User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Vergi Affı - Trafik Cezaları Hkk.

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edevlet ve hgs de cezlar görünüyor vergi dairesinde borç yok, Hgs tarafı sistemde güncelleme yapılcak diyor ama halen bir gelişme göremiyorum. Vergi dairesine yansımadığı için yapılandırmaya da sokamıyorum. Var mı aynı durumda kalan bir arkadaşımız? hatta hgs tarafı ile 2-3 kere konuştum kanun daha çıkmadı diyor, delirttiler beni resmen. Resmi gazetede yayınlanmadığı için sistemde ceza tutarları güncellenmemiş öyle diyorlar. yayınlandı diyorum yok diyor

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar şuan sitede inceliyorum fakat cezalar ödemek istediğimde gecikme zammı yansıyarak ödenebiliyor başka bir menüden mi işlem yapmam gerekiyor acaba ?

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emir91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şuan sitede inceliyorum fakat cezalar ödemek istediğimde gecikme zammı yansıyarak ödenebiliyor başka bir menüden mi işlem yapmam gerekiyor acaba ?
    siz başvurun,taksit sayınıza oranla tekrar faiz hesaplatılıp 1-2 gün sonra ödeme planını sistemden alacaksınız.
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar benimde vergi cezaları hariç bir sürü trafik cezası çıktı yıllar öncesinden
    benim bir kere otoban yada köprüden geçmediğim(%100 eminim) araçta otoban ve köprü cezası var ayrıca ceza tarihi ben aracı sattıktan sonra neden benim adıma ceza gözüküyor

ödediğimden yine emin olduğum radar cezası gözüküyor
    yine sattıktan sonra ki tarihlerde gözüken başka araçlarımın hgs otoyol cezaları var
    ya zaten herhangi bi ceza olsa araç satışı yapamam
    gib gov tr harici hiç bi yerden cezam gözükmüyor

bunlar için ne yapılabilir

3 kuruş vergi borcu var ödeyelim dedik 3 katı trafik cezası gözüküyor

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lucky Jackal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edevlet ve hgs de cezlar görünüyor vergi dairesinde borç yok, Hgs tarafı sistemde güncelleme yapılcak diyor ama halen bir gelişme göremiyorum. Vergi dairesine yansımadığı için yapılandırmaya da sokamıyorum. Var mı aynı durumda kalan bir arkadaşımız? hatta hgs tarafı ile 2-3 kere konuştum kanun daha çıkmadı diyor, delirttiler beni resmen. Resmi gazetede yayınlanmadığı için sistemde ceza tutarları güncellenmemiş öyle diyorlar. yayınlandı diyorum yok diyor
    Hgsyle çözüm çok zor gerçekten bir adet ihlalli geçişim var ödemek istiyorum ve resmen ödeyemiyorum, ilk aradığımda dediler ki cezan var şu hesaba öde, ikinci aradığımda cezanız var ancak cezanın kesildiği gün ve saatte bakiyeniz var gözüküyor biz halledeceğiz dediler şimdi tekrar bakıyorum ceza hala gözüküyor, ödemek istediğimde ise size bir hesap numarası veriyorlar o hesaba ödemek için pttye gidin diyorlar yok altına şunu yazın bunu yazın diyorlar. Bu kadar saçma bir sistem olamaz. ayrıca benimde gib.gov.tr de cezalarımın hiç biri gözükmüyor. Nasıl yapmamız gerekiyor bilen biri aydınlatırsa çok iyi olur.
    leyleğiz

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhanarici18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benimde vergi cezaları hariç bir sürü trafik cezası çıktı yıllar öncesinden
    benim bir kere otoban yada köprüden geçmediğim(%100 eminim) araçta otoban ve köprü cezası var ayrıca ceza tarihi ben aracı sattıktan sonra neden benim adıma ceza gözüküyor

ödediğimden yine emin olduğum radar cezası gözüküyor
    yine sattıktan sonra ki tarihlerde gözüken başka araçlarımın hgs otoyol cezaları var
    ya zaten herhangi bi ceza olsa araç satışı yapamam
    gib gov tr harici hiç bi yerden cezam gözükmüyor

bunlar için ne yapılabilir

3 kuruş vergi borcu var ödeyelim dedik 3 katı trafik cezası gözüküyor
    Aynen 2015 yılından sattığım araçlardan vs. bir sürü ceza gözüküyor vergi ödemek için girdim 1.400 tl ödeme çıktı bakalım yapılandır dedim kaça düşecek..

atakanakdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bu indirimleri sadece peşin olarak mı ödersek kullanabiliriyoruz. Sistemden başvuruyu yaparkende peşin dememiz mi gerekiyor indirim için.

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapamayan varsa p.m'den yardımcı olurum.Sistem oldukça basit , 31/03/2018 vade sonrası olan borçlarınız yapılandırmaya girmez.Gib'te listelenmeyen borçlarınızıda kendiniz tablo 2'den ibra ederek yapılandırmaya sokabilirsiniz.Totalde 10dk anca sürer işleminiz.
    tablo 1 de vadesi geçmiş borclarmı görünüyor sadece bılgın varmı ?

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vaktinde ödeyenlere % lik iade söz konusu mu acaba
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peşin ödemeye de razı olduk trafik cezası ile ihalli geçise af gelse bi
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tablo 1 de vadesi geçmiş borclarmı görünüyor sadece bılgın varmı ?
    Tablo 1'de 31/03/2018 tarihine kadar vadesi geçmiş borçlar gözükür,yapılandırmaya tabi olan borçlarda tablo 1'de yer alan tutardır. Yine diğer arkadaşlara ek bilgi ; peşin ödemeyi seçerseniz faizin %90'ı silinir,%10luk faiz oranı v.dairesi tarafından tekrar yapılandırılıp anaparaya eklenir. Mantıklı 2 seçenek ; Peşin ödemek veya Orta taksit (6 ay gibi) bir ödeme planı oluşturmak.Taksit sayısı arttıkça yapılandırma yapmanızın bir manası kalmıyor.Yanlış olmasın 6 ay taksitden sonra faiz oranı daha fazla artıyor..

zübeyir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tablo 1'de 31/03/2018 tarihine kadar vadesi geçmiş borçlar gözükür,yapılandırmaya tabi olan borçlarda tablo 1'de yer alan tutardır. Yine diğer arkadaşlara ek bilgi ; peşin ödemeyi seçerseniz faizin %90'ı silinir,%10luk faiz oranı v.dairesi tarafından tekrar yapılandırılıp anaparaya eklenir. Mantıklı 2 seçenek ; Peşin ödemek veya Orta taksit (6 ay gibi) bir ödeme planı oluşturmak.Taksit sayısı arttıkça yapılandırma yapmanızın bir manası kalmıyor.Yanlış olmasın 6 ay taksitden sonra faiz oranı daha fazla artıyor..
    taksitli olunca faizlimi oluyor..??. birde ben yapılandır dedim internetten 6 taksit yaptım dünden beri aynı görüntü duruyor. nasıl çözülür acaba ???..

Scorpion TypeR

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar merhaba;
    vergi dairesi sitesine girdiğimde bir şubat dönemine ait trafik cezam var. Doğru şubatta trafik cezam vardı ama ben bunu ödedim hatta erken ödeme yaptım.

Şuan ki trafik cezası da aynı döneme ait ama tutarlar farklı yalnız iki cezanın da seri no sıra no aynı. Elimde ödediğime dair dekontum da var. Ne yapabilirim ? Tekrar 200 küsür ödemek istemiyorum.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba;
    vergi dairesi sitesine girdiğimde bir şubat dönemine ait trafik cezam var. Doğru şubatta trafik cezam vardı ama ben bunu ödedim hatta erken ödeme yaptım.

Şuan ki trafik cezası da aynı döneme ait ama tutarlar farklı yalnız iki cezanın da seri no sıra no aynı. Elimde ödediğime dair dekontum da var. Ne yapabilirim ? Tekrar 200 küsür ödemek istemiyorum.
    hocam benim bildiğim yanlışlıkla yada yenıden çıkıyosa bir borç o işi en kolay halledebileceğin tek yer var oda ümraniye motorlu taşıtlar vergi dairesi. ben 1 ay dolaştım yanlış yazılan 1250 tl borcu
    .gezmediğim yer kalmadı tek çözüm orda oldu.çıktım müdürlerine anlattım derdimi.baktı başkasının borcunu sana kitlemişler sistemden dedi. sildi gitti.
    Scorpion TypeR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=zübeyir;8476337]taksitli olunca faizlimi oluyor..??. birde ben yapılandır dedim internetten 6 taksit yaptım dünden beri aynı görüntü duruyor. nasıl çözülür acaba ???..
    tabiki faiz oluyor.Ama gecikme zammı kadar olmuyor.Önceki faizi vergi dairesi bir siliyor,sonra kendi daha düşük bir çarpan ile faiz hesaplayım bu tutarı yapılandırırsın diyor.siz 6 taksit yapmışssınız güzel,şimdi bekleyeceksiniz vergi dairesi size bir ödeme planı çıkaracak.sistem yoğun olduğu için 1 hafta içinde başvurduğunuz kısımda ödeme planı pdf formatında çıkacaktır.sık sık kontrol edersiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=GSİ CLUB;8476417]
    Alıntı zübeyir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taksitli olunca faizlimi oluyor..??. birde ben yapılandır dedim internetten 6 taksit yaptım dünden beri aynı görüntü duruyor. nasıl çözülür acaba ???..
    tabiki faiz oluyor.Ama gecikme zammı kadar olmuyor.Önceki faizi vergi dairesi bir siliyor,sonra kendi daha düşük bir çarpan ile faiz hesaplayım bu tutarı yapılandırırsın diyor.siz 6 taksit yapmışssınız güzel,şimdi bekleyeceksiniz vergi dairesi size bir ödeme planı çıkaracak.sistem yoğun olduğu için 1 hafta içinde başvurduğunuz kısımda ödeme planı pdf formatında çıkacaktır.sık sık kontrol edersiniz.

tmm teşekkürlerr
    Scorpion TypeR

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vergi dairesine gittik, nakit ödemek istediğimizi söyledik. Hemen ödeyebiliyor muyuz? Yoksa bekleyecek miyiz?
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otto_Skorzeny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi dairesine gittik, nakit ödemek istediğimizi söyledik. Hemen ödeyebiliyor muyuz? Yoksa bekleyecek miyiz?
    Vadesi 31 temmuz olur borçların o zaman ödersiniz. Bu arada internet vergi dairesinden taksitlendirip atıyorum 3. Taksit zamanında hepsini kapatayım diyebilirsiniz. Defaten ve taksitle ödeme seçeneği son taksite kadar geçerli. Defaten ödediğinizde yine faiz indirimi oluyor.

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vadesi 31 temmuz olur borçların o zaman ödersiniz. Bu arada internet vergi dairesinden taksitlendirip atıyorum 3. Taksit zamanında hepsini kapatayım diyebilirsiniz. Defaten ve taksitle ödeme seçeneği son taksite kadar geçerli. Defaten ödediğinizde yine faiz indirimi oluyor.
    Şimdi ben tam anlayamadım abi. Vergi borcu olduğu için muayene yaptıramıyorum arabaya. 31 temmuzdan önce muayene yaptıramayacak mıyım tek seferde nakit ödemek istesem bile?
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler