User Tag List

Sayfa 6/27 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
503 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alicancalis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende zamanında k04 ü kırdım. Birgün olsun yazılımı yapan arkadaşı kabahatli bulmak aklımın ucundan geçmedi. Bunlar zaten ömürlü parçalar. 150 k de kırılacaksa 100 k de kırılır. Bilinçli olan kişide zaten bunu bilir. Ben kaç kişi biliyorum 3 kuruşluk parça yüzünden 20-30 bin TL harcadıkları motor rodajda çöp olan. Bu işlere gireceksen bunlara hazırlıklı olacaksın. Öte yandan yazılımı yapan arkadaş 10 gün içerisinde sorgusuz sualsiz para iadesi yaparım diye biryerlere yazmışsa, o da onun hatasıdır. Ama okuduğum kadarı ile tanınan ve sevilen bir esnaf. Yaşananlarda ortada. Ben olsam bende iade yapmazdım.
    Ben anlatamadım galiba. Buradaki konu satıcı birkaç post önce diyor ki, aracı zaten kötü durumdaydı, birşeyler yaptık yüzü güldü. Sonra diyor ki araç 230 bin km'de, bitik bir Corsa 1.7. Arkadaş madem bunları gördün,bildin o zaman neden yazılım yaptın? Hadi yaptın, webistene yazdığın maddeden iade yapmak zorundasın. Siz hala diyorsunuz ki ben olsam iade yapmam. Nasıl yapmıyorsunuz? Web sitenizde yazıyor iade yaptığınız. Üstelik bunu siz değil, bayisi olduğunuz marka belirlemişken.

Ben gizli özellik açmaya gittiğimde bile özellik açan kişi bunu yapmayalım sağlıksız olur, sizin araca yazılım yapmayalım şanzımanda sıkıntı çıkar diyebiliyorsa, Yasin bey göz göre göre lades olmuştur kimse kusura bakmasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayriyetten yazılım yaptıktan sonra aracın kırılması sizce tesadüf mü? Megachips'ten dolayı kırılan duydugum kaçıncı araba bu.

Almanci Tane-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esnaflık ölmüş
    always AT by AT

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi corsa ya yazılım yapılıyor, hemde yapılmak istenmediği halde aracıyla gidiliyor.

Araç arızalı deniliyor, bi kaç arizasi da yapıyor extra dan.
    Aynı gece rolling yapılıyor, yazılımla alakası olmayan arızalar meydana geliyor.
    Sonra araç sahibinin başka bir firmaya yeni bir setup yaptırmak istediği, yazılımı yapan arkadaş tarafında yazılı olarak öğreniliyor.
    Yazılımcıya ulaşamadım diye yazıyor ve konu başlığında maddi hasarlı olarak yazıyor.

Vallaha dünya yanın hiçbir yerinde böyle bir iade alma şekli görmedim, yanlış anlasilmasin da ben utanırım bukadar şeyden sonra iade istemeye.

İki tarafıda tanımam bu arada, hatta Mehmet gazihanın kendisiyle tatsız bi durum yaşadığımız halde bunu yazıyorum. İşimizi gördü parasını aldı, işten memnun esnaflıktan memnuniyetsiz ayrıldığım halde.

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi corsa ya yazılım yapılıyor, hemde yapılmak istenmediği halde aracıyla gidiliyor.

Aynı gece rolling yapılıyor, yazılımla alakası olmayan arızalar meydana geliyor.
    Sonra araç sahibinin başka bir firmaya yeni bir setup yaptırmak istediği, yazılımı yapan arkadaş tarafında yazılı olarak öğreniliyor.
    Yazılımcıya ulaşamadım diye yazıyor ve konu başlığında maddi hasarlı olarak yazıyor.

Vallaha dünya yanın hiçbir yerinde böyle bir iade alma şekli görmedim, yanlış anlasilmasin da ben utanırım bukadar şeyden sonra iade istemeye.

İki tarafıda tanımam bu arada, hatta Mehmet gazihanın kendisiyle tatsız bi durum yaşadığımız halde bunu yazıyorum. İşimizi gördü parasını aldı, işten memnun esnaflıktan memnuniyetsiz ayrıldığım halde.
    Firmanın sitesinde zaten iade hakkı belirtilmiş. Müşteri bundan sonra istediğini yapar. 10 gün içinde de gider iadesini yapar. O madde detaylandırılırsa daha sağlıklı olabilir ama bu şartlar altında 10 gün içinde keyfime göre iade alabilirim.

Konu uzamış neredeyse herkes iadeden yana ama firma bayisinin inatlaşması var. Sorunun çözümü için direk firma ile iletişime geçilebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sadece ilk post'u okudunuz herhalde. Çünkü cidden anlam veremiyorum internet sitesinde "dilediğiniz gibi 10 gün test edin, memnun kalmazsanız paranız iade" yazdığı halde dünyanın hiçbir yerinde böyle bir iade şekli görmediğinizi söylüyorsunuz.

Araç arızalı deniyor, birkaç arızası da yapılıyor extradan. Buna rağmen yazılım yapılıyor. Para alınıyor.
    Aynı gece * evet aynı gece. 1 yıl sonra değil yani - rolling yapılıyor, ne tesadüfse arızalar meydana geliyor ve buna da nerden biliyorsanız yazılımla alakası olmayan arızalar diyorsunuz.
    Araç sahibi başka bir firmaya yeni bir setup yaptırmak istiyor - ve iade istiyor doğru. Çünkü bu iade politikası websitelerinde yazıyor.

Geri kalanı beni enterese etmiyor, ne alıcıyı ne de satıcıyı tanımıyorum, ama böyle bir esnaflık ben hayatımda görmedim. Yazdığım diğer mesajları okursanız belki fikriniz değişir.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bir noktayi kaciriyorsunuz. Kullanicinin yalan soylemesi samimi olmamasi ayri bir konu. Bunu megachips veya subesi olarak gidip dava edebilirsiniz.

Burda mesele belli bir bayi sayisina ulasmis bir firmanin merkez tarafindan taahhut edilen kurallara uymamasi. Evet mersin sube haklidir adam art niyetlidir. Ama kendisini korumak subeye dusmez(en azindan markaya zarar verecek sekilde). Sen bir markayi temsil ediyorsun orda.

Kafana gore ben hakli bulmuyorum, adam yalan soyluyor, iade etmem gibi bir hakkin yok. Yok Gazihanla konustum iade etmeme konusunda anlastik derseniz baska. Diger turlu markanin ismini kullanmak yerine abc chiptuning yazarsiniz iadeyide yapmiyoruz boyle calisiyoruz der gecersiniz. Ben gazihanin yerinde olsam bayiyi uyaririm. Paraninda iade surecini baslatirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sitede iade kisminda herangi bi sart konulmus mu ? aracinda sorun cikan adam aracindaki sorunun degil yazilimin parasini istiyor ayrica

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alicancalis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende zamanında k04 ü kırdım. Birgün olsun yazılımı yapan arkadaşı kabahatli bulmak aklımın ucundan geçmedi. Bunlar zaten ömürlü parçalar. 150 k de kırılacaksa 100 k de kırılır. Bilinçli olan kişide zaten bunu bilir. Ben kaç kişi biliyorum 3 kuruşluk parça yüzünden 20-30 bin TL harcadıkları motor rodajda çöp olan. Bu işlere gireceksen bunlara hazırlıklı olacaksın. Öte yandan yazılımı yapan arkadaş 10 gün içerisinde sorgusuz sualsiz para iadesi yaparım diye biryerlere yazmışsa, o da onun hatasıdır. Ama okuduğum kadarı ile tanınan ve sevilen bir esnaf. Yaşananlarda ortada. Ben olsam bende iade yapmazdım.
    İlk mesajları okumadan direkt konuya daldın herhalde.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CorsaMer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaşınmak nedir biliyor Musun? 6 yıldır esnafım! Diyip 210 bin kilometredeki araca firma prosedürlerini kabul ederek yazılım yapıp daha sonra bu prosedürleri reddetmektir. Daha önceki yazı da da yazdım evet km yüksek olabilir evet turbo ömrü de gelmiş olabilir BELKİ MOTOR DA KİRABİLİRiM ama bu olaylar yazılımdan sonra oldu ve ben mekanik parçaların ücretini degil bu sorunları yaşadığım icin yazılımın iadesini hakkını istiyorum
    Bence sen bişeyi yanlış anladın. Burdaki pek çok kişi ne senin samimiyetine, ne arabanın yazılım yüzünden kırıldığına ne de bu konuda haklı olduğunu düşünüyor. Bu sebeple uzun cümleler kurup isteğinin altını doldurmaya çalışmak yerine 10 günlük koşulsuz iade hakkı diyip başka cümle kurma.
    Firma da madem bu hakkı verdi; konuyu ikiletmeden parayı ödemesi lazımdı. Bu saatten sonra ödese bile bu bir itibar kaybıdır. Zira herkes bu siteye üye değil ki toplum baskısı kurabilsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüketici kanunu der ki,
    "Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir."

"Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içerisinde de cayma hakkını kullanabilir."
    Okumadan imzalamam.....

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    markanın koyduğu şartsız şurtsuz kuralı ilgili şube kendine göre yorumlayıp işletmiyorsa, kurumsallıktan bahsetmek çok zor bence.

kural varsa konu net, o marka altında işlem yapan herkes o kuralı işletmek zorundadır. o veya bu sebep, ona gittisi buna gittisi olmaz çünkü kurumsallık bunu gerektirir. insanlar o kurumsallığa o markaya güvenerek size geliyor ve piyasadan daha yüksek paraları ödüyor.

haa yok işletmem derseniz siz de bir mahalle esnafısınız o zaman, markanın bi anlamı yok.

iki tarafı da tanımam ama bir marka ile alışveriş yapıyorsam benim de beklentim bu olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müşteri haklı. Orada öyle video gördüm, bilmem kime şöyle yapacağından bahsetti kulağıma geldi, vb. vb. vb. vb. satıcıyı ilgilendiren hususlar asla değil.
    Reklam yapacam, iyi gözükecem ve böylelikle de bol müşteri kazanacam diye oraya o ibare (cayma hakkı, para iade hakkı, vb.) yazıldıysa olay bitmiştir zaten. Neyi tartışıyoruz?
    Hee satıcı yaptığı reklamın (özetle verdiği sözün) arkasında durmuyor. Bi de bunu savunanlar var. Yuh yani. Bunu savunanlar da esnafsa vah onların bulunduğu muhite.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayriyetten yazılım yaptıktan sonra aracın kırılması sizce tesadüf mü? Megachips'ten dolayı kırılan duydugum kaçıncı araba bu.
    Emre sen hic birseyi okumamassin araba kirilmamis. Kardesim adam ne diyor naz niyazla es dostla arabayi yazdim. Corsayada iade tanimiyorum demis. Koskoca vatandan pc aldim geri vereyim dedim 1 gun sonra almadilar. minik harflerle olan kismida okumak lazim .cok bilmislik yapinca alabak gusu gibi bakip kalirsin.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılımdan kaynaklı sorun olduğunu sanmıyorum ama müşteri de 'bende yazılımlı araba kullanacak durum yoktu!' cayma bahanesini kullanmış... yazılımı yapmış çıkan sorunların üstesinden gelememiş, demek ki yazılımlı araç nasıl olur hiç bilgisi yok... geçen hafta yakın bir arkadaşım ciddi bir projesini yazdırırken buji sebebiyle sıkıntı çıktı, farkına varmasa motor kucaktaydı, suçlu yazılım mıydı yani? elbette değil ama bilinçli olunca sorun da çıksa kimse kimseyi suçlamıyor, mekanik iş bu... matematiğin 10 dur geri kalan derslerden kalırsan sınıfı geçemezsin, yazılımın iyidir ama belki mekaniğin kötüdür, araban yürümez... bu sebeple bilinçsiz kişi yazılım yaptırmasın, firma da istediği kadar hatırlı dostu olsun yazmasın, yoksa daha çok baş ağrır...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Krank sensörü ile yazılımın bir alakası yok.. Sonuçta yazılım yapıp krank sensörünün okumasını değiştiriyor değil bu adamlar ( en azından öyle biliyorum )

Arkadaş haksız maddi hasarlık bir durum yok.. İyi niyet sergileyip güzelce ben bunu istemiyorum diyip başka şeyleri katmasa firma sahibide iadesini yapardı..

Ama firmanın ana bayisi iade durumunu net koymuş koşulsuz şartsız demiş ... burda yapılacak işkem para iadesini yapıp o arkadaşı bu tarz tuning yapan yerlere uyarı edip birdaha dükkana sokmamaktır.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bence alıcı net haklı bu konuda. Adama cayma hakkı ver sonra yok video izledim bilmem ne yaptım şunu duydum diyip iadeyi yapma. Bir ornek vereyim. Geçen ay 520 aldım yazılım yaptırmaya karar verdim burada murat abinin yaptırdığını bildiğim için ona sordum nerede yaptırdığını gforce motorsportu söyledi memnun da olduğunu bildiğim için hiç araştırmadan gittim yaptırdım yazilimi çokta memnunum yani bu işler de en önemli şey birilerinin size referans olmasıdır. Bu konudan sonra o referanslarınız azalacaktır. Bu arada şahsi fikrim bu konuda satıcıyı haklı gören arkadaşları bir kenara not alın ilerde alışveriş falan yapmanız gerekirse burdaki düşünceleri güzel referans olur şahsen hiç biriyle alışveriş yapmam.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Black_Eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bence alıcı net haklı bu konuda. Adama cayma hakkı ver sonra yok video izledim bilmem ne yaptım şunu duydum diyip iadeyi yapma. Bir ornek vereyim. Geçen ay 520 aldım yazılım yaptırmaya karar verdim burada murat abinin yaptırdığını bildiğim için ona sordum nerede yaptırdığını gforce motorsportu söyledi memnun da olduğunu bildiğim için hiç araştırmadan gittim yaptırdım yazilimi çokta memnunum yani bu işler de en önemli şey birilerinin size referans olmasıdır. Bu konudan sonra o referanslarınız azalacaktır. Bu arada şahsi fikrim bu konuda satıcıyı haklı gören arkadaşları bir kenara not alın ilerde alışveriş falan yapmanız gerekirse burdaki düşünceleri güzel referans olur şahsen hiç biriyle alışveriş yapmam.
    ben de para iadesi yapılması gerektiğini ilk postumda yazdım ama bu müşteri her zaman haklıdır sözü ve de firmanın taahhütü öyle olduğu için... siz yazılım yaptırdıktan sonra bujilerinizde sorun olsa, hortum patlatsa, pompa arızası ya da sensör arızası çıksa yazılımcıyı suçlar mıydınız? yazılım ve mekanik bir bütün sonuçta, müşteri de bunun bilinci içinde gitmeli, müşteri ilk postunda 'yazılım yaptırdım ama aracımda arızalar oluştu, memnun kalmadım yazılımı orjinale döndürmek istiyorum' dese ve de firmayla böyle konuşsa sonuç farklı olurdu, ısrarla bu sorunun yazılım kaynaklı olduğu ve de firmanın bu konuda kusuru olduğunu iddia ederek işe giriyor firma ise adının bilerek kötülendiğini düşünerek verdiği taahhütleri yerine getirmek istemiyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasin abi esnaflığıyla da kişiliğiyle de işçiliğiyle de on numara bir insandır. Çoğu kişi oturduğu yerden ahkâm kesiyor “İade en doğal hakkı.” diye. Peki bunu söyleyenlerin kaçı esnaf? Kaçı sattığı ürünü söylediği gibi “koşulsuz” iade alıyor? Güzel iş valla. Yazılım yaptır, 10 gün sonra iade. Yazılım firması geze geze para vermeden gazlanır bu mantıkla. Karşıdaki kişi büyük ihtimal yazılımı yaptırdı, o an için her şey mükemmeldi, gazlıyordu vs. Sonra kendinden daha bilgili (!) birileri “şöyle yaparız, big turbo takarız, uçarız kaçarız” diyerek bunun kanına girdi, bu arkadaş da çat bir telefon Yasin Özdamar’a “Benim paramı iade et.” Güzel iş valla. Benim canımı sıkan nokta asıl şu: Bu sitede Megachips’e giydirmek dünyanın en kolay işi. Kimileri at gözlükleri yüzünden, kimileri birilerine yaranayım diye, kimileri de bakıyor sayısal çoğunluk karşı tarafta “bir de ben giydireyim bari” diye. Bence taşı günahsız olan atsın. Taraf tutup yapılan emeği çöpe atmanız hiç hoş durmuyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler