User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Aydın amortisör kadosan

zübeyir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aydın amortisör kadosan

Ben hayatımda bu kadar suratsız.bu kadar müşteriye ilgisiz.ve işyerinde sadece patronun türk olduğu bir işletme görmedim.geriye kalan adamların hepsinin kapıda bekçii yapmayacağım bi sürü arap dolu.biçare beceriksiz kabiliyetsizler.

Muayene için 4 amortisör yüksetlmeye götürdüm.2 sini söküp taktılar aynı yükseklik kaldı 100 tl ödedim zor kaçtım.arkalarıda bıraktım.birşeyi yapamıyosa bir insan yapamayacağını söyler.11:30 dan saat 4 e kadar olan bir hiç.lanet olsun böyle esnaf diye geçinenlere.biriey soruyorsun cvp bile yok.diğer adamlar zaten türkçe bilmiyo..bu kadar senedir bu işin içindeyim.bu kadar iğrenç bir işletme görmedim
    Scorpion TypeR

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    250 liraya 4 tane kw v1 coilover montajı yaptılar. pazarlık bile etmedim, emektir dedim. ( taktırmadan önce tüm dişleri tek tek wd40 ile geçtim , ayar yerleri vs. hepsi serçe parmakla dönecek kıvama geldi)

1 hafta sonra gittim, yükseltmek istedim. sadece önleri yükseltti, 80 lira dedi..dedim nasıl yani sadece ayar yaptın 10 dakika sürmedi. 50 liraya zar zor çıktım.
    baktım araba halen sürtüyor, ertesi sabah gittim, arkaları da yükseltelim..yükseltti. bu daha da kısa sürdü ve uğraştıran hiç bir yanı olmadı. ne kadar dedim 80 lira yine dedi..nasıl yani dedim bi siftah atayım daha dün 50 verdim dedim..sonuç olarak bir 50 daha verdim.

250 liraya montaj 100 liraya ayar bana fazla geldi. normal bulan da olacaktır.
    ben bundan sonra gitmeyi tercih etmeyeceğim.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    250 liraya 4 tane kw v1 coilover montajı yaptılar. pazarlık bile etmedim, emektir dedim. ( taktırmadan önce tüm dişleri tek tek wd40 ile geçtim , ayar yerleri vs. hepsi serçe parmakla dönecek kıvama geldi)

1 hafta sonra gittim, yükseltmek istedim. sadece önleri yükseltti, 80 lira dedi..dedim nasıl yani sadece ayar yaptın 10 dakika sürmedi. 50 liraya zar zor çıktım.
    baktım araba halen sürtüyor, ertesi sabah gittim, arkaları da yükseltelim..yükseltti. bu daha da kısa sürdü ve uğraştıran hiç bir yanı olmadı. ne kadar dedim 80 lira yine dedi..nasıl yani dedim bi siftah atayım daha dün 50 verdim dedim..sonuç olarak bir 50 daha verdim.

250 liraya montaj 100 liraya ayar bana fazla geldi. normal bulan da olacaktır.
    ben bundan sonra gitmeyi tercih etmeyeceğim.
    Enteresan ustalar var ya. Bunlarin ya durumlari cok iyi is yapmak istemiyorlar , yada hayatlarindan bezmisler dukkani oylesine acmislar. Boyle esnafmi olur. Ben yaylari taktirdigimda istedigim gibi dusmedi. Usta git bi tur at gel dedi. Gittim yine ayni. Adaminda sucu yoktu sonucta yayi ben getirdim. Adam suratimdan anladi ki moralim.bozulmustu. gel bide sunu deneyelim dedi iki yayida geri sokup takozlari cikardi. Boyle kullan hic bi zarari olmaz dedi parada istemedi benden. Paradan ziyade o adam beni mutlu etti. Boyle adamlar lazim bize. Halen Allah razi olsun diyorum.

zübeyir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hayatımda işi yoğun diye kafayı yiyicem diyen adam bunu gördüm.zaten egzossu sökerlen sordum arkadaşa kıldır biraz dedi.kıl ne kelime kılın insan şeklini almıi hali..
    Scorpion TypeR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya onu da geçtim.
    15 dakikalık iki iş yaptı, toplam da yarım saat benim için çalıştı yani.. 100 lira aldı.
    ne güzel iş valla ya.
    türkiyenin büyük şirketlerinden birinde çalışıyorum,maaş / çalışma saati dediğimde, 1 saatlik ücretim 100 lira altında kalıyor.
    en güzeli sanayide dükkan açayım geleni geçeni yarım saatte 100-100 tokatlayayım ne güzel valla.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya onu da geçtim.
    15 dakikalık iki iş yaptı, toplam da yarım saat benim için çalıştı yani.. 100 lira aldı.
    ne güzel iş valla ya.
    türkiyenin büyük şirketlerinden birinde çalışıyorum,maaş / çalışma saati dediğimde, 1 saatlik ücretim 100 lira altında kalıyor.
    en güzeli sanayide dükkan açayım geleni geçeni yarım saatte 100-100 tokatlayayım ne güzel valla.
    Onu bi çok kez söylemişimdir. Hatta geçenlerde burada bile okudum. X ameliyat için şu parayı isteyen kişinin yatacak yeri yok falan yazılmış. Şu an net rakamları bilmiyorum ama devlette bir beyin cerrahının yaptığı operasyon başına aldığı performans 1.5 tl falan. Evet şaka gibi. Sonra neden tüm iyi doktorlar özelde falan diyoruz. Siz sağlığınıza değer biçebiliyor musunuz mesela? Ben biçemiyorum tabi ki her şeyin bir standardı olmalı ama bazı kavramlar için ortalama üstü ödersiniz. Bir işi 100 tlye de yapan bulursunuz 250 tl'ye de. Ama 250ye yapan işin hakkını veriyorsa gözümüze gelmez genelde haketmiş deriz. Ama gelmesi lazım aslında.

Ankara'da bi dükkana gittik, coiller takılmıştı ama takan adam ince ayar için bi amortisörcü baksın demişti. Sadece yükseklik ayarı yaptı 15 dakika falan uğraştı. Rakamı net hatırlamıyorum ama 60 tl mi 100 tl mi ne almıştı. Devlette benim saatim o kadar değerli değil. Ama her yerde doktor, avukat, öğretmenin maaşını konuşuyor insanlar. Yanlış anlaşılmasın, babam da tamirci. Emek vermediklerini söyleyemem. Ama bir konuda çalışmak için yıllarca emek veren ve önemli işler yapan insanların yanında daha fiyat performans yaşıyorlar

Daha bugün sanayide idim, ortalama üstü bi ustam var. Mekanik bilgisi iyi, zaten gide gele kirvesi oldum artık malzeme hariç para almıyor. Kendi söyledi bir konuda ortalama bi ustanın günlüğü 5 ile 10 bin tl arası imiş, ciro olsa gerek ama çoğu işçilik. Bazı şeyleri biz kabul ediyoruz öyle gidiyor. Senin ki de o hesabın örneği.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tokatçı esnaf modeli bunlar
    Ama bu gibiler sayesinde kendi işimi kendim yapıyorum
    El beceriside olunca mekanik elektrik a dan z ye kendim yapıyorum
    Allah belalarını versin diyeyim böyle esnafların...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

türkiyenin büyük şirketlerinden birinde çalışıyorum,maaş / çalışma saati dediğimde, 1 saatlik ücretim 100 lira altında
    Şovlu şovlu konuşma buralarda delikanlı11!!!!
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @safaks dükkanın isminide söyleyin ki düzgün dükkanları bilelim gidelim.
    Aydın amortisör ben hiç gitmedim de semtteki çocuklar oradan yaptırıyor ayarlarını hiç öyle bi para miktarını vereceklerini sanmıyorum. Acaba arabaya göre mi fiyat biçiyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kadosan sanayide fiyatlar hep pahali ne boku varsa anlamadim , 2 tane kapi ici deri kaplanacak dedim toplasan 2 metre kumas gidecek dumduz yapustiracaksin , 1 milyar istedi.aman uzak olsunkadosan falan hikaye , maslak daha ucuz kaldi buranin yaninda , aydin amortisorede ondeki pres yaylari sokup orjinal yaylari taktirmak icin gittim , yolda lakur lukur ses cikmaya basladi arabadan , cevreyolu gedizlere zor attim kendimi bijonlar gevsemis lastik cikacakmis yerinden , amk ucuz suriyeli calistirma sevdasina gebertecekti bizi

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kadosandaki aydınla
    bostancıdaki aydın aynımı bileniniz varmı

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.

Kadosan da benim için 1 tane esnaf vardır, o da Ahmet Fidan (Fidex Performance) tır.

Biri 3 liralık işe 5 lira isterdir diğeri C.tesi sabah 09:00 a randevu verir. 11:00'e kadar dükkana gelmez. Kendisine ulaşılmaz. En son sms atılır ve cevap olarak gelmeyeceğim der.

O yüzden aslen zaten sevmediğim sanayinin esnafları Allah'a yakın bana uzak olsun. Kadosan'a gidersem 1 kişi için giderim, onun da adı yukarıda yazıyor zaten.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tokatçı esnaf modeli bunlar
    Ama bu gibiler sayesinde kendi işimi kendim yapıyorum
    El beceriside olunca mekanik elektrik a dan z ye kendim yapıyorum
    Allah belalarını versin diyeyim böyle esnafların...
    O lanet ustalar yüzünden bende gitmiyorum. Sanayi zaten cümbüş, servise gidiyorsun orası ayrı bir dünya.

Acelem yoksa servis manueli açıp, youtube dan yapılışına bakıp kendim yapıyorum.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    coil ayarını kendiniz yapamıyor musunuz ki ? veya hiç olmadı lifti olan bi arkadaşınız illa ki vardır oraya gidip 2dk da kendiniz de kaldırabilirsiniz bence, para kaçırmaya ne gerek var ? Hele ki buna benzer iş yeri sahiplerine..

volkan_gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Kadosan da benim için 1 tane esnaf vardır, o da Ahmet Fidan (Fidex Performance) tır.

Biri 3 liralık işe 5 lira isterdir diğeri C.tesi sabah 09:00 a randevu verir. 11:00'e kadar dükkana gelmez. Kendisine ulaşılmaz. En son sms atılır ve cevap olarak gelmeyeceğim der.

O yüzden aslen zaten sevmediğim sanayinin esnafları Allah'a yakın bana uzak olsun. Kadosan'a gidersem 1 kişi için giderim, onun da adı yukarıda yazıyor zaten.

Ahmet Usta bir tanedir, ben de sirf onun icin Kadosan’ a gidiyorum valla.
    diyemedim ya la

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    coil ayarını kendiniz yapamıyor musunuz ki ? veya hiç olmadı lifti olan bi arkadaşınız illa ki vardır oraya gidip 2dk da kendiniz de kaldırabilirsiniz bence, para kaçırmaya ne gerek var ? Hele ki buna benzer iş yeri sahiplerine..
    lastik sök tak uğraşmayayım diye gitme gafletinde bulundum.
    bundan sonra 2 saat uğraşırım ama yine de gitmem

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coilover ayarı yapmak çok zor değil ya.

gerçi bendeki Tein Street Basis di. sadece yükseklik alçaklık ayarı vardı.

Kendim kirko ile kaldırıp yapmıştım.

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kodosanı Ahmet Başgan sayesinde öğrendim ondan başka kimseylede işim olmaz. Adamın en önde gidenidir. Anadolu yakası amortisör işleri içinse Başaran a giderim ustalıkları ve esnaflıkları iyidir, fiyatları makuldür.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler