User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Çekmeköy'de oturanların yorumları

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çekmeköy'de oturanların yorumları

Kısmetse Eylül ayında nişanlımla evleneceğiz.Ben ailemle Mecidiyeköy'de oturuyorum.O da bana yakın bir semtte.İş yerim Etilerde.Mecidiyeköy'ün karmaşası ve dairelerinin birçoğunun oturulur düzeyde olmamasından dolayı.Kira yönünce daha uygun ama daha düzenli bir semt düşünüyorum.Çekmeköy aklıma yatar gibi.Akşam 8-8.30 arası işten çıkıyorum.Sabahta 10 gibi işe geliyorum.Sizce gidip gelme yolda geçen süre nasıl olur?Akşam o saatte trafik biraz ferahlamış oluyor.Son olarak hangi mahallelerinde yada bölgelerinde ev bakmalıyım?Masrafsız yeni evli çiftin oturabileceği düzeyde bir ev bakıyorum.

seref1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun öncelikle.trafik olarak en çok nevzat demir tesisleri önünde sıkıntı yaşarsınız.bu ay sonu üsküdar metrosu çekmeköye kadar bitmiş olucak avantaj sizin için.mahalle olarak bilmiyorum ama öküz barzo bolca görebilirsiniz.gerçi artık olmayan yerde yok diyebiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı seref1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun öncelikle.trafik olarak en çok nevzat demir tesisleri önünde sıkıntı yaşarsınız.bu ay sonu üsküdar metrosu çekmeköye kadar bitmiş olucak avantaj sizin için.mahalle olarak bilmiyorum ama öküz barzo bolca görebilirsiniz.gerçi artık olmayan yerde yok diyebiliriz.
    Teşekkür ederim bilgilendirme için o dediğiniz yapıda insanlar artık heryerde bolca sayıda mevcut.Benimde oturduğum semtte Türkiye de mi yaşıyorum Afrika da mı belli değil.Sigarayı camda içip arabanın üstüne mi atan dersiniz çöpü camdan aşağıya mı sallayan dersiniz bunun semtle değil ailede aldığı eğitimle alakası var tamamen.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    11 senedir burda oturuyorum 4-5 sene öncesine kadar cennet gibiydi ama artık kabus gibi Benim yaşadığım Mimar sinan mahallesi diğerlerine göre nispeten daha iyi.Her bütçeye uygun yenide eskide daireler var sadece Site içi ve güvenlik olursa sıçrıyor rakamlar.

İlçe halkı arasında ekonomik ve kültürel olarak büyük uçurumlar var.Genel olarak kalite düşük.Toplu ulaşım oldukça sıkıntılı belki gelecek olan metro bi nebze rahatlatır ama sanmıyorum.

Köprülere yakın gel gelelim trafikten gidilmiyor.Özellikle nevzat demir trafiği 3-4 km mesafeyi 1 saatte gitmişliğim çok vardır.Dönüşte sıkıntı olmazda sabahları giderken 1-.1.5 saati göze almak lazım etiler için.Tek alternatif biraz yolu uzatarak ücretli 3.köprü bağlantı yolunu kullanmak , biraz yol uzuyor ama direk fsm yoluna çıkılmış oluyor.

Başka merak ettiğin birşey varsa yardımcı olmaya çalışırım.
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11 senedir burda oturuyorum 4-5 sene öncesine kadar cennet gibiydi ama artık kabus gibi Benim yaşadığım Mimar sinan mahallesi diğerlerine göre nispeten daha iyi.Her bütçeye uygun yenide eskide daireler var sadece Site içi ve güvenlik olursa sıçrıyor rakamlar.

İlçe halkı arasında ekonomik ve kültürel olarak büyük uçurumlar var.Genel olarak kalite düşük.Toplu ulaşım oldukça sıkıntılı belki gelecek olan metro bi nebze rahatlatır ama sanmıyorum.

Köprülere yakın gel gelelim trafikten gidilmiyor.Özellikle nevzat demir trafiği 3-4 km mesafeyi 1 saatte gitmişliğim çok vardır.Dönüşte sıkıntı olmazda sabahları giderken 1-.1.5 saati göze almak lazım etiler için.Tek alternatif biraz yolu uzatarak ücretli 3.köprü bağlantı yolunu kullanmak , biraz yol uzuyor ama direk fsm yoluna çıkılmış oluyor.

Başka merak ettiğin birşey varsa yardımcı olmaya çalışırım.
    Teşekkürler detaylı yazdığın için.Ben yeni binalardan Bi daire tutmayı düşünüyorum.Merkez mahallesi diye ilanlar gözüme çarpıyor mimar Sinanı da duydum onu da iyi diyorlar.Havuzlu vs site olmasına gerek Yok sokak düzgün olsun park yeri rahat olsun Birde güvenli ve toplu taşımaya yakın olsun site vs.şart değil.Hangi mahallelere bakma mı önerirsin?

cKatmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam

Bende yaklaşık 10 yıldır Çekmeköy'de oturuyorum. Enes abi ile evlerimiz çok yakın birbirine. Onunda dediği gibi bundan 4 - 5 yıl öncesine kadar harika bir yerdi fakat ülkemizin genel problemi olan betonlaştırma Çekmeköy'ü de ele geçirdi ) Mimar Sinan caddesinden başlayan Hamidiye Mah. kadar uzana yerler Güzel sitelerin villaların olduğu yer doğal olarak değerli. Tavsiyem yine bu caddeler üzerinde bakmanız. Aidatlar bizim sitede gereksiz yüksek )

İş yerim Maltepe'de benim eğer saat 07:00 ı geçersem E5 den giderken 1:30 saatten önce gidemiyorum (özel arabam ile ) şile yolu inanılmaz yoğun oluyor. iş saatlerinizi bunu göze alarak hesaplayın derim.

Kadıköy - Üsküdar a direk giden sarı dolmuşlar var fakat inanılmaz kuyruk oluyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merkez ve mimarsinan bitişik mahalleler çekmeköy bu iki mahalleden başlıyor ikisinden de bakılabilir.

Toplu taşıma ile ilgili çok beklenti olmasın çünkü yoğun ve uzun hatlar.Genelde şile yolu üzerine konumlu duraklar öyle düşün.

Aslında toplu taşımanın kalbi, başlangıcı madenlerde hatta metro durağıda orada olacak oradada güzel projeler var.

Güvenli olsun diyorsan ufakta olsa site şart oluyor hırsızlık heryerde var malesef.
    Dr.Ecu

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nevzat Demir tesislerin önü işe giderken sorun olabilir ciddi trafik sıkışıyor tam o noktada. Çekmeköy-Altunizde ortalama 45dk sürüyor gerisini siz hesap edebilirsiniz

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üsküdar-Bulgurlu-Göztepe vs de düşünebilirsiniz çekmeköy iş saatlerinde kilit

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şile yolu 2-3 yıl öncesine göre iş saatlerinde e5e döndü artık, metro bakalım nasıl olucak.1-2 mahalle dışında sitede oturmak mantıklı.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Alemdağdayım, haliyle Çekmeköyden geçiyorum bir yere giderken. Eğer aracınız varsa ve işe araçla gidip gelecekseniz, 3. köprü bağlantı yolunu kullanaraktan çok rahat şekilde etilere gidebilirsiniz.

Ben akşamları genelde karşıya (avrupa) yakasına geçiyorum, Alemdağ-Etiler yarım saat sürüyor ve 80-110 km arası. Nevzat demir tesislerinin önünde olan en ufak trafikte direk 3. köprünün bağlantı yoluna atıyorum kendimi.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Alemdağdayım, haliyle Çekmeköyden geçiyorum bir yere giderken. Eğer aracınız varsa ve işe araçla gidip gelecekseniz, 3. köprü bağlantı yolunu kullanaraktan çok rahat şekilde etilere gidebilirsiniz.

Ben akşamları genelde karşıya (avrupa) yakasına geçiyorum, Alemdağ-Etiler yarım saat sürüyor ve 80-110 km arası. Nevzat demir tesislerinin önünde olan en ufak trafikte direk 3. köprünün bağlantı yoluna atıyorum kendimi.
    Şirket aracı değilse her gün fazladan 120-140 km adamı yorar.

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cekmekoy icin en rahat once yandex sonra orman yolu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirket aracı değilse her gün fazladan 120-140 km adamı yorar.
    Yok o ortalama süratini kastetmiş sanırım mesela bizim burdan 4 km uzuyor.

Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok o ortalama süratini kastetmiş sanırım mesela bizim burdan 4 km uzuyor.
    Ben direk şile otobanından 3. köprüye bağlanmaktan bahsediyor sandım kendim şirket aracıyla genelde öyle yapıyordum gittiğim yer maslaktı. Gidiş dönüş fazladan 80-100 km yapıyordum.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok yok, @Enes-x dediği gibi bağlantı yollarını kullanarak. Neredeyse Çekmeköyden 2. Köprüye 10 dakikada gidilir hale geliyor hemde frene dokunmadan ama her gün ekstradan 4tl gibi bir maliyet olur. Akşam içinse normal şile otobanından dönülebiliyor.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çekmeköy ulaşım bakımından biraz sıkıntılı yada para çokomel yapılacak. ama nispeten siteli yapılaşma olduğundan rahat edersiniz. kar ilk oraya yağar dolu yağarsa sadece oraya yağar filan

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 senedir acıbadem de oturuyorum ki köprüye bağlanmam çekmeköye göre görece rahat ama zorunluluk yok ise ters yakada oturmanızı tavsiye etmem. Köprünün derdi sıkıntısı bitmiyor yeri geliyor gece 11 12 de bile bir araç arıza yapıyor, polis yolu kesiyor, kaza oluyor vs.. sabah zaten trafikten kaçmak neredeyse imkansız ilk başta idare edilse de belli bir süre sonra iş yerindeki verim dahi düşüyor gitmek istemiyorsun artık işe yada gidene kadar bütün enerjin düşüyor trafikte sıkılan bir yapın var ise.. Fulya, gayrettepe civarı bakın bence hem sakin hemde oturulucak evler var o civarda etilere 10 dakka

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her gün köprü geçmek çok çok zahmetli ve yorucu bir durum
    İsterseniz kavacıktan levent e gidin neresi olursa olsun o köprü geçme eylemi işin içinde olduğu sürece iş hayatı sosyal hayat aile hayatı hepsi yerle bir oluyor..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler