User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Borçlu Cari Hesap (Bch) - Rotatif Kredi hakkında

Sinan'S2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Borçlu Cari Hesap (Bch) - Rotatif Kredi hakkında

Arkadaşlar merhaba

Merkez Bankasının son faiz arttırımından sonra içinden çıkılamayacak bir duruma girdik.
    Ben şirketimde mevcut olarak büyük miktarlarda rotatif (Bch) kredi kullanıyorum. Ancak faizler yıllık %22-23 bandına geldi. Hatta 24-26 rakamları telaffuz ediliyor.
    Haliyle düşük faiz sunan banka arayışına girdim.

Şirketi olan, bu kredilerden kullanan herkese yardımcı olabilecek bir konu olabileceğini düşünüyorum.
    Aramızda birçok bankacı arkadaşımız vardır. Yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Ben mevcut olarak İş bankası ve Denizbank ile çalışıyorum.

İnşallah aradığımızı buluruz.
    Ms2k
    Powered by BES Servis - Mapped by US Performance
    100-200km 5.15sn
    561.7 RWHP - 690.9 CRANK HP - 614.2 NM - MUSTANG DYNAMOMETER

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi işi sıkıntı yıllardır çalıştığımız banka sabah bir oran veriyor evrak vs hazırlanıyor tamam gönderelim diyoruz. Bu sefer başka oran veriyorlar.

Faizler acayip seviyelere geldi, kredi ile dönen işletmeler için sıkıntılı bir dönem.

Rotatifte de vade sonu ödeme ağlatır resmen %20+ nedir arkadaş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan'S2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Merkez Bankasının son faiz arttırımından sonra içinden çıkılamayacak bir duruma girdik.
    Ben şirketimde mevcut olarak büyük miktarlarda rotatif (Bch) kredi kullanıyorum. Ancak faizler yıllık %22-23 bandına geldi. Hatta 24-26 rakamları telaffuz ediliyor.

Şirketi olan, bu kredilerden kullanan herkese yardımcı olabilecek bir konu olabileceğini düşünüyorum.
    Aramızda birçok bankacı arkadaşımız vardır. Yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Ziraatten 18 le kullaniyoruz ama zam gelcekmis.

Ipotek karsiligi kullandigimiz spot 2 haftada 2. kez fair farki gordu.

Bu sabah anadoludabankta aktif olan kesin teminatlarinizin 2.5 faiz oranini asagi cekemedikleri icin takasini yapacaktikki, denizbanktan kesin teminat guncellemesi geldi, 4 olmus oran, saka gibi.

Slm yeni Turkiye, ck tatlisin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Doğu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu sabah anadoludabankta aktif olan kesin teminatlarinizin 2.5 faiz oranini asagi cekemedikleri icin takasini yapacaktikki, denizbanktan kesin teminat guncellemesi geldi, 4 olmus oran, saka gibi.

Anadolubank şu anda bence türkiyenin en gaddar ve kötü bankası, oranları top seviyede olmayabilir ama teminat mektubunu %1'le verip sonra %3'e çekmeyi severler, %2.5'tan aşağı çekeceğiz derlerse külliyen yalandır.
    Şu anda ticari limitlerde isen halk-ziraat-vakıf %17,75-18 bandında.
    İş bank %21,25 seviyelerinde
    Diğer gravatlı tefeci banklar (fiba, anadolu, vs vs) %22-23'ten aşağı olacağını hiç zannetmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Doğu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu arada spot zaten spottur nasıl faiz farkı işletecekler, tekrar mı kullandın anlamadım.
    Spotta tarih net olduğu için oran nettir.
    Rotatif yani BCH denilende faiz değişkendir.,
    Spot kredi tek taksit olan taksitli kredi gibi görmen lazım.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ziraat Bankası 18.25 + 1 Komisyon... Özel bankalara bulaşmayın, Bch yerine uzun vadeli sabit faizli ticari kredi alın.. Ziraat Nefes kredisi vardı 0.99 Oranla 200.000 tl
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ziraat Bankası 18.25 + 1 Komisyon... Özel bankalara bulaşmayın, Bch yerine uzun vadeli sabit faizli ticari kredi alın.. Ziraat Nefes kredisi vardı 0.99 Oranla 200.000 tl
    Selamlar, Ziraat ve Vakıfbank ile görüşeceğim.
    Ziraat'in teminat mektupları için masrafı nedir bilginiz var mı?
    Nefes kredisini kullandık bile. Keşke onun gibi verseler daha. Mevcut Kgf de ödüyorum.
    Ms2k
    Powered by BES Servis - Mapped by US Performance
    100-200km 5.15sn
    561.7 RWHP - 690.9 CRANK HP - 614.2 NM - MUSTANG DYNAMOMETER

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teminat mektubu son rakamları bilmiyorum ancak bu iki banka sizi soymaz.. Birde özel banka olarak Kuveyt türk ile çalışın.. Eft masrafı hesap işletim ücreti vs yok.. Mümkün olduğu kadar Bch'tan kaçının, Bch kullanacağınız ilk adres Ziraat daha sonrada Vakıfbank olmalı.. Kuveyt türk ile elinizdeki çeklerin vadesine göre sabit faizli karşı tarafa ödeme yapabilirsiniz biz bu yolu kullanıyoruz diyelim elinizde 10 ayrı firmanın farklı vade farklı tutar çeki var, o çek vadelerinin 1 gün sonrasına ödeme planı yapın hem ne ödeyeceğinizi bilirsiniz hemde oran değişmez..

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ziraat bugün 6 ayı dolmuş rotatifim içim dönüp "abi üzgünüm %20.40 olacak bu dönem faizin, %24 olanlar bile var" dedi. Yani oranlar 3 aşağı 5 yulatıher bankada aynı
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ziraat bankası internet şubesinden kredi faizi komisyonu vs görebilirsiniz, pekçok bankada bu yok ve müşteriye doğru bilgi vermezler, son faiz artırımından önce 15.25 + 1 Komisyon idi şimdi ise 18.25 + 1 oldu... Kredi faizi işletmenin kredibilitesi ile de alakalı ancak şunu açık olarak söyleyeyim Ziraat oranlar diğer özellerden çok daha aşağıda... Ancak Bch tehlikeli çünki bugün Gösterge faizler %18 üzerine çıktı bi ara.. Çok daha uçuk rakamlara çıkabilir faizler o sebeple taksitli sabit faizli ticari kredi ve ilaveten katılım bankası ilr çalışılmalı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan'S2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Selamlar,

Bu piyasada uygun kredi bulmak malesef çok zor.

Şirketinizin büyüklüğünü bilmediğim için aklıma gelen önerileri direk yazıyorum belki içerisinden faydası olanlar olur.

* İpotek'li Uzun vade krediniz varsa tekrar değerleme isteyebilirsiniz özellikle organize sanayi bölgelerinde döviz cinsinden olan taşınmazlar ek limit çıkabiliyor.

* İhracat yapıyorsanız eğer Exim Reeskont kredisini araştırın derim. Dövizli kredi (USD-EUR) ancak faizleri oldukça düşük. Valör 240 gündür.

*Tekrar yeni Kgf geldi özellikle Kobilere yönelik kullandırım limitiniz var ise başvuru yapılabilir.

Yurtdışı hammadde ekipman alımınız var ise Nakti kredi yerine bankaların sunduğu pn-poliçe var (LC'den bahsetmiyorum farklı bir ürün). Maliyet krediye göre biraz yüksektir ama Gayrinakit olması avantaj (Bazı bankalar limit ayrımı yapıyor)

aklıma gelenler bunlar Allah hepimizin yardımcısı olsun.
    ☻/
    /▌
    / \

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun de 175 arttı. Bız 36 aya cevırdık hemen. 17.90 dan aldık. 1 haftada 24 lere geldı....

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en iyisinin Allah belasını versin!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı krscan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bu piyasada uygun kredi bulmak malesef çok zor.

Şirketinizin büyüklüğünü bilmediğim için aklıma gelen önerileri direk yazıyorum belki içerisinden faydası olanlar olur.

* İpotek'li Uzun vade krediniz varsa tekrar değerleme isteyebilirsiniz özellikle organize sanayi bölgelerinde döviz cinsinden olan taşınmazlar ek limit çıkabiliyor.

* İhracat yapıyorsanız eğer Exim Reeskont kredisini araştırın derim. Dövizli kredi (USD-EUR) ancak faizleri oldukça düşük. Valör 240 gündür.

*Tekrar yeni Kgf geldi özellikle Kobilere yönelik kullandırım limitiniz var ise başvuru yapılabilir.

Yurtdışı hammadde ekipman alımınız var ise Nakti kredi yerine bankaların sunduğu pn-poliçe var (LC'den bahsetmiyorum farklı bir ürün). Maliyet krediye göre biraz yüksektir ama Gayrinakit olması avantaj (Bazı bankalar limit ayrımı yapıyor)

aklıma gelenler bunlar Allah hepimizin yardımcısı olsun.
    Baraj, baraj sulamaları, borulu şebeke, sanat yapısı projesi yapan bir firmam var. %90 DSİ ile çalışıp, açılan ihalelere giriyorum.

Ticari faaliyetim yok yani. Emek ticareti bizimkisi

En son kullanılan 200000 nefes kredisini kullandım. 2018 de çıkan KGF kredisi çıktığı gibi tükendi. Bize kaynak kalmadı.

Allah yardımcımız olsun.
    Ms2k