User Tag List

Sayfa 14/27 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
503 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CorsaMer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm ismim EMRE ERBAKAN,

Corsa 1.7 dtı sahibi oldum ve chiptuning ile ilgili arayışlara girince techturkey ve diğer platformlarda gördüğüm megachips ile iletişime geçtim.

28 ŞUBAT 2018 Tarihinde Opel Corsa 1.7 dtı aracıma Mersin MEGACHİPS de YASİN DAMAR a soft yazılım attırdım attırdığım günün akşamı 1 sefer gaza basıp arabayı denedim bütün arıza ışıkları yanıp turbodan ses gelmeye başladı ertesi gün yasin damar ı arayıp durumu soylediğimde bana normal olduğunu hatta ışık yakıp söndürmesinin iyi bişey olduğunu bana söyledi...

tam 5 gün sonra 5 mart günü aracımla adanada yolda kaldım.
    Kendisini arayıp yazılımdan memnun olmadığımı ve geri sildirip hakkım olan ücret iademi istediğimde bana 'İSTERSEN YAZILIMINI SİLERİM AMA CORSADA ÜCRET İADESİ YOK' şeklinde bir cevap verdi daha yazılımı attıralı 5 gün olduğunu ücret iadesi hakkım olduğunu söylediğimde bana öyle bir hakkım olmadığını kesinlikle bana iade yapmayacağını belirterek bana ' SEN ANLAMIYORSUN BU İŞLERDEN BİLEN BİRİYLE GEL ' şeklinde bir cevap verdi.

Kendisine böyle esnaflık olmaz dediğim zaman ise ' SEN GEL BEN SANA NASIL ESNAFLIK OLUR GÖSTERİRİM ' şeklinde konuşarak beni tehdit etmiştir!!!

Kusura bakmayın para kolay kazanılmıyor 600 tl para verdim ve paramda arabamda çöp oldu hakkım olan ücret iademi istiyorum maddi ziyan artık takmıyorum. Evet para kolay kazanılmıyor ama o 600 TL hakkımı helal etmiyorum. Yasin DAMAR'ın söylediği gibi bu işleri bilen birilerine danışmak istiyortum bu işin hakkı hukuku nedir? Zararım ne olacak? 25 gündür çozume ulasamadığım ticaret için sizlerden bilgi almak istiyorum. Bu platformda görmüş olduğum ve karar verdiğim firma ile ilgili ne yapacağım?

firma önce altı çizili yerleri yalanlasın desinki "25 gün sonra yazılımı başkasına sildirip aradı"

bu adam yazılımı 5 gün içinde sildirip sizi arayıp yazılımımı silin mi dedi?
    yoksa siz 10 günlük cayma hakkını kullandırmadığınız için sildirdikten sonra mı konuyu açtı
    süreleri karıştırmayalım
    5. günkü konuşmalarda "corsalarda iade yok senin aracın 230 binde sana parayı iade etmicem" dendiyse konuyu açan arkadaşın anlattıklarında bir sorun yok
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

JDMazda_GTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelsin yorumunu yapsın konu sahibi..

Lâkin bence bu durum megachipsi aklamıyor. Zira bayinin koşulsuz iade hakkını sallamadığına herkes tanık oldu. Bundan sonra bayiye gidecek olan kişiler "koşulsuz iade hakkının olmadığını" bilerek gidecektir.
    Ha şu an müşteride iade edecek mal yok, o ayrı konu.
    Evren bey Yasin'i çok iyi tanıyorum.Hiç alakası olmadığı halde bir çok şeyi kendi halleder müşterilerinin.Burada ki iade edilmeme olayı tamamen telefonda ki konuşma üslubu ile alakalı.Davet etmesine rağmen gelmiyor ve böyle esnaflık mı olur vs diye tahrik edici konuşmalar yapıyor ve cevabını da alıyor.
    Ben %100 eminim ki eğer üslub ile ilgili sorun olmayıp gidip konuşsaydı abi durum bu bu anlatsaydı Yasin 600 lirasını sayar gönderirdi.
    Burada olay biraz kişiselleşmiş durumda.Olayı tamamen Megachips'e maal etmek de yanlış ama tabi ki Yasin de bir temsilci olduğu için ister istemez firma ismi de geçiyor.
    Herşeyin hayırlısı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    firma önce altı çizili yerleri yalanlasın desinki "25 gün sonra yazılımı başkasına sildirip aradı"

bu adam yazılımı 5 gün içinde sildirip sizi arayıp yazılımımı silin mi dedi?
    yoksa siz 10 günlük cayma hakkını kullandırmadığınız için sildirdikten sonra mı konuyu açtı
    süreleri karıştırmayalım
    5. günkü konuşmalarda "corsalarda iade yok senin aracın 230 binde sana parayı iade etmicem" dendiyse konuyu açan arkadaşın anlattıklarında bir sorun yok
    Atladığınız noktayı söyleyim.İade isteyen arkadaş Yasin'e saygısızca ve tahrik edici konuşuyor.Yasin buna rağmen gel arkadaşım konuşalım diyor telefon da.Konuşma hala çirkince devam edince Yasin de Corsa iadem yok ensaflığıma laf ediyorsun gel göstereyim diyor telefonda.Yasin tahrik karşısında bu cümleyi kuruyor.Olaya tek taraflı bakmayın.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı JDMazda_GTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evren bey Yasin'i çok iyi tanıyorum.Hiç alakası olmadığı halde bir çok şeyi kendi halleder müşterilerinin.Burada ki iade edilmeme olayı tamamen telefonda ki konuşma üslubu ile alakalı.Davet etmesine rağmen gelmiyor ve böyle esnaflık mı olur vs diye tahrik edici konuşmalar yapıyor ve cevabını da alıyor.
    Ben %100 eminim ki eğer üslub ile ilgili sorun olmayıp gidip konuşsaydı abi durum bu bu anlatsaydı Yasin 600 lirasını sayar gönderirdi.
    Burada olay biraz kişiselleşmiş durumda.Olayı tamamen Megachips'e maal etmek de yanlış ama tabi ki Yasin de bir temsilci olduğu için ister istemez firma ismi de geçiyor.
    Herşeyin hayırlısı olsun
    Katılmıyorum

Bayi burada davet ettiğini yazmadı.
    Aksine defalarca "yazılımında sorun yok, aracında çıkan arızanın sebebi ben değilim. iade almam" dedi.

Çok net gördü ki herkes, "yazılımda sorun yoksa" koşulsuz iade hakkını kaale almayan bir bayi var. Yoksa kimse durup dururken "gel kardeşim, iade alayım" diyen bir bayiye ters yorum yapmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeyin hayırlısı olsun
    Herşeyin hayırlısı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılmıyorum

Bayi burada davet ettiğini yazmadı.
    Aksine defalarca "yazılımında sorun yok, aracında çıkan arızanın sebebi ben değilim. iade almam" dedi.

Çok net gördü ki herkes, "yazılımda sorun yoksa" koşulsuz iade hakkını kaale almayan bir bayi var. Yoksa kimse durup dururken "gel kardeşim, iade alayım" diyen bir bayiye ters yorum yapmaz.
    Bu söylediklerim telefon da olan görüşmeler Evren bey.Gel konuşalım diyor sorun neyse bakalım ama aracının sorunu yazılım kaynaklı değil diyor.Dediğim gibi gidip düzgünce konuşsa abi yazılım kaynaklı olmayabilir ama ben bu işi istemiyorum,kıllandım,huylandım vsvs inanın Yasin hiç uğraşmaz verirdi parasını

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu söylediklerim telefon da olan görüşmeler Evren bey.Gel konuşalım diyor sorun neyse bakalım ama aracının sorunu yazılım kaynaklı değil diyor.Dediğim gibi gidip düzgünce konuşsa abi yazılım kaynaklı olmayabilir ama ben bu işi istemiyorum,kıllandım,huylandım vsvs inanın Yasin hiç uğraşmaz verirdi parasını
    Geldin, bilinmeyen bir bilgi olan "sonradan yazılım attırma" konusunu açıkladın. Gayet takdir ettik.

Şu anda yaptığın gereğinden fazla yandaşlık. Arkadaşının ağzı yok mu? Senin söylediklerini o niye söylemedi. Vekil mi tayin etti seni? Sen her an yanında mısın arkadaşının, şahit oldun mu her dialoğa?
    Fazla yandaşlık arkadaşına zarar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atladığınız noktayı söyleyim.İade isteyen arkadaş Yasin'e saygısızca ve tahrik edici konuşuyor.Yasin buna rağmen gel arkadaşım konuşalım diyor telefon da.Konuşma hala çirkince devam edince Yasin de Corsa iadem yok ensaflığıma laf ediyorsun gel göstereyim diyor telefonda.Yasin tahrik karşısında bu cümleyi kuruyor.Olaya tek taraflı bakmayın.
    tahrik etti alaycı konuştu şu oldu bu oldu elle tutulur bir gösterge değil
    karşı tarafta derki ben gayet efendice söyledim
    bunu bizim bilme şansımız yok

ben burda 600 lira parayı ödememek ve kendini haklı göstermek için mücadele görüyorum
    bu da esnaflık değil
    konu uzadıkça bir çok forum üyesinin zihninde megachips firması kirleniyor
    ben dahil

siz konuya girdiğiniz ve konuyu açanın yazılımı başka bir yerde iptal ettirdiğini söylediniz
    bir çok kişide o zaman iş değişir dedi
    ama değişen bir şey yok konuşma 5. gün gerçekleşmiş iade yapılmayacağı açıkça belirtilmiş
    bunun üstüne dükkana gidip hırgür çıkartması gerekiyordu heralde arkadaşın
    ben olsam bende dükkana gitmem hırgür olmasın diye kusura bakmayın
    siz vatan bilgisayar gibi sağını solunu kontrol edeceğiniz bir ürün satmıyorsunuz
    ve sitenizde koşulsuz 10 gün içerisinde memnuniyetsizlik garantisi varsa o telefon açıldığında 5. gün "tamam kardeşim gel o zaman iptal edip paranı ödeyelim" dersiniz
    yada bu şekilde firmayı günden güne daha çok kişiye reklam edersiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BU noktada her ne kadar iade edilecek mal /yazılım yoksa da zamanlama önemli. Adam koşulsuz iade suresi olan 10 gün içinde iade talebinde bulunur, iade edebilmek içinde elinden geleni yaparken elbette beğenmediği yazılımıda istediği yerde düzelttirme hakkına sahip hele ki megachips den olumsuz yanıt aldıysa. ne bekleniyor hem malı iade edemeyecek hem beğenmediği yazılımla dolaşacak.
    Yapılması gereken; 10 günlük süre içerisinde bildirilen iade talebi kabul edilip, ödediği ücret müşteriye iade edilmeliydi. yok 25.nci gün sildirtti yok 30 uncu gün sildirrti. Bunlar laf ı güzaf. Sen paşa paşa vermiş olduğun taahhüt ü uygula; 10 gün için de sana iade talebinde bulunan kişinin talebini kabul et.

Ama derseniz 5inci günde iade talebinde bulunmadan gitti yazılımı değiştirtti ve 11 Yazı ile onbir inci gün iade talebinde bulundu. bu farklı değendirilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu dün konuşulan ve netleşen bir durum.Daha önce söylenemezdi.Yasin isterse kendi de yazabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle firmanın veya yasin bey in kartvizitinde megachips bayi yazıyor mu? Megachips in web sitesinde bayii olarak belirtilmiş mi? Eğer cevap evet ise olayı kişiselleştirmek biraz yanlış çünkü o işi kendi adına yapmıyorsun, arkanda veya kartvizitinde megachips yazmasa müşteri sana gidecek mi. Bugun usluba takılan yarın bakışını beğenmedim diyebilir para iade etmemek için.

Herşeyin hayırlısı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    size bi sorum var haddime düşmez gerçi ama, konuya bu kadar vakıf olduğunuz için daha iyi yorumlayabilmek için soracağım kusura bakmaz iseniz.
    müşteri dediği gibi 5inci gün memnun kalmadım iade istiyorum demiş mi? ve red cevabı almış mı.?

Bu dün konuşulan ve netleşen bir durum.Daha önce söylenemezdi.Yasin isterse kendi de yazabilir

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #10. Mesajda yazılımı yapan koşulsuz şartsız iade yapmayacağını kendisi yazmış. Megachips'in sitesinde 10 gün koşulsuz şartsız iade hakkı mevcut. Ayrıca bir çok mesaj yazmasına rağmen yukarıda yazdıklarınızdan hiç bahsetmemiş.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son yazılım sildirme mevzusunun ortaya atılması bana sadece kendini haklı çıkarmak için yapılmış bir hamle gibi geliyor. Olay ilk patladığı anda bunlar yazılsaydı bayi ve Megachips haklı olacak, mevzu hiç buralara gelmeyecekti.
    Müşteri gittikçe daha haklı konuma geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu konu iibf fakültelerinde "kriz yönetimi" dersine konu olur
    bir firma 600 lira için nasıl küçük düşürülür ve itibarsızlaştırılabilir diye
    neresinden tutsanız elinde kalıyor

şu an benim gözümde yapılacak tek şey firma sahibinin konuya el atıp 600 lirayı geri ödeyip güzel bir açıklamayla firmanın adını kurtarması
    yoksa savunacak yeni üyeler buldukça iş daha da kötüye gidiyor

onunda faydası konu uzamaz bu kadar kişinin gördüğüyle kalır
    yoksa şu saatten sonra megachipse gidip "onun iptali vardı bunun yoktu şunu veririm kesinlikle yapmam" falan işlerine girip paramla rezil olmam

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megachips merkez ve bayii calisanlarin pasaogluna gonderelimde musteri iliskileri konusunda egitim alsinlar.

yasindamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son yazılım sildirme mevzusunun ortaya atılması bana sadece kendini haklı çıkarmak için yapılmış bir hamle gibi geliyor. Olay ilk patladığı anda bunlar yazılsaydı bayi ve Megachips haklı olacak, mevzu hiç buralara gelmeyecekti.
    Müşteri gittikçe daha haklı konuma geliyor
    Ben arastırıp soruşturmadan, birsey ortaya atmam. Dün ögrendim ki, arkadaşın arabasının tesisatı berbat haldeymis, Adanada yapılmış, cogu arizasi bu sebeptenmis. Adanada Megachips yazılım silinmiş, baska firma yazilimi yuklenmis. Ve bu işlemler telefonla gorüsmemizden hemen sonra yapılmış. Bilsek zaten konunun basinda söylerdik

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Balistique Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megachips merkez ve bayii calisanlarin pasaogluna gonderelimde musteri iliskileri konusunda egitim alsinlar.
    firmaların birbiriyle kıyaslanması doğru değil, hiç ummadığınız yerler hakkında da değişik şikayetler her zaman olabilir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

yasindamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar kaç gündür yazıyor, çiziyorsunuz, iyi yoruma da eyvAllah kötü yoruma da eyvAllah.
    Web Sitemizdeki iade meselesini bu denli suistimal ettiginiz icin, “kakam geldi desem iade almak zorundasınız” şekline dönüstürdügünüz icin de ayrıca sagolun.
    Ben en başında ne dediysem halen onu söylüyorum. Arkadaş Masum bir iade istemedi. Altındaki sebepler cok farkliydi. Arac yazilimlanirken tum kronik sorunlari ve olabilecek seyler soylendi, kmse bana musteri uyarilmadi demesin.
    “Gel ben sana esnaflik nasil olur gosteririm” diye bi kelime kullanmadim. ESNAFLIGI BANA SEN ÖGRETEMEZSİN” dedim

Arkadaş Maddi hasar başlıklı konu actı, ama yazılim kaynaklı bir hasarı hic olmadi. Cogu arkadaş Megachipse atıp tutmayı seviyor, beni tanimiyorsunuz ama ayni şeyi bana da yapiyorsunuz. Sorun yok özgürsünüz.

İade edilecek bi durum yok demistim. Gitti zaten istedigi yerde programini attirdi. Masrafini da benden karsilamak istedi ama olmadı. Dedigim gibi kendi hakkımı da musteri hakkini da korurum. Ne kendi hakkimi yediririm, ne de hak yerim. Selametle kalın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler