User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
77 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Sigorta sirketi hasari odemiyor, bilgi!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun yazacak çok şey var ama yazılanların biri hariç hepsi kafa karıştırıcı ve yanlış.

Önce mevzuatı bilmek lazım.

Neyse çok uzatmayacağım babanın alkollü olduğunu ve ehliyetinin alındığını nasıl öğrenmişler ?
    Araç babanın üstüneyse EGM de zaten bilgileri vardır ve babanın ehliyetinin alınma tarihi ile kaza tarihi aynı veya yakınsa hangi şirket olursa olsun ödemez zaten.

Mevzuata göre de bu satten sonra sen o aracı kullanırken kaza yaptığını kanıtlamak zorundasın. Şimdi o kamera kayıtlarının peşine sen düşmelisin.

Tekrar geçmiş olsun.
    Tekrar edeyim, babamin ehliyeti hayatinin hicbir doneminde alkol dahil hicbir sebeple alinmadi. Boyle bir sey yok yani

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbulur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigorta ile servis arasında anlaşma olması demek sigortanın hasar onarım bedelini ödememesi durumunda hasarı servise sizin ödemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Aracın sahibi sizsiniz, aracı o şirkete sigorta ettiren sizsiniz, kazayı yapan sizsiniz. Aracınıza bakan eksper sigortanın çalışanı değil hazine müsteşarlığından yetkili bağımsız çalışandır. Onun tamam onarıma başlayın demesi sigortanın hasarı ve ödemeyi kabullendiği anlamına gelmiyor. Eksperin onarıma başlayın demeksi "ben aracı hasarlı haliyle ellenmeden gördüm, araçtaki hasarla ilgili gerekli incelemeleri ve tespitleri yaptım" demektir. Daha sonrasında zaten eksper hasar raporunu yazar, resimlerle ve birlikte sigorta şirketine teslim eder, hizmet ödemesini alır ve kenara çekilir.
    Servis aracınızı onarmış size teslm etmiş ancak sizinle ilgili bir şüpheden dolayı ödeme anlaşması bulunan servise hasar onarım bedelini ödemiyorsa, sizden ödemesini kesinlikle alırlar.
    Servis iyi niyet çerçevesinde sigortadan parasını almak için sonuna kadar uğraşır ancak sigorta ödemeyi yapmazsa sizi icraya verir ve tüm ödemeyi mahkeme masrafları, avukatlık ücretleri ve faiziyle kısaca yasal tüm giderleriyle tahsil eder. Siz daha somra sigorta şirketine dava açar alabilrseniz alırsınız. Servis sizi mahkemeye verdiğinde "sigortamın anlaşmalı servisi, benim sigortam var gitsin oradan alsın" deme hakkınız hiç yok.
    abi o zaman bunu bastan söylemeleri gerekmiyor mu? yada en azından aracın teslimatı yapılmadan önce? Yoksa ben gidip sanayide yaptırırım aracı serviste bi ton para ödemek istemiyorum belki?

benzer bi kaza gecmisti basımdan sigortadan hasar bedelinin karsılanacagına dair en bastan bir yazı almıstık sorun olmamıstı haliyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anda ismi lazım değil bir sigorta firmasının genel müdürü ile bu konuyu konuşuyoruz yemekte. Mahkemeye versin, sigorta ispatlamak zorunda iddiasını diyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anda ismi lazım değil bir sigorta firmasının genel müdürü ile bu konuyu konuşuyoruz yemekte. Mahkemeye versin, sigorta ispatlamak zorunda iddiasını diyor.
    Bir abimin yonlendirmesiyle baska bir sigorta yetkilisi ile gorustjm ve mahkemeye degil tahkime vermekle tehdit ettigin zaman geri yapacaklardir, merak etme, once duzgum bicimde konus anlat sorun neymis anlatsinlat hala yanasmazlarsa tahkime vermek zorunda kalacagini soyle gerekirse de ver tahkimde alirsin, sigorta sirketleri davadan korkmaz tahkimden korkar dedi

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu generali batık gemi gibi firmadır. Olabildiğince uzak durmakta fayda var. Logolarını kürekle değiştirmeleri gerek bence piyasa içerisinde olan biriyim uğraştımadıkları insan yok gibi. Telefon dolandırıcısı misali enteresan mezarcı bir firma.

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hangi yetkili servis acaba?
    Yardımcı olmaya çalışacağım

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ripaul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar edeyim, babamin ehliyeti hayatinin hicbir doneminde alkol dahil hicbir sebeple alinmadi. Boyle bir sey yok yani
    O zaman lehte durum tahkime gidebilirsin.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mahkeme tahkim.... her ne ise, itiraz diyelim kısaca

Alıntı ripaul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir abimin yonlendirmesiyle baska bir sigorta yetkilisi ile gorustjm ve mahkemeye degil tahkime vermekle tehdit ettigin zaman geri yapacaklardir, merak etme, once duzgum bicimde konus anlat sorun neymis anlatsinlat hala yanasmazlarsa tahkime vermek zorunda kalacagini soyle gerekirse de ver tahkimde alirsin, sigorta sirketleri davadan korkmaz tahkimden korkar dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi yetkili servis acaba?
    Yardımcı olmaya çalışacağım
    Yukselis/Bayrakli. Kendileri benim gorebildigim kadaritla yardimci ve iyi niyetliler zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman lehte durum tahkime gidebilirsin.
    Pazartesi once sigortayla yuzyuze konusup sonrasinda geri yapmazlarsa tahkimi devreye sokacagim. Generaliye dikkat!

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben tek taraflı yaptığım kazada bu gibi olasılıkların çıkıcağını bildiğim için polis çağırırım zaten her zaman çağırılması gerekli kimseye haber vermeden arabayı servise çektirmişsiniz

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CaNeR44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tek taraflı yaptığım kazada bu gibi olasılıkların çıkıcağını bildiğim için polis çağırırım zaten her zaman çağırılması gerekli kimseye haber vermeden arabayı servise çektirmişsiniz
    Benim hakin arkadasim gece 2-3 gibi kaza yapiyor. Arabadan anlamaz ve ilk kazasi sigorta sirketini ariyor ne yapmam lazim diye. Sonrasinda da cekici talebinde bulunuyor. Sadece fekiciye yukleyip servise cektirmeniz diyorlar(tek tarafli kaza oldugu icin). Hikaye sonra basliyor gece o saatte kesin alkolluydunuz raporunuz yok, kamera kaydi yok biz odeme yapmayiza donuyor. Sigorta tarafindan ufak bir sorusturma baslatiliyor. Telefon kayitlari, olayi o gun yaninda bulunan farkli kisilerden dinleme. Sonrasinda odemeyi yapmayi kabul ettiler.

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    banada aynısı oldu arabamı yaptırdım 1 ay sonra aradılar. siz ben le dalgamı geçiyorsunuz gidin sigorta şirketi ile aranızda halledin benide bidaha rahatsız etmeyin dedim. Hiç birşeyde çıkmadı benide aramadılar bir daha.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    banada aynısı oldu arabamı yaptırdım 1 ay sonra aradılar. siz ben le dalgamı geçiyorsunuz gidin sigorta şirketi ile aranızda halledin benide bidaha rahatsız etmeyin dedim. Hiç birşeyde çıkmadı benide aramadılar bir daha.
    Valla aslinda ben de boyle dusundum ama burada en magdur olan kisi/firma yetkili servis oldugu icin parayi benden tahsis edebilme olasiliklarini dusunup sigorta sirketiyle yuzyuze konusmaya karar verdim, tavirlarina gore sigorta tahkime basvuru yapacagim.

Bu arada yukaridaki vatandas kimseye haber vermeden araci servise cektirmissiniz demis, elbette ki ilk aradigim yer/kisi kasko sirketi oldu. Onlarin yonlendirmesi ile cekici geldi zaten.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmza attığın evraklarda "araç onarım bedelini ödemeyi kabul ediyorum" benzeri bir ifade yok ise hiç darlama kendini.

Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Aracı teslim alırken imza attığın evrakları bir kontrol et, hakkında alacak takibi başlatıp icralık olma.

araç sahibi kim ise o e-devletten kontrol etsin "dava bilgileri" diyerek. Haricinde muhatabınız ben değilim sigorta şirketi de geç.

İcra takibi yaparlarsa itiraz süresi 7 gün bu süreyi kaçırma ( bilgi olsun diye yazdım bunu)

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta acentem özellikle tek taraflı kazalarda polis tutanağını almam gerektiğini söylemişti.
    Tahkim bu işi çözer.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi sigorta şirketleri hasar tespiti için eksper çağırdıkları gibi şaibeli durumlarda sigorta araştırmacıları mı desem bilir kişi mi desem kendince dedektif mi desem bu tarz kişiler başvuruyor. Genelde emekli trafik polisi yada emekli askerlerde oluşan bu kişiler gayri resmi yollar ile olay yerine gidip etrafa sorup ifade toplayıp, kamera görüntüleri alıp, nasıl yaptıklarını bilmediğim şekilde telefon kayıtlarını topluyorlar. Ve hatta atıyorum babanızın arabası ile kaza yaptınız. Babanızı aradınız 1dk 10 sn görüştünüz. Kapattınız. Sonra arkadaşınızı aradınız. Bu arada babanızda bilmem kimi aradı onunla 2 dk görüştü gibi bilgiler ile önünüze geliyorlar. Sizin lede görüşmek istiyorlar. Sizi dinliyorlar tekrar araştırıyorlar vs.vs. Ama böyle bir araştırma olsa mutlaka sizinle görüşmek isterlerdi.

Bana 3 yol ağzında uyuması sonucu frensiz yandan girmek sureti ile şehir içi düşük hızlarda pert sonuçlanmalı kazada trafik sigortası bu bilirkişilerden atadı hasarın yüksek olması ve karşı tarafta az hasar olmasından dolayı. O zamanlar hasarlara polis gelip bakıyordu tutanak olayı yoktu. Adam kazanın benim doğum günümde olduğunu öğrendikten sonra alkol almış mıyım diye araştırmış. Hayatımda hiç sigara alkol vs.vs. kullanmadığımı öğrenmiş. Nasıl öğrenmiş sormuş muydum hatırlamıyorum. Kazadan sonra neden kimseyi aramadın. İlk görüşmeni 2 saat sonra yapmışsın. Şarjın bitik de değilmiş telefonun açıkmış gibi sorular sordu. Sonra neden çekici çağırmadın da arabayı kullandın gibi şeyler sordu. En son çok uzaktaki bir binanın kamerası çözünürlüğü kötüde olsa kazayı görmüşte dosyayı olumlu kapattı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi sigorta şirketleri hasar tespiti için eksper çağırdıkları gibi şaibeli durumlarda sigorta araştırmacıları mı desem bilir kişi mi desem kendince dedektif mi desem bu tarz kişiler başvuruyor. Genelde emekli trafik polisi yada emekli askerlerde oluşan bu kişiler gayri resmi yollar ile olay yerine gidip etrafa sorup ifade toplayıp, kamera görüntüleri alıp, nasıl yaptıklarını bilmediğim şekilde telefon kayıtlarını topluyorlar. Ve hatta atıyorum babanızın arabası ile kaza yaptınız. Babanızı aradınız 1dk 10 sn görüştünüz. Kapattınız. Sonra arkadaşınızı aradınız. Bu arada babanızda bilmem kimi aradı onunla 2 dk görüştü gibi bilgiler ile önünüze geliyorlar. Sizin lede görüşmek istiyorlar. Sizi dinliyorlar tekrar araştırıyorlar vs.vs. Ama böyle bir araştırma olsa mutlaka sizinle görüşmek isterlerdi.

Bana 3 yol ağzında uyuması sonucu frensiz yandan girmek sureti ile şehir içi düşük hızlarda pert sonuçlanmalı kazada trafik sigortası bu bilirkişilerden atadı hasarın yüksek olması ve karşı tarafta az hasar olmasından dolayı. O zamanlar hasarlara polis gelip bakıyordu tutanak olayı yoktu. Adam kazanın benim doğum günümde olduğunu öğrendikten sonra alkol almış mıyım diye araştırmış. Hayatımda hiç sigara alkol vs.vs. kullanmadığımı öğrenmiş. Nasıl öğrenmiş sormuş muydum hatırlamıyorum. Kazadan sonra neden kimseyi aramadın. İlk görüşmeni 2 saat sonra yapmışsın. Şarjın bitik de değilmiş telefonun açıkmış gibi sorular sordu. Sonra neden çekici çağırmadın da arabayı kullandın gibi şeyler sordu. En son çok uzaktaki bir binanın kamerası çözünürlüğü kötüde olsa kazayı görmüşte dosyayı olumlu kapattı.
    Resmen saçmalık, uyanık sanan zavallılar yüzünden sen ben gibi adamları töhmet altında bırakıyorlar.

Keşke öncelikle çamurluğu onarılıp takılacak araca 3 parça değişimi yazan, kapı sacı değişecek araca komple dolu kapı veren eksperleri araştırıp bulsalar.

(iyisi varır illaki tenzih edelim)

Ayrıca o sana anlattığı şeyleri mahkemede "yasal olarak elde" edilmeden kanıtlaması imkansıza yakın, + özel hayatın gizliliğine de aykırı davranmış kime ne senin doğum gününde kimle konuşup ne yiyip içtiğinden.

Her konuda saçmalıkta sınırları zorlar bir ülke olduk gerçekten.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence hiçbir şey olmaz. Servis "anlaşmalı" servis değil mi? Anlaşmalı demek sigorta şirketi bilgisi/onayı dahilinde işlem yapılması demek değil midir? Tamam eksper onaylıyor da, o da sigorta şirketine bilgi vermiyor mu bu esnada? Hasar şu, bu kadar tutacak vs. diye? Bir de kimse parasını almadan arabayı teslim etmez, servisin elinde sigorta tarafında bi onay falan olması gerekiyor. Servisin uğraşması gerekecek.

Sigorta şirketleri bir sürü sigorta üçkağıtçılığını geçiyor, gidip normal kullanıcıyla uğraşıyor. Kendileri de 50 tane dalavere yapıyor hasar onarımında.

Benim öyle Ramazanda havayastığı çalınmıştı araba otoparktayken. Tam iftar saatine yakın, arkadaşlarla yemeğe gideceğim bi baktım girmişler arabaya, kaskoyu aradım, tutanak tutturun sonra işlemlere başlayabilirsiniz dediler, iyi dedim karakola gittim, iftara 5-10dk kala tutanağı aldım, şikayetçi olacak mısın dediler, yok dedim sizi daha fazla uğraştırmayayım iftar saati geliyor, çıktım gittim.

Hasar yapıldı etti tam dosya kapanacak, sigortadan birisi aradı, böyle böyle hasarınız ödenecek ama bişey sormak istiyorum, tutanak tutturmuşsunuz ama niye şikayetçi olmamışsınız? Bulunacağına inanmıyorum da o yüzden dedim. Bu bize şüpheli geldi dedi. Sigorta attı bende... He evet dedim tam iftar vakti arabamı alıp gideceğim, işim gücüm yok arabamın havayastığını çaldım camı kırıp dedim. Yok efendim yanlış anladınız bilmemne... Yok yok dedim ben anlayacağımı anladım, siz isterseniz ödemeyin, ben başka yollara başvururum dedim. Kem küm bilmemne, baktım 1-2 gün sonra onayı vermişler, hasar ödendi.

Mallıkta sınır tanımıyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler