User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
88 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Eşi ile ortak araba kullananlar :)

koraycano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdilik bu isten arabam manuel diye yirtiyorum ama arac degistirmeye kalktigim anda nasil bi duygu bende yasicam sanirim.

Kardesim nerelerdrsin sen ya. Sct de gormustum en son bi 6 7 yil once kayboldun gittin.
    Kanka SRT de hasan abimiz vefat ettikten sonra bizim grup dağıldı herkes bir taraflara gitti

Mercedes-Benz - Koluman Bağdat caddesindeyim yolun düşerse beklerim
    ~ Feel The Difference ~

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabada benim kadar onunda hakkı var ama maddi olarak.

Şoför koltuğu daima bana ait. Kalan tüm koltuklar ona ait.

Ralli pilotu da olsa hiçbir bayan şoföre güvenmedim güvenmem.

Şahsi düşüncem : Çoğu kadının akıllarıyla değil, hormonlarıyla karar verdiklerine / yönetildiklerine inanıyorum.

Eşimi gideceği yere ya ben bırakırım ya da taksi - uber ile gider.

Harici bayan arkadaşlarının arabasına binmesi de yasak.

Ehliyet alması / araba kullanması için önce beni boşaması gerekiyor.

Allah elden ayaktan düşürmesin sizi.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşim bazı manevralar haricinde hiç fena kullanmıyor, o yüzden ortak kullanıyoruz, önceki aracımı da veriyordum ama o "senin araban" diye pek kullanmak istemiyordu. Ama işe gitmeye başlayınca mecburen alıyordu arabayı. Bu arada önceki araba manuel, çocuk doğana kadar yaylı, hatta short shift'li, yazılımlı falan şekilde kullanıldı Onun da ufak tefek 1-2 vukuatı oldu ama kabul edilebilir şeyler Zaten kullanabileceğine kanaat getirmesem vermem.

Geçenlerde bizim cins otoparktan geri geri çıkmaya çalışmış beni arıyor yana yakıla, sıkıştım burada ne ileri gidebiliyorum, ne geri gidebiliyorum diye. Öyle bişey olması imkansız, milim milim bile olsa gider gelir kurtulursun dedim Bi fotoğraf yolladı, park sensörü yanıltıyor, çok yaklaştım sanıyor, hareket alanı olmasına rağmen kendine güvenip hareket edememiş. Sigaralar falan yakılmış hemen Şöyle şöyle yaparsan çıkarsın dedim, yine de güvenemedi, yardım için apartmanın altındaki dükkandan birilerini çağırmış, adam tek hamlede çıkınca heeeeeeeeee evet ben kendime güvenememişim, bişey yokmuş yaaaav diye aydınlanma gelmiş İyi dedim, farkında olmana sevindim

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha bi saat kadar önce bi yoldan çıkıyoruz, işe benimle geliyor hanımefendi genelde. Yol üstünde tarihi bi yer vardı fotoğraf çekicem bugün demişti, durduk çektik. Oradan çıkıyoruz; sağ müsait mi dedim, sabahtan beri bi tane araba geçmedi geç dedi. Yol zaten tenha diye bakmadı bile... Asıl böyle yolda dikkatli olmak lazım kaptırıp gelirler dikkat etmezsen çarparlar deyince bilmiyorum dedi. Benim dışardan gördüğüm kadın şoförlerin yüzde 99'u acayip dikkatsiz. Doğaçlama ve ezbere kullanıyorlar. Ben direksiyona geçince yolda sabit duran adamın bile beni farketmeyip karşıya geçeceğini düşünerek ayağım frende bekliyorum ama aynı şey kadınlar için geçerli değil sanırım.

Fakültede tek bir arkadaş vardı, kız bir araba kullanırdı yeminle bir çok erkekten iyiydi ara gaz veren kız olur mu diyorsanız oluyormuş bi tek ona gözüm kapalı direksiyonu veririm. Diğer türlü panik anında kadınlara güvenim yok. Yoksa mesele mal mülk değil, sürtse de bir şey olmaz ama dikkatsizligi sonucu karşıya veya kendine can kaybına yol açacak olması en korkutucu olan.

Şimdiki aracım manuel ve bronz karışımlı bi baskı balataya sahip olduğundan çok yanaşmıyor. Ama satılırsa alacağımız araç otomatik olacak ve o zaman tamamen ortak kullanacağız. Asıl cümbüşü o zaman göreceğim
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabada benim kadar onunda hakkı var ama maddi olarak.

Şoför koltuğu daima bana ait. Kalan tüm koltuklar ona ait.

Ralli pilotu da olsa hiçbir bayan şoföre güvenmedim güvenmem.

Şahsi düşüncem : Çoğu kadının akıllarıyla değil, hormonlarıyla karar verdiklerine / yönetildiklerine inanıyorum.

Eşimi gideceği yere ya ben bırakırım ya da taksi - uber ile gider.

Harici bayan arkadaşlarının arabasına binmesi de yasak.

Ehliyet alması / araba kullanması için önce beni boşaması gerekiyor.
    No comment !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manuel getzle başladık, küçük bir ilcedeydik, onda öğrendi(manuel olmasını o istedi), sonra Ankara'ya tasindik, çocuk olunca küçük gelir dedi sedan manuel Cruze aldık)) 4.5 sene Cruze dan sonra otm polo aldık yine onun isteğiyle..
    Pek şehiriçine girme ihtiyacı olmadığı için sıkıntı yaşamadık hiç, hafta içi araç hep onda, kullanmadığım arabanın yıkama, yakit alma, bakım gibi ameleliklerinin bana kalması koyuyor sadece
    Öndeki kamyonete fazla yanaşması sonucu sürtme dışında da bı vakamiz olmadı masallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada evde araba dururken eşimin çocukla veya çocuksuz, dolmuş, minibüs, taksi, otobüs vs. gibi "şerefsiz evlatlarının" araçlarına binmesini ve bunlara para kazandırmasını istemiyorum. Anca işini kolaylaştıracaksa metroya falan binsin kafasındayım. Çakacaksa bi yerlere kendisi çaksın, kendi kullandığı araç her zaman daha güvenli bunlara göre.

Geçen gün kardeşimin eşi de aynı şeyi söyledi. Kız kardeşimin ehliyeti var ama doğru düzgün araba kullanmayı bilmiyor. Aslında kafası da basıyor, ara yoldan ana yola çıkarken zamanlamayı tam doğru yerde ayarlayıp bana "şimdiiiii" diye sinyal bile veriyor Bu kadar hıyar tiplemenin aracına bineceğine, kendisine öğretip ufak bi araba alıcam abi diyor, evde 2 tane araba yatıyor zaten, onları kullansın acemiliği atınca diyor.

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah hepinize kolaylık versin.

Eşim otomatik arabadan nefret ediyor. Oyuncak araba gibi geliyor der. Tüm araçlarım düz vites. Araç ararken de otomatik seçmem.

Clio sport vardı 60 lık düz boru açık egzos vs acıbademden, ayazağaya okula gidip geliyordu.

Saxo VTS varken 6 cm yay amortisör geziyordu ki son 5-6 ay pt52 koydum araca yine egzos falan vardı çatara patara geziyordu.

arada stock araçlarda bindim ama şuan 2005 model 307 var 5 cm yay, 225/40/18 lastikler, yazılım duman falan, beraber kullanıyoruz.

çok şanslı hissediyorum kendimi şöförlüğüne güvenirim, zaten benden öğrendi, 2001 yılından beri lise arkadaşlığından evliliğe kadar geldi yolumuz.

3 hasarı var şuana kadar, clio ile bi ince makas atmış, aynasını kırdı,

fiesta aracım varken sağ ön camurluk sürtmesi var, onarımsız pasta ile düzeltmiştim.

bu 307 ilede bi taksici ile tartışmış yine bi ince makas atmış sağ arka çamurluk ve sol arka kapıyı aynı anda ufak sürtmüştü, yine pasta rötüş falan onardım. İz falan kalmadı.

Biraz hızlı kullanma sorunumuz var genelde yanlızken gazlıyor, çocuklar arabadayken sakindir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de bizimki bana kızar minibüsçü taksici bilmemne bulaşıyorsun dayak yiyeceksin diye, kendisi akşam geliyor oç minibüsçü böyle yaptı, kaltağın teki şöyle yaptı diye anlatıyor

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende ortak kullanıyorum, o hep sağ koltukta oturuyor bende sol koltukta

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de bizimki bana kızar minibüsçü taksici bilmemne bulaşıyorsun dayak yiyeceksin diye, kendisi akşam geliyor oç minibüsçü böyle yaptı, kaltağın teki şöyle yaptı diye anlatıyor
    Kimseye ses etmemeye gayret ediyorum ama bir bakıyorum benim normal karşıladığım tepki bile vermediğim anlarda eşim bir tomar laf ediyor. Yeri geliyor hafızaya atıp, ben o kadına veya adama çok kızdım, ya otomobilimize çarpsaydı, ya çocuğun olduğu tarafa çarpsaydı, ne olurdu, ne yapardın diye sorduğu anlarda bende ne bileyim crash test simulatörü değilim ki ne olacağını anlatayım diyorum

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarda birisi yazmış 'kadınların %99 u' diye.. hakikaten öyle.. o yüz kişiden 1 i benim hanım.. kullanmayı ben öğrettim.. tabi kendinde Allah vergisi yetenek olmadıktan sonra senin yapabileceğin bir şey yok.. çok şükür bana böylesi denk gelmiş.. bazen iki arabanın arasına bakıyorum sığmaz diyorum çekil ben sığdırırım diyor uzun yolda arka koltukta uzanıp yattığımı bilirim.. gerçekten ortalama bir erkek sürücüden daha yetenekli.. bu yaz motosiklette öğretmeye çalışıcam.. 15 senedir hala bildiğimi-öğrendiğimi anlatmaya çalışırım..

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okudukça evlenesim geldi

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabamı cok sevidigimi bildigi için hiç kullanayım demedi ama cok hevesli oldugunu bildigimden ona clio 2 otomatik aldım nereye vurursa vursun

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben de çok şükür sorun yok. 225/45/17 yanaklı araç yay mevcut her gün kullanıyor eşim gayet sakin dikkatli (Maşallah)... bazen şirket aracı ile geliyorum megane 4 215/55/16 sanırım lastikler ve standart yay olunca sitem ediyor bizim niye sert diye.

saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.3CDTİ Aldık hanıma. vur kır parçala tüm şeyler serbest ona. allah büyüğünden saklasın yeterki. park ederken 4 köşe imzası var.
    eskiden takılırdım ama artık aştık vuruk çizik konusunu dikkatimizi bile çekmiyor.
    uzun yolda , alkollyken yorgunken falan çok ideal bir paylaşım bence
    tek sıkıntımız park etmek. akşamları benden sonra gelirse arıyor arabayı park edemedim diye el mecbur çıkıp park ediyoruz

birde hanımdan hanıma değişir bizimki arızaları duymakta proftur. Şurdan ses geliyor , direksiyon sertleşiyor, elfreni çok yukarda tutuyor diye dikkat ettiği hususlar var. ve en önemlisi silecekler çok iyi silecekmiş. yaz ayından silecek değiştirmişliğim var leke bırakmadan silsinmiş peh peh.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi de bizimki daha bi hassas oldu benden ötürü artık. Arabaya birşey yapınca hemen farkediyor, atıyorum kışlıkları çıkarayım sessiz olmuş diyor veya coil sertliğini artırıyorum niye dan dun ediyor diyor sahibindende araba bakıyor benim yerime, tam otomatik yarı otomatik sedan coupe kavramlarına falan fazlasıyla aşina. Araç bakarken teknik özelliklerden bakıyor, atıyorum 10un üstü ise eşek gibidir bu çekilmez di mi diyor

Tabi ona göre aracın olmazsa tek olmazı tipi. Keskin hatlar olmazsa olmazmış. Otomatiği de kendisi istemiyor ama ben bile sıkışık trafikte arıyorum. O daha çok ister diye ya ikinci araç ufak otomatik olacak ya da şu ankinin yerine gelecek olan.

Genelde çevreyolunda veriyorum. Beni korkutan yani yavaş kavramı ve frenin pek lügatinda yer etmemesi. Benim çok uğraştığımı, bir şey olursa daha çok uğrasacağımı bildiği için çok istemiyor bunu. Bu vesile ile aslında kadınların en rahat kullanabileceği, gözümün de arkada kalmayacağı araçları paylaşabiliriz bence

Çokça kullanılan i20 i10 micra şu an düşündüklerim bu bağlamda.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

KARALOM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oo harika bir dert köşesi olmuş;
    işe servisle gidip geliyorum hafta sonları arabama bebek gibi bakıyordum temizliyip gezip saklıyordum
    taki hersey eşim artık ben işe arabayla gitmek istiyorum demesiyle başladı
    -ilk başlarda yakıt konusunda uyardım bu araba bukadar neden yakıyor dizelde devrim yarattı yakıtıyla sonradan ögrendimki vitesleri 3 binden assagı degiştirmiyormuş
    ışıkta her gördügünü yakalabilcegini düşünüp sehirde ufak çaplı kendince apaçilikler yaptıgını itiraf edince yakıt konusunda uyarılarımı dikkate alıp visteslerini zamanında atmayı ögrendi
    -gel zaman git zaman arabanın tamponlarında başka rengler görmeye başladım bir gün geliyor ön tamponda mavi boylar bir gün geliyor arkada kırmızı izler
    e tabi haliyle bizimde tamponlar cizik doldu taştı olur.dikkat et diyip az biraz fırcalayınca dünyanın kaç bucak oldugunu ögrenmiş oldum
    -alkol aldıgım zamanlarda arabayı eşime veririm ve ozamanlar iyice anladım nasıl araba kullandıgını;tek el direksyonda dier el viteste yüksek devirli bol kornalı tampon tampona araba sürdügünü hatta benden cok küfür ettigini
    uyardıgımda ''biz angaralıyız'' demesi beni benden alıyor (ankaralıları tenzih ederim) fakat araba kullanmayı ankarada degil eskişehirde ögrenmeside büyük bir ironi
    -şahsi düşüncem bayandan temiz araba yoktur hepsi hikaye
    Tanrı kırbacıyız aman nedir bilmeyiz !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceki clioyu da bir kac kez manevra yaparken duvara direge bilimum sabit nesnelere vurmustu sagolsun.

sonra cocuklar dogdu mpv ye gectik onuda avm otoparkında park ederken kolona aynayı vurmus kırmıs bir guzel aradı beni ahmet gel arabayı vurdum.
    nasıl vurdun ?
    duvara vurdum.
    ayna kırıldı kaportada birseyvar mı bilmiyorum cabuk gel

allah iyiligini versin motora atladım gittim baktım aynayı vurmus ayna kok baglantı yerinden kırılmıs sallanıyor motorda bant vardı hemen düzelttim bantladım bin şimdi sur dedim bende motorla arkandan geliyorum yok ben surmem daha falan dedi ama, surekcsin diye zorlayınca baska sansı kalmadı o gun bugun aradan 7-8 ay gecti daha arabanın surucu koltuguna oturmuyor sat bu arabayı sogudum ben bundan baska alalım diyo ahauhau

modifik konularla isim yok a noktasından b noktasına ekonomik ve guvenli ve rahat olması onemli artık o yuzden yay dır janttır zarttır zurttur dertlerim yok sukur.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler