User Tag List

Sayfa 18/27 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
503 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son yazılan açıklamaların hepsi zaman kaybı. Elle tutulur hiçbir yanı yok.

*Adam 1 ay sonra konu açmış 20 gün sonra yazılımı sildirmiş.
    - Müşteri siz hayır dedikten sonra belki fikir değiştirirler diye mi bekelemeliydi?

*Dükkanımızda mekanik serviste var.
    - Sizin mekanik servisinizden hizmet almak zorunda mı?(Özellikle memnun kalmadığını düşündüğü bir servisten)

*Müşteri dükkandan ağzı kulaklarınad ayrıldı. Adam heves edip gelmiş. Yazılımınını yaptırmış işlerim çözüldü diye tabiki mutlu olacak. Ben daha yazılım yaptırmak için gelip yazılım sonrası derbeder halde arabasını alıp giden görmedim (Dükkanda üzülüp mutsuz edecek ne olabilir. Dialog tarzı veya araca zarar verilmesi. Bunlarda pek görülen şeyler değil)

*Hala ben 1 ay sonrada iade ettiğimde oldu diyorsunuz. O senin kişisel tercihin müşterilerinin memnuniyetini sağlar. Ama -10 gün içinde iade etmediğin para, firma politikanız. Herhangi bir bayinin bunu kendine düşüncesine göre değiştirmesi söz konusu olmamalı. M. Gazihan bir açıklama yapsın herkes firmanın görüşünü öğrensin. Yada siz yazın Gazihan bu politikayı böyle uygulamamızı söylüyor diye açıklama yapabilirsin.

*Suistimal etmek?
    Sen web sitende reklamı yaparken koşulsuz yazıp reklam yapacaksın. Müşteri gelince vermiyoruz. Kimin kakası gelmiş kim kimi suistimal ediyor bir daha düşünmek lazım.

Son açıklamalarla beraber bence durumu toparlamak yerine daha çok battınız.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bundan önceki yaptığınız işlerin iyiliği bu işte yaptığınız yanlışı kapatmaz beyler.

adam parasını istiyor sitenizde beyanda var hemen iade diye.

arkadaşın parasını verin iş çözülsün

yaptığınız açıklamalar firmanızla hiç işi olmamış hatta olmayacak insanları bile hakkınızda olumsuz fikir sahibi ediyor.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam herzaman soyler
    Verilen hak geri alinmaz
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

yasindamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar buraya konu acıldiktan sonra biz tamam iade edelim desek de zaten arkadaş çoktan yazılımımızı sildirmiş. Yani iade edilecek bi mal kalmamış ortada. O yüzden şu anda ne iade edilecek bi yazılım var ne de para..

Bu arac icin degil genel konusayim yanlis anlasilmasin; bi musterinin yazilimi iade edilecekse, araba is yerine gelir, dosyası okunur gönderilir. Dosya kontrol edilir, Yani bize ait mi degil mi diye, sonrasinda orjinal dosya merkezden gonderilir ve araca yüklenip parasi iade edilir.

Şu anki araç icin konusayım. Ben zaten basından beri arkadaşın niyeti halis degil, kötü niyetli demistim. Bundan dolayi ve daha once soyledigim diger sebeplerden dolayi iade almayacagimi belirtmistim. SU ANDA ARACTA MEGACHIPS YAZILIM YOKTUR. Dolayısiyla iade konuda da tamamen kapanmıştır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yasindamar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahhautler gerektigi sekilde her zaman yerine getirildi ve getirilmeye devam edilecektir. Her zaman iyi musteei ile karsilasilmiyor malesef.
    Hangi taahütler?
    Olay ortaya çıkınca web sitesinden kaldırılan taahütler mi?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar buraya konu acıldiktan sonra biz tamam iade edelim desek de zaten arkadaş çoktan yazılımımızı sildirmiş. Yani iade edilecek bi mal kalmamış ortada. O yüzden şu anda ne iade edilecek bi yazılım var ne de para..

Bu arac icin degil genel konusayim yanlis anlasilmasin; bi musterinin yazilimi iade edilecekse, araba is yerine gelir, dosyası okunur gönderilir. Dosya kontrol edilir, Yani bize ait mi degil mi diye, sonrasinda orjinal dosya merkezden gonderilir ve araca yüklenip parasi iade edilir.

Şu anki araç icin konusayım. Ben zaten basından beri arkadaşın niyeti halis degil, kötü niyetli demistim. Bundan dolayi ve daha once soyledigim diger sebeplerden dolayi iade almayacagimi belirtmistim. SU ANDA ARACTA MEGACHIPS YAZILIM YOKTUR. Dolayısiyla iade konuda da tamamen kapanmıştır.
    Bunu diyecektiniz zaten.
    Araç gelince yazılım bizim değil diyip geri yollardınız
    Nerede 10 gün "herhangi sebepten iade" hakkı?
    Okumadan imzalamam.....

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megachips, büyük büyük laflar eden 600 liralık bir firmaymış demek. Çok iyi reklam yaptınız, aynen devam.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her iki tarafta kendince haklı. 400 TL ya bile yazılım yapılırken ben yurtdışı kaynaklı araca özel programları tercih edip 700-750 tl yazılım ücreti ödüyordum. Benimkisine enayilik diyor bazıları. Lakin oem yazılıma dönmek ücretsiz ve tekrar aynı yazılımı attırmakta ücretsiz. Üstelik 1 ay koşulsuz şartsız ücret iadesi seçeneğide var. Ucuz etin yahnisi demeyeceğim yapılan işçiliğin içeriğini vs bilmiyorum. Ama bizim memlekette bu işler sıkıntılı. Geçmiş olsun her iki tarafada.

bomberr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yasin Bey dünden beri yaptığınız açıklamalar gerçekten çok saçma, kusura bakmayın..
    Size alıcı telefon etmiş siz arabanda ki sorunlar yazılım ile alakalı değil,bu sebepten iade olmaz, sen bu işten anlamıyorsun bir bilenle gel demişsiniz. Olay burada bitiyor zaten. Gerisinin önemi yok. Yok sonradan şunu öğrendik bunu öğrendik falan.
    Bakın Web sitenizde kaldırılmadan önce şu yazıyordu: Test edebilirmiyim diye sorulmuş ve Megachipste cevaben şunu demiş:'' Size test etmeniz için 10 gün süre verilir. Bu süre içerisinde isterseniz iade edebilirsiniz''. Siz diyorsunuz ya yazdıklarımı okumuyormusunuz diye; büyük harflerle yazayım TEST etmekten bahsediliyor. Siz öyle bir şey yok diyorsunuz. Canım sıkıldı diyenin iadesini almam diyorsunuz. Daha önce başka bir örnekte verdiniz; adam yazılım yaptırıp akşam gazlamış ertesi gün gelmiş iade etmek istedi yapmadım dediniz. Bakın işte bu TEST'e giriyor. Aldığı ürünü nasıl test edecek insanlar. Rolantide gaz vererek mi?
    Bence siz olayı anladığınız halde başka yerlere çekmeye çalışıyorsunuz sürekli. Cep telefonu iadesi falan değişik örnekler veriyorsunuz. Biz ise verdiğiniz taahütten bahsediyoruz. Hani şu sitenizden apar topar kaldırılan!.
    Genel ülke nüfusunu da iyi çözmüşsünüz bu arada. Mağdur edebiyatı çok tutar bu ülkede. Bu forumda zaten Megachips sevilmez,sürekli taşlanır falan güzel taktik ama bu forum genel itibarıyla ülkenin geneline oranla daha bilinçli tüketicilerden oluşuyor. Sizin adınıza üzgünüm ne yaptığınız açıklamalar ne de insanların sizin markanıza taş atmak için yer arması maalesef benim gözümde bahanelerden öte geçemiyor.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sizin tercihinize saygi duyariz. Babelin şutuna kızıp da iade edeceginiz yerleri secmek en dogal hakkınız. Siz bu mantıkla tüm chiptuning firmalarini gezer, 5 kurus da para vermeden uzun sure yazilimli arac kullanabilirsiniz.
    Sitede yazan "koşulsuz iade" ne demektir?
    Koşulsuz kelimesinin TDK daki anlamı nedir? Senin algındaki anlamı nedir? Ya kelimenin anlamını bilmiyorsun ya da epey farklı anlıyorsun.

"Herhangi bir memnuniyetsizlik" sınırı nedir? Sadece senin vaat ettiklerinin gerçekleşmemesi midir herhangi kelimesinin anlamı
    Konu Evrenoz tarafından (04-04-2018 Saat 08:47 ) değiştirilmiştir.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakın bu yazdığınıza siz ve taraftarınız dışında biz sade kimseden taraf olmayan insanlar inanmadı. iade edicek mal kalmadının peşine parayı da ilave etmişsn

adam gidip başkasına sildirdiyse sizi ek zamandan kurtarmış bide bu açıdan bakıp avantajınızı görün.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iade etmeme sebebinizi anliyorum. Kismen de sizi hakli goruyorum. Emeginize haksizlik yapildigini ve art niyetli bir iade oldugunu dusunuyorsunuz. Iade yapsaydiniz 600tl ye bu forumda ve internette 10 numara reklaminizi yapacaktiniz. Simdi bircok kisinin gozunde urkulen bir esnaf oldunuz.
    Gecen gun led ampul aldim. Sorun cikarsa getir aliriz dedi esnaf. Ampul calisiyordu ancak duzgun fasilada yanmiyordu. Sanirim led oldugu icin az elektrik cektiginden kaynakli. Goturdum sorun bu iade etmek istiyorum dedim. Yok iade alamam yok baska mal al. Cebinden cikacak 60tl gozunde buyudu. Bir daha kapisini calmam iceri girmem arkadaslarimi da sokmam. Degmezdi bence 600tl icin de.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

enesbeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Demekki neymiş, konu açılınca gel kardeşim yazılımı silelim paran iade deseydin, ne 600tl dan olacaktınız nede bu kadar kötü reklamınız olmayacaktı
    iş işten geçti biz alacağımız mesajı aldık
    Ne Mutlu Türküm diyene! K.Atatürk

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerisi de önemli tabi. Bunlar telefonda olacak isler degil, gel kardesim konusalim dedik. Nasil bi iade bekliyosunuz siz? Telefondan sonra hesabina mi aktarilmaliydi? Kaldı ki yanimdan agzi kulaklarinda memnun ayrilan birinden bahsediyoruz. Duydugum kulagima gelen seylerin tamamini degerlendirerek konusuyorum, artniyetli davranış varsa ben kendimi enayi yerine koyduramam ki öyle iş mi olur?

Firmanın 6 yillik bayisiyim. 10 gun degil 1 ay sonra iadesini yaptigim musterim de var, firmadan iadesini almadan parasinin tamamini verdigim musterim de var. Gerektigi sekilde işimin her turlu arkasinda durdum ve dururum. Ama iade sebebi olarak musterinin kakasının gelmesini yada canım sıkıldı veya sebebi yok gibi seyleri de kabul edemeyiz.
    işte bu bölüm yanlış tüketici haklarına göre bu durumlarda bile müşterinin iade talebi hakkı var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu açan arkadaş 28 Şubat 2018'de yazılım yaptırmış ve 05 Mart 2018'de yolda kaldığını, aynı gün içinde; yani hizmet alımın yapıldığı 5. gün içinde, araca yazılım atan bayiyi aradığını ve memnun kalmadığını, yazılımı eski hâline döndürüp ödediği paranın iadesini istemiş.

Öncelikle Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun ilgili maddeleri şu şekildedir:

Cayma hakkı

(1) Tüketici, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

(2) Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içerisinde de cayma hakkını kullanabilir.

Cayma hakkının kullanımı

(1) Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmesi yeterlidir.

Satıcı veya sağlayıcının yükümlülükleri

(1) Satıcı veya sağlayıcı, 14 üncü maddede yer alan sözleşmeler hariç olmak üzere, cayma süresi içerisinde sözleşmeye konu mal veya hizmet karşılığında tüketiciden herhangi bir isim altında ödeme yapmasını veya tüketiciyi borç altına sokan herhangi bir belge vermesini isteyemez. Bu yasağa rağmen tüketiciden herhangi bir bedel alınması durumunda, alınan bedel tüketiciye derhal iade edilir. Ayrıca tüketiciyi borç altına sokan her türlü belge tüketici yönünden geçersizdir.
    Şu durumda mal/hizmet alımı yapan Corsa sahibi arkadaş yasal süresi içinde seni aramış. Cayma hakkını kullandığını HTS kayıtlarını çıkarttırıp, seni aradığını belgelemek suretiyle ve burada açtığı konu ile de kanıtlayabilir.

Senin sitende 10 gün içinde yazsa da yazmasa da, hizmet alıp MEMNUN KALMAYAN KONU SAHİBİ arkadaş YASAL SÜRESİ İÇİNDE sana bu durumu bildirmiş.

Senin bu saatten sonra yapman gereken şey; inatlaşmak yerine, üslup vs öne sürmek yerine, hemen seni aradığı gün aracını dükkanına çağırıp öncelikle aracı inceleyip, onarım vb yoluna gitmeyi teklif edip; kabul edilmemesi hâlinde ücret iadesini yapmaktı.

Müşteri YASAL SÜRESİ içinde herhangi bir sebep GÖSTERMEKSİZİN CAYMA HAKKINA sahiptir.

Ona bu hakkı sitenizde yazan madde değil; kanun veriyor.

Ek olarak; sitenizde de "10 gün" gibi iddialı bir ibare kullandıysanız eğer bayi/firma olarak, kanundan daha da etkin/hızlı bir şekilde müşterinin memnuniyetsizliğini gidermeyi taahhüt etmişsiniz demektir. Sırf bu sebepten ücret iadesi yine YAPILMAK ZORUNDA.

Sizi 5. günde; KANUNUN KENDİSİNE VERDİĞİ YASAL SÜRE İÇİNDE ve FİRMANIZIN VERDİĞİ TAAHHÜT SÜRESİ OLAN 10 GÜNLÜK SÜRE içinde size ulaşmış.

Ödemek zorundasınız.

Adam arzuhalciye gidip bir dilekçe yazdırıp THH'ye başvursa, THH zaten bu paranın iadesine karar verir. İade edilmemesi için hiçbir geçerli sebep yok.

Yıllar evvel forumdan birisine cam vizörü satmıştım, param geldi, kargo gitti. Alıcı arkadaş "bu istediğim gibi değilmiş" dedi. Gönder dedim, geldi, parasını aynen iade ettim. O vizörler de hâlâ durur. Adımın çıkmasından iyidir.

Burada konuyu lehinize çevirebilecekken hem kendinizi, hem de bayisi olduğunuz firmayı daha da kötü bir duruma sokuyorsunuz.

Sen kimsin de bu kadar kesin konuşuyorsun dersen de; Avukatım. Konu sahibi haklı. Haklı olmasının sebebi de sizin internet sitenizde yazan taahhüt falan değil; DEVLETİN KOYDUĞU KANUN GEREĞİNCE HAKLI.

Yasal yollara başvurup başvurmamak ona kalmış.

Selametle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acaba şu konu yüzünden firma kaç tane müşteri kaybetti?

Dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 6 yildir burada diyorum ki; Yaptigim islem sonrasi aracinizda size vaat ettigim gucu saglayamazsam, yakit tasarrufu garantisi vermissem ve tasarruf saglatamadiysam, program sonrasi teknik bir ariza olustuysa ve programi orjinale cevirince bu duzeliyorsa, ve tum bunlari tekrar yeni bir programla duzeltemezsem iadesini yaparim. Sitede 10 gun yaziyodu dimi? 1 ay gecse yine iade ediyorum
    Bu da demek oluyor ki yazılım düzgün çalışıyorsa yapılan işten cayma hakkı tanımıyorum müşteriye , sonuçta ben işimi düzgün yaptım neden para iadesi yapayım.Ama gel gör ki sitede vaat edilen iade koşulları böyle demiyor koşulsuz bi iadeden bahsediliyor ki zaten yazılımın ayıplı olması durumunda iade sürecini tartışmak hepten ayıp olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde tüketici karşı tarafta yer almadığı için genelde konuşması kolay oluyor,müşteri hep haklıdır zihniyeti bu işlere yol açıyor, hiçbir konu veya işte bir taraf tamamen haklı yada haksız olamaz.

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    600tl kimine göre ciddi bir rakam olabilir ancak araba piyasasında 600tl büyük bir meblağ değil. Ben inanıyorum ki Mehmet Gazihan ın durumdan haberi olsa çoktan bu maduriyet giderilirdi. Kolay değil sıfırdan bir firma kurup büyütüp seçilir tercih edilir bir marka yapmak. Ancak şubeler verildiğinde ve aynı kalitede hizmet alınamayınca marka değeri bir anda yerle bir olur. Durum artık iş yapmak değil, resmen kopyala yapıştır hazır yazılımlar ile kolaydan arabasını hızlandırmak isteyen genç arkadaşların cebindeki 600tl yi alıp dehleme politikasına dönüşmüş. Bu tarz işleri bu duruma getiren firma var ise kapısından geçmem, hiçbir eşimi dostumu da geçirtmem.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler