User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kedi bakmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yaşında sarmanım var 4 sene önceye gitsem almam tek derdi tüy,her yerim kyafetler tüy,tabi gece sarılıp yatınca herşeyi unutuyorsun mırr mırrr mrr uyuyoruz,yastığım gibi sarılıyorum.kedi insan gibidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ciroz31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yaşında sarmanım var 4 sene önceye gitsem almam tek derdi tüy,her yerim kyafetler tüy,tabi gece sarılıp yatınca herşeyi unutuyorsun mırr mırrr mrr uyuyoruz,yastığım gibi sarılıyorum.kedi insan gibidir.
    4 Senedir Siyam cinsi kedim var. Arkadaslar belirtmis kum mama vs. Kucukken en dikkat etmeniz gereken sey kesinlikle evde yiyip yutabilecegi abidik gubidik seylerin olmamasi. En tehlikelisi ise ip, iplik gibi seyler, direk olume kadar gidebiliyor ufakken. 2 kedimde de ayni seyden muzdarip olduk ve veterinerimiz cok ugrasti.

Cogu dusuncenin aksine ben bizimkileri baya egittim, otur,yat komutlarini algiliyorlar ve tasmayla disarida gezmeye cikiyorum. Bildiginiz kopek gibi, tasmayi gorunce heyecanlaniyor. Nette bir suru egitim videosu mevcut, kopeklerden az birsey daha zor olsada egitebilirsiniz.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler icin tesekkur ederim yalniz kedinin cinsi tekir kedi onemlisi damağı mühürlü olanlardan damağı lekeli bu tür kedi besleyen oldumu?
    kız arkadaşımda da tekir sokak kedisi mevcut, yaklaşık 4 senedir bakıyor, alt damağında siyah leke var.
    ancak neden damağı mühürlü kedi bakan var mı diye sordunuz merak ettim ?
    damağı mühürlü kedinin farklı özellikleri mi oluyor ya da bakımı farklı mı oluyor ?

bizimki hiçbir yeri tırmalamıyor, uysal, miyavlamıyor bile, tüyü dışında herhangi bir olumsuzluğunu görmedim, değişik bir eldiven yapmışlar 3-5 günde bir o eldivenle hem sevip hem tarayarak tüylerini alıyorum yetiyor.

kızgınlık dönemlerinde bazen garip garip zamanlarda miyavladığı olmuyor değil ama tatlı hayvanlar, yemini suyunu verin, tuvaletini temiz tutun, aşılarını yaptırın ve sevin yeterli ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

koraycano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibine ithafen;

10 yıllık bir golden geçmişi olan ben evlendikten sonra kedi alalım dedik eşimle birlikte karar verdik. En sonun da sahiplendirmeli olaraktan İran Chinchillası aldık daha 3 gün önce.

9-6 çalışan biz kedimizi almadan önce evde bütün herşeyini hazır etmiştik. 2.5 aylık olan yavrumuz gündüzleri evde tek başıma çok rahat bir şekilde bizi bekliyor

Akşam eve gelince çişini - kakasını kuma yapmış , oyuncaklar her tarafta bir şekilde eve giriyoruz Dün gece hep birlikte yattık sabah sabaha kadar gırrr gırrr gırrr keyifler yerindeydi.

Bizim kedimiz biraz hassas olduğu için her akşam taramasını yapıyoruz ve de gözlerinde ufak akıntılar oluyor onları da göz temizleme pamuğu ile hallediyoruz.
    Goldenımdan daha az masraflı olduğunu söyleyebilirim

Şuan 3 gündür her şey yolunda evde gündüzleri tek kalıyor herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Tavsiye eder miyim ? Kesinlikle evin neşesi tavsiye ederim
    ~ Feel The Difference ~

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oo uzmanlık konumu buldum. Evde 3 kedisi olan 2si 3 yaşında biri 4 yaşında kedi sahibi olan birisi olarak anlatayım.

Kedi küçükken aşılarının hepsini yapın, 1 sene sonrasında aşı yapmaya gerek yok senede bir iç dış parazit yaptırıyoruz o kadar. Kedi küçükken hastalıkları genelde oluyor. Bir tanesi meme emmemiş olduğundan daha fazla hasta olmuştu ona da immunex veriyoruz kışları.

Kedi kumu konusunda topaklanan Sanicat'lerden tavsiye ederim kristalinden ucuzuna pahalısına hepsini kullandık en ideali budur. Active veya portakal vanilya olabilir. Kumunun yerini değiştirmedikten sonra pek yadırgama durumu olmaz. 1-2 kere kumunun üstüne attığınızda oraya mıçması gerektiğini bilir. 3 tane olduğundan 2 kum tuvaletinin günde 2 kere bir sabah bir akşam temizleyip kaka ve topakları alıp geçiyorsunuz.

En iyisi de olsa o kum dışarı çıkıyor. Titizseniz şarjlı süpürge bulundurun.

Kuru mama olarak en uygun fiyat performans oranına sahip mama Farmina Matisse olarak seçtik sürekli onu alıyoruz. kilosu 20TL civarı. Eğer kedi uzun tüylüyse tüylerinin sağlıklı olması için balıklı mama kullanın, ömrünü uzatan etkenlerden.

Yaş mama konusunda hiç kullanmasanız daha iyi en ucuz felix ile en pahalı royal canin arasında bileşik konusunda bir fark yok. Biz dr. clouders kullanıyorduk ama fiyatları arşa değince felix kullanıyoruz. günde 1 kez 3 kediye bir paket şeklinde. şekerli olduğundan bağımlılık yaratıyor. kedisine bağlı olarak sürekli onu isteme durumu oluşabiliyor.

Tek kedi olunca ve kedi oyuncu ise sıkılıyor. yanında arkadaş olursa daha iyi olur. yoksa o sehpalardan uzaktan kumanda atan kedilerden oluyor.

Kediler ilgi istemez olayına katılmıyorum. durup dururken gürültü yapmak sabahın köründe uyandırmak, yüzüne oturmaya çalışmak sıradan oldu artık

biblo konusunda çok fazla eşya yok ama bibloların yer değiştirdiğini görmedim. bir ara sokaktan sarman getirmiştik o çok yaramazdı ama ağzıyla biblo taşımışlığı var

Kediler de insanlar gibi cins cins her zaman aynı tepkiyi her kedi vermez.

Koltuk konusunda da eğer koltuklar tay tüyü ise tırmalama isteği uyandırmıyor. Tırmalama tahtası güzel birşey ama 3 kedimizden yalnızca biri kullanıyor. Diğerleri koltuk ve halıyı kullanıyor bu iş için.

Kedilerim cins değil biri tekirli beyazlı kısa tüylü biri uzun tüylü siyah beyaz diğeri de yine uzun tüylü gri beyaz. eğer boğuşma durumu söz konusu olursa tüyler uçuşabiliyor. alerjim var normalde ama evi düzenli temizlediğimizden çok sorun yaşamadık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kedi evde beslemek için çok uygun. Sokaktan sarı tekir aldım, tam bir psikopat, acayip mersklı ve yemek nerde kedimiz orda haha. Tertemiz hayvan. Tüy işi şans ve bakım bence. Bizimkinin baya azdökmesi. Benim alerjim var ama hem alıştım hem ilacıma devam ediyorum. Bizimki biraz köpek gibi oyuncu, hırlıyor tıslıyor falan �� evde ses olur, arkadaş olur, gelip bacağıma yatıp uyuduğu zaman sinir stres kalmıyor bende...
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kız arkadaşımda da tekir sokak kedisi mevcut, yaklaşık 4 senedir bakıyor, alt damağında siyah leke var.
    ancak neden damağı mühürlü kedi bakan var mı diye sordunuz merak ettim ?
    damağı mühürlü kedinin farklı özellikleri mi oluyor ya da bakımı farklı mı oluyor ?

bizimki hiçbir yeri tırmalamıyor, uysal, miyavlamıyor bile, tüyü dışında herhangi bir olumsuzluğunu görmedim, değişik bir eldiven yapmışlar 3-5 günde bir o eldivenle hem sevip hem tarayarak tüylerini alıyorum yetiyor.

kızgınlık dönemlerinde bazen garip garip zamanlarda miyavladığı olmuyor değil ama tatlı hayvanlar, yemini suyunu verin, tuvaletini temiz tutun, aşılarını yaptırın ve sevin yeterli ...
    Damağı mühürlü kedi peygamber efendimizin kedisi muezzanin soyuna dayanıyor. Uğur getirildiği mevcut ilk başta inanmadım arastirdim bu tür kedilere beşir kedi türü diyenler var. Yalnız hayvani almasına alacağımda annesinide alın diyor anne yavruya gereken her şeyi vermiş 2.5 aylık kedi olacak anneyle onu alsam basim ağrır herhalde

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyisi de olsa o kum dışarı çıkıyor. Titizseniz şarjlı süpürge bulundurun.
    Hemen bununla ilgili bir ekleme yapayım. Genelde bina girişlerine serilen kıvırcık yapılı, plastikten halı gibi şeyler var. Kırmızı halı ayağına genelde onu seriyorlar ya da yerler buzken kaymayın diye. Koçtaştan ondan kestirdim, kum kabının altına ve yürüdüğü yolun bir kısmına serdim. Onu sermeden önceye kıyasla %70 kesti kum dağılmasını.
    Patilerindeki tüyleri tıraş ettirdiğinizde de oldukça azalıyor kumların evin içerisine saçılması.
    En son çare olarak ise yine topaklanan ancak en ince kesim değil, bir büyük boy çekilmiş kumlardan almak fazlasıyla işe yarıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kedimi yazlıgımızın bahçesinde köpekler kıstırıp öldürdü malesef cok ama cok kötüyüm.çocugum ölse ne eksik ne fazla kötü olurdum.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi evimdemde evimde 2, sokakta baktıgım bir düzine kedim var. Herkes cok rahat bakarsın seni aramaz zaten gibisinden söylemiş ama her kedi aynı degildir kimisi sahibine cok baglıdır ve onun tarafından terkedilme korkusu yasar mesela anneminki 3 gun yalnız kalsın pskolojisi bozuluyor ve kusuyor. Bu seni korkutmasın dediğim gibi her kedi farklıdır. Benim avantajlı tarafım 2 tane oldukları için canları sıkılmıyor 1 hafta eve gelmesen aramıyorlar ama eve geldiğini hissettikleri anda sevgi seli kapıda baslıyor. Bir arkadas söylemiş keyifsiz oldugunu anladıklarında sen mutlu ol diye tependen inmiyorlar. Tavsiye edermisin dersen onunda can oldugunu unutmayacaksan, sorumlulugunun farkında olabileceksen ve ben buna bakamıyorum sahiplendireyim falan diye dusunmiyeceksen kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada sokaktan bir yavruyu sahiplenirsen hem cins kedilerden daha dayanıklı oluyorlar hemde bir canın hayatını kurtarmış olursun.

EserBodrum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kedi bakımı hakkımda pek bir bilgim yok ancak temmuz ayında kedi kumlarına zam olacağıyla ilgili bir duyum aldım. Belki birilerine faydası dokunur

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......
    Cins kedi falan almaktansa sokaktan alabilirsiniz, cins kediler hem narin olur hem de bakımı daha zordur. ......
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahçede kedi bakılmaz öncelikle , o kedi kaçar gider çiftleşmek için gider , canı sıkılır gider, ya köpek kıstırır ya araba çarpar ona. Bahçede bakacaksan köpek al. kedi bahçe hayvanı değil kesinlikle.

Sevecen cana yakın oyuncu olsun istiyorsan sokak kedisi , eğer bana dokunmasın kenarda köşede takılsın , çok sırnaşmasın beni boğmasın diyorsan cins bir kedi sahiplen. Ama ne olursa olsun sahiplen. Petshoptan kedi köpek almayın.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahçede kedi bakılmaz öncelikle , o kedi kaçar gider çiftleşmek için gider , canı sıkılır gider, ya köpek kıstırır ya araba çarpar ona. Bahçede bakacaksan köpek al. kedi bahçe hayvanı değil kesinlikle.

Sevecen cana yakın oyuncu olsun istiyorsan sokak kedisi , eğer bana dokunmasın kenarda köşede takılsın , çok sırnaşmasın beni boğmasın diyorsan cins bir kedi sahiplen. Ama ne olursa olsun sahiplen. Petshoptan kedi köpek almayın.
    Bu çok önemli bir husus. Tavsiyem petarkadas.com gibi sitelerden sahiplenin. Çok güzel kediler var..

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stresın ılacı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerede bulalım sokakta?denk geldim gelmesine yavru bulamadım?

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerede bulalım sokakta?denk geldim gelmesine yavru bulamadım?
    İki post yukarıda yazdım. Ücretsiz Köpek İlanları, Ücretsiz Kedi İlanları, Petbul - Petarkadaş

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 yaşında tekirimiz, 6 yıldır beraberiz, tüy probleminden bahsedilmiş biz 9 aylıktan itibaren her mevsim değişiminde tıraş ettirdik mama olarak da Royal canin hair&skin kullanıyoruz tüy problemimiz yok denecek kadar az. Genç kediler daha hareketli oluyor 1 yaşına kadar açıkçası zorladı bizi sürekli oyun ve hareketlilik ama gel gör ki şimdi biz oyun oynamak için rahatsız ediyoruz adamı
    Kedi ev içinde beslenebilecek en mantıklı pet bence, kesinlikle öneririm. Sorumluluk sahibiyseniz sahiplenin ve uzun yıllar hayatınızı paylaşın

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kedi evde bakılacak en iyi evcil hafvandır bence, kendine kendine 3 gün filan takılabilir, heleki çok meraklı ve oyuncu değilse çok iyi oluyor,

4 tane kedim oldu, hepsi çok farklı oluyor resmen farklı huyları var.

Tercihen cins olmayan, dişi sokak kedisi alın. Cins kediler biraz narin oluyorlar. Erkek kediler biraz daha huysuz ve sahibine karşı ilgisiz oluyor ve kesinlikle dişi kedilere göre pis ve dağınıklar

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 kedim var.
    erkek ; Scottish Fold
    dişi ; British Shortair

9-6 çalışıyoruz, kediler kendi başlarının çaresine bakıyorlar merak etmeyin

temiz, kendi halinde bir hayvan. Kafa yapıları çok değişik, sen olmsan da ben yaşarım havasındalar

ayrıca ; kedinin zekası insanı delirtir... iyi anlamda.

yemi - kumu - yaşayacağı ortamı sağlayın gerisi onlara kalıyor. Evin bireyleri oluyorlar... Berjerimi kendi koltuğu yaptı mesela Erkek olanı, oturduğumda beni rahatsız ediyor - kalk yerimden - şeklinde hareketleri var
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler