User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
75 sonuçtan 58 ile 75 arası

Konu: 2018 Haziran Sıfır araç zamları

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A3 SportBack 1.6 Dizel Otomatik 230.000 tl oha hahaha

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasa biraz daha şişsin bi ötv indirimi çakarlar ordan..

Bayi 8 ayda satacağı arabayı 2 haftada satar
    Müşteri ucuza aldım diye sevinir
    Devlet de nakit vergisini toplar

Herkez mutlu olur

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu merak ediyorum, euro bir şekilde 4 e düştü diyelim. O zaman çekecekler mi fiyatları çok merak ediyorum
    Bugün hemen şuan, hatta en geç yarın 5000 tane Fen lisesi açarsan, ve içine gerçekten donanımlı öğretmenler bulursan sırf gelecek için vaat ettiği olumlu hava için 50 kuruş düşürürsün euroyu, hadi 5 sene sonrada 4 liraya düşürdün (imkansız da hayal kurmak beleş nasılsa)

Dediğin gibi düşerse tabi ki fiyatları indirirler, araç firmaları fiyat düşerse daha çok satacağı için mutlaka yansıtır ve o kadar araç markası var ki rekabet her zaman mümkün olan en aşağıya çeker fiyatı. Ülkemizde otomobil fiyatlarının yüksekliği tamamen devletle alakalı biliyorsun. Yoksa firmalar sanıldığı kadar kâr etmiyor araç başına. Bugün bir diş macununda bile % olarak çok daha fazla kâr var.

Bugün günümüzde dünyada 1 kişiye 2 araç düşen ülkeler var iken, fark ettiysen forumda bile ülkemizde ne çok araba olduğuna inananlar var.

oysaki 2018 trafiğe kayıtlı otomobil 11.880.000 / 80.000.000 yani her 7 kişiye 1 otomobil düşüyor. Dünya sıralamasında iran v.b geri kalmış halklarla yarışıyoruz

forumun büyük çoğunluğu istanbul gibi katledilmiş bir şehirde yaşadığından her yeri aynı sanıyorlar. halbuki Şırnak ta Hakkari de bin kişiye sadece 7 otomobil düşüyor. Tunceli de Ardahan da bin kişiye sadece 37 otomobil var.

O değilde bizi kıskananlar ile kıyasladığımda tekrar fakir olduğumuz anladım.

Hamd olsun. Şükür halimize...
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Özellikle son 16 yıldır olduğu gibi önce iki sızlanılır sonra temel ihtiyaç olduğundan o otomobil alınır.
    Bence en başından beri yanlış yapıyorlar, otomobilden değil ekmekten ötv alacaklardı hemde öyle böyle ötv almayacaklardı, 100gr ekmek 100TL'ye gelecekti, hah o zaman işte isyan ederlerdi.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle son 16 yıldır olduğu gibi önce iki sızlanılır sonra temel ihtiyaç olduğundan o otomobil alınır.
    Bence en başından beri yanlış yapıyorlar, otomobilden değil ekmekten ötv alacaklardı hemde öyle böyle ötv almayacaklardı, 100gr ekmek 100TL'ye gelecekti, hah o zaman işte isyan ederlerdi.
    Ekmeğin gramajını 250 gramdan 200 grama düşürüp fiyatı aynı bırakmışlardı. %20 lik zammı bile hesaplayamayan , Allah razı olsun israfı engelliyorlar diyen bir insan topluluğu var maalesef
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

ogunozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dacia sadero stepway 73000 den 83250 ye cıktı

ogunozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pardon 87.500 olmus

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ogunozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dacia sadero stepway 73000 den 83250 ye cıktı
    bir top gear programında ;

herkes bi bütçe veriliyor araba alması isteniyor..
    buluşma yerinde arabalarının özelliklerini ve ne kadara aldıklarını anlatıp yarışa başlayacaklar..

Richard Hammond verilen bütçeyi sonuna kadar kullanarak uyduruk ufak bir araba alıyor.
    Ve Jeremy Clarkson ;

-Richard, bu paraya bir kamyon b.kta alabilirdin o yüzden seni tebrik ederim ...

Birden bu diyalog aklıma geldi
    médiocrité partout

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye de araba hobisi şu saatten sonra tamamen bitmiştir. Bi zevkimiz vardı zaten içine sıçmışlardı , artık %100e tamamladılar onu da. Ama benim hala anlamadığım bir şey var , diğer şehirleri bilmem ama istanbul için konuşuyorum. Trafikte neredeyse eski araba yok ? E bu millet geçinemiyoruz diye ağlamıyor mu bu paralara bu arabalar nasıl alınıyor benim aklım hayalim mantığım almıyor.

Aynı şey cep telefonları için de geçerli , herkesin elinde x var 8 var samsung s8-9 var kardeşim nasıl bir bolluk berekettir bu. ben hala 7 kullanıyorum çünkü çalışıyor(!)

adam 3 bin lira maaş alıyor 5 bin liralık telefon var cebinde. Kredi çekip cep telefonu almak nasıl bir kafadır benim aklım hayalim almıyor. Bu millet ayağını yorganına göre uzatmayı zaten bilmezdi , bir de bu kredi kartları krediler çıktı iyice çığırından çıktı her şey , bu gidişatla bu kafayla biz daha çok sürünmeye mahkumuz ülkece.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye de araba hobisi şu saatten sonra tamamen bitmiştir. Bi zevkimiz vardı zaten içine sıçmışlardı , artık %100e tamamladılar onu da. Ama benim hala anlamadığım bir şey var , diğer şehirleri bilmem ama istanbul için konuşuyorum. Trafikte neredeyse eski araba yok ? E bu millet geçinemiyoruz diye ağlamıyor mu bu paralara bu arabalar nasıl alınıyor benim aklım hayalim mantığım almıyor.

Aynı şey cep telefonları için de geçerli , herkesin elinde x var 8 var samsung s8-9 var kardeşim nasıl bir bolluk berekettir bu. ben hala 7 kullanıyorum çünkü çalışıyor(!)

adam 3 bin lira maaş alıyor 5 bin liralık telefon var cebinde. Kredi çekip cep telefonu almak nasıl bir kafadır benim aklım hayalim almıyor. Bu millet ayağını yorganına göre uzatmayı zaten bilmezdi , bir de bu kredi kartları krediler çıktı iyice çığırından çıktı her şey , bu gidişatla bu kafayla biz daha çok sürünmeye mahkumuz ülkece.
    *hatun sesi*
    - yaaa öyle deme hayatım bak filizler yeni audi q2 almışlar nasıl hoş bir araç biliyor musuuuaann...
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Çünkü senin kendini göstermek bak ben aslında fakir değilim param var demek için cep telefonuna ihtiyacın yok. Daha doğrusu kendini o şekilde göstermene ihtiyacın yok. Adamın arabası yok, evi yok bir tek telefon alabiliyor onu alıyor.

Adamın evi yok dışarıya kendini göstermek için araba alabiliyor vs vs.

Şimdi kimler kendini bu şekilde göstermek ister? Olmayan, ezik kalmış, travmatik bir ruh haline sahip tarzda kişiler. Çok yargılamamak lazım yani odaklanmamız gereken konu insanların bu hale nasıl geldiği ve bunu nasıl çözeceğimiz?

Yoksa mevcutu değiştiremeyiz bu nesil bu şekilde gidicek gelecekte bunun önüne geçmemiz lazım.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    *hatun sesi*
    - yaaa öyle deme hayatım bak filizler yeni audi q2 almışlar nasıl hoş bir araç biliyor musuuuaann...
    bu kafa zaten bu milletin anasını ağlattı. Bi karı sevdası bi de hava civa sidik yarıştırma sevdası Bak gülüyorum ama gerçekten ciddiyim bu konuda.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çünkü senin kendini göstermek bak ben aslında fakir değilim param var demek için cep telefonuna ihtiyacın yok. Daha doğrusu kendini o şekilde göstermene ihtiyacın yok. Adamın arabası yok, evi yok bir tek telefon alabiliyor onu alıyor.

Adamın evi yok dışarıya kendini göstermek için araba alabiliyor vs vs.

Şimdi kimler kendini bu şekilde göstermek ister? Olmayan, ezik kalmış, travmatik bir ruh haline sahip tarzda kişiler. Çok yargılamamak lazım yani odaklanmamız gereken konu insanların bu hale nasıl geldiği ve bunu nasıl çözeceğimiz?

Yoksa mevcutu değiştiremeyiz bu nesil bu şekilde gidicek gelecekte bunun önüne geçmemiz lazım.
    Tamam şimdi o ego herkeste var , zenginde de fakirde de , kimse güçsüz görünmek istemez. Bende de var . Ama artık bir yerden sonra mantığın devresi girmesi gerekmiyor mu , ben ona hayret ediyorum , yani günü kurtardın , o gün iyi göründün , ama git gide boka batıyorsun , yarın ne olacak diye hiç mi düşünmez insan ? Bence tartışılması gereken konu bu olmalı.

Milletin nasıl bu hale geldiği çok açık , sosyal medya herkesin ayarını kaçırdı , onda var bende niye yoklar başladı , ulan 3 kuruşluk adam almış ben niye alamayım , oysaki o özendiği herifte gırtlağına kadar borçla harçla havasını atıyor , herkes birbirini fitliyor , sonra apple tr de ciro rekoru kırıyor , VW araba yetiştiremiyor , mercedeste sıra bmw de sıra bu sıralar rekorlar tek tek giricek götümüze başladı işte süreç.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Tamam şimdi o ego herkeste var , zenginde de fakirde de , kimse güçsüz görünmek istemez. Bende de var . Ama artık bir yerden sonra mantığın devresi girmesi gerekmiyor mu , ben ona hayret ediyorum , yani günü kurtardın , o gün iyi göründün , ama git gide boka batıyorsun , yarın ne olacak diye hiç mi düşünmez insan ? Bence tartışılması gereken konu bu olmalı.

Milletin nasıl bu hale geldiği çok açık , sosyal medya herkesin ayarını kaçırdı , onda var bende niye yoklar başladı , ulan 3 kuruşluk adam almış ben niye alamayım , oysaki o özendiği herifte gırtlağına kadar borçla harçla havasını atıyor , herkes birbirini fitliyor , sonra apple tr de ciro rekoru kırıyor , VW araba yetiştiremiyor , mercedeste sıra bmw de sıra bu sıralar rekorlar tek tek giricek götümüze başladı işte süreç.
    Cevap basit Reis'te aynısını yapıyor memleket boka battı halkta trendi devam ettiriyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap basit Reis'te aynısını yapıyor memleket boka battı halkta trendi devam ettiriyor
    Valla reisi falan bilmem de , herkes günün sonunda kendinden sorumludur. Reis de zorla savurtturmuyor millete parasını. Hatta parayı elinden alıyor bak savurmayalım diye iliğimize kadar kurutuyor ama yine buluyoruz savuracak bir şeyler Millet doymuyor reiste talebi gördükçe arz oluşturuyor
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Camaro alıyorsunuz millet özeniyor napalım.

Taşıt (Arac) Kredisi | Garanti Bankası

Camaronun kralını alırız!!11!

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her gün makarna yiyerek Corvette aldım
    "Korkmadık, savaştık"

Respect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle "dizel+otomatik" devri tamamen kapandı bana kalırsa...

En boktan dizel otomatik araçlar 100 k bandında geziyor...

Filo hariç dizel otomatık satılmaz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler