User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mercedes Benz C 180 Triger ve Servis Problemi

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mercedes Benz C 180 Triger ve Servis Problemi

Araç 2011 model W204 makyajlı kasa C 180, 1.8 CGI motor. Sıfır olarak aldık ve bakımlarını sürekli olarak aracı aldığımız ve eski aracımızı da götürdüğümüz, yaklaşık 9-10 senelik müşterisi olduğumuz yetkili serviste yaptırdık. Aracı genellikle annem ve son zamanlarda da babam kullanıyordu. En son 92 bin kmde kapsamlı bir bakıma girdi ve periyodik bir bakım için fahiş denilebilecek bir rakam ödendi. Ve bakımdan 6 bin km ve 4 ay sonrasında, 3 gün önce 98 bin km’de iken yolda kaldık. Gözüken problem triger zincirinin yerinden kurtulması. Olay olduğunda arabayı ben kullanıyordum, 100-120 km gibi bir hızdaydık, uzun yoldaydık ve gayet sakin hiç sıkıştırmadan gidiyorduk. Anlık, çok kısa bir kasılma oldu ve sonrasında herhangi bir arıza ışığı, ses vs olmadan stop etti. Bu konuyu da size akıl danışmak ve izlenecek yola karar vermek için açıyorum.

Sorun olduğunda, aracı aldığımız ve bakımları için sürekli götürdüğümüz servise çekelim dedik, ve Bulgaristan – Yambol’dan hatırı sayılır bir çekici parası, sınır kapısını iterek geçirmek ve tekrar bir çekici parası vermek suretiyle buraya çektirdik. Servis 2 gün sonra kontrol edip geri dönüş yaptı ve sorunu tespit ettiklerini söyledi, sebep ise şuan için bilinmiyor.

Zincir hala tek parça ve kopmamış. Yerinden kurtulup çapraz bir şekilde kasılıp kalmış ve iki egzantirik kasnağını da kilitlemiş. Daha 6-7 yaşındaki, 100 bin km yi bile doldurmamış bir arabada, ve sağlam diye bilinen Mercedes markasının bir aracında böyle bir sorunun normal olup olmadığını, sebebinin ne olabileceğini servise sorunca ise herhangi bir net cevap alamadık. Zincir setinin periyodik olarak kontrol edilmesi veya değişmesi gerekip gerekmediğini sorduğumuzda ise gerek olmadığını, zincir uzayıp ses yapmaya başladığı zaman değişmesi gerektiğini söylediler. Yani kullanıcı bu sesi duymak ve servise getirmek zorunda imiş. Yoksa ***** senaryo... Aracı sabah ben çalıştırdım, hiçbir ses yoktu, babamla birlikte yola çıktık ve hiç sıkıştırmadım ki servis müdürü arkadaşın da teyit ettiği gibi kullanıcı hatası, zorlaması ile olması pek muhtemel bir arıza da değil.

Şuan için bize kapağın açılması, kontrolü, çok büyük ihtimalle zarar gören sübapların ve pistonların değişimi, conta seti vs için en iyi ihtimalle 20.000 TL gibi bir masraf çıkabileceğini, fakat duruma göre sandık motora kadar gidebileceğini söylediler. Sağolsun müşteri temsilcisi arkadaş, üst yönetimi ile görüşüp bir miktar sadık müşteri desteği talep edilebileceğini fakat bu rakamın da anladığımız kadarıyla en iyi %15-20 gibi bir oran olabileceğini belirtti. Bizim durumu Mercedes Benz Türkiye veya Almanya’ya taşımamız durumunda da değişen pek birşey olmayacağını ve yine aynı sürecin işleyeceğini söyledi.

Şimdi, sizce böyle bir durumda nasıl bir yol izlemek gerekir? Bir hak veya destek talep etmemiz mümkün müdür, birkaç ay arabasız kalmayı, , tanıdık eş dost aramayı, çeşitli yerlere yazıp cevap beklemeyi, sinir stresini göze almalı mı dersiniz? Yoksa olayı sineye çekip arabayı alıp dışarda işin ehli bir özel serviste mi yaptırmak gerekir?
    YouTube
    DR.ECU

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun.Almanya'yla iletişime geçmeden adım atmayın derim.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Kullandığınız W204 kasalar, ADAC'ın birçok otomobil üzerinde yapmış olduğu uzun dönem (400.000 km) testlerinde orta sınıfın en başarılı, en sorunsuz aracı olarak kayda geçmiştir ama sizinki gibi sorunlar nadir de olsa mutlaka kullanıcının başına gelebilir.

Öncelikle Mercedes-Benz iletişim hattına şikayetinizi bildirin. (Telefonunuz Android ise ACR isimli görüşme ses kayıt edici programı telefonunuza indirin derim. Görüşmelerinizi olduğu gibi kaydeder. Bir kenarda dursun.) Mutlaka sorununuzla ilgili geri dönüş yapacaklardır ama kesin çözüm olacaklarını sanmıyorum. Hiyerarşiye uygun olması açısından yazdım.

Daha sonra bizzat Genel Müdürlük adresine gidip elinizdeki belgelerle durumu yetkililere anlatın. Tanıdık vasıtasıyla (Burası Türkiye) Genel Müdüre ulaşabilirseniz çok daha iyi olur, yüz yüze de anlatıp yardım isteyebilirsiniz. Tanıdık yoksa randevu da alabilirsiniz. Mercedes'in en üst düzey TR yetkilisi Alman diye biliyorum, ona nasıl ulaşırsınız bilmem.

İstediğiniz şekilde çözüm sunulmaz ise son olarak Almanya adreslerine hem yazılı (mektup) hem de mail olarak şikayetinizi yazabilirsiniz. Araç sahibinin kimliği, aracın ruhsatı, tüm servis kayıtları, hasardan önce en son yapılan servis işlemleri, hatta motorun güncel halinin fotoğraflarını (kayışında bulunduğu kısım) vs ne varsa ekleyin. Yazınızın çok iyi bir Almancayla yazılmış olması iyi olur. Çok büyük ihtimal olumlu geri dönüş olacaktır.

Tüm bunların sonucunda hiçbir olumlu neticeye ulaşamazsanız, yani Mercedes'e motoru yeniletemezseniz, olabilecek en indirimli şekilde (sadık müşteri desteğiyle) tamir ettirebilirsiniz. Diğer yandan masraf tutarını aracın rayiç bedelinden düşerek ilana koyup satabilirsiniz. Başka yapacak birşey yok gibi. Tekrar geçmiş olsun.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Almanya bu işi çözer. Mutlaka iletişime geçilmeli. Geçmiş olsun.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun yekta

bence kesinlikle iletişime geçmeye değer , ozellikle yurt dışına yazın , servisin yazmayın sonuç çıkmaz demesi normal

eğer sonuç çıkmaz isede serviste yaptırmayın derim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlam araçlar aslında,kuzen 1.6 komp. olanına bayiden çıkarttığı ilk hafta lpg taktırmıştı, 200 km de filandı araba 150.000 km dir yağ-filtre,fren bakımı hariç civata değişmedi Kırılırsa,bozulursa yaptırırız kafasında.Birazda şans galiba..
    Durumu kesinlikle Almanya ya taşıyın bence.Fabrikasyon hata diyip değişim yapabilirler.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun çıkabilir. Burada sizin yapacağınız şey yetkili servisten çıkarıp güzel bilindik bir özel mercedes servisine götürmek olacaktır. 3-5 bişeyler verir çıkarsınız.

Ayrıca araç mercedes diye hiç sorun çıkarmaması muhabbetleri 80-90 larda kaldı. Sizin mercedes yine iyi en azından mercedesin kendi motoru mevcut. Ya sıfır C serisi alsanız reno motorlu ne olacak? Yine yetkili servise götürüp saçma sapan paralar verip benzer sorunlar olunca mercedes kalitesinden mi dem vuracaksınız?

Mekanik hatadır. Sizin de suçunuz yok. Olur, şans işte. Sökülür toplanır cana bir şey geleceğine mala gelsin önemi yok, moral bozmamak lazım. Geçmiş olsun.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İyi niyet garantisi tarzında bir durum olmuyormu acaba aracınızın tüm bakımları yetkili serviste yapılmış madem bu tarz bir olayda mercedes güvencesi olmıcak niye bunca yıl o kadar para veresinizki almanya ile bence bir iletişime geçin aracınızın kmsi 200 bin olur vs anlarım ama daha 100 bini bile doldurmadan hele hele kullanıcı hatası olmayan bir sorunu yaşamamız halinde bir kolaylık sunmalarının gerektiğini düşüyorum
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. 92 binde yapılan ağır bakımın içeriğinde trigerle alakalı herhangi bir madde var mı?

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sürekli servis müşterisi olduğunuz için Mobilo hizmetinden aracı ücretsiz çektirebilirdiniz. Para ödediyseniz faturasını ibraz edip talep edin.

4446244 e durumu yazılı ve sözlü belirtin. Kısa süre içinde noterden MB ve servise ihtar çekin.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

KingoAtmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, tüm bakımları yetkili serviste yaptırdığınız için umarım iyi niyet gösterip garanti kapsamında hallederler. Aksi halde garanti bitmiş arabanın bakımlarını yetkili serviste yaptırmanın hiçbir anlamı kalmıyor, hatta enayilik oluyor.(bende garanti süresi dolmuş aracımın tüm bakımlarını yetkilide yaptırıyorum )
    208 gti by Peugeot Sport; İstanbul Park: 2:36.177 - 07.05.2023
    Saxo évo-2 0-402 : 13.821 sn.
    Powered By : Piston Garage
    Nazmi TOÇAK

GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER !!

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araca ihtiyaç var mı bilmiyorum yani kullanmasanız ne olur gibisinden..

Servis yetkilisinin Almanya ya da söyleseniz , merkeze de iletseniz bir şey çıkmaz lafını bir kenara bırakıp bütün yetkili kanallara , her türlü sosyal medya , şikayet siteleri vs. ayırt etmeden düzgün bir dil ile olayı aktarın mutlaka bir dönüş olacaktır. Komple şanzıman değiştiren (aşağı yukarı aynı bedel) tanıdıklar biliyorum, haliyle rakam çok yüksek yapmazlar gibi bir durum düşünmeyin yaparlar. Yeter ki, mantıklı ve sağlam gerekçeler sunulsun eğer hiç biri de olmazsa zaten özel bir servise gitmekte fayda var böyle bir olayda yetkili servisin avantajını göremedikten sonra 300-500 liralık şeyleri jest amaçlı yapsalar ne olur onuda dışarda 150 liraya çözersiniz olur biter.
    ABO TRADING
    STR

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap veren herkese çok teşekkür ediyorum.

Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. ...
    Çok teşekkür ederim. Olması gereken adımları yazmışsınız teker teker ellerinize sağlık.
    Ama bizim asıl kaygımız bu bürokrasinin ne kadar hızlı işleyeceği ve bir sonuç alınabilecek bir yöntem mi? Zaten başa bir dert geldi, iyice süreci uzatıp bir süre daha arabasız kalmaya ve bu bürokrasinin stresini çekmeye değer mi bilemedik.

Konuyu da daha önce bu veya başka bir markayla benzer bir durum yaşayan varsa tecrübelerini almak, ayrıca kullananları da bilgilendirmek için açtım.

Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlam araçlar aslında,kuzen 1.6 komp. olanına bayiden çıkarttığı ilk hafta lpg taktırmıştı, 200 km de filandı araba 150.000 km dir yağ-filtre,fren bakımı hariç civata değişmedi Kırılırsa,bozulursa yaptırırız kafasında.Birazda şans galiba..
    Durumu kesinlikle Almanya ya taşıyın bence.Fabrikasyon hata diyip değişim yapabilirler.
    Aynen özellikle makyaj sonrası sunulan motorlar hep iyi motor diye geçiyor ama bizim bahtımıza oldu herhalde.
    Kuzeni de Allah korusun tabi ama bir kulak da nolur nolmaz seste olsun

Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun çıkabilir. Burada sizin yapacağınız şey yetkili servisten çıkarıp güzel bilindik bir özel mercedes servisine götürmek olacaktır. 3-5 bişeyler verir çıkarsınız.

Ayrıca araç mercedes diye hiç sorun çıkarmaması muhabbetleri 80-90 larda kaldı. Sizin mercedes yine iyi en azından mercedesin kendi motoru mevcut. Ya sıfır C serisi alsanız reno motorlu ne olacak? Yine yetkili servise götürüp saçma sapan paralar verip benzer sorunlar olunca mercedes kalitesinden mi dem vuracaksınız?

Mekanik hatadır. Sizin de suçunuz yok. Olur, şans işte. Sökülür toplanır cana bir şey geleceğine mala gelsin önemi yok, moral bozmamak lazım. Geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim.
    Kısmet tabi ki mercedes diye hiç sorun çıkmayacak diye birşey yok, öyle bakmıyoruz olaya ama ufak bir sorun da değil ve servisin de sunduğu savunma açıkçası bayağı garip geldi. Kullanıcının bu sesi duyma zorunluluğu olması, herhangi bir periyodik kontrol olmaması ve olay sonrasında servisin takındığı tutum sinir bozan kısmı

Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi niyet garantisi tarzında bir durum olmuyormu acaba aracınızın tüm bakımları yetkili serviste yapılmış madem bu tarz bir olayda mercedes güvencesi olmıcak niye bunca yıl o kadar para veresinizki almanya ile bence bir iletişime geçin aracınızın kmsi 200 bin olur vs anlarım ama daha 100 bini bile doldurmadan hele hele kullanıcı hatası olmayan bir sorunu yaşamamız halinde bir kolaylık sunmalarının gerektiğini düşüyorum
    Biz de o beklentiyle, en azından makul, çözümcü bir yol izlenir diye buraya çektirdik fakat servisin kendi insiyatifinde dediği şey iyi ihtimalle %15-20 gibi bir iskonto olabileceği ki zaten kapıdan girene %10 indirimi yapıyorlar.

Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. 92 binde yapılan ağır bakımın içeriğinde trigerle alakalı herhangi bir madde var mı?
    Teşekkürler. Özellikle üstüne basa basa sordum yokmuş, ki son bakımda yangın tüpünü ve ilkyardım çantasını bile kontrol edip tarihleri geçtiği için değişimini vermişlerdi.
    Trigere dair hiçbir kontrol olmadığını müşterinin zincir uzaması olduğunda sesi duyup servise gelmesi gerektiğini söyledi müdür arkadaş.

Alıntı KingoAtmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, tüm bakımları yetkili serviste yaptırdığınız için umarım iyi niyet gösterip garanti kapsamında hallederler. Aksi halde garanti bitmiş arabanın bakımlarını yetkili serviste yaptırmanın hiçbir anlamı kalmıyor, hatta enayilik oluyor.(bende garanti süresi dolmuş aracımın tüm bakımlarını yetkilide yaptırıyorum )
    Aynen benim için de kesinlikle öyle ama evdekiler biraz garantici bakıyorlardı Neyse şimdiki tutumlarından sonra iyice anladık.
    Teşekkür ederim.

Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araca ihtiyaç var mı bilmiyorum yani kullanmasanız ne olur gibisinden..

Servis yetkilisinin Almanya ya da söyleseniz , merkeze de iletseniz bir şey çıkmaz lafını bir kenara bırakıp bütün yetkili kanallara , her türlü sosyal medya , şikayet siteleri vs. ayırt etmeden düzgün bir dil ile olayı aktarın mutlaka bir dönüş olacaktır. Komple şanzıman değiştiren (aşağı yukarı aynı bedel) tanıdıklar biliyorum, haliyle rakam çok yüksek yapmazlar gibi bir durum düşünmeyin yaparlar. Yeter ki, mantıklı ve sağlam gerekçeler sunulsun eğer hiç biri de olmazsa zaten özel bir servise gitmekte fayda var böyle bir olayda yetkili servisin avantajını göremedikten sonra 300-500 liralık şeyleri jest amaçlı yapsalar ne olur onuda dışarda 150 liraya çözersiniz olur biter.
    Evet ne yazık ki ikilemde kaldığımız asıl nokta bu. İkame araç verilmiyor, model yılı eski ve alt model olduğundan dolayıymış.
    Peşine düşüp uğraşmaya çalışsak belki bir çözüme ulaşacağız ama diğer yandan da hem vakit hem nakit olarak (araba kiralama vs) bir külfeti olacaktır. Sonuç çıkmama ihtimali de cabası

Yarın hem uygun bir yazı ile hem de telefon ile gerekli yerlere ulaşmayı deneyeceğiz, bir yandan da özel birkaç servisten takribi fiyat alacağız.
    Yönlendireceğiniz özel servis varsa tavsiye alabilirim.
    YouTube
    DR.ECU

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim GTI in zincir seti 1-2 yil once sıkınti cikardi ses yapiyordu dagilma falan yoktu
    Araci servise biraktim parca TR de yoktu siparis gecildi bekleme montaj vb islemlerle beraber 40 gun civari surdu
    Bu sure zarfinda ikame arac verildi
    Bi kac yuz TL iscilik ucreti vererek araci teslim aldim ciktim gittim
    Servis bakimli aracin serviste gecirmesi gereken surec ve surecin maliyeti boyle olmali
    Bunuda mercedese iletirsiniz
    Gecmis olsun vw yapabiliyorsa mercedes te yapmali arkasinda durmali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Triger ses yapınca değiştirilir ne demek arkadaş. Gerizekalı mı bunlar. Lan herkes motor ustası mı olmak zorunda. Büyük ihtimalle gergi bilyası bozuldu ve kayış yerinden çıktı. Bunu mu bilemiyo gerizekalılar.
    IN BOOST WE TRUST

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence,
    Konuyu almanyaya bildirmelisiniz.
    Kendinizi tanıtın şu aracımız var daha once su vardı gene yetkilide işlem goruyodu buda oyle dıyerekten konuya gırın. Baglı ve bılınclı musterı oldugunuzu anlasınlar. Aracı güncel kulanan kişinin yaş aralığındanda bahsedin. Aracın modelı km sı sıfırdan aldıgınızı.. yabancı kısılerın surmedıgını..

yanı bunun normalın dısında ve kullanıcı kaynaklı olmadıgını gosterecek her turlu argumanı kullanın. almanyadanda sadece ındırım gıbı bırsey gelırse. aracın bulundugu servıste degıl baska bır yetkılıde yaptırmak ıstedıgınızı ve oraya getırmenızı soyleyın bence.. yanı ben olsam aynı yerde yaptırmam sonucta neden aynı yerde yapılsınkı bıdaha bozulsun dıyemı ?

Ki Yıldızın konuya sahip cıkacagını dusunuyorum.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu kesinlikle Sarışın Alman arkadaşlarımıza söyleyin derim.Böyle bir konuda suçlunun siz olma olasılığınız çok düşük.Herkes aracı kullanırken triger zinciri sesini takip etmek zorunda değil.Veya garanti dolmuş ne olursa olur bizi bağlamaz diyip işin içinden çıkılacak bir durum değil.Benim size tavsiyem güzel bir yazı veya almanca bilen biri genel merkeze güzel bir yazı yazar veya telefonla konuşursa bu konuyu cevapsız bırakmazlar.Başımızdan geçen 3 olayı da ekleyeyim.
    2008 model 140 hp transit aldık.60 000 kilometrede zincir atlaması dedikleri olay oldu.Motorun içinde düzen tamamen birbine girdi.Araç servise gitti.Garanti kapsamında tüm onarımları yapıldı.(Değiştirilen parçaları bilmiyorum.)
    Aracı aldık bir 60 000 kilometre daha bindik.Yine bir aptal çalışma oldu.Kilitlendi kaldı.İkisi de kalkış esnasında olmuştu.Hemen kafamıza dank etti.Aracı servise götürdük.Tabi garanti falan bitmişti.Çıkan hesap 8700 lira.İndirim vs. 8000 liraya olur dediler.Sandık motoru ne kadar dedik.7600 lira dediler şaka gibi.400 liraya da ruhsat vs.Rektefe parasına sıfır km garantili motorumuz oldu.Çıkan motoru da internetten sattım.Biraz da ordan düşürdük meblağı.Şimdi doblo d3 kullanıyorum. 150 000 kilometrede triger zinciri değişti.Tık yok...

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yetkili servis bayiler her ne kadar yetkilide olsa sonuçta bir şahıs işletmeleri bu yüzden garantiden çok para kazanmaya bakarlar benim araçlarım üzerinden ne paralar kazanmaya çalıştılar şimdiye kadar dediğiniz gibi telefonla bile parça sorduğunuzda %10 iskonto yapıyorlar bu yüzden bayiye güvenmeyip almanlarla direk iletişime geçmelisiniz.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir konuya açıklık kazandırmak isterim.
    Garantiden değişen parçalar bayilere para kaybettirmez bayilere para kazandırır.
    Garantiden değişince parayı senden almaz ama ithalatçı firmadan alır.

Garanti onaylarını ithalatçı yada üretici firma verir.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler