User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arasý

Konu: Sahibinden Ýlan Þikayet Ýsteði

GEB - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Sahibinden Ýlan Þikayet Ýsteði

Yazý patlamýþ, düzelttim..

Arkadaþlar merhaba, ilanda ki araç eski aracým olup, Ankara'da bir kiþiye satmýþtým 2 ay önce. Sattýðým kiþi de 1 ay sonra Ankara'da takas etmiþ biriyle ve takas ettiði kiþi de Ýstanbul'da galeriyle takas etmiþ...

Araç simdi Ýstanbul'da bir galeri de ama yazýlanlar tamamen yalan. Servis kayýtlarý, km sorgulamasý ve hasar kaydý sorgulamasý halen mevcut ben de. Öncelikle aracý aldýðýmda 161 bin km'de idi sattýðýmda 165 bin km'lerdeydi. Galerici ilaný ilk koyduðunda ki km 135 bindi. Facebook 308 sayfasýnda paylaþýmýmdan 1 gün sonra ilan kalktý ve þuan yeniden km 155 bin olarak güncellenmiþ þekilde yeniden ilana koymuþlar fiyattan 3 bin indirerek.

Ýlk ilana koyulduðunda aldýðým SS

Þimdi ki koymuþ olduðu ilan

Araçta deðiþen yok yazmýþlar, 2 bin km'de iken sol arka taraftan kazaya karýþýyor ve sol arka kapý deðiþiyor, Yetkili serviste kayýtlarý mevcuttur. Hasar kaydý yok yazmýþlar, 5-6 parça toplamda 6 bin liraya yakýn bir hasar kaydý çýkýyor. Araçta toplamda 3 parça boya bulunmaktadýr. Exper raporu var diyormuþ galeri, sadece 3 parça boya var diyorlarmýþ.. Bu araca ait bende de 2 tane exper raporu mevcuttur.

Yetkili servis bakýmlý yazýlmýþ, deðil. En son kaç km'ye kadar girdi tam hatýrlamýyorum ama 161 binde aðýr bakýmlarýný ben yaptýrmýþtým aracýn özel serviste.

Aracýn benden sonra ki sahibi galeri ile konuþmuþ. Galeri, ben aldýðýmda bu þekilde aldým demiþ ama bu ilanda ki km arttýrma olayýndan sonra km düþürülme iþini galerinin yaptýðý tescillenmiþ gibi bir þey oldu.

Sizden ricam ilaný þikayet edip tekrar yayýndan kaldýrtmak, böyle insanlar para kazanmasýn ve araçtan bi haber olan kiþiler de dolandýrýlmasýn.
    Konu Yogi tarafýndan (08-06-2018 Saat 10:17 ) deðiþtirilmiþtir.

UÐUR_GSI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abim icim 308 ilanlarina bakiyoruz gercekten güzel paylasim herkes dolandirici olmuþ

Yaþ
    31
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý UÐUR_GSI Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abim icim 308 ilanlarina bakiyoruz gercekten güzel paylasim herkes dolandirici olmuþ
    Maalesef hocam. Ýlk ilanda görünce þok oldum ilan açýklamalarýna, istenen fiyata ve kilometreye. Artýk araç almak cidden çok zor o yüzden sadece Peugeot alýyorum. 7 Yýldýr Peugeot kullanýyorum, kalýplaþmýþ bir çevre edindiðim için baktýrabiliyoruz servis kayýtlarýna, araca. Bu þekilde rahat edebiliyorum bir nebze de olsa. Sadece exper'in dediðine kanarak almýyorum aracý.

Bu aracýn geçmiþini yetkili serviste sorgulatmayan birisi 3 parça boyalý diye alacak galerinin elinde ki exper raporuna güvenerek..

altugkocer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bununla ilgili bir konu vardý forumda sanýrým. Orda da paylaþmak lazým. Konunun adýný hatýrlayamadým.

serkanOC - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada ilaný da göremiyorum ben sadece ben de mi sorun var acaba ?

CloudGrey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    .: Beþiktaþ :.
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    médiocrité partout

Ormanci - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendinizi yormayýn boþverin, yeni 2.el satýþ kanunu ile bu tiplemelerin hepsi sorumlu... Alan adam tespit edip ispatlasýn, dava etsin.

Güya haberi olmadýðýný, kazýklandýðýný söyleyen X markanýn 2.el departmaný bile davalýk olmuþ yakýn zamanda, "bana pert araba sattýnýz" diye. Savunmalarý þu; Adam koskoca X markasý bayisi, 2.el departmaný var, "sonuçta bizim arkadaþlar da elinde bi boya makinesi ile bakýp alýyor" diyor. Hadi ya, bu kadar mal mý sizin 2.el departmaný? Tramer kaydý sonradan çýkmýþ... Aðýr hasarlý.

Adamlar deli gibi korkar hale gelmiþler. Ömürleri çok fazla olmaz bunlarýn da.

Günkut - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    edirne
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelecek cevap önemli

SK10 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    24
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim anlamadýðým hasar kaydý yok yazýyorsun da alýcak adam bir sms atmaya mý aciz
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Yaþ
    31
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý altugkocer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bununla ilgili bir konu vardý forumda sanýrým. Orda da paylaþmak lazým. Konunun adýný hatýrlayamadým.
    Ben de vardý diye hatýrladým ama bulamadým.

Alýntý serkanOC Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu arada ilaný da göremiyorum ben sadece ben de mi sorun var acaba ?
    Pardon, fotoðraflarý ekleyince ilan linkini koymamýþým.

Peugeot / 308 / 1.6 HDi / Active / PEUGEOT 308 1.6 HDİ DİZEL ACTİVE PLUS DİJİTAL KLİMA FULL PAKET sahibinden.comda - 576891269

Alýntý Ormanci Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kendinizi yormayýn boþverin, yeni 2.el satýþ kanunu ile bu tiplemelerin hepsi sorumlu... Alan adam tespit edip ispatlasýn, dava etsin.

Güya haberi olmadýðýný, kazýklandýðýný söyleyen X markanýn 2.el departmaný bile davalýk olmuþ yakýn zamanda, "bana pert araba sattýnýz" diye. Savunmalarý þu; Adam koskoca X markasý bayisi, 2.el departmaný var, "sonuçta bizim arkadaþlar da elinde bi boya makinesi ile bakýp alýyor" diyor. Hadi ya, bu kadar mal mý sizin 2.el departmaný? Tramer kaydý sonradan çýkmýþ... Aðýr hasarlý.

Adamlar deli gibi korkar hale gelmiþler. Ömürleri çok fazla olmaz bunlarýn da.
    Param olsaydý 135bin de koyduðunda alýr dava ederdim. Dediðim gibi aracýn 2 tane exper raporu mevcut, sahibindene koyduðum ilaný mevcut, özel serviste yaptýrdýðým bakým belgesini servisten temin ederdim. Ama maalesef ne maddiyatým el verir ne de uðraþacak zamaným var. En azýndan rahat bir þekilde satamasýnlar diye sahibinden ilanýný engellemek ve eþe dosta gitmesin araç diye uðraþýyorum.

AþkýnS. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Zonguldak - Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek merak ettiðim þey,araçta sigara içtiniz mi? Boya falan önemli deðil yahu içince noluyor kýzlýðý mý bozuluor arabanýn anlamýyorum

Mutlu Deðerli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Ýzmir/Diyerbooaker
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorsan ekmek yiyoruz bi bu iþten, þimdi sövecem olmayacak amf...
    Ýnsanlarý, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanýmak istemiyorum.

Eyüp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    54
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý AþkýnS. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tek merak ettiðim þey,araçta sigara içtiniz mi? Boya falan önemli deðil yahu içince noluyor kýzlýðý mý bozuluor arabanýn anlamýyorum
    Arabamda sigara içiyorum , binenler titiz olduðum için içmediðimi düþünüyor ve ardýndan maþallah sigara içilmeyen araba kendini belli ediyor diyor

HaKo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    þerefsizlikte meslek oldu tabi artýk. Allah ýslah etsin.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Ormanci - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý GEB Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Param olsaydý 135bin de koyduðunda alýr dava ederdim. Dediðim gibi aracýn 2 tane exper raporu mevcut, sahibindene koyduðum ilaný mevcut, özel serviste yaptýrdýðým bakým belgesini servisten temin ederdim. Ama maalesef ne maddiyatým el verir ne de uðraþacak zamaným var. En azýndan rahat bir þekilde satamasýnlar diye sahibinden ilanýný engellemek ve eþe dosta gitmesin araç diye uðraþýyorum.
    Hocam aynen, yine emeðinize paranýza yazýk. Bunun yerine imkan vs olsa gidin vurun daha iyi, boþa oksijen bile tüketmesin

Ýþin asýl komik noktasý Sahibinden'in buna alet olmasý. Dolandýrýcýnýn ilanýný yayýnlýyorsun arkadaþ. Ha burda diyebilir ki ben kimin ne olduðunu ne bileyim der sýyrýlýr iþin içinden. Bizde sistem "sistemsizlik" olduðundan, sorun yaþamamýz normal.

kiraccemal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Turkey / Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerekli þikayeti yaptým Allah böylelerinden hepimizi korusun.
    Trafik sigortasý, kasko, dask, saðlýk sigortasý ve tüm sigortacýlýk iþlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletiþime geçebilirsiniz.

Yaþ
    31
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Ormanci Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam aynen, yine emeðinize paranýza yazýk. Bunun yerine imkan vs olsa gidin vurun daha iyi, boþa oksijen bile tüketmesin

Ýþin asýl komik noktasý Sahibinden'in buna alet olmasý. Dolandýrýcýnýn ilanýný yayýnlýyorsun arkadaþ. Ha burda diyebilir ki ben kimin ne olduðunu ne bileyim der sýyrýlýr iþin içinden. Bizde sistem "sistemsizlik" olduðundan, sorun yaþamamýz normal.
    Sahibinden'i ben ilk yayýnlandýðýnda aradým, müþteri hizmetlerine buraya yazdýðým gibi söyledim her þeyi belgeleri mevcut dedim, kayýt oluþturuldu ekibimiz ilgilenecek dedi. 2 gün sonra mail geldi, mail'i aktarýyorum;

Konuyla ilgili olarak bildirimde bulunmuþ olduðunuz ilan kontrol edildiði zaman ilan verme kurallarýna aykýrý bir durum bulunmamaktadýr. Elinizde belirtmiþ olduðunuz hata ile ilgili belge varsa iletmeniz durumunda gerekli kontroller saðlanacaktýr, diyor. Maili cevaplýyorum, belgeleri gönderiyorum bu adresten talep alýmýný durdurduk diyor anlamadým Ýlan kalktýðý için üstelemedim ama bugün akþam tekrar arayacaðým.

Alýntý kiraccemal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    gerekli þikayeti yaptým Allah böylelerinden hepimizi korusun.
    Amin hocam, teþekkürler.

Yaþ
    41
    Þehir
    ALANYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oda biþeymi. bizim pert edip sattýðýmýz audi a4 3 ay sonra piyasaya çýkýp deðiþen yok lokal boyalý diye sahibinden e düþmüþtü.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler