User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Saat Marka Tercihi

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Saat Marka Tercihi

Saat meraklısı arkadaşlara bir sorum olacak,

Longines, Frederic Constant ve Rado arasından üçü de otomatik olacak şekilde tercihleri ne olurdu sebepleri ile?

Longines en köklüleri tarih olarak ama fiyatsal (5,500-7,500tl) ve benzer modellerde karar çok zor. Frederic in house mekanizma üretiyor o avantajı var ama tarihsel olarak daha yeni, Rado ise daha çok modern çizgileri ile ün yapmış bir firma, klasik saatlerde kalitesini bilmiyorum ama mekanizma da parlatmalar vs bulunmuyor.

3 saatte görsel olarak beni tatmin ediyori biraz kalitesi ön plana çıkacak seçimde.

Rado:

Coupole Classic Automatic R22879025 | RADO Watches

Longines:

Saat Longines The Longines Master Collection L2.755.4.78.5

Frederic:

Slimline Classics Automatic | Frederique Constant
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yatırım amaçlı mı bakıyorsun bilader.
    Tufan has no limits.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu üçlüden longines i alırdım. frederic yaşına göre çok sade ağır bir saat, yani o saati alırsam aksam yatarken bile takım elbise giyerim ki saati kolumdan çıkarmayım . rado saat için switzerland ibaresi uygun olmadığından uygun değil. saat swiss dir. ya swiss alırsın yada japon. senin frederic tercihin gibi gittim tissot aldım 1 yılda toplasan 3 hafta kolumda taşımışımdır. az daha sportif öylesine aldığım Orient Automatic Watch DB08005W şu saat nerdeyse 2 sene hergün taktım. gördüğüm kadarıyla longines hem spor - hem klasiğe en uygunu ben onu alırdım. makine olarak da frederic bilmem ama rado dan iyidir.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yatırım amaçlı mı bakıyorsun bilader.
    Offroad'a giderken takıcam dolarafısıldayanadam'cım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu üçlüden longines i alırdım. frederic yaşına göre çok sade ağır bir saat, yani o saati alırsam aksam yatarken bile takım elbise giyerim ki saati kolumdan çıkarmayım . rado saat için switzerland ibaresi uygun olmadığından uygun değil. saat swiss dir. ya swiss alırsın yada japon. senin frederic tercihin gibi gittim tissot aldım 1 yılda toplasan 3 hafta kolumda taşımışımdır. az daha sportif öylesine aldığım Orient Automatic Watch DB08005W şu saat nerdeyse 2 sene hergün taktım. gördüğüm kadarıyla longines hem spor - hem klasiğe en uygunu ben onu alırdım. makine olarak da frederic bilmem ama rado dan iyidir.
    Bu saati her gün takmalık değil de daha çok özel günler vs için düşünüyorum. Rado Swiss Made bu arada, Longines'e bayıldım kolumda da güzel duruyor ama takımla vs spor mu kalır onu bilemedim.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    switzerlandı almanya ile karıştırdım diyorum almanlar ne zamandır saat yapıyor bu bağlamda rado da tercih sebebidir.
    turbocuk istiyoruz

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Longines tercih ederim. Firma olarak iyi bir mekanizma üreticisidir. Tasarım olarak oldukça klasik olması günlük kullanım için sınırlayıcıdır. Bütçeniz el veriyorsa Tag Heuer bakın derim ama güncel kur ile fiyatları görünce vazgeçtim Yurtdışında kur zıplamadan önce 12 bin tl'ye alınan saat şuan Türkiye'de 80-90bin tl olmuş. Vallahi yazık.

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam 89'dan beri, amcam 82'den beri, bende 2013'ten beri Rado kullanıyoruz. O tarihlerde aldığımız saati kullanıyoruz hala, yanlış anlaşılmasın Bu yüzden saat denince Rado gelir aklıma benim sadece..

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dress watch istiyorsun anladığım kadarıyla. Bu saatler gündelik kullanmaya uygun değil zaten.

Longines marka olarak en köklüsü, sonrasında Frederic derim. Maurice Lacroix lara da bi bak istersen güzel indirimler oluyor.

Yukarıda yazdığın 3 markada köklü ve sağlam swiss markaları. Hangisi bileğinde güzel duruyorsa ve içine siniyorsa onu al derim.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saatten anlamam. Tüm saatlerim de swatch hatta

Fakat;

Longines markası bana hep kalite ve karizmayı anımsatan bir markadır. Rolex ise görgüsüz zengin zübbe saati (Rolex’in klasik modelleri)

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende saat araştırıyorum oris markasını beğenmeye başladım bir göz at istersen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı aRSLaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Longines tercih ederim. Firma olarak iyi bir mekanizma üreticisidir. Tasarım olarak oldukça klasik olması günlük kullanım için sınırlayıcıdır. Bütçeniz el veriyorsa Tag Heuer bakın derim ama güncel kur ile fiyatları görünce vazgeçtim Yurtdışında kur zıplamadan önce 12 bin tl'ye alınan saat şuan Türkiye'de 80-90bin tl olmuş. Vallahi yazık.
    Tag Heuer'de şişirme fiyatlar var ve model yapısı olarak pek hoşuma gitmiyor.

Alıntı serkan_2120 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babam 89'dan beri, amcam 82'den beri, bende 2013'ten beri Rado kullanıyoruz. O tarihlerde aldığımız saati kullanıyoruz hala, yanlış anlaşılmasın Bu yüzden saat denince Rado gelir aklıma benim sadece..
    Rado'da biraz çekimser olmamın sebebi mekanizma olarak iç yapısında çok düz olması, diğer markalarda mekanizmalar CNC makina işlemeli vs.

Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dress watch istiyorsun anladığım kadarıyla. Bu saatler gündelik kullanmaya uygun değil zaten.

Longines marka olarak en köklüsü, sonrasında Frederic derim. Maurice Lacroix lara da bi bak istersen güzel indirimler oluyor.

Yukarıda yazdığın 3 markada köklü ve sağlam swiss markaları. Hangisi bileğinde güzel duruyorsa ve içine siniyorsa onu al derim.
    Doğrudur, ML'ye de baktım Pontos serisinden beğendim ama daha kaba geldi kalınlığı vs yaklaşık fiyatlarda o da. Longines'in kullanım alanı çok daha geniş aslında ama bi tık fazla spor kalabilir geliyor takımla o korkutuyor beni.

Aslında tam aradığım;

Classics Automatic Heart Beat | Frederique Constant

TR'ye gelmiyor malesef..

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saatten anlamam. Tüm saatlerim de swatch hatta

Fakat;

Longines markası bana hep kalite ve karizmayı anımsatan bir markadır. Rolex ise görgüsüz zengin zübbe saati (Rolex’in klasik modelleri)
    Rolex'in çok şık sade modelleri var aslında

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gel sana casio g shock alalım Baran Bey, hem senin karizmana daha uygun.

Şaka bir yana saatten anlamam ama Rado bence daha güzelmiş ... Sonuçta görsel de önemli, mekanizma ne kadar basitse arıza olasılığı da o kadar azalır gibi geliyor.
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Uzun araştırmalar sonucu Longines biraz daha mantıklı gelmeye başladı bu akşam tekrar bakıcam

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktığın saatlerin birbirinden altta kalır tarafları pek yok. Görsel olarak en beğendiğim model rado oldu.

Yalnız saatte en aradığım şeylerden biri perpetual calender özelliği. Olmasını kesinlikle tavsiye ederim.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Cgungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle deri kordon mu olmalı ?

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Longines fiyat performans olarak en güzel saattir. mekanizmaları da iyidir. ayrıca İngiliz kraliyet ailesi Longines kullanır...

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bencede rado daha iyimiş.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

SmT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    switzerlandı almanya ile karıştırdım diyorum almanlar ne zamandır saat yapıyor bu bağlamda rado da tercih sebebidir.
    Almanların yaptığı saatleri,mekanizmaları bi inceleyin hocam özellikle a lange söhne karşısında durabilecek marka sayısı 1 belki 2.

Longines hoş gözüküyor ancak 38.5mm bazı bileklerde küçük kalabiliyor, 40mm üstü bir modelle kıyaslama yapın almadan önce(bence)..Biraz farklı olsun,sadece özel günler için kullanayım diye düşünüyorsanız Meistersinger'da düşünebilirsiniz, AM903 modeli ilgimi çekiyor bu aralar..Single-hand bana göre değil derseniz, Oris bu aralar hem tasarım hemde mekanizma anlamında iyi işler çıkartıyor, big crown origional görürseniz denemenizi öneririm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler