User Tag List

Sayfa 5/27 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
503 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki tarafida tanimam etmem, ama turbo kiran arkadas ben turbo kirdim parasini ver demiyor.
    5 gun gecti iade istiyorum diyor, tutup 3 ay sonra memnun kalmadim sil yazilimini ver parami demiyor.Websitenizde yazan acik, iade edip etmemek tabii ki sizin insiyatifiniz ama websitenizde boyle bir aciklama varken bence iade edilmesi dogru olani.

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece firma itibarı için sebep sormaksızın olayı daha da uzatmadan ücret iadesini gerçekleştirmek sizin yararınıza olacaktır.

Şahsi fikrimi sorarsanız, kesinlikle haklısınız. Emek verip, uğraşıp, işi hakkıyla yaptıktan sonra aracın yazılım harici oluşan sorunlarından dolayı ücret iadesi yapmak mantıklı değil. Herkes ekmeğinin peşinde sonuçta. (Yazılımı beğenmeyip, istediğim gibi olmadı yada dynoda konuşulan gücü veremedi vs. yazılımsal sorunlardan kaynaklı istenen iadeleri tenzih ederim.)

Bu iş vicdan meselesi, adam dediğiniz gibi yazılımı yaptırır, akşamında deli gibi gazlar, açtığı deneme talebinde belkide senin yazılımın sayesinde milleti doğrar, sonra gelir paramı iade et ben orjinal yazılıma dönmek istiyorum diyebilir. Çünkü bayisi olduğunuz şirket tarafından müşteri memnuniyeti politikasında iade durumu taahhüt edilmiş. Etik değil evet ama yapmanız gereken hukuki olarak, esnaf olarak ücret iadesini gerçekleştirmek.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende müşteri olan arkadaşı haklı buldum. Bakalım iade olucak mı ? Iade ederseniz esnaflığıniz kaliteniz yükselir etmezseniz 600 lira ya bu kaliteyi satmış olursun ki ben çok fazla yazılım işlerine girmeyen birisi olarak bile megachips ile ilgili hoş duyumlar gelmiyo kulağıma bunu değiştirmek sizin elinizde.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kendi yaptığım ticarette ( otomotiv sektörü değil. ) çok saçma iade sebepleri gördüm bir çoğu başka bir mal almak içindi esnaflık böyle bir şey müşteri her zaman haklıdır.

Ben bu olayda müşteriyi fazla pimpirikli satıcıyı ise klasik sanayi esnafı olarak gördüm bize düşen bir şey yok yorum yapmamın sebebi o firmanın başka bir şubesi ile olan dostluğum ve o firmanın böyle bir şeyi normal karşılaması veya bu büyük bayinin bu kadar uzatması garip geldi
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasini bende tanırım daha önce ondan AYH plaka 1.7 corsa da aldım. Yazılım da vardi. Turbo da kırdı ancak gönderdim turboyu yaptirdi geri gönderdi. Yamukluk görmedik iyi esnaftir kendisi.
    Yazılım yapılan arac yeni piyasaya çıkmış birsey olsa hata olabilir derdim ama 1.7 ler artık acemi yazilimcilar bile ezberledi. Turbo nun durumunu da göz önüne almak lazım. Geçmiş olsun
    SWAT

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm mesajları okudum, iki taraf da kendince haklı..
    Yasin Damar müşterinin kendisinden çıkıp akabinde gene motor modifiyesi için başka firmaya gitmesinden dolayı karşı tarafı art niyetli bulduğundan iade etmek istemiyor.
    Müşteri aracında yaşadığı sorunlar nedeniyle parasını iadesini istiyor.

Bence firma açıklamasındaki 'herhangibir memnuniyetsizlik durumunda hizmetimizi iade edebilirsiniz' açıklamasını iadenin hangi koşullarda olacağını açık açık yazarak bu tür durumların önüne geçilebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yapan çoğu kişi firma itibarı için geri ödeme yapılması gerekir falan demiş fakat bu konuda kesinlikle müşterinin hakkı ücret iadesi.
    Firmanın websitesinde kocaman şekilde memnun kalmazsanız paranız iade yazıyorsa el mecbur geri ödenmesi gerekir.
    Müşteri de isterse o parayı isterse turbosuna kullanır isterse aksarayda hatunlarla ezer bunada karışmak kimsenin haddine değil bence.
    Müşterine memnun kalmazsan paran iade diyorsan sonrasında ama bizden kaynaklı değilki diyemezsin.
    Yok başkasında turbo büyütecekmiş zaten arabasıda sorunluymuş demek ''memnun kalmazsan paranız iade'' kuralına ters.

Yani burda müşterinin zaten hakkı olan birşeyi ''firma iyiliği açısından ücret iadesi yapalım'' gibi bir yumuşatmaya götürmek başlı başına müşteriye 2. kez haksızlık olur.

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel olarak yazılanları okudum. Birincisi bu kadar yorgun bi arabadan heran herşey beklenirken yazılım yaptırıp denemeye çıkmak kaşınmaktır. Bu konuda Yasin bey haklı. Sorunsuz binilip gazlanmak isteniyorsa bu sadece yazılımla olmaz. Bunuda herkes bilir. Kaldıki yazılım yaptıran arkadaş deneme yapana kadar hiç sıkmadımı? İnanıyormusunuz. Neymiş deneme yaparken ilk basmada sorun çıkmış vs.
    Ali Can Calis

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mehmet Gazihanın da dediği gibi
    "Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan"
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

CorsaMer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alicancalis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel olarak yazılanları okudum. Birincisi bu kadar yorgun bi arabadan heran herşey beklenirken yazılım yaptırıp denemeye çıkmak kaşınmaktır. Bu konuda Yasin bey haklı. Sorunsuz binilip gazlanmak isteniyorsa bu sadece yazılımla olmaz. Bunuda herkes bilir. Kaldıki yazılım yaptıran arkadaş deneme yapana kadar hiç sıkmadımı? İnanıyormusunuz. Neymiş deneme yaparken ilk basmada sorun çıkmış vs.

Kaşınmak nedir biliyor Musun? 6 yıldır esnafım! Diyip 210 bin kilometredeki araca firma prosedürlerini kabul ederek yazılım yapıp daha sonra bu prosedürleri reddetmektir. Daha önceki yazı da da yazdım evet km yüksek olabilir evet turbo ömrü de gelmiş olabilir BELKİ MOTOR DA KİRABİLİRiM ama bu olaylar yazılımdan sonra oldu ve ben mekanik parçaların ücretini degil bu sorunları yaşadığım icin yazılımın iadesini hakkını istiyorum
    -be yourself everyone else is taken.

zekky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım kaynaklı bir sorun/arıza olmadığı sürece kosulsuz iade nedir ya?
    Varmı öyle bir yazılım firması? Veya yazılımda değil böyle bir ticaret sekli?
    Hepinizin konustugu aynı şey sadece yasin büyük turbo muhabbetini anlattığı için işler karıştı kendini tam ifade edemedi.
    Egerki araçta yazılımdan kaynaklı arıza/sıkıntı çıkarsa koşulsuz iade edilebilir. Ben sevmedim alın bunu geri babam izin vermedi alın geri oldu arkadaş burda birsürü esnaf var biraz empati yapın.
    Yazılımdan kaynaklı bir sorun olupta yasin iade almasa hepimiz yüklenelim arkasında durmuyor diye.
    Ama yasin diyorki egerki bana yazılımdan kaynaklı bu arıza oldu, yazılım yüzünden şurası bozuldu desin ben iade alırım ama araçta yazılım kaynaklı hicbir problem yokken ben neden geri alıyorum? Bu işin corsası bmw side yok yazılım kaynaklı aracta bir sıkıntı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ulasoztas1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tum mesajlari okudum, iki taraf da kendince hakli..
    Yasin Damar musterinin kendisinden cikip akabinde gene motor modifiyesi icin baska firmaya gitmesinden dolayi karsi tarafi art niyetli buldugundan iade etmek istemiyor.
    Musteri aracinda yasadigi sorunlar nedeniyle parasini iadesini istiyor.

Bence firma aciklamasındaki 'herhangibir memnuniyetsizlik durumunda hizmetimizi iade edebilirsiniz' aciklamasini iadenin hangi kosullarda olacagini acik acik yazarak bu tur durumlarin onune gecilebilir.
    iki tarafta nasil kendince haklı olabiliyor ben anlayamadım simdi ?

"http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6#5"

5. baslikta yazan : "megachips chiptuning uygulama sonrasinda size 10 gun test etmeniz icin sure verir. Bu sure icerisinde yazilimin gelistirilmesini yada orjinale cevrilmesini talep edebilirsiniz. Orjinale cevrildiginde odediginiz tutar size geri odenir."

bu cümle : yazilim yaptıran herhangi bir musteri 10 gun icerisinde , herhangi bir sebepten dolayi yazilimini orjinale çevirirse parasini iade alabilir demek.

Ben istersem 3 milyon kmdeki herhangi bir araci getirir yazilim yaptirim istersem 10 kmdeki araci , eger yazilim yapilmasina , yazilimi yapacak olan firma okey vermişse 5. ve diğer tum maddeler geçerlidir.

Bundan daha otesi yok , daha soylenecek herhangi bir soz yok ; her sey gayet acikca firmanin sitesinde yaziyor.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Konunun ilk başında satıcıyı haklı buluyordum.

Ta ki; bayiliğini yaptığı markanın resmi olarak "10 gün içinde keyfi iade kabuldür" bildirisini görene kadar.

Bu bildiriden sonra "benim yaptığım işte hata yok, müşteri kötü niyetli, başka yerde turbo yapacak" gibi söylemlerin tamamı laga luga..

Çok net, 10 günde koşulsuz iade yazmışlar. Koşulsuz, keyfe keder. Yani yazılım yaptırıp, akşamına yarışıp, video atıp 3 gün sonra iade de edebilir demek bu. Ya marka bu maddeyi düzeltecek ya da bayi sorumluluğunu yerine getirecek.

Bu bildiriye rağmen satıcı iade yapmıyorsa markanın kurallarına uymuyor, haksız davranış sergiliyor demektir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    müşteri bilinçsiz olsa da müşteridir, kurumsal, bayileri olan bir firma olarak para iadesi olmalı çok uzatmadan...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba yorgunsa yazılım yapmayacak firma. Bu kadar basit.
    Ya da 10 gün kuralını işletip 10 gün içinde iadeye razı olacak.
    Okumadan imzalamam.....

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence öyle bir araca yazılım yapmak, hele hele eksiklerini görerek, asıl kaşınmak bu. Veya yararlanmak.

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence öyle bir araca yazılım yapmak, hele hele eksiklerini görerek, asıl kaşınmak bu. Veya yararlanmak.
    Bende zamanında k04 ü kırdım. Birgün olsun yazılımı yapan arkadaşı kabahatli bulmak aklımın ucundan geçmedi. Bunlar zaten ömürlü parçalar. 150 k de kırılacaksa 100 k de kırılır. Bilinçli olan kişide zaten bunu bilir. Ben kaç kişi biliyorum 3 kuruşluk parça yüzünden 20-30 bin TL harcadıkları motor rodajda çöp olan. Bu işlere gireceksen bunlara hazırlıklı olacaksın. Öte yandan yazılımı yapan arkadaş 10 gün içerisinde sorgusuz sualsiz para iadesi yaparım diye biryerlere yazmışsa, o da onun hatasıdır. Ama okuduğum kadarı ile tanınan ve sevilen bir esnaf. Yaşananlarda ortada. Ben olsam bende iade yapmazdım.
    Ali Can Calis

enesbeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayiliğini yaptığınız firmanın verdiği sözleri bahaneler bularak tutmayacaksanız yarın başka bir müşterinin yazılım kaynaklı sıkıntı yaşamayacağına nasıl emin olabiliriz?
    Bir yazılım ücreti için kaç kişi kaybediyorsunuz? hele ki itibarınızı kaybediyormusunuz bi düşünün derim
    Ne Mutlu Türküm diyene! K.Atatürk

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @yasindamar

Kendi işimden bu duruma çok benzer bir örnek verebilirim. Biz araç kiralama yaparken "araç sınıfı" garantisi veriyoruz (o da garanti değil, araç yoksa bir üst sınıf araç vaat ederiz) ama marka/model garantisi kesinlikle veremeyiz. Hal böyleyken arkadaşımın referansıyla bir müşteri gelir de illa ben Peugeot 3008 istiyorum, bir de cam tavanlısından olsun der, ben de "hay hay" dersem sizin yüksek km'deki, potansiyel sorunlu Corsa'ya yazılım yapmaya girişmenizle aynı riski almış olurum.

Üzerine, müşterime aylık kiralama yapar ama istediğiniz gün geri getirin, ayın kalan günlerinin ücretini iade ederim derim, sonra o da benden 3008'i alır ama o da ne, cam tavan yok Tamam böyle binelim der, ardından 3 gün sonra, ben bunu kullanmak istemiyorum artık der, ben de aylık satış hedefimi tutturdum diye hesap ederken son gün bütçe açığı veririm. Sonra arkadaşımdan öğrenirim ki meğer başka firmadan cam tavanlısını bulmuş gitmiş onu kiralamış. Ama ağzımı açmaya hakkım olmaz çünkü ben "aracı istediğiniz an erken de olsa iade edip, ücret iadesi alırsınız" demişim. Web sitemde, kira kontratımda her yerde de bunu yazmışım.

Bu örnekle kıyaslarsanız sizin yine koşulsuz şartsız iade yapmanız lazım. Yok siz yine de rahatsız olacaksanız ya Mehmet Gazihan'ın bu ücreti karşılaması lazım ya da sizinle çalışmaması lazım.

Ben kendi adıma buna benzer örneklerden dersimi aldım ve bu tip risklere girmeyip "o araçtan elimizde kalmamış" der geçerim, rızkımı garanti müşterilerde ararım, hiç değilse başım ağrımaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler