User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
143 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: VW Geyik Testleri Sonuçları Neden Böyle ?

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hazır konusu varken yeni konu açmayayım dedim.

Buyrun bu da yeni A7.
    YouTube

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    A7'de çöp. Almayın kardeşim bu VAG ları.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O boyutta ve ağırlıkta bir araç için gayet iyi hızlarda girmiş A7 ama ben bu adamların testlerine itimat etmiyorum. Uygulamalarında, pilotlarında veya başka bir sıkıntıları var ama çözemedim. En son Jazz 85'le girip 911 Turbo'yu geride bırakmıştı. Civic de keza öyle. Alfa'ları falan sildi attı. Demekki Type-R girse, bu şartlara göre 92 yapar herhalde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O boyutta ve ağırlıkta bir araç için gayet iyi hızlarda girmiş A7 ama ben bu adamların testlerine itimat etmiyorum. Uygulamalarında, pilotlarında veya başka bir sıkıntıları var ama çözemedim. En son Jazz 85'le girip 911 Turbo'yu geride bırakmıştı. Civic de keza öyle. Alfa'ları falan sildi attı. Demekki Type-R girse, bu şartlara göre 92 yapar herhalde.
    Adamların testlerine itibar edip etmemek tercihtir birşey diyemem ama sanırım bazı markalar ve/veya otomobiller için fazla beklentiye girildiğinden ve o ara başka markaların daha iyi sonuçlar elde edemeyeceğini düşünmüş olmaktan bu sonuçlar ile ilgili çamur atacak şeyler aranıyor.

Şimdi sürücü olarak karşınıza en iyi Ralli pilotu veya F1 pilotu çıksa bu seferde yok kardeşim bu herif kesin para aldı denilir.

Seneler önce Benny Hill'de skeç vardı. Adama içki tattırılıyor sonra marka gösteriliyor ııh beğenmedim diyor. Garson, su içinde yüzen etiketlerden müştrinin tercih ettiğini az önce tattığı şişenin üzerine yapıştırıyor ve aynı adam farklı etiketle aynı içkiyi tadıyor ve müşteri az önce beğenmediği markayı sırf etiketi uğruna beğeniyor.

Honda yerine Bmw veya Audi logosu olsaydı büyük çoğunluk vaoov adamlar yapmış. Audi Jazz RS1,5 Quattro hede hede höy, o tabiki geyik testinden iyi sonuç çıkaracaktı denilirmiydi denmezmiydi ? Kimse sanırım o zaman lastik havası, hava sıcaklığı, pilotun anne kızlık soyadı, kuka mesafesi, esp devreye girme hızı ...vs gibi faktörlere kadar irdelemezdi diye düşünüyorum.

Aynı etki hayatın her alanında var. Lacoste'un kesin rengi solmaz, Camper'ın tabanı çıkmaz, Nike yan basmaz, Adidas yanmaz... Iphone'dan daha iyi fotoğraf çeken bir telefon olamaz...vs vs . Liste bir türlü bitmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Markanın verdiği pozitif hissiyat denilen şey doğrudur. Şahsen ben bu psikolojiye sık sık kapılırım. Yalnız burada Jazz'ın olayı çok tuhaf. Audi Q5 de aynı şekilde, sadece Honda için söylemiyorum. Fizik kuralları ötesi gibi bir durum var ortada. İsterse Schumacher test etsin, bana kimse 911 Turbo'nun standart bir Jazz'dan daha kötü ani şerit değiştirme sonuçlarına imza attığına ya da Q5 ile aralarında sadece 1 km/s fark olduğuna inandıramaz. Gözlerim inansa ruhum inanmaz, onun gibi birşey. Galiba biz bu ani şerit değiştirme, yani geyik testinin yapısını anlamıyoruz. Benim aklıma gelen tek şey lastikler ama bu kadar araçta da lastik hatalı seçilemez herhalde. Yine de ben bu İspanyol kuruluşunun moose testlerini takip ediyorum. En azından güzel görüntüler çıkıyor ortaya.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamların testlerine itibar edip etmemek tercihtir birşey diyemem ama sanırım bazı markalar ve/veya otomobiller için fazla beklentiye girildiğinden ve o ara başka markaların daha iyi sonuçlar elde edemeyeceğini düşünmüş olmaktan bu sonuçlar ile ilgili çamur atacak şeyler aranıyor.

Şimdi sürücü olarak karşınıza en iyi Ralli pilotu veya F1 pilotu çıksa bu seferde yok kardeşim bu herif kesin para aldı denilir.

Seneler önce Benny Hill'de skeç vardı. Adama içki tattırılıyor sonra marka gösteriliyor ııh beğenmedim diyor. Garson, su içinde yüzen etiketlerden müştrinin tercih ettiğini az önce tattığı şişenin üzerine yapıştırıyor ve aynı adam farklı etiketle aynı içkiyi tadıyor ve müşteri az önce beğenmediği markayı sırf etiketi uğruna beğeniyor.

Honda yerine Bmw veya Audi logosu olsaydı büyük çoğunluk vaoov adamlar yapmış. Audi Jazz RS1,5 Quattro hede hede höy, o tabiki geyik testinden iyi sonuç çıkaracaktı denilirmiydi denmezmiydi ? Kimse sanırım o zaman lastik havası, hava sıcaklığı, pilotun anne kızlık soyadı, kuka mesafesi, esp devreye girme hızı ...vs gibi faktörlere kadar irdelemezdi diye düşünüyorum.

Aynı etki hayatın her alanında var. Lacoste'un kesin rengi solmaz, Camper'ın tabanı çıkmaz, Nike yan basmaz, Adidas yanmaz... Iphone'dan daha iyi fotoğraf çeken bir telefon olamaz...vs vs . Liste bir türlü bitmez.
    Ya Hakan baba Allah aşkına A7 testinde herif 3 kere üst üste içteyi kukayı aldı arabayla ne alakası var. 3-5 cm dışarıdan al, araba tutmuyorsa kayıyorsa dıştakini deviricek zaten.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen 75-76-77-78 km/s hepsinde de içteki kukayı aldı ama devamındaki senaryo tüm hızlarda aynı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya Hakan baba Allah aşkına A7 testinde herif 3 kere üst üste içteyi kukayı aldı arabayla ne alakası var. 3-5 cm dışarıdan al, araba tutmuyorsa kayıyorsa dıştakini deviricek zaten.
    Bildiğim kadarıyla devirdiği kuka testen geçmesini engellemiyor, en dışta kalan kukaları devirirse o zaman sıkıntı oluyor.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    esp ile yapılan testler benim için birşey ifade etmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Test pisti başlı başına bir sıkıntı yani. (Pist demeyelim ona, ara yol diyelim.)
    Yahu son kukanın 10 metre sonrası askeri birliğe benzeyen bir yerin kapısı.
    Hiç mi bir yerde 300 metrelik ucu açık düz bir yol bulamadınız?
    Yeterli gelmiş demek ki...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Testler kimin tarafindan ve hangi sartlarda yapıldığı cok onemli.
    Bu yuzden uzaktan yorum saglikli olmuyor.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu testlerde lastik kondisyonları , havaları falan asla ve asla bakılmadığna şu anda karar verdim

YouTube

Lastik eskiyse test etmeyeceksin arkadaşım , m5 74 le anca dönüyor , 520d 792la...vs

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önündeki virajı görüp 4 tekerini de ayrı ayrı açılandırabilen, Quattro sisteminin güç dengesini 4 tekere ayrı ayrı hesaplayıp değiştirebilen viraja ve kaymaya göre tonla hesap kitap yapan aracın tüm o teknolojileri çöp mü yani? Tebessüm edip saygılarımı sunuyorum.

Kimbilir belkide bu testlerde o teknolojilerin faydası yoktur. Nede olsa otomotiv mühendisi değilim.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abilerinin 75le giremediği yere 85le girmiş Jazz bey Japon be kardeşim
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tur testlerde aracin boyutlarida buyuk etkisi var. Cunku slolam da girecegi o kuka araligina koca cusseli araci kaymadan sigdirmaya calisildigi icin buyuk cusseliler dusuk km li hizlarla sonuclaniyor. Tamamen geyik testinin standartlarindan kaynaklaniyor.

Bakiniz jazz dar bir arac ve slalom araligina girdiginde oradaki bosluklari kullanabiliyor fakat buyuk cusseli arac o araliga sigmaya calisiyor.

Geyik testindeki standartlar yol kosullarina gore belirlenmis standartlar oldugundan ornek olarak bir tiri yada cok buyuk cusseli (maybach gibi) bu testte gercek veriler alinamiyor
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Test bir yol tutuş testinden ziyade. Normal bir yolda bu arabayla karşına geyik çıkarsa ve ani hamle yaparsan bu oluru gösteriyor. Yol tutuş hakkında fikir verir mi verir. Fakat lastikmiş, hava sıcaklığıymış, pilotaj birebir aynı değilmiş gibi etkenler bu test için bence önemsiz.

Karşına geyik çıksa çarpmamak için takla atsan hava biraz daha sıcak olsa kurtarırdık mı diceksin? Ya da keşke yola çıkmadan bu havaya göre lastik taksaydık mı diceksin?

Bence test arabanın ani hamlelerde ne gibi tepki vereceğini az çok gösteriyor. Zaten amaç bence arabaları sıralamak değil, bi izlenim oluşturmak. A7 alacak adam bu testi izleyip gibip Jazz almaz zaten. Herkes çok para verdi Audi,vw, mercedes aldı biliyorum ama her konuda da en iyisi olmak zorunda değil bu araçlar.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Test bir yol tutuş testinden ziyade. Normal bir yolda bu arabayla karşına geyik çıkarsa ve ani hamle yaparsan bu oluru gösteriyor. Yol tutuş hakkında fikir verir mi verir. Fakat lastikmiş, hava sıcaklığıymış, pilotaj birebir aynı değilmiş gibi etkenler bu test için bence önemsiz.

Karşına geyik çıksa çarpmamak için takla atsan hava biraz daha sıcak olsa kurtarırdık mı diceksin? Ya da keşke yola çıkmadan bu havaya göre lastik taksaydık mı diceksin?

Bence test arabanın ani hamlelerde ne gibi tepki vereceğini az çok gösteriyor. Zaten amaç bence arabaları sıralamak değil, bi izlenim oluşturmak. A7 alacak adam bu testi izleyip gibip Jazz almaz zaten. Herkes çok para verdi Audi,vw, mercedes aldı biliyorum ama her konuda da en iyisi olmak zorunda değil bu araçlar.
    zaten bu tür araçlar artık sürekli kameraları etrafı denetleyip hayvan çıkma ihtimalini bile uyarır hale geldi. muhtemelen ihtiyacı olmaz bu hareketleri yapmaya. insan tepkimesinden çok daha hızlı tepki verebilen otomatik frenlemeye kadar bir çok opsiyon var artık.

bence bu testlere daha çok hothatch tarzı araçları sokmaları lazım. muhtemelen bu test de bir megane rs, a8l den çok çok daha üstün başarı gösterir.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

ByMuSt! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    km77'nin geyik testi parkuru ölçüleriyle lastik basınç testi

🚗 Daily Car 01" Corsa 1.4 - CarBusters 📷

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler