User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
77 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Sigorta sirketi hasari odemiyor, bilgi!

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw, 1 akıllı gece diye yazdı, gece gece gece diye kaldı olay.
    İlk mesjda diyorki arkadaş "cumartesi oglen 12.30 civarinda yagmurlu bir havada tek tarafli kaza yaptim"

Öğlen 12:30........
    hakkatten gece nerden çıktı yok gece falan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar konuyu acan kisi olarak noktayi koyayim,

Generali ne harika bir firma ki Izmir'de mekanlari dahi yok. Kendilerini aramak durumunda kaldim ki bu durumlarda yuzyuze konusmak ***** en iyisi, telefonda adami cileden cikartirlar.

Her neyse aradim, konusmaya direkt, bakin suphe falan dahi degil, sofor degisikligi yuzunden hasari odemiyoruz seklinde basladilar. Gayet kendilerinden eminler. Durumu acikladim, detaylariyla anlattim, kanitlari sundum. Hala direttiler, baktim olmayacak, bir abimin tavsiyesi uzerine yukarida da yazdigim gibi, anlasilan o ki ben sizi tahkime vermek zorunda kalacagim siz bana odemeyeceginize dair bir red yazisi gonderin derhal, tahkim karar versin kim hakli haksiz deyince eeaaoo abi bir dakika diye basladi konustugum sahis Dosyaniza tekrar bakiyorum diye devam etti, konusma dahilindeki saygi her nasilsa bir anda artti ve o gune ait telefon dokumlerini attigim takdirde dosyanin kapatilacagi soylendi, ben de o gune ait telefon dokumumu kullandigim operatorden rica ederek kendilerine ilettim.

Durum budur

Ozetle bu tip durumlarda hakliysaniz ve sigorta sirketi odemiyorsa, hic uzatmadan kendilerinden odemediklerine dair bir red yazisi isteyip tahkime gideceginizi soyleyin

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ee peki ya sizin bu süreçte gereksiz uğraşlarınızın bir bedeli olmayacak mı? aylar öncesinde yapılması gereken ödeme internete konu açılıp bilgi sahibi olunup gerekli gereksiz onlarca insanla muhattap olunup ancak alınabiliyor. siz sigorta şirketine belli bir hizmet karşılığında para veriyorsunuz fakat o hizmeti sigorta şirketi size vermiyor. al sana dolandırıcılık?
    '92 Nissan Laurel Altima A31

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman daha açık konuşayım. Yıllarca sigorta eksper asistanlığı yaptım ve bu tarz dosyalarda muhakkak elimizde kanıt olduğu için feragat almak için zorlardık sigortalıyı. Sigortalı kabul etmez ve durum tahkimlik olur ise o zaman çıkarırdık kanıtları. Ama hiç bir zaman tabiri caizse yem atıp oltaya getirmeye çalışmadık sigortalıyı.
    İçinde bulunulan durum çok karmaşık. hem tek taraflı hem gece geç vakit hemde resmi tutanaksız.
    Sigorta şirketinin konuyu araştırıp üzerine gitmesi muhtemel bir dosya imiş zaten.
    Ve konu sahibinden özür dileyerek söylüyorum ki belki siz suçsuz günahsızsınız ama yıllardır süregelen yaşanmışlıklardan dolayı sizde sigorta dolandırıcısı gibi görülüyorsunuz şuan..Hem sigorta hem servis gözünde...
    Bal gibi de yem atmışlar; neyse ki oltaya gelmemiş arkadaş. Ellerinde kanıt olsa öyle kolay geri adım atmazlardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bal gibi de yem atmışlar; neyse ki oltaya gelmemiş arkadaş. Ellerinde kanıt olsa öyle kolay geri adım atmazlardı.
    Yukardaki arkadasin, elde kanit olmasa sigorta sirketi bu kadar israr etmez demesi komik olmus dogrusu. Ben gelip buraya konu aciyorum, olayi oldugu gibi anlatiyorum. Kamera kayitlarina dahi bakin diyorum, sigorta sirketinin aklina boyle bir suphe ne hikmetse kamera kayitlari 15. gunden sonra siliniyor dedikten, yani muhtemelen en az 16 gun sonra akillarina geliyor. Ne kaniti kardesim? Klasik sigorta sirketinin ya tutarsa mevzusu iste. Dosya da kapandi gitti boylelikle.

Bilgi paylasiminda bulunan herkese tesekkurler. Bu deneyimden hareketle birkac oneri,

1) Tek tarafli da olsa mutlaka tutanak tutturun.
    2) GENERALI ILE CALISMAYIN
    3) Sigorta sirketlerinin yemlemelerine gelmeyin.
    4) Hasari odemeyi reddediyorlarsa -eger hakliysaniz- mevzuyu uzatmanin anlami yok siz red yazisi gonderin kardesim, ben tahkime gideyim orada hakkimi arayayim deyin. (bana bunu soylememi oneren abim, allianz'da calisiyor ve kendisi hicbir sigorta sirketi davadan mahkemeden korkmaz ancak tahkimden korkar, dolayisiyla geri adim atmazlarsa direkt uzatma tahkime ver, ancak buna muhtemelen gerek kalmaz geri adim atarlar demisti)
    5) GENERALI ILE CALISMAYIN.
    6) GENERALI ILE CALISMAYIN.

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonuca varmanıza çok sevindim. Hem o kadar kasko yaptırıyoruz hemde gerçekten başımıza bir şey gelse bu seferde ödetmeye uğraşıyoruz. Japonic diye bir kanalda adam otoparktayken yan tarafındaki aracın kapı açılınca iz değmesi sonucu haber vermek için söylemiş hemen tutanak tulup araç sorgusuz sualsiz serviste işleme alınmış + adama o süreç boyunca ikame araç sağlamışlar. Birde üstüne ikame aracın benzinini karşılayamıyoruz diye özür dilemişler...

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ne olursa olsun gece veya gündüz araçta kasko varsa polis çağırıp tek taraflı tutanak tutmak en mantıklısı. Çoğu zaman polis tek taraflı olduğu için gelemeyiz diyor ama izah edilince kasko vs durumlarını geliyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz yem atmamış olabilirsiniz ama arkadaşa aleni yem atılmış, bundan sonra da başka kişilere yem atılmaya devam edilecek.

Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman daha açık konuşayım. Yıllarca sigorta eksper asistanlığı yaptım ve bu tarz dosyalarda muhakkak elimizde kanıt olduğu için feragat almak için zorlardık sigortalıyı. Sigortalı kabul etmez ve durum tahkimlik olur ise o zaman çıkarırdık kanıtları. Ama hiç bir zaman tabiri caizse yem atıp oltaya getirmeye çalışmadık sigortalıyı.
    İçinde bulunulan durum çok karmaşık. hem tek taraflı hem gece geç vakit hemde resmi tutanaksız.
    Sigorta şirketinin konuyu araştırıp üzerine gitmesi muhtemel bir dosya imiş zaten.
    Ve konu sahibinden özür dileyerek söylüyorum ki belki siz suçsuz günahsızsınız ama yıllardır süregelen yaşanmışlıklardan dolayı sizde sigorta dolandırıcısı gibi görülüyorsunuz şuan..Hem sigorta hem servis gözünde...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ripaul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukardaki arkadasin, elde kanit olmasa sigorta sirketi bu kadar israr etmez demesi komik olmus dogrusu. Ben gelip buraya konu aciyorum, olayi oldugu gibi anlatiyorum. Kamera kayitlarina dahi bakin diyorum, sigorta sirketinin aklina boyle bir suphe ne hikmetse kamera kayitlari 15. gunden sonra siliniyor dedikten, yani muhtemelen en az 16 gun sonra akillarina geliyor. Ne kaniti kardesim? Klasik sigorta sirketinin ya tutarsa mevzusu iste. Dosya da kapandi gitti boylelikle.

Bilgi paylasiminda bulunan herkese tesekkurler. Bu deneyimden hareketle birkac oneri,

1) Tek tarafli da olsa mutlaka tutanak tutturun.
    2) GENERALI ILE CALISMAYIN
    3) Sigorta sirketlerinin yemlemelerine gelmeyin.
    4) Hasari odemeyi reddediyorlarsa -eger hakliysaniz- mevzuyu uzatmanin anlami yok siz red yazisi gonderin kardesim, ben tahkime gideyim orada hakkimi arayayim deyin. (bana bunu soylememi oneren abim, allianz'da calisiyor ve kendisi hicbir sigorta sirketi davadan mahkemeden korkmaz ancak tahkimden korkar, dolayisiyla geri adim atmazlarsa direkt uzatma tahkime ver, ancak buna muhtemelen gerek kalmaz geri adim atarlar demisti)
    5) GENERALI ILE CALISMAYIN.
    6) GENERALI ILE CALISMAYIN.

bir madde de ben ekleyeyim.

verilen her tavsiyeye inanmayın

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ripaul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar konuyu acan kisi olarak noktayi koyayim,

Generali ne harika bir firma ki Izmir'de mekanlari dahi yok. Kendilerini aramak durumunda kaldim ki bu durumlarda yuzyuze konusmak ***** en iyisi, telefonda adami cileden cikartirlar.

Her neyse aradim, konusmaya direkt, bakin suphe falan dahi degil, sofor degisikligi yuzunden hasari odemiyoruz seklinde basladilar. Gayet kendilerinden eminler. Durumu acikladim, detaylariyla anlattim, kanitlari sundum. Hala direttiler, baktim olmayacak, bir abimin tavsiyesi uzerine yukarida da yazdigim gibi, anlasilan o ki ben sizi tahkime vermek zorunda kalacagim siz bana odemeyeceginize dair bir red yazisi gonderin derhal, tahkim karar versin kim hakli haksiz deyince eeaaoo abi bir dakika diye basladi konustugum sahis Dosyaniza tekrar bakiyorum diye devam etti, konusma dahilindeki saygi her nasilsa bir anda artti ve o gune ait telefon dokumlerini attigim takdirde dosyanin kapatilacagi soylendi, ben de o gune ait telefon dokumumu kullandigim operatorden rica ederek kendilerine ilettim.

Durum budur

Ozetle bu tip durumlarda hakliysaniz ve sigorta sirketi odemiyorsa, hic uzatmadan kendilerinden odemediklerine dair bir red yazisi isteyip tahkime gideceginizi soyleyin
    adınıza çok sevindim geçmiş olsun. hukuki yolları bildiğinizi gösterdiğiniz anda saygı artıyor çok şükür ordan sonrasında adalet işlediği için az biraz

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya farklı gireyim bi araç alıcaz 80 bin tl hasar kaydı var ama araba değişen yok sigortadan çekmişler galiba kaza fotograflarına nasıl ulaşabiliriz bilen varm ?

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya farklı gireyim bi araç alıcaz 80 bin tl hasar kaydı var ama araba değişen yok sigortadan çekmişler galiba kaza fotograflarına nasıl ulaşabiliriz bilen varm ?
    Kaza Tespit Tutanağı Sorgula
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın plakası
    o güne ait sigortalının Tc si

Tutanak ve fotolar çıkar karşına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın plakası
    o güne ait sigortalının Tc si

Tutanak ve fotolar çıkar karşına
    Araç sigortadan çekme belgeli alınmış sigorta. Söyle bişi ama 45.000 tl ödeme yapılmış 80.000 hasar işlenmiş cok değişik bi durum var ortada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç sigortadan çekme belgeli alınmış sigorta. Söyle bişi ama 45.000 tl ödeme yapılmış 80.000 hasar işlenmiş cok değişik bi durum var ortada.
    Araç pert mi olmuş ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağır hasar kaydı mevcut. Pert kayıtlı değil

Leader01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağır hasar kaydı mevcut. Pert kayıtlı değil
    ağır hasar kayıtlı demek pert kayıtlı demek zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leader01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağır hasar kayıtlı demek pert kayıtlı demek zaten
    Pert yerine tam hasarlı sıfatı kullanılıyor diye biliyorum ve böyle araçlar onarılıp trafiğe çıkarılamaz, hurdaya ayrılır.
    Ağır hasar kayıtlılar -maliyet yüksek de olsa- onarılıp muayeneden geçirilerek trafiğe çıkarılabilir.

Leader01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pert yerine tam hasarlı sıfatı kullanılıyor diye biliyorum ve böyle araçlar onarılıp trafiğe çıkarılamaz, hurdaya ayrılır.
    Ağır hasar kayıtlılar -maliyet yüksek de olsa- onarılıp muayeneden geçirilerek trafiğe çıkarılabilir.
    Pert kelimesi halk dilindeki adı, tramer'de pert diye geçmez, eskiden tam ziya olarak geçiyordu şimdi ağır hasar kayıtlı olarak geçiyor,

Sigorta şirketi aracı hasarlı aracı çekme belgeli olarak satarsa alan kişi topladıktan sonra muayeneye girip plaka çıkarıp tekrar trafiğe çıkabilir,
    Hurda belgeli satarsa trafiğe çıkamaz,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler