User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Aramızda ortopedi ve travmatoloji uzmanı varmı?

Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aramızda ortopedi ve travmatoloji uzmanı varmı?

Herkese iyi forumlar , 20 gün kadar önce trafik kazasında kalça kemiğimi kırdım.Bugün itibariyle dikişlerden kurtulduk.Doktor herşeyin yolunda gittiğini söyledi ta ki ayağımı dizimden büküp geri çekemediğimi görünceye dek.

Problemin iltihap ödem kaynaklı olduğunu söyledi ve ayağımı geri çekmem gerektiğini belirtti.Ancak aşırı acılı bir durum (ayağımı geri çekmeye çalışırken kaslarım aşırı kasılıyor) ve kesinlikle belirli bir açıdan sonra gelmiyor.Bunun için fizik tedavi uzmanı ile görüşmem gerektiğini biliyorum ancak apartmanda oturduğum için in çık yapmak benim için ölüm , üç ay süre ile ayağımın üzerine basmam yasak.Femur boyun kırığı nedeniyle 4 adet vida atıldı.

Ben bu fizik tedavi işini yavaş yavaş evde ailemin yardımı ile çözebilirmiyim? Bu süreç uzarsa tekrar ayağımı eskisi gibi kıvıramazmıyım? Doktor çok acil bir durum değilmiş gibi söyledi bu yüzden soruyorum.

Ayağımın ne kadar açıldığını özetlemek adına şöyle bir fotoğraf ekliyorum.

badmast3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ortopedi epikriz raporları elinde varsa ekler misin ameliyat notunu içeren? FTR hiç gördü mü konsültasyon yapıldı mı gerçi olay çok yeni daha 20 gün olmuş. duyu organ işlevleri için süreç tamamlanması 12-15 ay arası sürer.
    www.atk.gov.tr
    Fatal error: Call to undefined function huzur() in C:\Turkey\DENİZLİ\Life.php on line 2017
    Kimi bendEn Daha Çok seversEn Onu Alırım Senden ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı badmast3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortopedi epikriz raporları elinde varsa ekler misin ameliyat notunu içeren? FTR hiç gördü mü konsültasyon yapıldı mı gerçi olay çok yeni daha 20 gün olmuş. duyu organ işlevleri için süreç tamamlanması 12-15 ay arası sürer.
    Elimde şuan rapor yok sadece şöyle bir şey yazdı ameliyatı yapan uzman , fizik tedaviye gidersen bunu okumalarını tedaviyi ona göre yapmalarını söyle dedi.Bu sizin için yeterli olmazsa bahsettiğiniz raporları talep ederim.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, öncelikle geçmiş olsun.

Sorunuzun cevabı değil belki ancak bir doktor tavsiyem olacak.
    Egepol Hastanesinde Dr. Şükrü Mehmet Turan var, ben 3 kere farklı zamanlarda dizi dönmüş olarak Çapraz bağ - menisküs dağılmış vaziyette gittim. Ameliyatımı yaptı, her anlamda çok memnun kaldım.
    Başka bir orta yaşlı tanıdığımız tavsiyeyle menüsküs ameliyatı ve onunla beraber bir tümörle ilgili ameliyatını oldu memnun kaldı.

2 hafta önce annem menisküs ve diz içi kıkırdak hasarları sebebiyle ameliyat oldu, çok şükür iyi geçti.

Kendisini tamamen tesadüfen tanıdım ancak belki de hayatımı kurtardı. Son derece ilgili, kibar ve parada gözü olmayan bir doktor. Belki de hastane politikasıdır, başka yerde 8-10 istenen ameliyatı 1,5 gibi bir rakama yaptılar. Doktor da ekstra bir ücret almıyor öyle işler peşinde koşmuyor.

Özetle ortopedi konusunda sorun yaşayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum kendisini.

Tekrar geçmiş olsun.
    Fırat
    -Fırat

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sitede @fanatik nickli Ahmet abi ortopedi doktorudur...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

badmast3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    reçeteye fleksiyonun kısıtlı olduğunu belirtmiş fizik tedavi konsültasyonunda belli olur. kısıtlılığın kalçadan mı kaynaklı yoksa başka bir sebepten mi belli olması için 15 günde bi mr çekilmesinin faydası var. tabi
    www.atk.gov.tr
    Fatal error: Call to undefined function huzur() in C:\Turkey\DENİZLİ\Life.php on line 2017
    Kimi bendEn Daha Çok seversEn Onu Alırım Senden ..

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzman değilim ancak, tıp fakültesi öğrencisiyim.

Benim şöyle bir tavsiyem olur, Acıbadem Altunizade hastanesinde Türkiye'nin bu alanda tek olan Metin Türkmen hocam var. Ayak, diz kalça, bilek cerrahisinde rakipsizdir. Dilerseniz kendisi ile iletişime geçebilirsiniz. Düşünürseniz eğer bende konuşurum hocam tanıdığım derim yardımcı olur mutlaka çok iyi bir insandır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 gündür açma hareketi yaparak 90derece büktüm hemen hemen.Sanırım evde eski haline getirebilicem.Gelişim devam ettiği sürece fizik tedaviye gitmeyi düşünmüyorum.

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir'de fizyoterapist olan yakın arkadaşım var eğer görüşmek istersen numarasını gönderebilirim
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

mervan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kahramanlar'da İsmail Atabek fizik tedavi merkezi var ordaki Turgay bey işinde iyidir.
    Hem SGK anlaşması var arayıp öğrenebilirsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler