User Tag List

Sayfa 24/27 İlkİlk ... 142223242526 ... SonSon
503 sonuçtan 438 ile 456 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tür durumlar olunca anlıyorum ki, bu ülkede ne hobi yapabilirsin ne ticaret ne başka birşey. lastik alırsın bir tanesi 2016 tarihli olur uğraşırsın, yazılım yüklersin onla ayrı uğraşırsın, nardi direksiyon alırsın gelmesini beklersin yurt dışından 2 ay sonra paketi açarsın, 2000 km gelen kargo firması sağlam getirmiş, burdaki kıçı kırık kargocu hasar verir onla ayrı uğraşırsın. Heltech IQ3 alırsın gümrükte kontrol eden daly*** programlama soketini içine koymaz. napalım anlamıyorum.
    En sonunda domates salatalık biber ekip onla uğraşcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes sanıo ki ben Megachips i koruyorum. Ben satıcıyım abi tamam tüketici haklarıda nerede satıcının hakları. Satıcının hakkı yok mu? Herkese davulun sesi uzaktan güzel gelio da daya bakalım kulağını öyle bir dinle. Karşımdaki adam beni enayi yerine koyarsa bide bu şekilde konuşursa babafingoyu alır.
    IN BOOST WE TRUST

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GEB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben sadece bu cümlenize bir şey eklemek istiyorum. İşletme sahibi, Yasin bey de sizin bu düşüncenizle aynı yapıda olduğunu ilk postlarında belirtti. Güzelce dükkanıma gelip konuşsaydı, anlatsaydı yardımcı olabilirdim, 1 ay sonra yazılımı silip para iadesi yaptığım da oldu diye yazmıştı.

Mağdur rolünde olan arkadaş, yaşananlardan dolayı sadece firmanın taahhüt etmiş olduğu test süreci kavramında haklı benim gözümde. Diğer konularda samimi gelmiyor bana alaycı tavırlarıyla.

Ben de yaşadığım bir olaydan örnek vereyim; Eski aracımın sahibi araca yazılım yaptırmak istedi firma önerdim Ankara'da gitti yazılım yaptırmaya ama yapmadan önce turbonda ötme var turbodan güç alamadık ne kadar dayanır süre veremiyorum dedi. ve beklenen 1 hafta sonra oldu, turbo gitti. Hybrid'lendi turbo yeniden gidildi yeniden yazılım yazıldı araca. Anlatmak istediğim firma bana problemden bahsetti, problemi yaşadık ve tekrar yardımcı oldu. Yasin bey de bilgilendirmiş, söylediğine göre yardımcı olmaya çalışmış. Ve siz daha iyi bilirsiniz yazılım sonrası bazı beklenmedik mekanik olaylara açık olmak gerekli. Araç sahibinde bu ışığı göremedim ama.
    Güzelce anlatsaydı iade yapardım gibi bir postunu görmedim ben firma sahibinin
    ilk mesajından beri iade almam diyor.

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzelce anlatsaydı iade yapardım gibi bir postunu görmedim ben firma sahibinin
    ilk mesajından beri iade almam diyor.
    İade yapardım değil ama şöyle bir söyleminde;

Alıntı yasindamar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1.7 corsa icin bu sartlari saglayamiyorum malesef hatta emin olun bu konuyu acan arkadas, yaninda ortak bir arkadasimiz ile gelmemiş olsa, yazilimini bile yapmazdim. Geldiginde zaten arizalari vardi araba gitmiyordu. Elimizden gelen, gordugumuz kadarini hallettik. Ha yine yardimci olurduk ama uslup ve samimiyet onemli. Biz de sabır taşı degiliz bi yerden sonra artık ip kopuyor. Mersin kucuk yer, neyin ne oldugu cabuk duyuluyor. Yani masum bi iade talebi degil bu )
    Dediği için ben yüz yüze konuşulup halledilebileceğini ve başka postunda 1 ay sonrasında da iade yapıldı diye söylediğinden bir ihtimal iade vereceğini düşündüğümden öyle yazdım.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    firmanın baştan beri geri iadeye hiç niyeti yokmuş zaten bayii de aynı şeyi söylüyor ama ben yine de müşterinin başlığındaki 'maddi hasar' kısmını anlayamadım, kol piston çıktı zanneder konuya giren, map ve bilmem ne sensörleri arızası olduğunu öğrenince kendisi de antipatik oldu... Megachhips rezilliği ve maddi hasar diye konu açacağına, müşteri memnuniyetsizliği diye konu açsa çok daha mantıklı olurdu...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    firmanın baştan beri geri iadeye hiç niyeti yokmuş zaten bayii de aynı şeyi söylüyor ama ben yine de müşterinin başlığındaki 'maddi hasar' kısmını anlayamadım, kol piston çıktı zanneder konuya giren, map ve bilmem ne sensörleri arızası olduğunu öğrenince kendisi de antipatik oldu... Megachhips rezilliği ve maddi hasar diye konu açacağına, müşteri memnuniyetsizliği diye konu açsa çok daha mantıklı olurdu...
    Zaten aşağı yukarı gördüğüm kadarıyla konuya yazan herkes müşterinin tavrını vs yanlış buldu. İlk konu açıldığında rezalet puanım 4/10'du. Hele buraya yaşadığım rezillikleri yazsam oscar alırdım önemsemedim geçtim. Da şu 10 günlük memnuniyetsizlik iadesi şeyine rağmen satıcının da tavrını görünce ipler koptu. Yoksa normal şartlarda kimse firmaya kızmaz aksine müşteriye hatalısın adam iade etmek zorunda değil derdi. Ama yanlış yanlışı götürmüyor işte.

Burada kötü olan tek şey kriz yönetiminin başarısız olduğu. Ben olsam, hele ki başka bir yazılım firması ile ilişkili forum sitesinde yani rakibime koz vermezdim Sorunu da aramda çözerdim müşteriyle. Gerçi Allah kimseye kötü niyetli müşteri-hizmet alıcı vermesin. Ben de pimpirikliyimdir, bir iş yapılırken doğru takıldı mı doğru ürün kullanıldı mı merak ederim. Ama baskı balatada sorun yaşayıp amortisör takan adamda derdimi aramam
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GEB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben sadece bu cümlenize bir şey eklemek istiyorum. İşletme sahibi, Yasin bey de sizin bu düşüncenizle aynı yapıda olduğunu ilk postlarında belirtti. Güzelce dükkanıma gelip konuşsaydı, anlatsaydı yardımcı olabilirdim, 1 ay sonra yazılımı silip para iadesi yaptığım da oldu diye yazmıştı.

Mağdur rolünde olan arkadaş, yaşananlardan dolayı sadece firmanın taahhüt etmiş olduğu test süreci kavramında haklı benim gözümde. Diğer konularda samimi gelmiyor bana alaycı tavırlarıyla.

Ben de yaşadığım bir olaydan örnek vereyim; Eski aracımın sahibi araca yazılım yaptırmak istedi firma önerdim Ankara'da gitti yazılım yaptırmaya ama yapmadan önce turbonda ötme var turbodan güç alamadık ne kadar dayanır süre veremiyorum dedi. ve beklenen 1 hafta sonra oldu, turbo gitti. Hybrid'lendi turbo yeniden gidildi yeniden yazılım yazıldı araca. Anlatmak istediğim firma bana problemden bahsetti, problemi yaşadık ve tekrar yardımcı oldu. Yasin bey de bilgilendirmiş, söylediğine göre yardımcı olmaya çalışmış. Ve siz daha iyi bilirsiniz yazılım sonrası bazı beklenmedik mekanik olaylara açık olmak gerekli. Araç sahibinde bu ışığı göremedim ama.

Yazmayayım dedim de benim bir arkadaşım da benzer bir problemi yaşadı. Tavır diyorsunuz ya, işte aynı firmanın farklı durumlarda benzer tavırları var. Aynı firmanın başka bayisi ile yazılım yapılmaya gidildi. İşin güzel yanı bayisin ama cihazın bile yok ( yada elinden alınmış). Gittik yazılımı yaptırdık, Adana'ya geri dönüyoruz. Hatta o sırada bayi diyor bak eskiden 120 ile giderken 3000 devirde gidiyordun şimdi 2800'de gidiyorsun bundan dolayı yakıt tasarrufun olacak fln diye. Tabi bunu başkasının yanında söyleme, rezil olursun dedik devam ettik. Bu arada baştan söyledik, biz araç için duman fln atmayan, sorun çıkarmayan sadece tadında bir yazılım istiyoruz diye. İş bitene kadar her şey mükemmel, orjinale çeviririz iade ederiz, problem olmaz falan filan birsürü esnaf ağzı. İlerleyen günlerde araç partikül filtresi için uyarı ışığı yaktı, sabit gazla otobanda gez geçer dendi 120 km otoban yaptık hala geçmedi derken serviste rejenerasyon yapıldı. Derken 2-3 tekrardan sonra bayi (cihazı olmayan) ile görüşüldü ve bunu silin biz istemiyoruz, iade edin dendiğinde önce öneriler geldi. O partikül tıkanmış getir onu temizliyelimler, sonrasında bunu biz söker fırça ile temizleriz gibi birsürü hikayeden sonra yazılımı sildirdik. İş iade kısmına gelince tabi birsürü yokuş vs vs. Sonrasında öğreniyoruz ki bayi (cihazı bile olmayan) arkadan konuşmalara başlamış yok efendim o arabayı satacak da ondan sildiriyor, yok efendim birsürü yalan dolan. Nalet olsun dedik ve arkadaş bir kısmını aldı gerisini zekata saydı gitti.

Uzunca okumak istemeyenler için işin özü, niyet bu firma için önemli değil. Ortada minare varsa kılıf çoktan gelmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AB01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmayayım dedim de benim bir arkadaşım da benzer bir problemi yaşadı. Tavır diyorsunuz ya, işte aynı firmanın farklı durumlarda benzer tavırları var. Aynı firmanın başka bayisi ile yazılım yapılmaya gidildi. İşin güzel yanı bayisin ama cihazın bile yok ( yada elinden alınmış). Gittik yazılımı yaptırdık, Adana'ya geri dönüyoruz. Hatta o sırada bayi diyor bak eskiden 120 ile giderken 3000 devirde gidiyordun şimdi 2800'de gidiyorsun bundan dolayı yakıt tasarrufun olacak fln diye. Tabi bunu başkasının yanında söyleme, rezil olursun dedik devam ettik. Bu arada baştan söyledik, biz araç için duman fln atmayan, sorun çıkarmayan sadece tadında bir yazılım istiyoruz diye. İş bitene kadar her şey mükemmel, orjinale çeviririz iade ederiz, problem olmaz falan filan birsürü esnaf ağzı. İlerleyen günlerde araç partikül filtresi için uyarı ışığı yaktı, sabit gazla otobanda gez geçer dendi 120 km otoban yaptık hala geçmedi derken serviste rejenerasyon yapıldı. Derken 2-3 tekrardan sonra bayi (cihazı olmayan) ile görüşüldü ve bunu silin biz istemiyoruz, iade edin dendiğinde önce öneriler geldi. O partikül tıkanmış getir onu temizliyelimler, sonrasında bunu biz söker fırça ile temizleriz gibi birsürü hikayeden sonra yazılımı sildirdik. İş iade kısmına gelince tabi birsürü yokuş vs vs. Sonrasında öğreniyoruz ki bayi (cihazı bile olmayan) arkadan konuşmalara başlamış yok efendim o arabayı satacak da ondan sildiriyor, yok efendim birsürü yalan dolan. Nalet olsun dedik ve arkadaş bir kısmını aldı gerisini zekata saydı gitti.

Uzunca okumak istemeyenler için işin özü, niyet bu firma için önemli değil. Ortada minare varsa kılıf çoktan gelmiştir.
    şu bold yaptığım kısımdan sonra gidip yazılımı yaptırmanızdan başınıza gelicekler belliymiş zaten.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AB01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatta o sırada bayi diyor bak eskiden 120 ile giderken 3000 devirde gidiyordun şimdi 2800'de gidiyorsun bundan dolayı yakıt tasarrufun olacak fln diye. Tabi bunu başkasının yanında söyleme, rezil olursun dedik devam ettik.
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu bold yaptığım kısımdan sonra gidip yazılımı yaptırmanızdan başınıza gelicekler belliymiş zaten.
    Merakımdan soruyorum, şuan bu şekilde okuyunca çok mantıklı geldi burada mantığa ters olan nedir
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakımdan soruyorum, şuan bu şekilde okuyunca çok mantıklı geldi burada mantığa ters olan nedir
    yaptığı yazılım ile sanki şanzumanı değiştirmiş mantığında bişey söylemesi
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanki nfs undergrounda final drive la oynuyorlar
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanz-diff değiştirmeden aynı devirde yaptığın hız değişmez... dizel ve turbo araçların artmasıyla pasta çok büyüdü, müşteri de arttı firma da arttı, hangi sektörde pasta büyüse bu tarz sıkıntılar tavan yapıyor, hemen hemen her firmadan duyuyorum aynı şikayetleri, bazıları sadece burdan yazılanlarla yorum yapıyor, şahsi fikrim müşteri iyi seçsin yazılımı yapacak firmayı, firmalar da sırf 500-600 lira alacağız diye sorulu araçlara yazılım yapıp kendilerini bu duruma düşürmesinler, versinler iadeyi itibarlarını kurtarsınlar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla soyle bir nokta varki enteresandir. Yasin bey musteri kotu niyetli diye taahutunu yerine getirmiyor ve 600 tl yi odemiyor. Simdi bu musteri kotu niyetli ok kabul. Peki sen kotu niyetli musterine sana okkali bi gol atmasi icin neden orta yapiyosun ? Adam kotu niyetliyse ve sana zarar vermek istediğini dusunuyosan neden buna canak tutuyosun. Adamin niyetinin halis olmadigini ama esnaflik geregi tahhutunu yerine getirecegini soylersin hem parayi fazlasiyla cikarir hem takdir kazanirsin. Sen simdi iade yapmamakla adama 600 tl zarar verdigin ve burdaki herkesin yorumlarina ragmen geri vites yapmadigin ile ovuneceksin ama adam sana senin sayende daha fazla zarar verdi ! Ticaretin esnafligin inadimi olur akil yahu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman biz yazılımı çoktan yaptırmıştık. Bayi (cihazı olmayan) ile bindik diğer bir bayi (cihazı olan) 'ye gittik, yazılım yapıldı, dönüşte oldu bu olay.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana bak 120 ile giderken eskiden 3000 çeviriyordun bak şimdi 2800 çeviriyorsun diyen adamdan değil yazılım cam suyu bile almam ben.
    IN BOOST WE TRUST

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyla alakasız ama bunun için konu açamam.Yazılım fiyatları hakkında ne düşünüyoruz arkadaşlar ? Benim kıytırık 301 e 750 den aşağı isteyen olmadı.1000 lira diyen bile oldu. Evo değil bu araç 301 15 dakikada paket yazılımı yükle bitti zaten custom bişey istemiyorum.. tabiki herkez emeğinin karşılığını isteyecek te asgari üçret 1600 lira bu ülkede ...

Var mı antalyada yardımcı olabilecek bu konuda ?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne yazıp çiziyorlarmış bee 3000de 120 yazdım çizdim 2800de 120

piyasa okadar genişki.millet tutunu z.kyo

adamların face.sine denk geliyorsun.hp ler nm ler havada uçuşuyor.bu nasıl oluyor diyorsun 2-3 soru çakınca işin aslı ortaya çıkıyor.sonra bir bakıyorsun seni engellemişler.ama adamı beğenenler yazdıranlar sebil gibi.ortalık şakşakçı dolu.hepside celladına aşık.

90dı yazdırdım 180 oldu.olmaz diyorsun sen yazılımcıdan iyimi bilicen...

ortalıkta bilinçli müşteride yokki

verdiğim firma örneğinin konuyla alakası yoktur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasız ama bunun için konu açamam.Yazılım fiyatları hakkında ne düşünüyoruz arkadaşlar ? Benim kıytırık 301 e 750 den aşağı isteyen olmadı.1000 lira diyen bile oldu. Evo değil bu araç 301 15 dakikada paket yazılımı yükle bitti zaten custom bişey istemiyorum.. tabiki herkez emeğinin karşılığını isteyecek te asgari üçret 1600 lira bu ülkede ...

Var mı antalyada yardımcı olabilecek bu konuda ?
    Ben yardımcı olmaya çalışayım ;

Öncelikle aracın obd'den yapılamıyor, beyin sökülerek yapılıyor ve işlem süresi en az 2.5 saat.
    Crm performance

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Pedalbox - PedalBox Turkiye

ulan bunda bile 15 gün garantili "geri iade" varmış.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler