User Tag List

Sayfa 1/27 12311 ... SonSon
503 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

CorsaMer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

Selamun aleyküm ismim EMRE ERBAKAN,

Corsa 1.7 dtı sahibi oldum ve chiptuning ile ilgili arayışlara girince techturkey ve diğer platformlarda gördüğüm megachips ile iletişime geçtim.

28 ŞUBAT 2018 Tarihinde Opel Corsa 1.7 dtı aracıma Mersin MEGACHİPS de YASİN DAMAR a soft yazılım attırdım attırdığım günün akşamı 1 sefer gaza basıp arabayı denedim bütün arıza ışıkları yanıp turbodan ses gelmeye başladı ertesi gün yasin damar ı arayıp durumu soylediğimde bana normal olduğunu hatta ışık yakıp söndürmesinin iyi bişey olduğunu bana söyledi...

tam 5 gün sonra 5 mart günü aracımla adanada yolda kaldım.
    Kendisini arayıp yazılımdan memnun olmadığımı ve geri sildirip hakkım olan ücret iademi istediğimde bana 'İSTERSEN YAZILIMINI SİLERİM AMA CORSADA ÜCRET İADESİ YOK' şeklinde bir cevap verdi daha yazılımı attıralı 5 gün olduğunu ücret iadesi hakkım olduğunu söylediğimde bana öyle bir hakkım olmadığını kesinlikle bana iade yapmayacağını belirterek bana ' SEN ANLAMIYORSUN BU İŞLERDEN BİLEN BİRİYLE GEL ' şeklinde bir cevap verdi.

Kendisine böyle esnaflık olmaz dediğim zaman ise ' SEN GEL BEN SANA NASIL ESNAFLIK OLUR GÖSTERİRİM ' şeklinde konuşarak beni tehdit etmiştir!!!

Kusura bakmayın para kolay kazanılmıyor 600 tl para verdim ve paramda arabamda çöp oldu hakkım olan ücret iademi istiyorum maddi ziyan artık takmıyorum. Evet para kolay kazanılmıyor ama o 600 TL hakkımı helal etmiyorum. Yasin DAMAR'ın söylediği gibi bu işleri bilen birilerine danışmak istiyortum bu işin hakkı hukuku nedir? Zararım ne olacak? 25 gündür çozume ulasamadığım ticaret için sizlerden bilgi almak istiyorum. Bu platformda görmüş olduğum ve karar verdiğim firma ile ilgili ne yapacağım?
    Konu FaBeRgE tarafından (31-03-2018 Saat 01:06 ) değiştirilmiştir.
    -be yourself everyone else is taken.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mesajdaki bozuk karakterleri elimden geldiğince düzelttim ... geçmiş olsun...
    Konu FaBeRgE tarafından (31-03-2018 Saat 01:25 ) değiştirilmiştir.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklisin para kolay kazanilmiyor , ben araclarimi hep megachipste yaptiririm , ahpapligimda vardir az cok . neden sert yapmak ve konu acmak yerine birini araya sokmayi denemedin ? Uzuldum yasin abiyide tanirim oturup kalkmisligimiz vardir cokcana. Olayin aslini kendinden dinlemek de lazim baska sorunlarda olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklisin para kolay kazanilmiyor , ben araclarimi hep megachipste yaptiririm , ahpapligimda vardir az cok . neden sert yapmak ve konu acmak yerine birini araya sokmayi denemedin ? Uzuldum yasin abiyide tanirim oturup kalkmisligimiz vardir cokcana. Olayin aslini kendinden dinlemek de lazim baska sorunlarda olabilir.
    25 gundur ulasamadıgım cozume ve ıletısımsızlıge konu acmaktan baska ne yapabilirim? olayın aslı derken beni yalancı durumunda gosteriyorsun. elbette yasin damar konussun cozulsun ben derdimi anlattım cozumunu soylesin. ama sen bana olayın aslını ondan dinlemek lazım diyerek yalancı durumuna dusurmen hos degil. bende yasin damardan acıklama bekliyorum corsa iadesi ve isi anlayan kisilerden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CorsaMer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25 gundur ulasamadıgım cozume ve ıletısımsızlıge konu acmaktan baska ne yapabilirim? olayın aslı derken beni yalancı durumunda gosteriyorsun. elbette yasin damar konussun cozulsun ben derdimi anlattım cozumunu soylesin. ama sen bana olayın aslını ondan dinlemek lazım diyerek yalancı durumuna dusurmen hos degil. bende yasin damardan acıklama bekliyorum corsa iadesi ve isi anlayan kisilerden.
    Estafurullah ben yalancisin demedim size hocam , birde ondan dinlemek manasinda soyledim. Senin atladigin yada onun soylemek istedigi seyler vardir. Belki adama ana avrat saydin ? Belkide saymadin harbiden kirildi turbon o suclu. Dinlemek lazim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estafurullah ben yalancisin demedim size hocam , birde ondan dinlemek manasinda soyledim. Senin atladigin yada onun soylemek istedigi seyler vardir. Belki adama ana avrat saydin ? Belkide saymadin harbiden kirildi turbon o suclu. Dinlemek lazim.
    bende mantıklı cevap almak icin ve cozum bulamadıgım icin yazdım buraya. adım soy adım orada olay tarihleri orada bende dinlemek istiyorum acıklamayı. kuyuya tas atıp kacmıyorum. ben yazdığımın arkasında olarak olay tarihlerini ismimi soyismimi yazdım cozume ulasamadıgım insandan cozum mesajını bende dinlemek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende mantıklı cevap almak icin ve cozum bulamadıgım icin yazdım buraya. adım soy adım orada olay tarihleri orada bende dinlemek istiyorum acıklamayı. kuyuya tas atıp kacmıyorum. ben yazdığımın arkasında olarak olay tarihlerini ismimi soyismimi yazdım cozume ulasamadıgım insandan cozum mesajını bende dinlemek istiyorum.
    Ben simdi senin araban neden kirildi anlamadim Detayli anlatir misin ? Ciddi soruyorum . Tarafta tutmuyorum.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben iki tarafıda tanımam ama biz burda yazılım yaptırdığımız araçta bi sıkıntı çıktığı zaman 3 gün geçmişti tekrar eski yazılım yüklendi ve para iyade edilmişti araçta kırılma veya arıza olmamıştı sadece memnun kalmamıştık...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamun aleyküm ismim EMRE ERBAKAN,

Corsa 1.7 dtı sahibi oldum ve chiptuning ile ilgili arayışlara girince techturkey ve diğer platformlarda gördüğüm megachips ile iletişime geçtim.

28 ŞUBAT 2018 Tarihinde Opel Corsa 1.7 dtı aracıma Mersin MEGACHİPS de YASİN DAMAR a soft yazılım attırdım attırdığım günün akşamı 1 sefer gaza basıp arabayı denedim bütün arıza ışıkları yanıp turbodan ses gelmeye başladı ertesi gün yasin damar ı arayıp durumu soylediğimde bana normal olduğunu hatta ışık yakıp söndürmesinin iyi bişey olduğunu bana söyledi...

tam 5 gün sonra 5 mart günü aracımla adanada yolda kaldım.
    Kendisini arayıp yazılımdan memnun olmadığımı ve geri sildirip hakkım olan ücret iademi istediğimde bana 'İSTERSEN YAZILIMINI SİLERİM AMA CORSADA ÜCRET İADESİ YOK' şeklinde bir cevap verdi daha yazılımı attıralı 5 gün olduğunu ücret iadesi hakkım olduğunu söylediğimde bana öyle bir hakkım olmadığını kesinlikle bana iade yapmayacağını belirterek bana ' SEN ANLAMIYORSUN BU İŞLERDEN BİLEN BİRİYLE GEL ' şeklinde bir cevap verdi.

Kendisine böyle esnaflık olmaz dediğim zaman ise ' SEN GEL BEN SANA NASIL ESNAFLIK OLUR GÖSTERİRİM ' şeklinde konuşarak beni tehdit etmiştir!!!

Kusura bakmayın para kolay kazanılmıyor 600 tl para verdim ve paramda arabamda çöp oldu hakkım olan ücret iademi istiyorum maddi ziyan artık takmıyorum. Evet para kolay kazanılmıyor ama o 600 TL hakkımı helal etmiyorum. Yasin DAMAR'ın söylediği gibi bu işleri bilen birilerine danışmak istiyortum bu işin hakkı hukuku nedir? Zararım ne olacak? 25 gündür çozume ulasamadığım ticaret için sizlerden bilgi almak istiyorum. Bu platformda görmüş olduğum ve karar verdiğim firma ile ilgili ne yapacağım?
    Turbon yazılımdan dolayımı kırıldı turbonun eski durumu nasıldı ? Belkide turbon bozuktuda kırıldı ! Yasine 50 tane araç yaptırdım belkide yıllardır sorun yaşamadım.

yasindamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle merhaba. Ben bahsi geçen Megachips Mersin bayisi Yasin. 6 yıldır burada bu işi yapıyorum ve bu bölgede herkes beni iyi tanır. . Yıllardır bu 1.7 corsalara yazılım atılıyor. Kullanılan programların sorunsuzluğu artık belli. Arkadaşın arabası görünürde 230bin kilometrelerde.. ben normalde dükkanıma 1.7 corsa sokmuyorum, bunu buradaki arkadaşlarım iyi bilir. Tanıdık vesilesi ile geldi eyvAllah dedik yaptık. 1.7 corsayı bilen kronik arızalarını da bilir. Yolda kaldıysa bu yüksek ihtimal mazot pompa beyninden olur ve atılan programla ilgisi yoktur. Arkadaş yaşca benden hayli küçük olmasına ragmen telefonda saygısızca konusmalar yapmış ve yolda kalmasını bahane edip, sebebi de nedir bilmeden iade istemistir. iademiz elbette var ancak kendi haklarımı da korumak zorundayım. Yazılımın sorunsuzlugundan eminim. Aracın mekanik eksikligi var bu belli, hepimiz az cok işi biliyoruz. Kimse kimseyi kandırmasın.

Mersin kücük yer.. herseyden haberimiz oluyor.. arkadasın iade etme sebebini ben zaten biliyorum. Burda lütfen şeffaf olalım. Mesele sorun cikma meselesi degil. Arkadaş Benden parasını alıp başka firmada arabasına turbo büyütmek istiyormuş. ve bunu da kendisinin de bulundugu snaplerden bana gösterdiler. para kolay kazanılmıyor. Ben haklı olan her müsterime iadesini yaparım ama kendi hakkımı da savunurum arkadaşlar.

Ben daha önce Tarsusta yaptigim bir aracta da böyle bi mevzu ile karsilastim. Musteri iade varmi dedi. Evet 10 gun icinde bizlik bi sorunda, seni memnun edip sorunu duzeltemezsem iade alirim dedim. Arkadas megersem tarsusta birisiyle parasina yaris yapacakmis. Yarisi kazanmis gelmis, yazilimla isi bitmis parasini iade istedi. Diyorum ya mersin kücük yer, adamın videosu bana coktan gelmisti. Actım önüne videoyu, bu senin araban dimi? Evet. İade istiyosun dimi? Evet. Abi Allah yolunu acik etsin iade falan yok dedim gonderdim.

Uzun lafın kısası 1.7 dti bilinen bi araba. Kronikleri arizalari vs ezberlendi. Arabada firmamin yaptigi yazilimla ilgili hicbir sorun olma ihtimali yok. Canı sıkılan buraya konu açıp bazı şeyleri oldugundan farklı anlatmaya alışmış. Takdir kendinindir. Ben iade etmeyecegi burada birkez daha söylüyorum. Arkadas kendi ayıbından utansın. Selametle.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbonun kirildigini nerede okudunuz ben bir tek ses geldigini anladim. Daha sonra arac yolda kalmis? Turbonun durumu disaridan belli olmadigi icin basinc acilinca son nefesini vermis olabilir.

Benim gorusum arac ne olursa olsum memenun degilseniz ucret iadesi yapilmasi gerekir.

Yinede aranizda ne diyolog gecti bilemiyoruz tabi. Yazilim yapan kiside yazarsa daha net konusulabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diyecek kelimem yok benim herkese iyi bayramlar .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbon yazılımdan dolayımı kırıldı turbonun eski durumu nasıldı ? Belkide turbon bozuktuda kırıldı ! Yasine 50 tane araç yaptırdım belkide yıllardır sorun yaşamadım.
    Adam turbonun parasını istemiyor ki yazılımın iade alınmasını istiyor ...

Bu da gayet mantıklı ayrıca makul bir süre aralığında istiyor bunu ...

Yazılımı yaparsın 1 yıl sonra bozuldu da demiyor ...

Kimsenin ekmeğiyle işim yok ama çay kutusundan ( lipton veya çaykur ) ile bişeyler yapan bi firmada ben olsam yazılım yaptırmam, sizde keşke biraz araştırsaydınız ...
    ...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladığım kadarıyla arkadaş turbo vs gidince yazılımı iade edip iade aldığı para ile arabayı yaptırmak istiyor, yazılımı yapan tarafta aractaki yıpranma kaynaklı sorun yaşandığından yazılımda kusur olmadığından iade etmek istemiyor

eğer bu ise olay şu durumda iade kısmı tamamen yazılımcı tarafın insiyatifinde çunku hatalı bi işlem yok

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbonun kirildigini nerede okudunuz ben bir tek ses geldigini anladim. Daha sonra arac yolda kalmis? Turbonun durumu disaridan belli olmadigi icin basinc acilinca son nefesini vermis olabilir.

Benim gorusum arac ne olursa olsum memenun degilseniz ucret iadesi yapilmasi gerekir.

Yinede aranizda ne diyolog gecti bilemiyoruz tabi. Yazilim yapan kiside yazarsa daha net konusulabilir.
    Bende öyle tahmin ettim son nefesini vermiş olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşla sadece telefonla görüstük. Yazılım atıldıktan sonra ne arabayı gördüm, ne de kendisini.. Arabası dukkanima yazılım için geldiginde zaten başka sorunlari da vardi, gordugumuz kadariyla, onlari da hallettik gonderdik. Tepkisini iyi hatirliyorum. Mutluluktan agzı kulaklarındaydı. Gecesinde otobana denemeye yapmaya cıktı, bir bmw ile gazladı vs vs... corsanin diger kroniklerini de kendisine dukkanimdayken anlattim. Ben burda artniyet arıyorum. Artniyetli olan birine de samimi yaklaşamıyorum.

Arkadasın arabasında ne arıza var bilmiyoruz. Yolda kaldim, arıza lambalarım yandı, bana paramı iade et dedi. Nedir ne degildir, arıza tespiti yapıldı mı? Yok. Yaw bu yazılım arabaya bi koruma kalkanı mı yapıyor. Yazılımdan sonra bu arabalar X bi sebepten bozulamaz mi? Hele ki 1.7 corsa?? Hem de gorunurde 230binlerde olan 2003 model, 15 yaşında bir araba.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A veya B fırması ile yazılımın ılgısı yok Görunen 230 bin gerçekte 500 bin km de olan corsa 1.7 dti ların kronık sorunları
    bu km dekı bu yaşdakı bı araba ıcın normal olabılecek seyler

Uslup en onemlı olan sey eger uslubu duzgun sekılde anlatılsa cozulmeyecek sorun yok..
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen bana ulasmaya calistin ve ulasamadin öyle mi? Son Telefon gorusmemizde telefonu sen yuzume kapattin kardesim. Sonrasinda arabanla gittigin adresler belli. Bana gelmedin. Sana dedim ki bu işler telefonda olmaz, gel arabanla beraber dukkanıma burada konuşalım. Sen istedin ki, param hesabima havale edilsin. Üzgünüm öyle bi dünya yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın YASİN DAMAR araba beni yolda bıraktığında krank devir sensörü map sensörü ve zamanlama hatası adında 3 tane arıza kodu verdi araba marş almadı turbo kırıldı diye birşey demedim zaten ötmeye başladı dedim evet yazılım aksamida BMW ile yarıştım daha ilk yarisimdi ilk gazı kokleyisimdi zaten grubada attım yarışı ben sana 1 ay sonra arabam bozuldu para iadesi istiyorum demedim 5 gün sonra dedim bana neler dediğini ilk başta belirttim zaten ben sana en ufak bir argo veya tehdit içerikli bir söz söylemedim tek söylediğim gelim yazılımını sil paramı geri ver demekti bana sabahtan beri başkalarıyla uğraştığını benle uğraşacak vaktin olmadiginida soyledin eğer yaptığın işin arkasında değilsen insanları mağdur ediyorsan söyle burda herkes bilsin. Turbomun vakti gelmiş olabilir sorun çıkmış olabilir her şeyi geçtim ben sende. Turbo parası istemiyorum. Aracıma gerek kilometreden gerek başka etkenden olan ama sonucu yazılım akşamında gerçekleşen sorunu çözmek istiyorum. Bak ben sana saydığın lafları yazdım. Sende yaz madem argo konuşmuşum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler