User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Iphone Tuş Sorunu ve Servisin Cevabı !!

KARALOM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Iphone Tuş Sorunu ve Servisin Cevabı !!

2 sene önce 6s aldım garantisinin bitmesine 2 ay kala yan taraftaki sessize alma tuşu bozuldu cihaz sürekli sessizde kalıyor.
    Garantisi daha dolmadan pupaya gönderdim telefon 5 gün sora geldi ''müşteri hizmetlerini arayın'' denilerek cihaz geri verildi
    Müşteri hizmetlerini aradım bana verilen cevap 'cihazınız yetkisi olmayan personel tarafından acılmış oyuzden tamir hakkınız yok' dendi
    Fakat ben telefonumu daha önce hiç bir sekilde yetkisiz birimlere vermedim sorunu cözemiyorlar ordan oraya baglandık mailler atıldı cevaplar geldi
    Sonuç;0(sıfır) apple telefonu yapmıyor cihaz daha önce tamir gördü diye hiç birsey yapılmıyor hakem heyetine başvuru yapın diyor müşteri hizmetleri yapacagımız birsey yok deniliyor
    Biraz araştırma yaptıktan sonra yan tuşların bozulma durumunda apple cihaz degişimi yapmıyor tuş tamiride yapmıyor cünki belirli bir süre sonra tuş yeniden bozuluyormuş.
    Daha komik tarafı bana stok fiyatından 6s satmayı teklif ettiler sanki benim aklım ermiyor telefon almaya bir tuş yapmak zor gelen şirket telefon alın demesi cok güldürdü
    Ne yapabilirim daha önce yaşayan varmı böyle bir sıkıntı
    Tanrı kırbacıyız aman nedir bilmeyiz !

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apple kapitalizm in ta kendisi ne toptan ci memnun ne perakende satan nede musteri ama herkes kullaniyor )

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zorlu Center Apple ile görüştünüz mü ?
    0212 708 3700
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Premium Reseller namzetli satış-servis firmalarına gidip de memnun ayrılan görmedim. Apple harici servislerden Kvk'ya gittim daha evvel. Gayet iyiydi hizmet. Hem apple müşterilerine öncelik tanıyorlar hem de servis hususunda daha yetkinler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tbekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zorlu Center Apple ile görüştünüz mü ?
    0212 708 3700
    Yok istanbulda ikamet etmiyorum,eskişehirdeki pupaya verdim apple genel merkezine gitmiş Istanbuldaki ve ordaki temsilcilerle görüştüm

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6S Plus cihazımın garantisinin bitmesine 1 gün kala Pupa servise verdim. Sorunum aslında çok basitti 30 liralık parçayla hallolurdu ama ben servis yapsın diye Nevşehirden kalktım Kayseriye gidip servise verdim. Cihaz yan konumda titreşim olunca titreşim motoru farklı ses çıkarıyordu diye söyledik verdik. (Cumartesi 2'de servis kapanacak ben 1'de verdim ve pazartesiye garantim bitiyor.) haftaiçi bi mesaj geldi Cihazınız garanti kapsamında değişim yapılmıştır diye. Yeni cihaz geldi bana. Aynı şekilde arkadaşımda yere düşürdü kamera titreme yapıyordu onunkini de değişim yaptılar.

Gerçekten müşteri memnuniyeti dedikleri bu olsa gerek.

Ancak sizin durumunuzda gerçekten anlamadım. Cihaz hiç açılmadı ise servis neden öyle desin ki sonuçta onları bağlayan bir durum yok. Ama sizde başka servise vermedim diyorsunuz bu durumda Apple ile görüşüp çözüme kavuşturmaktan başka çare kalmıyor.

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KARALOM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok istanbulda ikamet etmiyorum,eskişehirdeki pupaya verdim apple genel merkezine gitmiş Istanbuldaki ve ordaki temsilcilerle görüştüm
    Bi görüşün derim, hatta diretin biraz.
    Pupaya verdiğinize dair bir belgeniz var ise onunla beraber gönderin cihazı
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jRMix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6S Plus cihazımın garantisinin bitmesine 1 gün kala Pupa servise verdim. Sorunum aslında çok basitti 30 liralık parçayla hallolurdu ama ben servis yapsın diye Nevşehirden kalktım Kayseriye gidip servise verdim. Cihaz yan konumda titreşim olunca titreşim motoru farklı ses çıkarıyordu diye söyledik verdik. (Cumartesi 2'de servis kapanacak ben 1'de verdim ve pazartesiye garantim bitiyor.) haftaiçi bi mesaj geldi Cihazınız garanti kapsamında değişim yapılmıştır diye. Yeni cihaz geldi bana. Aynı şekilde arkadaşımda yere düşürdü kamera titreme yapıyordu onunkini de değişim yaptılar.

Gerçekten müşteri memnuniyeti dedikleri bu olsa gerek.

Ancak sizin durumunuzda gerçekten anlamadım. Cihaz hiç açılmadı ise servis neden öyle desin ki sonuçta onları bağlayan bir durum yok. Ama sizde başka servise vermedim diyorsunuz bu durumda Apple ile görüşüp çözüme kavuşturmaktan başka çare kalmıyor.
    görüşmedim teknik destek sefi kalmadı dısarda telefonum 'hiç acılmadı' diyorum onlarda 'dogrudur ama yapabilecegimiz birsey yok' diyor tuşu iptal edin diyorum sonucta acılmadı telefon hiç bir sekilde
    temsilcide sadece ana kart ve ekran dışında degişim yapmadıklarını söyledi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim wifi antenini kıran yetkili servis var sonrada sıvı temasını bahane edip servise almayan bi firma ankarada gezmediğim servisi kalmadı.. verin güvendiğiniz özele olsun bitsin.. bana 1699tl verin cihazı verin yeni iphone 6 64 gb verelim dediler bide domalıyım mı dedim kadına salak salak baktı suratıma sonra çıktım gittim

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de süper işleyen KVK'ya mı ne vermiştim, bana bahane bulmuşlar 1mm bile olmayan "çerçeve kayması" bahanesi ile. Yere düşürmüşsünüz, çerçeve kaymış, haliyle böyle böyle diye açıklama yapıyorlar. Dedim ki, ekran ayrılıyor, çerçeveyle konunun alakası yok ve bu kronik bir sorun. Yok yapamayız...

İyi dedim, Apple'a götürdüm, yenisi ile değiştirdiler.

İthalatçılarla boşa uğraşmayın...

Ancak "daha önceden işlem görmüş" demek garip olmuş, bir işlem yapılmadığından eminsiniz değil mi?

Bir arkadaşım KVK'ya mı Genpa'ya mı birine veriyor iPhone 6 Plus'ı, bunda bişey yok, yapamayız gibi bir cevapla geri veriyorlar. Kız da sinirleniyor, Apple'a götürüyor, Apple'da "cihaza yetkili servis haricinde müdahale yapılmış, ön cam orj. değil" diyorlar. Onarmayı reddediyorlar. Garanti de gidiyor. Kendisi avukattı, sonradan ne yaptı bilemiyorum, çözmüşlerdi galiba Apple mağazası sayesinde...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de süper işleyen KVK'ya mı ne vermiştim, bana bahane bulmuşlar 1mm bile olmayan "çerçeve kayması" bahanesi ile. Yere düşürmüşsünüz, çerçeve kaymış, haliyle böyle böyle diye açıklama yapıyorlar. Dedim ki, ekran ayrılıyor, çerçeveyle konunun alakası yok ve bu kronik bir sorun. Yok yapamayız...

İyi dedim, Apple'a götürdüm, yenisi ile değiştirdiler.

İthalatçılarla boşa uğraşmayın...

Ancak "daha önceden işlem görmüş" demek garip olmuş, bir işlem yapılmadığından eminsiniz değil mi?

Bir arkadaşım KVK'ya mı Genpa'ya mı birine veriyor iPhone 6 Plus'ı, bunda bişey yok, yapamayız gibi bir cevapla geri veriyorlar. Kız da sinirleniyor, Apple'a götürüyor, Apple'da "cihaza yetkili servis haricinde müdahale yapılmış, ön cam orj. değil" diyorlar. Onarmayı reddediyorlar. Garanti de gidiyor. Kendisi avukattı, sonradan ne yaptı bilemiyorum, çözmüşlerdi galiba Apple mağazası sayesinde...
    Cihazı turkcelleden almıştım ekran flimi dısında telefoncu görmedi cihaz banada aynı raporu gönderdiler "cihaza yetkili servis haricinde müdahale yapılmış'' ee diyorum ne yapılmış bişey yazmamışlar soruyuyorum içinde toz bile bulsalar dahi "cihaza yetkili servis haricinde müdahale yapılmış'' etiketini basıp gönderiyorlar dedi müşteri temsilcisi

hakem heyetin hakkında bilgisi olan varmı nasıl yapılıyor o işler

atakan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende iphone 6 kullanıyordum sol üst köşede ekranla kasa arasında açıklık vardı kutudan öyle çıkmıştı.(o sıralar bazı serilerde böyle problem varmış)Cihazı daha kullanamadan garantiye göndermek istemedim öyle kullandım 1 sene.Sonra telefoncu aracığıyla garantiye yolladım 10 gün sonra telefon geldi,servis kağıdığında hiçbir sorun bulunamamıştır yazıyordu,tekrardan aynı yere yolladık bu sefer ekran bataryayı geri değiştirip yolladılar.İlk seferde hiçbir sorun bulunamamıştır diyip ikinci seferde bu parçaları değiştirmeleri bana garip gelmişti.Başka bir yaşadığım olayda arkadaşım ikinci el iphone 6 alıyor garantisi var telefonun her yeri çizik vuruk içinde kamerasıda çatlaktı telefon beni bırakın diyordu.Garantiye yolladı 3 gün sonra cihazı yenisiyle değiştirdiler.Sanırım servisler keyfi olarak davranıyor.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı serefsizligi bana maltepede ki sözde kurumsal firma yaptı telefonun garanti bitmesine 3 ay kala götürdüğüm için aynı yalanı attı değil tamir cihaz yere bile dusmemisti

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    apple store ve ofis iletişim dışında apple urun servise vermiyorum

pupanın 2800tl masraf çıkardığı arkadaşımın macbook airine ofis iletişim ucretsiz yaptı

sizin probleminizin kaynağı ürünü buraktığnız yer bence mudahale orda yapmışlardır

tuketici hakem heyetine verin iadesini talep edin

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KARALOM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    görüşmedim teknik destek sefi kalmadı dısarda telefonum 'hiç acılmadı' diyorum onlarda 'dogrudur ama yapabilecegimiz birsey yok' diyor tuşu iptal edin diyorum sonucta acılmadı telefon hiç bir sekilde
    temsilcide sadece ana kart ve ekran dışında degişim yapmadıklarını söyledi
    Aradığınız parça çok ucuz. Garantisi bitmiş kendin değiştirebilirsin. 30 dakikanı alır. Servis yolunu gözlemezsin.

Geçici bir çözüm assistivetouch'u açıp ses açma kapatmayı seçeneklere ekleyip ekrandan sessize alıp sesi açabilirsin.

Özelde değiştireyim dersen ikieylül caddesi ticaret sarayı giriş katta ats teknik var. Yoğun değillerse 1 saate teslim ederler. Fiyatları uygun piyasaya göre, temiz çalışıyorlar.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

AssistiveTouch'a ses açma kapatmayı ve ses kısıp, açmayı eklersen yandaki tuşlara gerek olmadan açıp kapatabilirsin. Benimde arıza var 2 yıldır değiştirmeye üşendiğim için böyle kullanıyorum.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @2jz nin önerisi en kolay çözümünüz. 2 yıldır bu şekilde kullanıyorum.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iphone 5 im varken garantinin süresinin son günü cihazı Kentpark AVM deki Iphone servisine vermiştim. 1 hafta sonra cihazımı yenisiyle değiştirmişlerdi.Cihazınızı direk ıphone göndermenizi tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

AssistiveTouch'a ses açma kapatmayı ve ses kısıp, açmayı eklersen yandaki tuşlara gerek olmadan açıp kapatabilirsin. Benimde arıza var 2 yıldır değiştirmeye üşendiğim için böyle kullanıyorum.
    teşekkürler adres için haftasonu ugrayayım,AssistiveTouch bende burdan hallettim işimi komik olan şey yürürken ve müzik calarken içindeki boşluk sessize alyıor yada acıyor sarsıntısan kendini modunu sürekli degiştiriyor cebimde sürekli bık bık bir titreşim oluyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler