User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
77 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sigorta sirketi hasari odemiyor, bilgi!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sigorta sirketi hasari odemiyor, bilgi!

Merhaba,

Konuyu nereye acsam bilemedim o yuzden genel sohbet bolumune actim, eger yanlis olduysa kusura bakmayin mod arkadaslar uygun yere tasir.

2018 yilinin ocak 28'inde izmir/ksk girisinde cumartesi oglen 12.30 civarinda yagmurlu bir havada tek tarafli kaza yaptim. Aracim genesis coupe 2.0 tci. Yagmurly havanin da etkisiyle bir aracin sikistirmasi sonucu araci gecmeye calisirken kaldirima sertce vurdum ve aracin aks salincak fren diski vs. bolumunu parcaladim, aracin yurur durumu yoktu. Neyse ki baska bi araca ya da kisiye carpmadan kaldirimin uzerinde kaldim, yol akisina da mani olmadim.

Aracin disinda bir sey yok. Kapi, marspiyel, tampon dahi hicbir sorun yok. Sadece sol tekerlek aks salincak rotil fren diski gitti. Kasko sirketini aradim, cekici cagirdilar ve araci hyundai yetkili servisine goturduk.

Calisan usta basi sagolsun cok yardimci oldu, hemen her seyi kendisi halletti, kazayi anlattim, suraya yazip imzalaman yeterli, gerisini ben hallederim dedi. Pazartesi gunu kaskonun bagli oldugu sigorta sirketinin gorevlendirdigi eksper vatandas geldi ve isleme basladilar. Bir bucuk ay arac orada kaldi cunku koreden parca bekledik.

Neyse araci sag salim aldik. Aradan neredeyse 4-5 ay gecti, telefon geldi, hyundai yetkili servisi sigorta sirketinin hasari odemedigini soyledi. Sigorta sirketini aradim, neden odemediklerini sordum, kazayla ilgili suphelerinin olduklarini soylediler, kazayi aslinda alkollu olan babam yapmismis ben ise sonrasinda direksiyonda kendim varmisim gibi gostermisim. Kamera kayitlarina bakin dedim, 15 ghnden sonra siliniyor dediler, 16. gun mu geldi bu olasilik akliniza, iddia varsa ispat gerekir dedim cevap yok.

Hyundai tekrsr aradi ve sirketin hala odemedigini bu durumda benden tahsis edilmek durumunda oldugunu soyledi. Ben de eksper gidip onayladiktam ve isleme baslandiktan sonra sirket ve hyundai arasinda mutabakat oldugunu ve devreden benim ciktigimi, artik bagimin olmadigini ve iki grup arasinda halledilmesi gerektigini soyledim. Araci tutup da sirket odemiyor deselerdi o zaman ugrasirdim ancak araci almisim, eksper gelmis onaylamis baslamislar bitmis, aradan 4-5 ay gecmis, is artik beni baglamiyor.

Yapmam gereken onerdiginiz bir sey var mi?

Sinek kucuk ama mide bulandiriyor. Bir sey cikaramayacaklari halde -cunku kaza basit bir yagmurlu hava kazasi- hala uzerine gidip belki kisiye kitleyebilir miyiz diye dusunuyorlar.

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis direk mahkemeye versin siz hiç şunu getireyim bunu götüreyim demeyin hiç kendinizi bulaştırmayın. Sırf şu durumlar yüzünden koşarak duran arabaya polis çağırırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis direk mahkemeye versin siz hiç şunu getireyim bunu götüreyim demeyin hiç kendinizi bulaştırmayın. Sırf şu durumlar yüzünden koşarak duran arabaya ÇARPSAM polis çağırırım
    Kelime eksik olmuş

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle saçma şey mi olurmuş yahu. tamir edilmiş dosyası kapanmış araba. kaldıki kaza raporuda yazılıp çizilip kapanmıştır. Ancak adamın biri bir delil götürüp gösterecek veya şikayet olacak ki o dosya tekrar açılsın. kasko kimki şüphelenip ödeme yapmayacak bir kere öyle bir yetkisi yok. polis mi dedektif mi. sorsaydın kamera şakasımı diye.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis direk mahkemeye versin siz hiç şunu getireyim bunu götüreyim demeyin hiç kendinizi bulaştırmayın. Sırf şu durumlar yüzünden koşarak duran arabaya polis çağırırım
    İki kere de polis gecti yanimdan, gecmis olsun abicim dediler, tutanak tutturmadim, tamamen benim hatam haklisin tutanak olsa hic boyle bir sey iddia edemezlerdi.

Eksper gelip yetkili servise onayi verip tamir islemine basladiktan sonra is benden cikiyor diye biliyorum, dogru mu acaba? Cunku bunun anlami kendi aralarinda anlastilat masraf bu dendi, tamam dendi odenecek. Karsilikli onay alindi basladilar ve sonrasinda araci teslim dahi ettiler.

Benim fikrim sigorta odemeyi reddettigi icin yetkili servis koparabilir miyiz beelki buradan bir sey cikar diye beni deniyor.

Bilemedim cok sacma bir durum, hukuki olarak da bana nasil dava acacaklarmis onu bilmiyorum kardesim araci teslim etmeseydin o zaman demezler mi adama, ayrica ben odeme yapacagima dair kagit da imzalamadim, sigorta sirketinin adami gidip yetkili servisle anlasti ki tamir basladi araci teslim aldim.

Yani su durumda hak iddia edebilmeleri mumkun mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İt iti ısırmaz ama sigorta servis kendi arasında çözmek zorunda. babanızın alkollü olduğunu ispatlayamazlar, ki direksiyona geçti vs olağan durumlar. Sigortayı ve servisi hukuk nedir bildiğinizi belli edecek şekilde rahatsız edin derim.

Sigortalar her zaman üçten beşten yırtmaya çalışıyor. Zincirleme kazada ortada tost olan aracı sürüyordum öndeki vurdu durdu ben zar zor götünde durdum arkadaki durmayı denemedi bile heralde ki sarmaş dolaş öndekine gömüldük.
    Şansıma polisin 20 metre gerisinde oldu olay sıkıntıda kalacağımı anlayınca geldi tutanak tuttu. Tutmasa sen vurduna getirir suç yüklerlerdi. Eksper bizzat kendi en az %40 suçlu sayılırdınız dedi düşünün kendi yazdığımız raporların pek bi esprisi yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta ile servis arasında anlaşma olması demek sigortanın hasar onarım bedelini ödememesi durumunda hasarı servise sizin ödemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Aracın sahibi sizsiniz, aracı o şirkete sigorta ettiren sizsiniz, kazayı yapan sizsiniz. Aracınıza bakan eksper sigortanın çalışanı değil hazine müsteşarlığından yetkili bağımsız çalışandır. Onun tamam onarıma başlayın demesi sigortanın hasarı ve ödemeyi kabullendiği anlamına gelmiyor. Eksperin onarıma başlayın demeksi "ben aracı hasarlı haliyle ellenmeden gördüm, araçtaki hasarla ilgili gerekli incelemeleri ve tespitleri yaptım" demektir. Daha sonrasında zaten eksper hasar raporunu yazar, resimlerle ve birlikte sigorta şirketine teslim eder, hizmet ödemesini alır ve kenara çekilir.
    Servis aracınızı onarmış size teslm etmiş ancak sizinle ilgili bir şüpheden dolayı ödeme anlaşması bulunan servise hasar onarım bedelini ödemiyorsa, sizden ödemesini kesinlikle alırlar.
    Servis iyi niyet çerçevesinde sigortadan parasını almak için sonuna kadar uğraşır ancak sigorta ödemeyi yapmazsa sizi icraya verir ve tüm ödemeyi mahkeme masrafları, avukatlık ücretleri ve faiziyle kısaca yasal tüm giderleriyle tahsil eder. Siz daha somra sigorta şirketine dava açar alabilrseniz alırsınız. Servis sizi mahkemeye verdiğinde "sigortamın anlaşmalı servisi, benim sigortam var gitsin oradan alsın" deme hakkınız hiç yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi bir avukatla görüşün ve icra takibi başlatın. bırakın iddialarını onlar ispatlasın.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelmiyor ki istediğin kadar çağır

ölü yaralı yoksa gelmiyor beyefendiler

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi sigorta şirketi bu?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelmiyor ki istediğin kadar çağır

ölü yaralı yoksa gelmiyor beyefendiler
    Şaibeli durum var sigortayla sorun yaşadım bi kez daha yaşamak istemiyorum vs derseniz oflaya puflaya gelme ihtimalleri var

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polis raporu ve alkol raporu olsaydı bunların hiç biri yaşanmaz dı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hasari karsilamayi reddeddn sigorta sirketi Generali Sigorta.

Eger soz konusu dava acilirsa kaza konusunda benim suclu oldugum/alkollu oldugum ya da surucu koltugunda iddia ettikleri gibi babamin oturduguna dair bir kanitlari olmasi gerekmiyor mu?
    Ben sigorta sirketine kameralari kontrol edin dedigimde 15 gunden sonra kontrol edilemedigini soylediler, 16.gun de mi bu akillarina geliyor?

Ben kasko sirketiyle sozlesme imzaladigimda alkollu olmadigim muddetce hasarlari kendi sigorta sirketlerinin karsilayacagi teminatini bana vermis olmuyorlar mi?

Ayrica aracin tamirine baslanip, tamamlanip bitirildiginde yani butun bir surecte sigorta sirketi ile yetkili servis arasinda herhangi bir konusma hic mi olmadi? Mutlaka olmus olmali ki arac bana bir bedel talep edilmeden teslim edildi.

Sonuc olarak ben kisi olarak araci teslim alirken herhangi bir bedel odeyecegime dair hicbir belge imzalamadim. Yetkili servis su durumda benden ziyade sigorta sirketini dava etmek durumunda degil mi? Olay benden coktan cikmis durumda.

Su durumda parayi benden talep etmeleri ve hatta alabilmeleri nasil mumkun anlamis degilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o nasıl bir olay arkadaş. Kafalarına göre yem atıyolar kazayı siz yapmamışsınız babanız yapmış diyolar. Kanıtın var mı yok. Kimi neyle suçluyorsun diye dava açarım.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer bir olay benim başımdan da geçti. 2 sene önce motor çalındığın da tam ödeme yapacakları gün, ödeme yapmayacağız dediler. Hakkımda sigortaya biri şikayette bulunmuş. neyse arayıp söylediler bende 3 gün içinde ödeme beklediğimi, ödememi yapın araştırmanıza devam edin dedim aksi halde elimde ki mutabakata göre icra işlemlerini başlatacağımı söyledim. ödememi aldım.

sizin de burada mutabakatınız var, daha doğrusu sizinle bire bir yapılmamış ama servisle yapılmış bir mutabakat var. şu parçalar değişecek, şu parçalar onarılacak ve şu kadar işçilik diye bir mutabakat var. Yukarı da dediğim gibi bir avukat bulun.

Ben kasko sirketiyle sozlesme imzaladigimda alkollu olmadigim muddetce hasarlari kendi sigorta sirketlerinin karsilayacagi teminatini bana vermis olmuyorlar mi? Demişsiniz

Alkollü olsanız bile ödeme yapacakları durumlar var. Kazaya alkol mü sebep oldu ona bakılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit olmadığı için buraya ekleme yapıyorum;;;;;

siz bir şey ispatlamaya çalışmayın. siz ödemenizi almaya çalışın. Bırakın onlar aracı babanızın kullandığını ispatlamaya çalışsınlar. siz direk çözüme ilerleyin.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçmiş olsun yazacak çok şey var ama yazılanların biri hariç hepsi kafa karıştırıcı ve yanlış.

Önce mevzuatı bilmek lazım.

Neyse çok uzatmayacağım babanın alkollü olduğunu ve ehliyetinin alındığını nasıl öğrenmişler ?
    Araç babanın üstüneyse EGM de zaten bilgileri vardır ve babanın ehliyetinin alınma tarihi ile kaza tarihi aynı veya yakınsa hangi şirket olursa olsun ödemez zaten.

Mevzuata göre de bu satten sonra sen o aracı kullanırken kaza yaptığını kanıtlamak zorundasın. Şimdi o kamera kayıtlarının peşine sen düşmelisin.

Tekrar geçmiş olsun.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok yanlis anlasildi, ben odeme dahi yapmadim. Arac yapildi halloldu 3-4 aydir suruyorum halihazirda sorun yok, yani yetkili servis su durumda aracin odemesini sigorta sirketinden tahsis etmeden bana araci teslim etti. Simdi ise beni arayip odemeyi hala sigortadan alamadik, siz arayip konusur musunuz diyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam alkollu degildi, babam kazayi yapmadi, ve yine babamim ehliyeti hicbir tarihte hicbir zaman da alinmadi, orada da yanlisiniz var yani boyle bir durum hic olmadi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler