User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
61 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Araç satış sonrası problem

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araç satış sonrası problem

Arkadaşlar merhaba,
    Başımdan ilginç saçma bir olay geçiyor ve size sormak istedim. 2001 Honda civic ies aracım vardı,ev almak için satışa çıkardım. Araca kartal koçtaşta park halinde malzeme getiren tır arka çamurluğu kesti attı.
    Neyse tutanak filan %100 haklı çıktım. Babam aracı satıcağımı durmadan soran arkadaşına demiş benim oğlan arabayı satacak diye. Bizde dedik bir ay sonra muayne yapılıp hasar onarım olacak dedik. onları yaparsak
    fiyat bu yaptırmazsak fiyat bu. Adam da hasarı trameri iptal edin ben cebimden yaptırırım işlemesin alacağım dedi. tamam dedik bak önceden de1400 tl hasarı var dedik. Adam koşa koşa pazartesi günü notere gittik satışı verdik. Tanıdık diye 2500 tl maaş alınca veririm dedi tamam dedik. Adam Geçen aradı arabada boya var geri al diyo. Yerimde olsanız naparsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para peşin, kırmızı meşin diye boşuna dememişler.

Geçmiş olsun..

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Başımdan ilginç saçma bir olay geçiyor ve size sormak istedim. 2001 Honda civic ies aracım vardı,ev almak için satışa çıkardım. Araca kartal koçtaşta park halinde malzeme getiren tır arka çamurluğu kesti attı.
    Neyse tutanak filan %100 haklı çıktım. Babam aracı satıcağımı durmadan soran arkadaşına demiş benim oğlan arabayı satacak diye. Bizde dedik bir ay sonra muayne yapılıp hasar onarım olacak dedik. onları yaparsak
    fiyat bu yaptırmazsak fiyat bu. Adam da hasarı trameri iptal edin ben cebimden yaptırırım işlemesin alacağım dedi. tamam dedik bak önceden de1400 tl hasarı var dedik. Adam koşa koşa pazartesi günü notere gittik satışı verdik. Tanıdık diye 2500 tl maaş alınca veririm dedi tamam dedik. Adam Geçen aradı arabada boya var geri al diyo. Yerimde olsanız naparsınız.
    2001 civic 'i siz boyasız diyemi sattınız ?
    Alana kişi 2001 civic'i boyasızdır diyemi aldı ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2001 civic 'i siz boyasız diyemi sattınız ?
    Alana kişi 2001 civic'i boyasızdır diyemi aldı ?
    1400 hasarı var dedim. İlla boyası olacak. Benim merak ettiğim konu hukuken yaptırımını merak ediyorum. Yoksa 2500 tl söke söke alırım.

KingoAtmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı boyasız diye sattıysan ve boya çıktıysa hoş olmamamış, ben olsam özür diler geri alırım.
    208 gti by Peugeot Sport; İstanbul Park: 2:36.177 - 07.05.2023
    Saxo évo-2 0-402 : 13.821 sn.
    Powered By : Piston Garage
    Nazmi TOÇAK

GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KingoAtmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı boyasız diye sattıysan ve boya çıktıysa hoş olmamamış, ben olsam özür diler geri alırım.
    Aracı boyasız diye satmadım. Sorgulatırsan görürsün dedim 1400 hasar kaydı çıkıyor arka köşeden kazası var dedim. İlla boyası var dedik.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz sadece 1400 tl hasar mı var dediniz?
    Boya var yok konuşması yapıldı mı?Boya olduğunu söylediniz mi?
    Hangi parçalarda boya var?

serkanaygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlla boyası var söylemiyle şu şu şu parçalarında boyası var arasında fark var. Dışarıda yaptırılan tramerinde görünmeyen boyası kazası var mıydı? Satarken bunları beyan etmiş miydiniz? Eğer boyası değişeni tamamen sizin satıştan önce ibraz ettiğiniz gibiyse sizlik bir durum yok.

Umarım kısa sürede çözersiniz.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herşey söylendiyse problem yok gibi.
    eğer parayı kullanmadıysanız ben olsa geri alırdım,çünkü vatandaş 2500'ün üstüne yatılabilir gibi geldi.

Hukuki olarakta sanıyorum biraz zorlanırsınız.
    Çünkü noterde parayı aldım diye imza atıyorsunuz.
    Arkadaşın size olan borcu sadece lafta...
    médiocrité partout

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklı yada haksızsınız problem değil. Bence düşünülmesi gereken konu;

Alıcı ile olan ikili ilişkiyi aracı geri almayıp 2500'ü söke söke alıp bozmaya değer mi? Yada geri alıp edeceğiniz zarar kadar değerli bir ilişkiniz mi var?

Bu soruların cevabına göre davranmak en doğrusu bence

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bulunduğum durum pozisyon neyi gerektiriyorsa onu yapardım. racon kesen bi tipsem zaten o parayı çoktan getirmişti. olay çıkmasın tadımız kaçmasın diyorsam çizerdim üstünü adamı da parayı da unuturdum. bıktırıcı bi tipsem gider mahallesi sokağı herkese adamdan 2500 lira alacağım olduğunu vereceğini söylediğini ama vermediğini söylerim. para çok lazımsa ilerde üstüne sabıka kaydı çıksa da önemli değilse 2500 lirayı komisyonlu şekilde adamdan alacak arkadaşlara bu konuda yardımcı olmalarını isterdim. takıntılı biriysem zaten 2500 alacağımdan değilde 2500 ü niye alamadım diye gider araca 5000 liralık zarar verirdim. ben olsam kendim mesela eksik paraya arabayı vermezdim, bir şekilde babam aracı oldu ve devri ver benim arkadaşım dedi ve bende devrini verdim, parayı babamdan alırım, ona da git arkadaşından al derdim.
    turbocuk istiyoruz

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz yuvarlak konuşuyorsun.Sen arabanın sağ arka kapısı boyalı diye söyledin de adam sonradan sağ arka kapı boyalı diyemi itiraz etti.Yoksa sen sağ arka kapı boyalı başka bişey yok dedin de adam sol arka kapıda boyalı diyemi itiraz etti?

Bunun kısa öz adı dost kazığı oluyor.Sen düzgün beyan vermiyorsun adam aracı expertize sokmuyor al gülüm ver gülüm.
    Sonuç olarak o parayı sana vermezse alamazsın
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanaygün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla boyası var söylemiyle şu şu şu parçalarında boyası var arasında fark var. Dışarıda yaptırılan tramerinde görünmeyen boyası kazası var mıydı? Satarken bunları beyan etmiş miydiniz? Eğer boyası değişeni tamamen sizin satıştan önce ibraz ettiğiniz gibiyse sizlik bir durum yok.

Umarım kısa sürede çözersiniz.
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herşey söylendiyse problem yok gibi.
    eğer parayı kullanmadıysanız ben olsa geri alırdım,çünkü vatandaş 2500'ün üstüne yatılabilir gibi geldi.

Hukuki olarakta sanıyorum biraz zorlanırsınız.
    Çünkü noterde parayı aldım diye imza atıyorsunuz.
    Arkadaşın size olan borcu sadece lafta...

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklı yada haksızsınız problem değil. Bence düşünülmesi gereken konu;

Alıcı ile olan ikili ilişkiyi aracı geri almayıp 2500'ü söke söke alıp bozmaya değer mi? Yada geri alıp edeceğiniz zarar kadar değerli bir ilişkiniz mi var?

Bu soruların cevabına göre davranmak en doğrusu bence

Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulunduğum durum pozisyon neyi gerektiriyorsa onu yapardım. racon kesen bi tipsem zaten o parayı çoktan getirmişti. olay çıkmasın tadımız kaçmasın diyorsam çizerdim üstünü adamı da parayı da unuturdum. bıktırıcı bi tipsem gider mahallesi sokağı herkese adamdan 2500 lira alacağım olduğunu vereceğini söylediğini ama vermediğini söylerim. para çok lazımsa ilerde üstüne sabıka kaydı çıksa da önemli değilse 2500 lirayı komisyonlu şekilde adamdan alacak arkadaşlara bu konuda yardımcı olmalarını isterdim. takıntılı biriysem zaten 2500 alacağımdan değilde 2500 ü niye alamadım diye gider araca 5000 liralık zarar verirdim. ben olsam kendim mesela eksik paraya arabayı vermezdim, bir şekilde babam aracı oldu ve devri ver benim arkadaşım dedi ve bende devrini verdim, parayı babamdan alırım, ona da git arkadaşından al derdim.
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz yuvarlak konuşuyorsun.Sen arabanın sağ arka kapısı boyalı diye söyledin de adam sonradan sağ arka kapı boyalı diyemi itiraz etti.Yoksa sen sağ arka kapı boyalı başka bişey yok dedin de adam sol arka kapıda boyalı diyemi itiraz etti?

Bunun kısa öz adı dost kazığı oluyor.Sen düzgün beyan vermiyorsun adam aracı expertize sokmuyor al gülüm ver gülüm.
    Sonuç olarak o parayı sana vermezse alamazsın

Arkadaşlar durumu şöyle özetliyim.

1400 hasar bizden önce oluşmuş adama söyledik. Sorgulatığımızda çıkıyor çünkü. en son yaptığımız kazayı zaten gördü bunda 2500,3000 tl lik hasar yok ben 250yaptırırım sen yaptırma dedi tamam dedik trameri iptal ettik.
    Araba bizden önce sahibi iki kapısı boyanmış araba 5 senedir bizde alırken expertiz yapmadık bilmiyorduk.
    Satacağımız kişide ben 50 tane araba aldım sattım expertize gerek yok dedi. Babamında iş yerinden arkadaşı olduğu için biliyorsunuz ki durum farklı oluyor.
    Noter satışında araç 30.000 tl bankaya yatan 25.000 yattı .merak ettiğim konu hukuken çözülcek en son iş ama sigortalar atmak üzere

Mümin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer sen aracın aracın hangi parçasında boya var yok söylemişsen alıcı bunları bilerek almışsa 2,500 tl nin üzerine yatmak için arıza çıkartıyor. Ama sen aracın boyalı olana parçalarını söylememiş isen yada eksik söylemiş isen adam haklı al aracı geri lafı sözü bitsin.
    35 NFR 34 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 HJ 932 Honda Civic 1,6 I-VTEC
    42 FR 957 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 FN 709 Honda Civic 1,6 IES
    42 DSH 05 Honda Civic 1,6 IES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mümin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer sen aracın aracın hangi parçasında boya var yok söylemişsen alıcı bunları bilerek almışsa 2,500 tl nin üzerine yatmak için arıza çıkartıyor. Ama sen aracın boyalı olana parçalarını söylememiş isen yada eksik söylemiş isen adam haklı al aracı geri lafı sözü bitsin.
    ARabayı almak mesele değil. Ben arabayı alınca tramer iptal ettim. 2500 hasarı kendi cebimden ödemek zorunda kalacağım. çünkü alırken ben yaptırcam dedi.
    Onun için olay karışık biraz. ya hasarı kesip parasını eksik veririm.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1400 hasar bizden önce oluşmuş adama söyledik. Sorgulatığımızda çıkıyor çünkü. en son yaptığımız kazayı zaten gördü bunda 2500,3000 tl lik hasar yok ben 250yaptırırım sen yaptırma dedi tamam dedik trameri iptal ettik.
    Araba bizden önce sahibi iki kapısı boyanmış araba 5 senedir bizde alırken expertiz yapmadık bilmiyorduk.
    Satacağımız kişide ben 50 tane araba aldım sattım expertize gerek yok dedi. Babamında iş yerinden arkadaşı olduğu için biliyorsunuz ki durum farklı oluyor.
    Noter satışında araç 30.000 tl bankaya yatan 25.000 yattı .merak ettiğim konu hukuken çözülcek en son iş ama sigortalar atmak üzere
    anladığım sen 2 kapı boyalı dememişsin, bizim eski araçta da tramer çıkıyordu ama meblanın büyük kısmı bayiden alınan yedek anahtardı, illa tramer=boya demek değil...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Mümin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ARabayı almak mesele değil. Ben arabayı alınca tramer iptal ettim. 2500 hasarı kendi cebimden ödemek zorunda kalacağım. çünkü alırken ben yaptırcam dedi.
    Onun için olay karışık biraz. ya hasarı kesip parasını eksik veririm.
    Bence de öyle yapın işi uzatmayın derim ben. Zaten hukuki olarak pek birşey yapabileceğinizi sanmıyorum sonuçta ortada yazılı bir evrak yok. Orman kanunları da gerek yok hasar ve kalan 2500 tl için güzel bir anlaşma yapın ve aracı geri alın.
    35 NFR 34 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 HJ 932 Honda Civic 1,6 I-VTEC
    42 FR 957 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 FN 709 Honda Civic 1,6 IES
    42 DSH 05 Honda Civic 1,6 IES

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Siz biraz kelime oyunu yapmışsınız kusura bakmayın. Sattığınız arabanın neresinin boyalı olduğunu bilmiyorsanız o sizin ayıbınız.

Aracı alan adam da sizi yakın görmüş, sözünüze güvenip expertiz yaptırmamış. Bu da onun ayıbı

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madde 1: Tanidikla ticaret yapılmaz.
    Madde-2: ekspertiz raporsuz araba alınmaz satilmaz. Geçmiş olsun. Bence geri alın giden dostluk değil 2500 tl olsun.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler