User Tag List

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
143 sonuçtan 134 ile 143 arası

Konu: VW Geyik Testleri Sonuçları Neden Böyle ?

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı msansertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir yazmıyordum zaten, denk geldi. Düşündüğünüz için de teşekkürler, fakat lince uğramak falan problem değil. Çünkü bu olay sadece burada değil, sokağa çıkıldığı zaman her yerde görülebilecek bir şey. Türkiye'de bundan kaçış yok, eğitim gelişmedikten sonra. Bahsedilen problemlerin üç ana nedeni var:

1- Kimse yoğurdum ekşi demez. Onu demek dirayet ister çünkü.
    2- Yurtdışında performans veya pist makinesi olarak görülmeyen araçların, burada sırf üreten markadan ötürü(üretim yerinden de bahsetmiyorum) "Alman arabası yeaa" mantığıyla, sürüş keyfi -dengesi ve mühendisliği bakımından "gerçekten Alman" olan markalar ile karıştırılması. Muhtemelen Alman mühendise gidip sorsan, mqb nin üstün sürüş dinamiklerinin olmadığını, bunun çok güzel bir maliyet düşürme ve üretim kolaylığı metodu olduğundan bahsedecektir. Kendi malını bu derece savunmayacaktır. Bu durum aslında bizim ülkede çoğu markada var, ilk maddeden ötürü
    3- ECU'larının diğer markalara oranla kırılmasının yaygın olması ve motorlarının yaygın olması sebebiyle alınıp da artık tostçuda bile yazılım yapılarak kullanılabildiklerinden ötürü, kullanımının yaygın olması. Ayrıca vag dediğinizde tek bir markayı değil, koca bir grubu kapsıyor olması. Bire karşı beş gibi düşünülebilir.

4-İşin teknik eksiklik kısmına girmeyeceğim, ülkemizde her marka kullanıcısında , arabadan gerçek anlamda anlamayan insanlar bulmak mümkün. Eğri oturup doğru konuşmak lazım, 150 lik tsi ile rs kovalarken de kolay gelsin ayrıca.

5-Makine mühendisiyim. Bana gelip de "bak kardeşim şurası şöyle tasarlanmış, şunu hedefleyip bu kadar tutturmuşlar" diyerek kaynak verip de konuşsun birisi, problem değil. Honda'ya ilgim vardır, fakat marka ve teknoloji fanatikliğim pek yoktur. Yeter ki bir şeyler atsınlar da varsa bilmediğimiz bir şey, öğrenelim. Yoksa "alman arabası yeaa" , "coilover'ı taktım moruk, araba yere de yaklaştı da iyi tutuyor( ). 140 la bir girdim s virajına" falan diyecekse, ne kendini ne de beni yorsun.

https://www.autosteel.org/-/media/fi...nda-civic.ashx

Buyursun, Civic'teki değişiklikleri vs görmek isteyen insanlar okuyup bilgilensin. Bende kartlar açık.
    Bende yazmayayım yazmayayım dedimde , yazıcam
    1-
    2- Aynen bu platformu düşünürken ucuza mal edelimde gerisi önemli değil , rijitlik yol tutuş falan önemli değil olarak düşündü mühendisler öylemi ? 90 hp dizel üniteden 2.5 5 silindirli 400hp makinenin aynı platformda görev yapacağı platformu düşünürken ? Ki ufak tefek değişiklikler uzatıp/kısaltıp dahada üst ve alt sınıf araçlarda türetebilecekken? Alman mühendise sorun , koltuktan 1 kg bile hafifletse böbürlene böbürlene anlatacaktır.1kg koltuktan hafiflettik %0.000xx şuna yaradı diye
    3-Yani ?
    4(siz numarandırmamışınız) - Kolay gelse ne gelmese ne kovalaması
    5- Bende 1 aya inş diplomamı alıp makine mühendisliği yapmaya yetkili kişi olucam , ne yani makine mühendisiyim yazınca ne değişiyor.Teknik bilgi mi istiyorsunuz alın size teknik bilgi...

http://www.vaglinks.com/vaglinks_com..._2014_Golf.pdf

Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz ? EGR'sinden motorun yağ filtresinin neden oraya konumlandırıldığından yada nerden kaç kilogram verildiğniin , rijitliğinin eskiye oranla ne kadar artıldığının...vs mi ? Çok basit istediğiniz şeyin SSP'sini googleye yazdığınızda anında bulabiliyorsunuz... Bunu bulması çok ama çok zor olmamalı , istediğiniz şeyin SSP yani "self study program" yüzlerce ama yüzlerce aylarca okuyacağınız teknik bilgi mevcut.Siz ne istiyorsunuz tam oalrak ?

msansertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yazmayayım yazmayayım dedimde , yazıcam
    1-
    2- Aynen bu platformu düşünürken ucuza mal edelimde gerisi önemli değil , rijitlik yol tutuş falan önemli değil olarak düşündü mühendisler öylemi ? 90 hp dizel üniteden 2.5 5 silindirli 400hp makinenin aynı platformda görev yapacağı platformu düşünürken ? Ki ufak tefek değişiklikler uzatıp/kısaltıp dahada üst ve alt sınıf araçlarda türetebilecekken? Alman mühendise sorun , koltuktan 1 kg bile hafifletse böbürlene böbürlene anlatacaktır.1kg koltuktan hafiflettik %0.000xx şuna yaradı diye
    3-Yani ?
    4(siz numarandırmamışınız) - Kolay gelse ne gelmese ne kovalaması
    5- Bende 1 aya inş diplomamı alıp makine mühendisliği yapmaya yetkili kişi olucam , ne yani makine mühendisiyim yazınca ne değişiyor.Teknik bilgi mi istiyorsunuz alın size teknik bilgi...

http://www.vaglinks.com/vaglinks_com..._2014_Golf.pdf

Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz ? EGR'sinden motorun yağ filtresinin neden oraya konumlandırıldığından yada nerden kaç kilogram verildiğniin , rijitliğinin eskiye oranla ne kadar artıldığının...vs mi ? Çok basit istediğiniz şeyin SSP'sini googleye yazdığınızda anında bulabiliyorsunuz... Bunu bulması çok ama çok zor olmamalı , istediğiniz şeyin SSP yani "self study program" yüzlerce ama yüzlerce aylarca okuyacağınız teknik bilgi mevcut.Siz ne istiyorsunuz tam oalrak ?
    1-

2- Aynen öyle. Alman mühendislerle de çalışıyorum merak etme. Nasıl düşündüklerini de bilirim. Spor araç üretse, bilmem kaç gram attık diye anlatır. Aynı Alman mühendise sor bakalım, kompakt segmentte yol tutuşuna mı bakar vw, yoksa sürüş dinamiklerine mi?

3- Yanisi, çok üstün bir araç olduğundan ziyade, kolay yazılımlanabilmesinden kaynaklanıyor.

4- Ben de onu diyorum zaten, ne kovalaması

5- Makine mühendisiyim yazınca, boş muhabbete karnım tok anlamına geliyor. Mühendislik diploması alacaksın madem, ufak bir taktik vereyim. Attığın dökümanı önce kendin bir oku. Ben sana hangi motorun neresinde hangi malzemeyi kullandıklarını bile bulurum merak etme de, yukarıdaki konu başlığı vw'in sürüş dinamikleri.

Attığın (ve bende de olan) SSP'nin neresinde sürüş dinamikleriyle alakalı bir güncelleme veya anlatım geçiyor ? SSP'yi yazan adamın kendisi, bu konuya ne kadar önem vermiş ? Neyse, golf 7 ile virajdan viraja koşarken kolay gelsin.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaw adam ikiye bi forumu beğenmiyorum diyor hayla mesaj yazma çabasında, komik

Not: ekonomist ve kamu yöneticisi sıfatıyla mezun olucam yakında, hobilerim araba yarışları futbol arabalar rolling falan

Yani kimse bana masal anlatmasın

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-

2- Aynen öyle. Alman mühendislerle de çalışıyorum merak etme. Nasıl düşündüklerini de bilirim. Spor araç üretse, bilmem kaç gram attık diye anlatır. Aynı Alman mühendise sor bakalım, kompakt segmentte yol tutuşuna mı bakar vw, yoksa sürüş dinamiklerine mi?

3- Yanisi, çok üstün bir araç olduğundan ziyade, kolay yazılımlanabilmesinden kaynaklanıyor.

4- Ben de onu diyorum zaten, ne kovalaması

5- Makine mühendisiyim yazınca, boş muhabbete karnım tok anlamına geliyor. Mühendislik diploması alacaksın madem, ufak bir taktik vereyim. Attığın dökümanı önce kendin bir oku. Ben sana hangi motorun neresinde hangi malzemeyi kullandıklarını bile bulurum merak etme de, yukarıdaki konu başlığı vw'in sürüş dinamikleri.

Attığın (ve bende de olan) SSP'nin neresinde sürüş dinamikleriyle alakalı bir güncelleme veya anlatım geçiyor ? SSP'yi yazan adamın kendisi, bu konuya ne kadar önem vermiş ? Neyse, golf 7 ile virajdan viraja koşarken kolay gelsin.
    2-Aynen RS3 satarken bu kompakt bir araç yol tutuş önemli değil diyorlar ? Yada Cupra veya GTI ile ring rekorları kırarkende ,platform önemli değil , rijidite önemli değil diyorlar değil mi ? Ki bu geyik testine bakarsak 1.0 tsi 16" jantlı energy saver lastikli 1.0 tsi golf 7 - adaptif şasili - 19" jantlı - pirelli pzeroları olan golf 7 GTI'a göre çok daha iyi yol tutuyor...Dediğinizde haklıymışınız gerçekten baksanıza geyik testine , güç arttıkça araba dahada kötü sürül dinamiklerine sahip olmuş

3-Hahaha bence honda daha kolay yazılımlanıyor , bakınız birisi eline hondata alsa arabaya yazılım atabiliyor kafasına göre ? Neye göre kime göre daha kolay yazılımlanıyor ? Sizin karıştırdığınız nokta 3 nesildir TSI ünide 12-13 yıldır piyasada ve bu honda da ki motorlar çok daha yeniler

4-ahahahahahahahah aynen aynen kovalayamaz aynen

5-Hımm makine mühendisi olunca boş muhabbetlere karnımız tok mu oluyor Yukarıda görüyoruz yani kendimizi öyle mi Attığım dökümanı sizin attığınız dökümana cevap olarak attım(Civicin) aşağı yukarı hepsi benzer özelliklerde ki bu golf 2012 yılında çıktı.Yani sizin attığınız dökümanda olupta eksik olan ne var ? Gerçi siz bulurmuşuuz motorun hangi parçasında hangi malzemeyi kullandıklarını bile özür dilerim.Aracın hafifleyip , ciddi kilolar verip , çok daha yüksek mukavemete sahip parçaların kullanılıp , gövde salınımın dahada aşağı çekilmesi ,daha hafif motorlar...vs sürüş dinamiklerini artırmıyor haklısınız Adamın apatala anlatır gibi bunu yazması gerekiyordu

Neyse 1 ayınız var inş , 1 ay sonra diplomayı aldığımda mesajınıza cevap vermem , makine mühendisi olunca boş muhabbet yapılmıyor ya boş boş muhabbet etmem sizinle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süredir yazmıyordum zaten, denk geldi. Düşündüğünüz için de teşekkürler, fakat lince uğramak falan problem değil. Çünkü bu olay sadece burada değil, sokağa çıkıldığı zaman her yerde görülebilecek bir şey. Türkiye'de bundan kaçış yok, eğitim gelişmedikten sonra. Bahsedilen problemlerin üç ana nedeni var:

1- Kimse yoğurdum ekşi demez. Onu demek dirayet ister çünkü.
    2- Yurtdışında performans veya pist makinesi olarak görülmeyen araçların, burada sırf üreten markadan ötürü(üretim yerinden de bahsetmiyorum) "Alman arabası yeaa" mantığıyla, sürüş keyfi -dengesi ve mühendisliği bakımından "gerçekten Alman" olan markalar ile karıştırılması. Muhtemelen Alman mühendise gidip sorsan, mqb nin üstün sürüş dinamiklerinin olmadığını, bunun çok güzel bir maliyet düşürme ve üretim kolaylığı metodu olduğundan bahsedecektir. Kendi malını bu derece savunmayacaktır. Bu durum aslında bizim ülkede çoğu markada var, ilk maddeden ötürü
    3- ECU'larının diğer markalara oranla kırılmasının yaygın olması ve motorlarının yaygın olması sebebiyle alınıp da artık tostçuda bile yazılım yapılarak kullanılabildiklerinden ötürü, kullanımının yaygın olması. Ayrıca vag dediğinizde tek bir markayı değil, koca bir grubu kapsıyor olması. Bire karşı beş gibi düşünülebilir.

İşin teknik eksiklik kısmına girmeyeceğim, ülkemizde her marka kullanıcısında , arabadan gerçek anlamda anlamayan insanlar bulmak mümkün. Eğri oturup doğru konuşmak lazım, 150 lik tsi ile rs kovalarken de kolay gelsin ayrıca.

Makine mühendisiyim. Bana gelip de "bak kardeşim şurası şöyle tasarlanmış, şunu hedefleyip bu kadar tutturmuşlar" diyerek kaynak verip de konuşsun birisi, problem değil. Honda'ya ilgim vardır, fakat marka ve teknoloji fanatikliğim pek yoktur. Yeter ki bir şeyler atsınlar da varsa bilmediğimiz bir şey, öğrenelim. Yoksa "alman arabası yeaa" , "coilover'ı taktım moruk, araba yere de yaklaştı da iyi tutuyor( ). 140 la bir girdim s virajına" falan diyecekse, ne kendini ne de beni yorsun.

https://www.autosteel.org/-/media/fi...nda-civic.ashx

Buyursun, Civic'teki değişiklikleri vs görmek isteyen insanlar okuyup bilgilensin. Bende kartlar açık.
    Sizin de bahsettiğiniz gibi Leon Fr'yi spor otomobil zannetmelerinin tek nedeni ulaşılabilirlik. Başka bir şey değil. Ucuz fiyata ortalama araçlardan az hızlı giden bir araca sahip olunca bu aracın herşeyi yapabileceğini zannediyorlar.

Sıvı dolgulu burçlar, yüksek şasi dengesi, yüksek burulma direnci, düşük gövde salınımı, çift pinyonlu direksiyon diyorsun karşılığında Leon'un 0-100 rakamı şöyle seni tokatlarım diyorlar. Araçlardan anladıkları bu kadar işte.

Sadece burası böyle de diyemem yazdığınız diğer forumda bunların ayarında. orada Civic ile ilgili açılan konulara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Maalesef ki ülkenin eğitim düzeyi düşük olunca elindeki övüp karşısındakine b.ok atmaktan başka bir şeyden anlamayan insan topluluğu haline geldik. Bunu yaparkende ne elinde ne olduğunun bir önemi var ne de karşısındakinin ne olduğunun bir önemi var. Eline ne geçirirse onu övüp karşısında ne olursa olsun b.oklayarak mutlu oluyorlar.

Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapasitesini begenmedigin uyeleri mention edebilirsin , forumun kapasitesi ile tartistigin/begenmedigin 3-5 yorumu kiyaslama yanlisina dusme istersen.

Forum tam kapasite calistiginda biraz uzuyor sizin gibi genellemecileri ...
    Forumda hala duran Astra mı Leon mu Civic Hb mi konusunu bir okuyun, yöneticilerden rica edip silinen Civic konusunu okuyun bakın bakalım 3-4 kişi mi yoksa "mention"lanamayacak kadar kişi mi? Kusura bakmayın ama aylardır şu forumda holiganlık dışında pek birşey görmedim.

Şu gözler bu forumda Fluence ile Civic Rs'i tokatlarım diyeni bile gördü. Ek olarak edilen arca küfürü ve yöneticilerin bilerek buna müdahale etmediğini de gördü. Balık baştan kokar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @msarsartekin
    Hiçbiri babamın oğlu değil,Bende mühendisim bütün bu arabalarıda sürekli kullanıyorum hemde okuyorum, standrt golfun (16 jantla kötü lastikle) çok yol tutmayacağını bende biliyorum 2 yılda kullandım, yapılısına biliyorum, ama bu şasenin kötü olduğunu ortaya çıkartmaz, a3 yeni a4 bunlar özellikle yüksek hızlarda çok dengeli kararlı arabalar.. Facelıft clıoda aynı şekilde çok başarılı, biri at arabası diğeri uçak değil bunların, neyse çok yazdık bu konularda daha önce..

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otodr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Forumda hala duran Astra mı Leon mu Civic Hb mi konusunu bir okuyun, yöneticilerden rica edip silinen Civic konusunu okuyun bakın bakalım 3-4 kişi mi yoksa "mention"lanamayacak kadar kişi mi? Kusura bakmayın ama aylardır şu forumda holiganlık dışında pek birşey görmedim.

Şu gözler bu forumda Fluence ile Civic Rs'i tokatlarım diyeni bile gördü. Ek olarak edilen arca küfürü ve yöneticilerin bilerek buna müdahale etmediğini de gördü. Balık baştan kokar.

Burasi Forum , adi ustunde Forum ...

Bahsettiginiz konuda begenmediginiz yazilar var ise ;
    secenek 1 uyeleri engellersin
    secenek 2 konuya girmezsin
    secenek 3 foruma girmezsin

Bir konu icinde bir cok kisi sizin fikrinizle uyusmuyor diye bunu forumun geneline yayamazsiniz . Bunu yaparsaniz o begenmediginiz insanlardan birisi haline gelirsiniz.

Burda hic bir yonetici bilerek hangi cikar ile fluence ile civic rs tokatlayan uyeye kufur ettigi icin mudahele etmeyecek ?

Balik bastan kokarsa, kapida orda begenmedigin yere gelip yazi yazmaya yada laf anlatiyormus edalarinda konusmaya gerek yok . Girmezsiniz olur biter , nefsinize yenilip girmeme iradesini gosteremiyorsaniz rica edersiniz sileriz uyeliginizi .

Bu gozler 2005 yilindan beri bu forumda neler gordu saymaya zaman yetmez.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burasi Forum , adi ustunde Forum ...

Bahsettiginiz konuda begenmediginiz yazilar var ise ;
    secenek 1 uyeleri engellersin
    secenek 2 konuya girmezsin
    secenek 3 foruma girmezsin

Bir konu icinde bir cok kisi sizin fikrinizle uyusmuyor diye bunu forumun geneline yayamazsiniz . Bunu yaparsaniz o begenmediginiz insanlardan birisi haline gelirsiniz.

Burda hic bir yonetici bilerek hangi cikar ile fluence ile civic rs tokatlayan uyeye kufur ettigi icin mudahele etmeyecek ?

Balik bastan kokarsa, kapida orda begenmedigin yere gelip yazi yazmaya yada laf anlatiyormus edalarinda konusmaya gerek yok . Girmezsiniz olur biter , nefsinize yenilip girmeme iradesini gosteremiyorsaniz rica edersiniz sileriz uyeliginizi .

Bu gozler 2005 yilindan beri bu forumda neler gordu saymaya zaman yetmez.
    Eğer sizde yönetici iseniz Tol-ga isimli yöneticinize bir sorun bakalım kaç tane özel mesaj atıp hakaret ya da küfür edenlerin linkini yollamışım?

Konu silinene kadar o mesajlar yerinde durdu. İnanmıyorsanız açıp konuyu da okuyun. Bu seviyesizlikler yüzünden zaten bu goruma pek girmiyorum daha önce yazdığım mesajlar var diye cevap hakkı dogurabilecek ara sıra bakıyorum o kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer sizde yönetici iseniz Tol-ga isimli yöneticinize bir sorun bakalım kaç tane özel mesaj atıp hakaret ya da küfür edenlerin linkini yollamışım?

Konu silinene kadar o mesajlar yerinde durdu. İnanmıyorsanız açıp konuyu da okuyun. Bu seviyesizlikler yüzünden zaten bu foruma pek girmiyorum daha önce yazdığım mesajlar var diye cevap hakkı doğurabilecek birşey yazıldı mı diye ara sıra bakıyorum o kadar.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olur sorarim ama siz bence artik cok bakmayin pek cevap hakki dogacak bir sey yazilmaz artik size karsi...
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler