User Tag List

Sayfa 9/27 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
503 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 10 yıldır 10+ dizel aracımı Megachips e yaptırdım.

Gazihan, Serkan, Hakan, Koray hepsi pırlanta insanlar.

Daima hizmetlerinin arkasındalar.

Esnaflıklarına, zor durumlarda desteklerine ve iyi niyetlerine kesinlikle laf söylenmez. Yeri geldi 8-10 kere beyin söküp / açıp yazdılar.

Buradaki konuda kimse kimseyi müşteri de olsa KERİZ yerine koymayacak.

Kanuni hakkım deyip te KERİZ yerine koyyuyorsa da cevabını en güzel şekilde alır.

Kimse kusura bakmasın.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Esnaflıklarına, zor durumlarda desteklerine ve iyi niyetlerine kesinlikle laf söylenmez. Yeri geldi 8-10 kere beyin söküp / açıp yazdılar.

Kanuni hakkım deyip te KERİZ yerine koyyuyorsa da cevabını en güzel şekilde alır.

Kimse kusura bakmasın.
    Hocam önceki postları okudun mu ? Adamların esnaflığına konu bir durum yok ki.

Kendilerinin ayan beyan taahhüt edip sitelerinde yazdıkları "koşulsuz iade" durumu konunun özü.

Alıcı beğenmedim iade etmek istiyorum diyor.

Satıcıda da bayisi olduğu markanın internet sitesindeki hizmet şartlarında bunu taahhüt ediyor.

Sonra satıcı sen parayı alıp big turbo yapıcan, aracın arızalı, yazlımda bir şey yok, 1.7 yıllardır yazılıyor vs vs. diyerek iade etmem diyor.

Madem keyfiyet var durumda neden "koşulsuz iade " diye bir taahhütte bulunuyorsunuz.

Müşterinin iade hakkı varsa vardır, ayrıca başka arkadaş ta anlattı yukarıdaki mesajların birinden bilmem ne kadar zarar ile iade edebildim diye.

Ya oraya yazmayacakasın koşulsuz iade diye ya da yazıyorsan arkasında duracaksın.

Şuan konu mersin bayisinden çıktı marka imajını yıpratmaya başladı bence madem tanıyorsunuz bunu arkadaşlarınıza iletin konuya el atsınlar.

Bir örnek vereyim dün x bir firmaya yazlım için c5 grubumuzdan arkadaşlar gitti (1.6 hdi kaç kere yazılmıştır kim bilir) adam beğenmedim dedi iptal etti ne ödeme yaptı ne bir şey.

Olması gereken bu bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kimse kusura bakmasın.
    Firma 10 gün koşulsuz, şartsız, şurtsuz iade imkanı koyduğuna göre senin tabirinle "KERİZ" onlar oluyor..... Kendini KERİZ yerine koyduranlarda kendileri.
    Müşteri hakkını kullanıyor burada.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Forumda böyle birkaç konu daha vardı. Bayilerde aynı şekilde demek.
    Madem bu kadar sorunlu bir araçtı, hem de bir de eş dost vardı arada "ben yazmıyorum kardeşim bu arabayı, kırarsın" diyip yollasaydınız. Araya eş dost girmiş de sanki bedava yazılmış. Müşteri tüketici mahkemesine gidemez çünkü büyük ihtimalle fatura yok. Bunun rahatlığı var. Ama maliyeye gider. Buradaki yazışmaları da kanıt gösterir. "İş yaptırdım, parasını nakit ödedim bakın kendi de kabul etti, faturamı vermedi" diye şikayet eder. Ödemediği 600 lira için maliye uygun noktandan damar yolu açar.

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayisinden megachipse yakisir hareketler. Kurumsal sitede musteriye verilen taahutun arkasinda durmamak nitelikli dolandiricililtir. Art niyetli musteriye hizmet vermekzorunda degilsiniz sizde. 3 kurus gorunce gozleriniz buyuyup ardindan yok soyle yok boyle derseniz techte magmaya opucuk atarsiniz. Benim beklentim Mehmet gazihanin olaya el koyup dogru olani yapmasiydi ama kurumsal sitedeki ali cengizden anlasildigi kadariyla yine megachipse yakisani yapiyolar.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birisi yazılımcının işi zor yazmış merak ettim. Stopaj Vs dışında vergi veriyor mu bu yazılım dükkanları? Yoksa başka iki üç işi faturalı gösterip yazılımdan gelen gelir beyana bağlı mı oluyor?

İşin detayını bilmiyorum ama çoğu zaman kopyala yapıştırdan ibaret olan bir işe nasıl zor diyebilirsiniz zor olan güvenilir olmak ve prestijini devam ettirmek bence.

Megachips'in daha önce de benzer konuları vardı, net hatırlamıyorum ama aklımda nasıl yer ettiyse yaptıkları işlere saygı duysam da diğer firmalardan kurumsallık konusunda iyi olmadıkları ortada.

Ben bu işleri yapacak olsam ve yasal bir şekilde çalışacak olsam iade konusunda çoğunluk olacak belli bi yüzdeyi geri ödemeyi kabul ederdim, işlemleri de yapmadan önce detaylı şekilde hem sözlü hem yazılı şekilde anlatır hastanelerde yaptığımız gibi aydınlatılmış onam formuna benzer bi evrakı okutup imzalardım. Mekanik olarak testten geçmeyen turbosu öten, oradan buradan yağ kaçıran, yazılım olmadan duman atan arabaya da uygulamazdım sanırım az kazanırdım fakat başım az ağrırdı herhalde.

Gerçi elektrikli araçlar geliyor, gerçek mapperlar yine bi şekilde yolunu bulur ama 10 yıl sonra klasik motorlar sayesinde var olan sektörlerin çoğu zorunluluktan değişecek. O yüzden herkes götürebildiğini götürme peşinde
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam önceki postları okudun mu ? Adamların esnaflığına konu bir durum yok ki.

Kendilerinin ayan beyan taahhüt edip sitelerinde yazdıkları "koşulsuz iade" durumu konunun özü.

Alıcı beğenmedim iade etmek istiyorum diyor.

Satıcıda da bayisi olduğu markanın internet sitesindeki hizmet şartlarında bunu taahhüt ediyor.

Sonra satıcı sen parayı alıp big turbo yapıcan, aracın arızalı, yazlımda bir şey yok, 1.7 yıllardır yazılıyor vs vs. diyerek iade etmem diyor.

Madem keyfiyet var durumda neden "koşulsuz iade " diye bir taahhütte bulunuyorsunuz.

Müşterinin iade hakkı varsa vardır, ayrıca başka arkadaş ta anlattı yukarıdaki mesajların birinden bilmem ne kadar zarar ile iade edebildim diye.

Ya oraya yazmayacakasın koşulsuz iade diye ya da yazıyorsan arkasında duracaksın.

Şuan konu mersin bayisinden çıktı marka imajını yıpratmaya başladı bence madem tanıyorsunuz bunu arkadaşlarınıza iletin konuya el atsınlar.

Bir örnek vereyim dün x bir firmaya yazlım için c5 grubumuzdan arkadaşlar gitti (1.6 hdi kaç kere yazılmıştır kim bilir) adam beğenmedim dedi iptal etti ne ödeme yaptı ne bir şey.

Olması gereken bu bence.
    internet sayfa yazılımcısının işine son verildi markayı zor duruma düşürecek beyanlar kendisine aittir müşterinin zararını koşulsuz olarak iade etmeli.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya arkadaşlar ortada yasa var, tüketici hakkı var, firmanın taahhüt ettiği kurallar var.

buna rağmen kalkıp çakallıkla piyasanın içine etmekle kimseyi suçlamamak lazım. adı üzerinde bu HAK. ve herkes sahip olduğu hakları sonuna kadar kullanmakta özgür.

arkadaşımız da bu şekilde kullanmayı seçmiş, haklı.

iki tarafı da tanımam, herhangi birisini tanıyan da objektif olmayı başarabilirse resim çok net aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internet sayfa yazılımcısının işine son verildi markayı zor duruma düşürecek beyanlar kendisine aittir müşterinin zararını koşulsuz olarak iade etmeli.
    Bir saniye doğru mu anladım ? Bir firmanın sahibisin ve bir ürün / hizmet sunuyorsun. Bununla ilgili de hizmet / ürün koşullarıyla ilgili senin adına bağlayıcılığı olan metinlerin hazırlanmasını ve sunumunu işi web sayfa tasarımı olan adama mı bırakıyorsun ? Harkulade bir örnek.

Çok enteresan bir durum gerçekten. Bu kadar marka ismi olan bir firmanın bu denli umarsız olması beni şaşırtıyor. Yazık imaj zor kazanılır kolay kaybedilir.

600 TL için şuan kaç müşteri kaybettiler belli değil. Ayrıca firma sahibi de konuya üye neden bir cevap yazmıyor ki ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    *konuya üye = foruma üye olacak yanlış yazmışım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir saniye doğru mu anladım ? Bir firmanın sahibisin ve bir ürün / hizmet sunuyorsun. Bununla ilgili de hizmet / ürün koşullarıyla ilgili senin adına bağlayıcılığı olan metinlerin hazırlanmasını ve sunumunu işi web sayfa tasarımı olan adama mı bırakıyorsun ? Harkulade bir örnek.
    tolga bey zararı ben mi ödeyeyim bunumu istiyorsunuz eğer bu ise isteğiniz yerine getiremeyeceğim lütfen böyle istekler yapmayınız.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Kimse kusura bakmasın.
    Firma :

10 gün içinde koşulsuz iade

diyorsa, firmanın kendisine verdiği bu hakkı kullanmak isteyen müşteri neden firmayı keriz yerine koymuş olsun? Neden bu hakkı kullanmak istediğinde "cevabını en güzel şekilde" alsın?

Ha bunun adı kerizlik ise; ya firma müşteriye böyle bir hak vermeyecek ya da keriz olmayı kabul edecek.

Önce bu hakkı müşteriye verip sonrasında yan çizmektir yanlış olan.
    Lafının arkasında durmamaktır. Sözünün eri olmamaktır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tolga bey zararı ben mi ödeyeyim bunumu istiyorsunuz eğer bu ise isteğiniz yerine getiremeyeceğim lütfen böyle istekler yapmayınız.
    Megachips sizinse; evet siz karşılayacaksınız.
    Çalışansanız; yetkileriniz dahilinde konuşalım. Bu bayiye yaptırım uygulayabiliyor musunuz?
    Sadece gönülden bir destekçiyseniz; firma adına konuşmamalısınız. Bugün web sitesinde yazanı inkâr eden yarın sizin söyledikleriniz için çok rahat bir şekilde "beni bağlamaz" diyebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaka herhalde bu mesaj.
    1 nisan dündü, hatırlatırım .
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaka herhalde bu mesaj.
    1 nisan dündü, hatırlatırım .
    İroniye bende geç ayıldım İlk mesajı ciddi gibi düşünmüştüm ama 2. mesaj tam kararında oldu.

Konu böyle ciddi ciddi gidince o modda okumuşuz meğerse.

Olan olmuş artık, sitede "ne dediler" yazısını görünce istemsiz aklıma şu cümle geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanuni hakkı olan adamı, karşı tarafı keriz yerine koyan biri gibi lanse eden adamlar eminim yere 10 kuruşları düşse hışımla yerden alacak tiplerdir. Hep öyle olur çünkü. Başkasına olunca kerizlik, kendisine olunca ver yansın.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu keyfi yaptırdı tabiki iade edecek mevzusuda hiç alakam olmasada benim dikkatimi çekti. Bildiğim bişey var keyif pahalıdır çünkü ihtiyaç olan birşey değildir ve ihtiyaç dışı harcamayı kullanmadan iade edersen eyvallah ama sen keyfi bişey yap onu kullan sonrada bir şekilde iade et bence %100 olmamlı bu durumda..
    Kim olursa olsun hangi firma olursa olsun sonuçta emek harcıyor zaman harcıyor ve bunun bedeli olmalı senin canın istemdi diye adam ister 10 dakka ister 1 saat sürsün neden kaybetsin ?

Mesela

ben güzel bir organizasyon ayarladım içinde para var.

gidip bir araba kiralayım geleyim ona yazılım attırayım akşamına herkesi deleyim parayı cukkalayım.
    ertesi gün ben bunu sevmedim diyip verdiğim parayıda geri alayım. arabayıda geri vereyim.

şimdi bu hak mı ?

Konuyla alakalı olarak ise

iki taraf içinde lades olmus.

arabanın sahibi aracın sıkıntılarını bıle bıle bu yazılımı yaptıysa ve sonrada zorlayınca patladıysa bu yazılımlamı alakalı ? göreceli ; araç orjinalken çıkamadığı devirlere yada maruz kalmadıgı guce dayanabiliyordu güç gelince patladı, bu araç sahibinin tuttuğu taraf.

yazılımcı da bu hataları gorerek bilerek araca yazılım yaptıysa ve böyle bir tahhüt varsa da bu da onun tuttuğu taraf.

işin detayıda ayyuka çıkan durumlar anlatılan denemeler şunlar bunlar. tabıkı arac sahıbı zaten bunun ıcın yaptırıyor yazılımı ama gerı donus şekli işi bozmuş gibi..

Bence bu işin çözümü iki tarafta %50 ye tamam diyecek.. sonrasındada yoğurdu üfleyerek yiyecekler.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megachips sizinse; evet siz karşılayacaksınız.
    Çalışansanız; yetkileriniz dahilinde konuşalım. Bu bayiye yaptırım uygulayabiliyor musunuz?
    Sadece gönülden bir destekçiyseniz; firma adına konuşmamalısınız. Bugün web sitesinde yazanı inkâr eden yarın sizin söyledikleriniz için çok rahat bir şekilde "beni bağlamaz" diyebilir.
    hocam güzel detaylı msjınız ıcın teşekkürler aynı düşüncedeyiz bu sebeple sizinle tartışamayız.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyfi iade mi?

Yasin Bey’i tanımam. Ticaretim de olmadı. Fakat temsil ettiği marka ile ilgili 2 satır da yaşadıklarımı ben yazayım.

Ataşehir bayisinde yazılım yaptırdım. Araçta saat yoktu, yazdı. Dedim ki arabadan duman bile çıkmıyor?? Saat bağla bakalım dedi. Saat bağlayıp haftaya gittim. İzmitte yaşadığımdan anca c.tesileri gidebiliyordum. Yazıımın ilk akşamı İzmit’e dönerken denk geldiğim bir b16yı grçemedi araba. Onlara göre araç 170hp 400nm üretmişti. . Duman yok. Arabanın yazılım limitte, senin mekanik sorunun var dendi. İade istedim ve 350 TL zararla!!! İade aldılar.

İade alırken dahi “arabanda mekanik sorun olduğunu göreceksin. Sonra bana hak veredeksin. Araban zaten tutunamıyor. Ondan da güçsüz hissediyorsun” dedi. Hayatımızda ilk defa güçlü arabaya bindiğimizden ses etmedim

Başımın gözümün sadakası olsun.

Beni az çok tanıyan bilir. Bu piyasada kimse ile şiddetli tartışmadım/tartışmam. Kimseyle küs olmam, taraf tutmam. Az çok efendiğilim ile anılırım. Dyno çıktısı da umrumda olmaz. Önemli olan arabanın asfaltta nasıl yürüdüğüdür.

Aracın üzerine 1 çivi bile çakmadan Özgün’e gittim. Yazdı. Şu an 1 bar basıyorum. Duman orta halli var. B16dan fark yiyen araba dün gece körfez düzlüğünde 90 kasa 3.20d’e 110-230 arası 3 boy fark attı. Araç yazılımlı değil mi bilmem ama stok 184 hp araba yol vermedi diye sağından geçebildiysem bu bana yeter.
    waauuww bilmiyordum.

öğrenmiş oldum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler