözden bahsediyoruz
    Ayrıca megachips'e de giydiren olmadı, megachips in verdiği sözleri bayinin yerine getirmemesini tartışıyoruz
    not: esnaf değilim arkadaşları tanımam, müşteri de olamam zaten aracıma yazılım atılmıyo
    Ne Mutlu Türküm diyene! K.Atatürk

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kötü bir deneyim olmuş bence bu konu megachips marka imajını bile zedeleyebilir sonuçta markanın vermiş olduğu bir taahhüt var ve buna görede müşteri karnım ağrıyor diyip iade hakkını kullanabilirken bir bayinin çıkıp bu denli davranması bence çok yanlış umarım ortası bulunur.
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Memnun kalmazsanız iade diye atılmıyor mu bu yazılım? Arkadaş almış denemiş 5 gün gidişini beğenmemiş turbo büyütecek bence gayet güzel bir iade sebebi art niyet aranacak bi şey yok. Yazılım yapan arkadaş delikanlı olmak zorunda değil. Ama bu işlerle uğraşan firma lafının arkasında durup delikanlılık yapmak zorunda iade dediyse iade mersin küçük video geldi şöyle oldu böyle oldu mantıksız sebepler her hangi bir sebeple memnun olmayabilir. Ben az yaksın diye geldim bu çok kaçıyor der memnun olmaması için sebep çok önemli olan firmanın sözünün arkasında durması.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oturduğu yerden ahkam kesmiyor kimse. Okuma yazmanız var ancak okuduğunuzu anlamıyorsunuz sanırım.Tekrar edelim ; sizce anlaşılmayan ve ahkam kesilen bir nokta var mı?

Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS

ve Tüketici Kanunu Madde 11 ;

11.ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada tesadüfi bir şekilde megachips'in SSS sayfasında artık Sık Sorulan Sorular görünmüyor, hazırlanıyor yazıyor Enteresan. Sorun benden kaynaklı mı yoksa herkeste mi bu şekilde bilemiyorum, ancak değiştirmeye yeltendilerse cidden ayıp.

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para iadesi yerine onur iadesini seçmişler anlaşılan

Hazırlanana yeni 5.madde için : "keyfi iade yoktur(TURBO BÜYÜTECEKLERE İADE YOKTUR) /Bayi kendi kurallarını koyabilir." düşünüyorum.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada tesadüfi bir şekilde megachips'in SSS sayfasında artık Sık Sorulan Sorular görünmüyor, hazırlanıyor yazıyor Enteresan. Sorun benden kaynaklı mı yoksa herkeste mi bu şekilde bilemiyorum, ancak değiştirmeye yeltendilerse cidden ayıp.
    Ben boyle R yi bir arkadaşta gormustum bide bu olacak heralde
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jRMix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para iadesi yerine onur iadesini seçmişler anlaşılan

Hazırlanana yeni 5.madde için : "keyfi iade yoktur(TURBO BÜYÜTECEKLERE İADE YOKTUR) /Bayi kendi kurallarını koyabilir." düşünüyorum.
    Resmen kriz yönetemiyoruz diye bağırıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısaca Megachips fiması maalesef kendi verdiği garanti ve uygulama şartlarının bile arkasında durmayan, kurumsallaşamamış uzak durulması gerektiğini gösteren bir firma - en azından şu ana kadar-, at gözlüğü ile bakıp körü körüne firmayı savunan 2-3 kişi dışında hemen hemen herkes ödenen ücretin iade edilmesi gerektiğini söylüyor ki bence internet sitelerinde ki açıklamaya dayanarak popoma çöp battı gözüme toz kaçtı o yüzden iade istiyorum bile deme hakkı var müşterinin.

Aslında benim merak ettiğim; yukarı da dediğim gibi ben parayı iade etmezdim diyen veya milleti taraf tutmakla suçlayan 2-3 kişi, adamların resmi sitesinde koşulsuz ucret iade edeceğiz beyanları varken neye dayanarak ben olsam iade etmem diyorlar.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sözde kurumsal özde bakkal spec firma olduğu kanısına yönlendirdi yapılan son sss güncellemesinden sonra. Şahsi düşüncem tabiii ki

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözde kurumsal özde bakkal spec firma olduğu kanısına yönlendirdi yapılan son sss güncellemesinden sonra. Şahsi düşüncem tabiii ki
    Yeni hali HAZIRLANIYOR: Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS

Eski hali 5. madde 10 günlük deneme süresi : Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesbeyter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koşulsuz iadeyi yorum yazanlar uydurmadı, yasin abinizin bayisi olduğu markanın verdiği sözden bahsediyoruz
    Ayrıca megachips'e de giydiren olmadı, megachips in verdiği sözleri bayinin yerine getirmemesini tartışıyoruz
    not: esnaf değilim arkadaşları tanımam, müşteri de olamam zaten aracıma yazılım atılmıyo
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oturduğu yerden ahkam kesmiyor kimse. Okuma yazmanız var ancak okuduğunuzu anlamıyorsunuz sanırım.Tekrar edelim ; sizce anlaşılmayan ve ahkam kesilen bir nokta var mı?

Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS

ve Tüketici Kanunu Madde 11 ;

Yazılımı yaptıran arkadaş bayiye uğramamış bile, hesabına havale istiyor işlem ücretini. Ortada yazılım kaynaklı problem yok. Tamamen ısrar üzerine, araya birilerini sokarak yaptırdığı yazılımı başka projelerine kaynak oluşturmak adına iptal etmek istiyor. Tamamen iyi niyetle konulmuş “cayma hakkı” nın böyle istismar edilmesine benim tepkim. Okuduğumu anlıyorum sıkıntı yapmayın bu arada siz. Benim anlama kabiliyetimi sınamak ne sizin ne başkasının haddine.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bide yaziyorlarmış “ corsalar gelmesin len mq” diye.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyfi iade mi?

Yasin Bey’i tanımam. Ticaretim de olmadı. Fakat temsil ettiği marka ile ilgili 2 satır da yaşadıklarımı ben yazayım.

Ataşehir bayisinde yazılım yaptırdım. Araçta saat yoktu, yazdı. Dedim ki arabadan duman bile çıkmıyor?? Saat bağla bakalım dedi. Saat bağlayıp haftaya gittim. İzmitte yaşadığımdan anca c.tesileri gidebiliyordum. Yazıımın ilk akşamı İzmit’e dönerken denk geldiğim bir b16yı grçemedi araba. Onlara göre araç 170hp 400nm üretmişti. . Duman yok. Arabanın yazılım limitte, senin mekanik sorunun var dendi. İade istedim ve 350 TL zararla!!! İade aldılar.

İade alırken dahi “arabanda mekanik sorun olduğunu göreceksin. Sonra bana hak veredeksin. Araban zaten tutunamıyor. Ondan da güçsüz hissediyorsun” dedi. Hayatımızda ilk defa güçlü arabaya bindiğimizden ses etmedim

Başımın gözümün sadakası olsun.

Beni az çok tanıyan bilir. Bu piyasada kimse ile şiddetli tartışmadım/tartışmam. Kimseyle küs olmam, taraf tutmam. Az çok efendiğilim ile anılırım. Dyno çıktısı da umrumda olmaz. Önemli olan arabanın asfaltta nasıl yürüdüğüdür.

Aracın üzerine 1 çivi bile çakmadan Özgün’e gittim. Yazdı. Şu an 1 bar basıyorum. Duman orta halli var. B16dan fark yiyen araba dün gece körfez düzlüğünde 90 kasa 3.20d’e 110-230 arası 3 boy fark attı. Araç yazılımlı değil mi bilmem ama stok 184 hp araba yol vermedi diye sağından geçebildiysem bu bana yeter.

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkes sakız çiğner ama kimse Melahat gibi patlatamaz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler