User Tag List

Sayfa 4/27 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
503 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

yasindamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MARJINAL_SUFI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana kalırsa sizin bu söylemlerinizde doğru değil.. zira başka yerde işlemde yaptırabilir.. arıza sebebini bilmeyedebilir.. hatta hiçbirşeyde bilmeden geri al diyebilir.. bu argümanlar sizi haklı kılmaz sevgili yasin damar. bu denli köşeli ifade etmemin sebebi '' memnuniyesizlik halinde firmanızın iade almak taahhüt üdür )
    zira şu yüzden memnun değilim dediğinde o sebebi hikmetin sizin onayınıza mahkum olduğunu belirten bir ibare yok firma söyleminizde...
    sizi haklı gördüğüm husus : küçük bir yer olması hasebiyle ahlaki olmayan niyetinin ifşa olduğuna inanmamdır yazılımı yaptıran arkadaşın..
    sağlıcakla
    Tesekkur ederim

bomberr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yasindamar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen koşulsuz iade olsun diyosun ben seni anliyorum. Canım sıkıldı moraım bozuldu, regl donemime denk geldi bosta bulundum yaptirdim, simdi aklim basima geldi falan filan?? Ne derse desin iade almak zorundasın diyosun. Ben de diyorum ki, müsteri hakkını koruyabilir eyvAllah, ben de hakkımı korurum. Ben 6 yılda neleriyle karsılastım anlatsam hikaye olur. Gerektiginde iade yapildi, gerektiginde duzeltme yapildi, masraf varsa bizden kaynakli karsilandi. Ama bu arabadır, X bi sebepten bozulabilir. Biz programla koruma kalkani aktif yapmiyoruz. herseyinde bizi sorumlu tutmak cok yanlıs bi hareket.
    Bunu biz değil sizin firmanız söylüyor.

Neyse ki yaptığınız cinsiyetçi espriden de anladığımız üzere, olaylara ne kadar profesyonelce yaklaştığınızı görmüş olduk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''megachips olarak keyfimize göre iade yapıyoruz, istemedik mi yarış yaptın falan deyip gönderiyoruz.'' deyin. Olsun bitsin.

Hatta marka sahibine söyleyin, sitelerindeki ''herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda hizmetimizi iade edebilirsiniz'' ibaresini ''herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda üzerine soğuk su için'' şeklinde değiştirsinler. Çünkü yaklaşım aynen o şekilde.
    Böyle bisey yok zaten. Siz bana diyorsunuz, sen ne olursa olsun iadeni al git soguk suyunu iç diye. Olaya iki taraflı bakın bence. Kendi hakkimi da musteri hakkini da korurum. Ne kendi hakkimi yediririm ne de hak yerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomberr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu biz değil sizin firmanız söylüyor.

Neyse ki yaptığınız cinsiyetçi espriden de anladığımız üzere, olaylara ne kadar profesyonelce yaklaştığınızı görmüş olduk.
    Olayi anlatmamda etkili olmustur. Bizden daha profesyonelsiniz ben buna inaniyorum. Cunku disardan konusmak her zaman kolaydir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firma sahibi 10 gün içindekoşulsuz iade imkanı var diyor, şubesi ise yok böyle birşey diyor. Şube sadece yazılımdan memnun değilse yazılımı düzeltiriz veya para iadesi yaparız diyor.
    Bu olayda firma sahibinin dediği before-after dyno ölçümleri falan yapıldı mı?
    Her ne kadar müşterinin belirttiği arızalar yazılım kaynaklı görünmese de, marka sahibinin koşulsuz iade sözü var web sitesinde.
    Okumadan imzalamam.....

bomberr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olayi anlatmamda etkili olmustur. Bizden daha profesyonelsiniz ben buna inaniyorum. Cunku disardan konusmak her zaman kolaydir.
    Ben bir şirket,esnaf veya hizmet veren bir kuruluşun çalışanı ve sahibi değilim. O yüzden profesyonel olmamı gerektirecek bir durum yok. Burada neyi kast ettiniğinizi anlamadım. Forum siteleri ve sosyal medya dışarıdan da konuşmak/yorum yapmak için vardır zaten. Ben bağlı olduğunuz firmanın verdiği taahüdün belgesini koyuyorum. Ama sizin cevaplarınız konuyu başka yere çekmekten öteye gidemiyor ne yazık ki. Daha önce iade koşulları bellidir dediniz. İade koşullarının belgesini sorduk görmezden geliyorsunuz.
    Ben sadece bir kullanıcıyım. Daha önce farklı markalardan yazılım yaptırdığım oldu. Ben yapmadım ama çevremden keyfi iade yapanlar oldu. 10 gün deneme garantisi veren bir marka iseniz taahüdünüzü yerine getirmeniz gerekir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bir şirket,esnaf veya hizmet veren bir kuruluşun çalışanı ve sahibi değilim. O yüzden profesyonel olmamı gerektirecek bir durum yok. Burada neyi kast ettiniğinizi anlamadım. Forum siteleri ve sosyal medya dışarıdan da konuşmak/yorum yapmak için vardır zaten. Ben bağlı olduğunuz firmanın verdiği taahüdün belgesini koyuyorum. Ama sizin cevaplarınız konuyu başka yere çekmekten öteye gidemiyor ne yazık ki. Daha önce iade koşulları bellidir dediniz. İade koşullarının belgesini sorduk görmezden geliyorsunuz.
    Ben sadece bir kullanıcıyım. Daha önce farklı markalardan yazılım yaptırdığım oldu. Ben yapmadım ama çevremden keyfi iade yapanlar oldu. 10 gün deneme garantisi veren bir marka iseniz taahüdünüzü yerine getirmeniz gerekir.
    Sizi anliyorum. Uzatmaya gerek olmadıgını düşünüyorum. Keyfi iadeyi destekliyosanız diyecek sözüm yok. Ben yapmıyorum keyfi iade. Haklı olsun gelsin canım feda.

CorsaMer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mekaniktir aracımda arıza çıkabilir ama ben bu arabayı yazılimsiz sorun yaşamamışsam ve yazılımdan sonra aracımda sorun yaşıyorsam firmanın kuralları olan iade hakkımı kullanırım. Çünkü benim aracım megachips yazılımdan sonra zarar gördü. 6 yıl esnaf olup böyle bir riski alan adam esnaf değildir. Kardeşim kilometren yüksek kim ile gelirsen gel ben profesyonellik gereği bu yazılımı senin arabana ATMAM dersin. Ama atıyorsan bayisi olduğun firmanın prosedürlerini gerçekleştireceksin. Ben sana turbom gitti o gitti parası istemiyorum firma kuralı olan ücret iadesini istiyorum. Telefonda kullandığın cümleler hepsi ortada.
    -be yourself everyone else is taken.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaş kaç olursa olsun, tecrübe ne kadar olursa olsun mutlaka insan her zaman bir şeyler öğrenir. "Ders alma" yaşa/yıla bağlı olmaksızın her an yaşanılabilir bir durumdur.

Aslolan itibardır.

Dışarıdan o itibarı lekeyeleyecek bilerek ya da bilmeyerek lekelemeye çalışan kişiler her zaman olacaktır.

Ticari maharet; itibari lekelemeye sebep olan etkenleri bir an önce savuşturmak yani buna bilerek ya da bilmeyerek sebep olan kişiyi memnun etmek,
    akabinde ise bir daha aynı şekilde bir durumla karşı karşıya kalmamak için gerekli önlemleri/kararları hızlıca almak...

Daha net ifade etmem gerekirse, konuyu halledin, kapatın, bu günden sonra da bu arkadaşın aracı benzeri bir aracı asla işyerinize sokmayın.

Ticari itibarınız sizin için önemli ise boşuna uzatıyorsunuz Yasin Bey. Konuyu bir an önce kendi lehinize çevirin.
    Ama sizin önceliğiniz farklı konular ise ticari itibar daha sonraki maddelerde geliyorsa buraya kadar okudunuz zaman kaybettiniz kusuruma bakmayın..

Sizi mutlaka çevrenizdeki insanlar çok daha iyi tanır bunda hemfikiriz. Ancak internet ortamı öyle bir ortamdır ki; olay dilden dile, kulaktan kulağa dolaşır ve 2 ay sonra belki de haklı olmanıza rağmen konu bambaşka bir hal alır.

Size önerim bu konu daha fazla uzamadan hızlıca aksiyon almanız. Emin olun böyle bir karar almanız ticari anlamda her açıdan lehinize olur.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @yasindamar

Sözleşme örneğiniz var mı merak ettim?

İnternet sitenizdeki metin maalesef suistimale açık. Haklı sebepler ve haksız sebeplerin tanımını yapmanız, bu kadar iddialı bir cümle kurmamanız gerekirdi.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizi anliyorum. Uzatmaya gerek olmadıgını düşünüyorum. Keyfi iadeyi destekliyosanız diyecek sözüm yok. Ben yapmıyorum keyfi iade. Haklı olsun gelsin canım feda.
    bomber keyfi iadeyi desteklemiyor.. temsil ve icra selahiyetine haiz olduğunuz firmanın taaahütü olan '' keyfi iade '' den bahsediyor..
    ben yapmıyorum keyfi iade demeniz korkarım sizi asil firma ile sıkıntıya sokacaktır.. bu ifade ile insanların nezdinde de menfi bir duruma düştünüz.
    maalesef netice bu oldu..
    ve söz bitti

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla o sitede yazan arkadaslarinda koyduğu ekran görüntüsune göre herhangibi kisi kakam geldi dese iade almaniz lazim. O yüzden ya yazıyı detaylandirin altina, veya yada hic yazmayin yapmayacaksaniz
    1881 - 193

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

üstte ki resim çıkmamış.
    @megachips
    Noktayı kendiniz koymuşsunuz burada kıvırıyorsunuz. İster drag yapar denerim, ister rolling yapar denerim, ister aracım kırılır iade etmek isterim, ister beğenmedim derim iade yapmak zorundasınız.
    Bundan 4-5 sene önce aracıma yazılım yapmıştı Gazihan. Bütün arıza ışıklarını yaktı, limp mode'a geçti, gittim geri iade istedim iade ettiler. Kimse birşey sormadı.

Yok turbo büyütecekmiş , yok yazılımdan kaynaklı değilmiş bunlar boş laflar. Müşteri iade istiyorsa iade edeceksiniz, sağa sola yazmayı biliyorsunuz iade politikanızı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam keyif icin yaptiriyor aracini hosuna gitmezse keyfi iadesini kabul ediceginiz kendi sitenizde yaziyor , yok bmw yle yarismis yok turbo yaptiricakmis gibi seyler sizi ilgilendirmez ki . Sorunlari bilinen bi aracsa ya yazilimi hic yapmicaksiniz yaptiysanizda arkasinda durcaksiniz . Sube olarak mersin olsa bile ben istanbulda yazilim yaptiricak olsam sizi tercih etmem bu konudaki cevaplarinizdan sonra isinizde belki cok iyisiniz ama musteri sorununu cozume kavusturmak yerine kestirip atiyorsunuz.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılımdan dolayı arabada sıkıntıçıkarsa iade ederim ne demek ya şaka mısınız yok bide etmeseydiniz sağolun ya

İlker G.

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım yapmak keyfi bir durum ise iade etmekte ne sakınca var.
    senin işin zaten benim keyfimi yapmak aslında.. Mekana Gittiğinde açık çay isteyip koyu gelince ben açık istemiştim dememek lazım demekki.

Hizmet Bedeli vardır. Senin Şirket politikanı her turlu iade yazarsan altında kalıyosun böyle. O zaman politika şu YAw sen hele bi gelde hele bi yapalım sonra bir şekilde bişiler yaparız...

4 sayfalık konunun toplamda 1000 Tl etmeyecek bir yazılımdan dolayı olması ve bu kadar laf yemek de garip.

Yazılım için ayrı işçilik için ayrı para yazarsın. işçilik iade olmaz ama yazılım için iade olur mesela.

Yukarda kapı gibi taahhutun var müşteri isterse iade eder. BEnce konu net , esnaf olmakta müşteri olmakta sıkıntı memlekette..
    Beyin bedava...

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumların tamamını okudum.

Toplam 4 sayfadır yazılımı yapan kişi iade yapmayacağını söylemiş, daha fazla konuşmak bence boşa.

Sizin izlemeniz gereken yol 'Megachips' firmasının asıl sorumluluları ile konuşmak. Sanırım Mehmet Gazihan bu kişi. Onunla irtibata geçip durumun açıklamasını doğru ve net bir şekilde yapmak. Bu doğrultuda Mersin'deki firmaya 'Megachips' ismini kullanmasına izin veren merkez ancak iade işlemini yaptırabilir. Ya da onlar da yapmaz konu kapanır.

Mahalle arasında 150-200 liraya da yazılım yapılıyor ve onlara bu şekilde gidilse ve bu şekilde cevap alınsa, herkes 'Ee bir sürü isim yapmış yazılım firması varken sen gidip 200 liraya firması duyulmamış ismi duyulmamış birine yaptırırsan yazılımı bu kadar olur.' herkes geçer. Ama bu adam paşa paşa bu işleme biçilmiş 600 lirayı vermiş, karşısında ona yardımcı olmayan ve websitesinde açık açık iade garantisini ibraz etmesine rağmen gerçekleştirmeyen bir firma/çalışan olunca konu açması da çok normal.

Sitesinde yazan o ibare ile tamamen kullanıcı haklı gözüküyor. ( Konuyu açan değil, bu durumda olan herhangi bir müşteri.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @megachips
    Noktayı kendiniz koymuşsunuz burada kıvırıyorsunuz. İster drag yapar denerim, ister rolling yapar denerim, ister aracım kırılır iade etmek isterim, ister beğenmedim derim iade yapmak zorundasınız.
    Bundan 4-5 sene önce aracıma yazılım yapmıştı Gazihan. Bütün arıza ışıklarını yaktı, limp mode'a geçti, gittim geri iade istedim iade ettiler. Kimse birşey sormadı.

Yok turbo büyütecekmiş , yok yazılımdan kaynaklı değilmiş bunlar boş laflar. Müşteri iade istiyorsa iade edeceksiniz, sağa sola yazmayı biliyorsunuz iade politikanızı.
    @Mehmet Gazihan
    olmalı sanırım.
    megachips diye 1 üyelik var mı?
    Okumadan imzalamam.....

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Chip ile ilgili görüştüğümüz tüm firmalar koşulsuz iade diyerek ikna etmeye çalıştı hep... Hatta Amerika'dan box tip getirmistim ve memnun kalmadım diyerek iade etmiştim taa Amerika'ya....

Tr de koşulsuz iade diyen LPG cilerde gördüm ve hatta şahit oldum iadeye ... O firmada kendim 15 civarı... Dostlarım belki 40-50 dönüşüm yaptırdı en az...

Aksi bir belge imzalanmadikca iade edilmeli diye düşünüyorum.

Madem yer küçük ve her yerden duyum alabiliyorsunuz.... Arkadasin iyi niyetli olmadığının bilgisini diger firmalara vermekte sizin en doğal hakkınız.

Tabi ki karar sizlerin...
    Firma tarafından düşündüğümde kesinlikle hak versem de bu tip uygulamalar viral yayılan uygulamalar... Iade etmekte katkı saglar... Bu unutulmamalı...

Farz edelim ki arkadaş "keyfi" bir iade yapıyor ve pek etik değil. Bunu da biliyorsam... Bu durumda iade yapan bir firma benim ilk tercihim olur şahsen... LPG de böyle oldu... Hakliyken iade edildiğine şahit oldum... Üstelik LPG montajı masraflı bir iş... Ama kazanan o firma oldu....

Güzellikle çözülmesi dileğiyle...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler