User Tag List

Sayfa 8/27 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
503 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ioz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımı yaptıran arkadaş bayiye uğramamış bile, hesabına havale istiyor işlem ücretini. Ortada yazılım kaynaklı problem yok. Tamamen ısrar üzerine, araya birilerini sokarak yaptırdığı yazılımı başka projelerine kaynak oluşturmak adına iptal etmek istiyor. Tamamen iyi niyetle konulmuş “cayma hakkı” nın böyle istismar edilmesine benim tepkim. Okuduğumu anlıyorum sıkıntı yapmayın bu arada siz. Benim anlama kabiliyetimi sınamak ne sizin ne başkasının haddine.
    Cayma hakkı iyi niyetle falan konmuş bir hak değil. Yasal bir hak. İster iyi niyet, ister kötü niyet, ister rakı balık yapmak için, ister arabayı değiştirmek için, istediği gibi kullabilir insanlar. Cayma hakkını nasıl kullandığını, iyi veya kötü niyetli oluğunu burada okuduğunuz bir kaç yorum ile anlayamaz ve bilemezsiniz. Yapılan işten dolayı da araç arıza vermiş olabilir, olmayada bilir. Bu sebeple sitesine gururla yazdığı 5. maddeyi uygulamak ZORUNDADIR karşı taraf. Yazılımı yaptıran arkadaş hiçbirşey demeden, ben bu yazılımı beğenmedim deseydi burada böyle bir konu açılmamış olacaktı.

Bu arada sıkıntı yapacağım bir konu yok merak etmeyin. Objektif yaklaşın konuya, satıcıyı tanıdığınız için onun tarafını tutmayın. Esnaflıktan bahsetmişsiniz ben burada esnaflıktan birşey göremiyorum. Esnaf olan adam kendi markası zarar görmesin diye, müşteri her zaman haklıdır kuralını hatırlar konuyu uzatmaz kapatır gider. - bence.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu ilk açıldığında konuyu açan arkadaşın talebi saçma gelmişti. Ama megachips'in koşulsuz iade zımbırtısını okuyunca sorun her ne kadar yazılımdan değil gibi dursa da sebebi ve devamı ne olursa olsun şartsız iade yapması gerektirdiğini gösterdi.

2 sene önce bu işlere girecekken kimden yazılım yapalım diye konuştuğumda tek istediğim insan gibi hizmet verecek parasının hakkını verecek bi yerde yaptırmaktı. Ki piyasanın da üstünde tutar ödedim ( Hybrit turbo + yazılıma 3000 saydım) . Tabi o zamanlar bu tarz işlerin ortalama bedelini bilmiyordum. Öğrenince biraz bozuldum ama en azından custom olarak yazılan düzgünce denenen ve keyif veren bir işlem sonucunda olumsuz bir geri dönüşte bulunmadım.

Yazılım, egzoz, hibrit işlerini yaptığımda araç 120 bin km'deydi. 90 binde almıştım bir sorunu yoktu. Olmamasına rağmen enjektörleri elden geçirdim mekanik olarak hazır ettim. Ona rağmen yazılım dönüşü 2 hafta kadar sonra yatak sesi duyduk. Vakit geçirmeden aracı çekiciye yükleyip ankaraya gönderdim.Sadece ana yataklar değişti. Sorun yazılımdan deyip parasını istemek yerine aracın bu zamana kadar olan durumunu bilmiyorum sonuçta sıfır almadım. Kim bilir benden öncekiler hangi yağı kaç km kullandı vs bilmediğim için kabahati kısmetimde buldum. Kimseden bir şey talep de etmedim.

Tekrar etmekte fayda var, bence tüketicinin normal şartlar altında yazılımdan kaynaksız bir sorun yüzünden iade isteme hakkı yok ama şartlarda koşulsuz iade varsa firma bunu paşa paşa sağlayacak. Eğer isim hakkını alan şube sağlamıyorsa ana merkez sağlayacak, sorunu şube ile arasında çözecek. Diğer türlü bir başka kara leke olarak üzerlerinde kalmaya devam eder.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada, hiç bir sebep belirtmeden hem türkiye'de hem de yurtdışından aldığım ürünlerde sadece istediğim için caydığım, iade aldığım bir çok ürünüm oldu. Bunu sorunsuz gerçekleştiren firmalara müşteri olmaya devam ettim. Aksini uygulayanların kapısını bile çalmadım
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkcası müşteri bana da samimiyetsiz geldi. Fakat bu iade edilmesi gerektiğini değiştirmiyor. Eğer merdivenaltı firma olsa bencede bu kendince haklı sebeplerle iade etmeyebilirdi. Fakat kurumsal bir firmanın bayisisin, koşulsuz iade sözün var ama burada keyfinize göre iade alıp soğuk su içemem diyorsan o iş olmaz.

Umarım bir an önce para iade edilir ve tükkanın camına 10 gün koşulsuz iade reklamı asılır.

Müşteriye de tavsiyem bıraksın bu bozuldu falan işlerini. Söyleyeceği tek şey koşulsuz iade hakkımı kullanmak istiyorum. Onun dışında söylediği her şey kendisini haksız duruma düşürüyor.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arıza, yazılım alakalı olmadığı gün gibi ortada. Ama müşterinin içine sinmemiş yapılan iş. 5 gün sonra iade istiyor, iade edilmeli, nokta.

Yoksa, 200tl ye yazılım yapan merdiven altı firma ile, kurumsal firma arasında hiç bir fark kalmaz.

Bir de "yazılım kaynaklı arıza olursa karşılarız" söyleminin hiç savunulur bir tarafı yok. Müşteri sana sağlam arabayı getirecek, sen bozacaksın, o durumda da sen masrafı karşılarım diyeceksin. O durumda, müşterinin arabasız kaldığı günlerde kiralamak durumunda kaldığı arabanın masrafına kadar üstüne tazminat babında ödeme yapman bile gerekir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk mesajımda yazmıştım .

Bu adamın koşulsuz , şartsız tamamen münasip yerinin keyfine dahi olsa o parayı alma hakkı zaten var ( bkz ; Tüketici Hakları )

Bunun yanı sıra firma da internet sitesinde özellikle bunu belirtmiş .

Yani bayilik sözleşmesi falan madem kurumsal diyelim bu adamı sorgulama , sebebini öğrenme gibi bir hakkı yok . Isterse iadeyi alır rakip yazılımcıya rakı/balık yapar sizi ilgilendirmez .

Hukuki olarak da tüketici haklı olduğu için şahıs insiyatifi söz konusu değil bu para öyle ya da böyle iade edilmek zorunda .

Corsa iade edilmiyormuş , araba zaten sorunluymuş , sahibinin ç*kü kalkmıyormuş falan gibi bahaneler önemli değil bayi/firma sözleşme imzalatıp bütün sorumluluk alıcıya ait demediyse boşuna uzatmanın luzümu yok .

CAYMA HAKKI: ( *MaddeTüketici Haklarından alıntıdır )
    11.ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
    http://www.techturkey.com/forum/sohb...ml#post8458892

Ben kaç mesaj önce yazmışım, bir tık bile yok mesajıma amg :P
    Okumadan imzalamam.....

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada, hiç bir sebep belirtmeden hem türkiye'de hem de yurtdışından aldığım ürünlerde sadece istediğim için caydığım, iade aldığım bir çok ürünüm oldu. Bunu sorunsuz gerçekleştiren firmalara müşteri olmaya devam ettim. Aksini uygulayanların kapısını bile çalmadım
    Veyselim orası yurt dışı Beni biliyorsun bir çok parça getirdim sattım ve bir çoğunda öyle problemler oldu ki henüz daha mail atıpta cevap alamadığım %100 satisfaction sunmayan firma yok.

Amerika da iken amazondan blackberry telefon almıştım , telefon geldi beğenmedim. Amazon'a yorum attım ben beğenmedim şurası şöyle vırt zırt diye , çat ertesi gün amazon dan aradılar ; "Neden böyle yorum yaptınız , lütfen değiştirir misiniz vs." bizde türküz hemen ipnelik yapcaz Dedim değiştirmiyorum , tek şartla değiştiririm Samsung S3 yollarsanız değiştiririm , o dönem 100$ fazla olmasına rağmen adamlar sırf müşteri memnuniyeti ve marka imajı için bana S3 yollladı ben şok , dedim siz olmuşsunuz.

Herkesin bildiği Supertech markası. Arabanın yanlış vites atması sonucu sibop eğiyor yalnız yanlış hatırlamıyorsam şapka da da üreticiden kaynaklı olmaması gereken bir sorun vardı. Bir umuttur tuttum supertech'e mail attım böyle böyle mağduriyetimiz var , şapkadan kopmaması gerekti vs diye. Adamlar benden sadece fotoğraf istedi ve değil sadece şapka takımı komple yay-şapka-sibop yolladılar. Değerini bilenler bilir.

Şimdi burada ismi geçen kimseyi tanımıyorum fakat sen bir markasın ya , Türkiye de de yazılım , chiptuning diyince iyi kötü ismin biliniyor. ( Kimi memnun , kimi şikayetçi orası önemli değil) 600 lira için bu ismi burada 8-9 sayfa dillendirmeye değer mi ? Sanırım konu git gide uzayacak. Vizyon herkese lazım..

Ayrıca ne olursa olsun , senin yaptığın programdan veya değil , herkesin de söylediği gibi senin koşulsuz , şartsız iade seçeneğin var. Adam denemiş arabasında belki yazılımdan kaynaklı belki değil ama bir kere kıllandı ve istemiyor , zorla mı ? Ha kuralların olmasa , böyle kurumsal vırt zırt takılmasan kimse yorum yapmaz çok çok kardeşim ayıp etmişsin , abicim ayıp olmuş der geçer. Ama sen ben böyle kurumsalım , böyle kurallarım var , şöyle işleriz , böyle işleriz diye takılıpta milletin 600 lirasına gasp edersen burası 800 sayfa yine dolaşır. Hepi topu 600 tl ya , 600 lira için bu kadar markanı dillere düşürmeye değmez. 1 müşteri 100 müşteri getirir aynı şekilde 1 müşteri de 100 müşteri götürür. Şuraya girip kardeşim sanırım yanlış anlaşılma oldu , hakkını helal et, gel al paranı desen herhalde kimse laf etmezdi. Benim tuhafıma kaçıyor 6000 lira olsa bir durup düşünürüm de , bu kadar küçük rakam için markamı zedelemezdim.

İmzam da yer alan marka isim olarak yazmak istemedim reklam olmasın diye , yakın arkadaşımın E92 M3'üne yazılım yaptık gecesine pbox ile süre almaya çıktık gazlıyoruz gazlıyoruz aynı süre bir değişen yok , arkadaşta haliyle kıllandı kanka ben orjinale dönecem diye birazda titiz tamam sen bilirsin dedim , gittik abi böyle böyle istemiyor arkadaş , durum bu. Bahsi geçen rakamın 4-5 katı paraydı haşırt diye 3 gün sonra aldık. Kimse de kardeşim dur napıyorsun nereye gidiyorsun , başka firmaya yazdırırsan vermem , yok senin araban problemli demedi. Ben burada bu yazıyı yazıyorsam , o firmanın bana yaptığı esnaflıktan yazıyorum belki de yarın bir gün birisi bu yazıyı görüp ona gidecek. Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum ama özet ile değmez böyle işlerle isim lekelemeye , markaya laf getirmeye.

Eminim çevrenizde ki herkes sizi çok seviyordur ve memnundur ama verdiğiniz cevaplar ile ben ve eminim bir çok kişi de firmanız antipati kazanıyor. Hemde hiç birimizin ticareti yok iken. Umarım olay çözülür. Hayırlı işler.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım yaptır, akşamına deneme yap geç-geçil farketmez pazartesi dükkana git "yok içime sinmedi paramı verin" de.
    Çarşamba-Perşembe bi daha dükkana gir hadi bi daha yapın buda sizden aldığım para, Cuma akşamı roll'e çık geç-geçil pazartesi tekrar dükkana git "yok valla içime sinmedi paramı verin" de..
    Başa dön tekrar..
    Tekrar..
    Yazılımcıların işi zor.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gayet açıklayıcı bir yorum olmuş +100

CorsaMer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı |KaAn| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım yaptır, akşamına deneme yap geç-geçil farketmez pazartesi dükkana git "yok içime sinmedi paramı verin" de.
    Çarşamba-Perşembe bi daha dükkana gir hadi bi daha yapın buda sizden aldığım para, Cuma akşamı roll'e çık geç-geçil pazartesi tekrar dükkana git "yok valla içime sinmedi paramı verin" de..
    Başa dön tekrar..
    Tekrar..
    Yazılımcıların işi zor.
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gayet açıklayıcı bir yorum olmuş +100
    Kesinlikle 8 sayfadır acıklayıcı olan tek yorum bu bari önceki sayfaları ve acıklamalarımı okusaydınız ama sorunu cozmussunuz +1000
    -be yourself everyone else is taken.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CorsaMer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle 8 sayfadır acıklayıcı olan tek yorum bu bari önceki sayfaları ve acıklamalarımı okusaydınız ama sorunu cozmussunuz +1000
    "geçen hafta yakın bir arkadaşım ciddi bir projesini yazdırırken buji sebebiyle sıkıntı çıktı, farkına varmasa motor kucaktaydı, suçlu yazılım mıydı yani? elbette değil ama bilinçli olunca sorun da çıksa kimse kimseyi suçlamıyor, mekanik iş bu... matematiğin 10 dur geri kalan derslerden kalırsan sınıfı geçemezsin, yazılımın iyidir ama belki mekaniğin kötüdür, araban yürümez... bu sebeple bilinçsiz kişi yazılım yaptırmasın, firma da istediği kadar hatırlı dostu olsun yazmasın, yoksa daha çok baş ağrır."

Emin ol okudum. Buda bilinçli oldugunu düşündüğüm bir üyenin postundan bir kesit
    Eskiden dükkanlarda iade ve değişim Kabul edilmez yazardı dükkanlarda. Hık mık diyemezdi kimse.iyice araştırıp, varsa oluru dükkanda deneyip parasını verirdi. Yazılım yapan yerde yanlış okumadıysam size bakın aracınız bu, bunlarda daha once bunlar yaşanmış bu arızalarınız var demiş ancak siz yok ben yaptırcam illaya getirmişsiniz.
    Satıcı adı üstünde satan kişi, elindeki ürünü pazarlamasını yapmak durumunda ancak alıcı ne kadar bilinçli olursa, istediğini gerçekten bilirse o kadar aldığı üründen memnun olur.
    Ben burda yorum yazan birçok kişi gibi fikrimi söylüyorum,8 sayfada yazan açıklamaları okudum ancak bu başlıkta 18-28leri görür gibime geliyor. Herkesin hakkında hayırlısı derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "geçen hafta yakın bir arkadaşım ciddi bir projesini yazdırırken buji sebebiyle sıkıntı çıktı, farkına varmasa motor kucaktaydı, suçlu yazılım mıydı yani? elbette değil ama bilinçli olunca sorun da çıksa kimse kimseyi suçlamıyor, mekanik iş bu... matematiğin 10 dur geri kalan derslerden kalırsan sınıfı geçemezsin, yazılımın iyidir ama belki mekaniğin kötüdür, araban yürümez... bu sebeple bilinçsiz kişi yazılım yaptırmasın, firma da istediği kadar hatırlı dostu olsun yazmasın, yoksa daha çok baş ağrır."

Emin ol okudum. Buda bilinçli oldugunu düşündüğüm bir üyenin postundan bir kesit
    Eskiden dükkanlarda iade ve değişim Kabul edilmez yazardı dükkanlarda. Hık mık diyemezdi kimse.iyice araştırıp, varsa oluru dükkanda deneyip parasını verirdi. Yazılım yapan yerde yanlış okumadıysam size bakın aracınız bu, bunlarda daha once bunlar yaşanmış bu arızalarınız var demiş ancak siz yok ben yaptırcam illaya getirmişsiniz.
    Satıcı adı üstünde satan kişi, elindeki ürünü pazarlamasını yapmak durumunda ancak alıcı ne kadar bilinçli olursa, istediğini gerçekten bilirse o kadar aldığı üründen memnun olur.
    Ben burda yorum yazan birçok kişi gibi fikrimi söylüyorum,8 sayfada yazan açıklamaları okudum ancak bu başlıkta 18-28leri görür gibime geliyor. Herkesin hakkında hayırlısı derim
    ben bu araca bindim sürdüm. elbette daha onceki yazdıgım gıbı sorun benım mekanıgımde olabılır ama bu araca yazılım yapılırken kılometresı durumu goz onunde oluyor ona gore yazılım ıstenıyor ben yazılımdan sonra bır sorun yasıyor ısem bırakın mekanık parcaların parası sadece fırmanın prosedurunde olan gerı ıademı ıstıyorum cunku ben bu fırmadan hayır gormedım ve bayı altı yıldır esnafım dıyor altı yıldır esnaf oldugu markanın prosedurlerını yerıne getırsın

bomberr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başa dön tekrar..
    Tekrar..
    Yazılımcıların işi zor.
    Yazılımcı her seferinde yazılımı yapıyorsa iade edecek tabiki. 1 olur,2 olur sonra zaten arkadaş sen benim iyi niyetimi suistimal ediyorsun deyip yazılım yapmaz. Sen bu maddeyi koyuyorsan, o dükkandan içeri girip her yazılım yaptırıp ücret ödediğinde iadesini de yapacaksın. Yemiyorsa o maddeyi de reklam amaçlı öyle koymayacaksın. Olay bu kadar net aslında. Reklam amaçlı orada burada 10 günde beğenmezseniz memnuniyet garantili iade dersen arkasında duracaksın.
    Gerçi kurumsallığı da gördük. Bir müşteri için web sitesini yeniden düzenliyorlar

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz 8 sayfa boyunca yazılanları okudunuz mu?

Sizin haklılığınızdan değil, adamların 10 gün içinde koşulsuz şartsız iade etme garantisi yüzünden insanlar iade edilmeli diyor.

Sadece o sebepten dolayı iade isteseniz yeterli zaten. İade edip paranızı almanız hakkınız zaten. Konuştukça insanların antipatisini topluyorsunuz. 8 sayfa boyunca bir çok kişi söylemiş zaten.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz 8 sayfa boyunca yazılanları okudunuz mu?

Sizin haklılığınızdan değil, adamların 10 gün içinde koşulsuz şartsız iade etme garantisi yüzünden insanlar iade edilmeli diyor.

Sadece o sebepten dolayı iade isteseniz yeterli zaten. İade edip paranızı almanız hakkınız zaten. Konuştukça insanların antipatisini topluyorsunuz. 8 sayfa boyunca bir çok kişi söylemiş zaten.
    Ben zaten bu 8 sayfanın belırlı sayfalarında acıklama yaparak benım mekanıgımde problem olabılır motor kırabılırım ama bu olay yazılımdan sonra yazılımdan dolayı ve dolaysız oldu ben sadece ıade hakkımı ıstıyorum dıye belırtıyorum actıgım sıkayetı elbette takıp edıyorum.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylemeden geçemeyeceğim.

Ne zaman ilgili firma ile ilgili konu açılsa konu sayfalarca sürüyor. Kriz yönetimi çok kötü.

Krizin üzerine web sitesindeki Sitenin konudan önceki hali ve Konudan sonraki hali kurumsallığa(!) gölge düşürüyor
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zaten bu 8 sayfanın belırlı sayfalarında acıklama yaparak benım mekanıgımde problem olabılır motor kırabılırım ama bu olay yazılımdan sonra yazılımdan dolayı ve dolaysız oldu ben sadece ıade hakkımı ıstıyorum dıye belırtıyorum actıgım sıkayetı elbette takıp edıyorum.
    Guzel kardesim iade hakkin bak bunu 2-3 kisi haric cogunluk kabul etti ama bunu tuketici hakki ve firmanin deklare ettigi prensipler cercevesinde soyluyoruz yoksa senin bahsettigin sorunlarin yazilimla uzaktan yakindan alakasi yok, ayni sryi yazip yazip durma, bilmiyor olabilirsin ama en azindan ogrenmeye calis yoksa bir sonraki topigin 'buyuk turbo taktik ama araba gitmiyor' olur...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu konu acilmwsi bile sacma yazip8m yqptirmadan once insanlar biraz okusa arastirsa boyle seyler olmaz hop attir yazilimi naeil olsa iade var bosver ugrassin enayi sen bence para kolay kanailmıyor yazmissin ama sen onu daha idrak edemessin

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim ulkenin insani hep mi uckagitci olur ya.
    Hep firsattan istifade ortaligin acik mert korkusuz pesindeyiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler