User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kayseri’nin İlçeleri Hakkında Detaylı Bilgi Lazım

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kayseri’nin İlçeleri Hakkında Detaylı Bilgi Lazım

Merhaba arkadaşlar malumunuz öğretmenlerin tayin dönemleri bu ara.
    4,5 yıl doğuda çalışıp zorunlu hizmet bitince herkes gibi biz de kaçmanın yollarını arıyoruz
    Memleket Nevşehir olunca ve boş yer olmayınca civar illeri düşünüyorum. Bunların başında da Kayseri geliyor.
    Muhtemel açılacak ilçeler; Bünyan, Develi, İncesu, Pınarbaşı, Yahyalı, Yeşilhisar.
    En büyüğü Develi imiş. İlk tercihim olacak gibi.
    Ancak diğer ilçeler hakkında pek bilgim yok. Develi ve İncesu, Nevşehir’e daha yakın. Bunu da göz önünde bulunduracağım.
    Bu ilçeler hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyacım var. Ev imkanları, sosyal yaşam, çevresel faktörler vs hepsi önemli.
    İmkanları kısıtlı olan ilçeler için Kayseri merkezde kalıp git-gel yapabilirim. Hangi ilçeler git-gel için daha uygun olur vs gibi bir sürü değerlendirmem gereken konu var.
    Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İncesu'yu başa alın,her anlamda diğerlerinden iyi bir ilçe.Sakin,güzel ve ev imkanı da var.Ayrıca git-gel yapmak için de en uygun ilçe.Hem otobüs çalışıyor hem de arabayla gidip gelmek külfet değil.

Develi de kendi imkanlarıyla mutlu edebilecek bir ilçedir.Orada da ev imkanları mevcut.Şehir merkezine git-gel yapmanıza gerek olmayan bir ilçe.Lakin gidip gelme işi kışın zorlaşır,***** Erciyes faktörü.Develi'ye bağlı çok köy var, buralarda da çok okul var.Develi merkezde olmayan okulların ulaşım imkanları biraz sıkıntılı,daha doğrusu mesafe çok diyeyim.

Şehir merkezine uzak ama büyük bir ilçedir Pınarbaşı.Git-gel yapmak epey zahmetli olur.Merkeze 80 km uzaklıkta.Yine kendi imkanları yeter düzeyde olmakla birlikte, bence Develi'den bir tık alttadır.

Yeşilhisar ve Yahyalı'yı sona bırakırdım.Kendi imkanlarının yeterli geleceğini düşünmüyorum.Özellikle Yahyalı'da çok ters yerlerde okullar var.Ulaşım imkanları epey sıkıntılı.Git-gel yapmak isterseniz Yeşilhisar daha uygundur.

Şu an muhtemelen aklınızdaki düşünce:"Buradan kurtulalım da gerisi kolay."dır,lakin çok da doğru bir düşünce değil.Doğuyu aratacak imkansızlıklarla boğuşan yerler de var.Hakkınızda hayırlısı olsun,5-8 Haziran heyecan dorukta.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam öncelikle hayırlısı olsun.

Develi diyorum. Fatih'in, kalesini yıktığı yerdir Develi. Orada bulunan büyük bir aşireti de parçalamıştır FSM. Tarihi enteresandır yani.

Neyse... Develi, Kayseri merkeze 45 km mesafededir. Minibüslerle ya da O403'lerle 45 dakika sürer. (Golf 1.4 TSI ile 25 dk.) İlçe olarak diğerlerinden daha büyük ve daha canlıdır. Geçim kolaydır. Kiralık, 400 TL'ye müstakil ya da 500-600 TL'ye sıfır 3+1 daire bulabilirsiniz. Muhafazakar bir sosyal yapısı vardır. Halkı özünde ülkücüdür, belediye AKP'de. Ev yemekleri güzeldir. Develi cıvıklısı adında (aslı etli pidedir) meşhur pidesi vardır. Halis GDO'suz meyve ve sebzeleri dalından yiyebilirsiniz. Birçok yerinde Anadolu tarihinin kokusunu alırsınız. Sosyal yaşam kahvehanelerden ve biletlerin çok ucuz olduğu sinemadan ibarettir diyebiliriz.

Konum olarak İncesu en mantıklısı. Kayseri-Nevşehir arasında, yani iki tarafa da kolunuz uzanır. İncesu Kayseri'ye 15, Nevşehir'e 45 dk mesafede ve ama İncesu'ya ilçe demeye şahit ister. Kayseri'nin diğer ilçelerini hem konum hem de yapısı itibariyle tavsiye etmem.

Kayseri ise ülkenin en sağlam, en gelişmiş altyapılarından birine sahiptir. (Erciyes zaten biblo.) Temizdir, güzeldir ama canlılık yoktur. Saat 19.00'dan sonra öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu Talas haricinde hiçbir yerde yaşam belirtisi bulamazsınız. Nevşehirlisin zaten hocam, Kayseri'yi az çok bilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler. Teknik öğretmen olduğum için gideceğim okullar meslek liseleri. Bu sebeple okul ilçe merkezinde olacak.
    Diyarbakır’da şu an herşey gayet güzel. Ancak seçimden sonra ne olur bilinmez. O yüzden artık ayrılık vakti geldi diye düşünüyorum.
    Diyarbakır merkezdeyim ve büyükşehirin imkanlarına alıştık. O yüzden küçük bir ile veya ilçeye gitmek istemiyorum. O yüzden Kayseri istiyorum.
    İmkanları kötü yerler yazmayacağım. Gerekirse burada bir yıl daha kalırım seneye iyi yere giderim diye düşünüyoeum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KemalHDH evet Kayseri’ye sürekli gidip geliriz. Nevşehir’in Kayseri ile ticari münasebetleri çok fazladır.
    Ancak ilçeler hakkında bilgim yok. Araştırıyorum.
    Kayseri’yi genel yapısı olarak beğeniyorum. Benim için yaşanılacak bir şehir.

Kartal3urak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahyalı Hem ulaşım olarak hemde ilçe olarak sıkıntı yaşatır sana.. Yahyalı da köy hayatı yaşarsın.. İncesu hem Konum Olarak hemde Aktivite Olarak Seni Fazlasıyla Tatmin Eder.. Develi'nin Halkına Ayak Uydurabilirmisin Bilmiyorum ama Canlı Ancak Pek İç Açıcı Bi İlçe Değil.. Talas'a gidebiliyosan hiç durma
    Oem Yedek Parça
    Oem Çıkma Parça
    Hondacikmamotor.com

AKINCI GARAGE

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nevşehir'e de git gel yapılacaksa İncesu derim diğer türlü Develi
    90's

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pınarbaşında 15 sene yaşadım, babamın görevi dolayısı ile, süper şirin bir yerdir, lakin son olaylardan sonra çok göç aldı dışarıdan, yerlisi pek kalmadı. Sosyal yaşantısı haftasonları gidilebilecek belediyenin parkı olan GÖZ, şelaleler vs vardır, ferah güzel bir yerdir, mükemmel alabalık çıkar pınarbaşından, ırmakları mırmakları güzeldir. Baraj yapıldı, göletinde manzarası fena sayılmaz. Ama bi kafe bulup oturayım, takılayım manasında bir imkan yok.. varda çevrenin gençleriyle dialoğu nasıl kurduğunuza bağlı diyeyim anlayın. Kayseriye uzaklıgı 90 km civarıdır, saat başı çalışan otobüsler var, 1,5 saatte alıyorlar o yolu. Arabanız varsa 45 dakikada varırsınız. Halk eskiden patates ve buğdayla ilgili çok ciddi tarımla ilgilenirdi, inek vs gibi hayvan besleyen ve bunlarla geçimini sağlayanlarda mevcuttu, memur kesim avuç içi kadar yer kaplardı eskiden Pınarbaşında.. şu an durum böyle değil tabi.
    Kışları çok serttir, yazları sıcak ama adamı bezdirmez, kuru bir havası var..
    Kar yağdığı zaman genelde bir kaç ay kalır fakat baraj göletinden sonra işler bir tık değişmiş diyorlar..
    TOKI evleri yapıldı, ilçenin merkezinde de evler var bolca, ama alternatif olarak daha yeni TOKI binaları var merkeze bir miktar uzak ama ulaşılamaz değil..
    Esnafı vs sevdiğini tam sever, sevmediğinide hiç sevmez. Tabi kimse kimseye kastedip, birşey yapmaz genelde ama ***** küçük yerlerin dedikodusu vs si bol olur sözünüde unutmamak lazım.
    Böyle, aklıma gelenler bu kadar 10 sene önceki hali olsa gözünüz kapalı gidin derdim ama, eskiden güzeldi Pınarbaşı..
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin için her şekilde en mantiklisi İncesu hocam . Kayseri merkeze yakın hem belediye otobüsü imkaniniz var hemde Nevşehir yolu üzerinde, kesinlikle Pişman olamazsınız.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayseri merkezi çok beğenmiştim ilçelerini bilmem ama zaten gurbete alışmışsınız benim de ömrüm öyle geçti geçecek yerinizde olsam sırf memlekete yakın olayım diye buraları seçmezdim. Denizi olan yazı kışı güzel akdeniz ilçelerini neden düşünmüyorsunuz? Hayat sizin ve kısa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayseri merkezi çok beğenmiştim ilçelerini bilmem ama zaten gurbete alışmışsınız benim de ömrüm öyle geçti geçecek yerinizde olsam sırf memlekete yakın olayım diye buraları seçmezdim. Denizi olan yazı kışı güzel akdeniz ilçelerini neden düşünmüyorsunuz? Hayat sizin ve kısa
    Oraları bize yâr etmiyorlar hocam. Anne-baba memlekette bunun hastalığı var sağlığı var. Yakın olmak icab ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahyalı ve Yeşilhisar hakkında daha detaylı bilgi verebilecek var mı? Bu ilçelerde ev bulabilir miyim? Doğalgaz var mı? Market alışveriş imkanları nasıl? Halkı nasıl vs. Detay lazım yani

Kartal3urak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahyalı Yarı Köy Yarı İlçe Tarzında Biyer.. Yeşilhisar Şehirden Köy'üne Pikniğe Gidebileceğin Biyer Gibi Düşün
    Oem Yedek Parça
    Oem Çıkma Parça
    Hondacikmamotor.com

AKINCI GARAGE

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeşilhisar ufacık bir yer , 2 gün kaldım orada. Yapılacak hiç bir aktivite yok, öyle söyleyeyim

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Teknik öğretmen olduğum için gideceğim okullar meslek liseleri. Bu sebeple okul ilçe merkezinde olacak.
    Diyarbakır’da şu an herşey gayet güzel. Ancak seçimden sonra ne olur bilinmez. O yüzden artık ayrılık vakti geldi diye düşünüyorum.
    Diyarbakır merkezdeyim ve büyükşehirin imkanlarına alıştık. O yüzden küçük bir ile veya ilçeye gitmek istemiyorum. O yüzden Kayseri istiyorum.
    İmkanları kötü yerler yazmayacağım. Gerekirse burada bir yıl daha kalırım seneye iyi yere giderim diye düşünüyoeum.
    diyrbakır bırakılıp gıdılırmı ğpişman olursun ben viransehırde meslek lıssınde calısıyorum beden egıtımı öğretmenıyım
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anki durumumu anlatayım kriterlerimi daha iyi anlarsınız.
    Diyarbakır merkezde ikamet ediyorum. Ancak burada kiralar yüksek. Şehrin dışında toplu taşıma durağına 15dk, en yakın markete 10dk uzaklıktaki 3+1 eve 750₺ kira ödüyorum. Yol kenarı evler 1000₺ civarı. Tek maaşlı birini yoruyor.
    Çınar ilçesinde çalışıyorum. Evime uzaklığı 40km ve hergün gitgel yapıyorum.
    Bu da maddi manevi yoruyor. (Kayseride mecbur kalırsam yine gitgel yaparım alışkınım)
    İlçe köyden farksız. Garip gelebilir ama ilk zincir market daha 2 gün önce A101 açıldı. İmkanlar kısıtlı.
    Yani Kayseri’de de köy gibi dediğiniz ilçeler buradan daha iyidir diye düşünüyorum.
    Mesela Yahyalı’da toki yapılıyormuş veya Yeşilhisar’da toki varmış.
    Anlayacağınız zaten şu an kısıtlı imkanlarımız var. Kayseri’de de aynı imkanlar olsa bile yine de en azından memleketimin insanı derim. Memlekete da yakın olurum

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Develi hariç hiç birini tavsiye etmem...
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

N0M4dh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İncesu - insanı muhafazakar kimi zaman inatçı / geçinmesi zor insanlar, şehrin OSB tarafına doğru genişlemesinden dolayı yollar yeni yapıldı, zaten mesafe de yakın bu manada, ama eğer kafa dinleyeyim - insanlar ile uğraşmayayım diyorsanız ilk tercihim olmaz, yok kimseyi takmam - işime bakar Kayseri'ye de günü birlik gelip gideceğim derseniz ilk tercih ha unutmadan "incesuluyum olmaz oluyum" şeklinde bir ifadeleri bile var.

Pınarbaşı - Özellikle Çerkez ve Avşar nufusunun en fazla olduğu ilçe belediye başkanı Dursun ATAŞ bey olduktan sonra çehresi değişti, 30 senedir Kayseri'deyim bu yolların inşaat olmadığı 1 sene bile görmedim, hatırlamıyorum, yani kilometreye bakıp sakın aldanmayın, Kayseri girişinde her daim bir çevirme, yolda radarsız tek bir gün yok hele pazarören tarafı öyle keyifli ki.. ha birde kimi yerleri o kadar soğuk ki kutup ayıları, penguenler halay çekiyor, esintisi hiç bitmiyor, ama balık tutmayı severim, çeşit çeşit insan tanıyayım insani ilişkilerim iyidir diyorsanız güzel. Ha bir birde Dursun Bey Kayseri İYİ Parti 1. sıra adayı milletvekili olursa bu ilçeye piyango vurur.

Develi - imkan olarak aralarında en gelişmişi fakat küçük resmen küçük Kayseri esnafı olsun, ev sahibi olsun, düşün adam interneti hızlı diye 20 metredeki eve kıyasla sana fiyat kitlemeye çalışıyor, çok sabırlı olmak lazım, adamı resmen eskitirler - ha bir de okullarda eğitim bir-sen öyle bir esip gürlüyor ki akıllara ziyan, muhalifseniz çok belli etmemek lazım, Develi memurunun yarısı her gün Kayseri'ye git gel yapıyor 7.5 tl bir gidiş, Kayak, dağ sporu, jogging bilmem ne diyorsanız burası ilk tercih Kayseri ile Develi arasında Erciyes var, evden çıkarsınız Kayseri dolmuşuna binersiniz 15 dk sonra bu sporları yaparsınız.

Bünyan insan olarak dışarıya en açık olan ilçelerden bir tanesi, en konuksever bence Kayserili bile değiller ama o kadar küçük ve o kadar göç vermiş ki, cidden devamlı Kayseri'ye git gel yapılması gerekiyor, bütçeye delik açar. Bünyan ilçe miymiş ben kasaba diye biliyordum ha unutmadan bu ilçede her şeyin doğalı var, organik yaşam için birebir.

Bu saydığım ilçeler varken Yeşilhisar ı listeye dahil bile etmem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İncesu, Pınarbaşı, Yahyalı ve Yeşilhisar açıldı. Bunları tercih edebiliyorum. Alternatif olarak da Aksaray Ortaköy var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler