User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: VIP Taşımacılık ve Ulaşım Hizmetleri Hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

VIP Taşımacılık ve Ulaşım Hizmetleri Hk.

Herkese selamlar kıymetli Tech ailesi,
    Sizlere izninizle bir akıl danışmak istiyorum..

Elimizde bir miktar para var ve bunu değerlendirmek amacıyla Taşımacılık sektörüne giriş yapmak istiyoruz fakat sınırlı bilgimiz var.
    Hem ben hem babam yola gidip gelebiliriz. Kafamda 2014-2015 temiz bir Vito alıp bunu değerlendirmek var fakat tek araçla kendi firmamızı kurmamız olanaksız olduğundan bu işi yapanlara akıl danışmak istiyorum.
    -Herhangi bir firmayla bağımız olmadan çalışma, iş bulma olanaklarımız nasıl olur?
    -Bir firmaya girersek şoförü biz olmak kaidesiyle çalışabilir miyiz?
    -Araçta aranan mühim özellikler nelerdir?

Bu hususlarda yardım olacak biri varsa çok sevinirim..

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uberden bahsetmiyorsunuz herhalde ?

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık vip tasımacılıgın bı ayrıcalıgı bulunmuyor her köşebasında vip arac bulunur vaziyette

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uberden bahsetmiyorsunuz herhalde ?
    Yok hocam Airport shuttle ve Şehirlerarası tarzı bahsettiğim.

Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık vip tasımacılıgın bı ayrıcalıgı bulunmuyor her köşebasında vip arac bulunur vaziyette
    Müşteri sirkülasyonu olan bir iş olarak düşünüyorum. Örneğin İstanbul'a şoförün 2 gün kalması, git-gel + şehiriçi max. 25 km'de aracın yakacağı mazot dahil 2.800 TL Ankara'dan. Mazotun yaklaşık maliyeti 325 TL. 2 Gece konaklama optimum 140+140=280 TL (Öğretmenevi). Şoförün alacağı hariç kalan miktar 2.195 TL. Araç 3 gün hizmete tahsis ediliyor. Her ay bir babam iki de ben bu tip bir yola gitsek asgari 4500-5000 TL arası bir rakam yapar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mutlaka hesaba katmadığım köprü geçiş, ek harcamalar gibi şeyler olabilir ancak ben zaten öğrenciyim. Anneden gelen maaş da var. Ortak paydada toplandığında aylık ben kendime 1.500 TL'yi ayırıp 3 küsür bin TL'yi babama versem bize yeter de artar.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden truzim firmaları aylık çalıştırıyordu, yine çalıştırıyorlardır ama ne verirler onu bilmiyorum. Onu bir araştırın. Bir firmaya bağlanmadan altından kalkamazsınız çevreniz yoksa

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanı kaplar fırma logoları ile,aylık sana 4 verır mazot benden der 7/24 aradıgımda geliceksin der ,şu an aylık kıralamalarda durum bu aşağı yukarı,sea travel ile bır görüşün ön bilgi alırsınız .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanı kaplar fırma logoları ile,aylık sana 4 verır mazot benden der 7/24 aradıgımda geliceksin der ,şu an aylık kıralamalarda durum bu aşağı yukarı,sea travel ile bır görüşün ön bilgi alırsınız .
    2005 yılında 3500e vito çalıştırıyolardı piyasada aynı şekilde, her sektör gibi turizm taşımacılığıda ölmüş..

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek başınıza çevrenizin genişliği ne kadarsa o kadar iş yaparsınız. Bir firma altında faaliyet göstermeden doyuracak kadar iş yapamazsınız, kazanamazsınız yani. Bu neredeyse her konuda böyledir. Abes bir örnek olacak ama Ankara'da kendi başına çalgıcılık yapan biri en fazla etrafındakilerin ve onların tavsiye ettikleri tanıdıklarının düğününde, kınasında çalar ama bir gazinoya (ya da pavyona) bağlı iş yapan bağlamacıya her yerden iş akar. Şehir dışından bile...

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onun yerıne 2013-14 novo lux alın sabah akşam personel baglayın banka örnek, 270+kdv alır,gun içinde de ıstanbul turu truzım yaz sezonu gunde 300 cıvarıda o alır,4 ay ,bankada ayda 6 fatura keser 1.5 yakar,truzımde max o kadar yakar,personel kışı kurtarır yaza yıne truzıme devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otobüslerin içinde büyümüş, hali hazırda da çalııştırdığı bir otobüsü olan biri olarak yazıyorum, buraya konu açıcak kadar uzaksanız bu işe hiç girmeyin. Hele servis çekiyim felana hiç girmeyin, yine en mantıklısı vito tarzı araçlar.
    250-300 lira verip sıfırını alıcağınız araçlar satarken para etmiyecek. İşletme masrafları ayrı ağır, lastiği, stresi vs çekilmez. İkinci el alsanız derdi daha büyük olucak, ikinci elle hiç girilmez. Şuan 2014 model otokar sultan maxi citym var, adam gibi alternatif sıfır bir araç olsa, yada şimdiki aracımın sıfırı olsa hiç düşünmeden yenilerim, araba eskidikçe kendini yenilemeye başlıyor çünkü.
    Servis çekip para kazanma zamanları eskidendi, 8000 liraya otobüs alıp yıllarca çalışıp ekmeğini yedikten sonra 45e sattığımızı bilirim. Şimdi 300e alıyorsun satarken 150-200 ediyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapıcağınız en temiz iş, vito yada sprinter tarzı bir araç alıp, bir firmaya bağlayıp gecenden gündüzünden vazgeçiceksin, yeri gelicek 20 gün evinin olduğu şehri görmeyeceksin aylık sabit parayla çalışacaksın. Para bağlayıp 4 almaktansa hiç para bağlamadan 2 lira maaşla aynı işi yapmak daha mantıklı tabi. Sigortası kaskosu yıpranma payı, bakımı felan göz önüne koyunca o 2000 sana kalmıyordur zaten.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş bağlantısı çok önemli. 7-8 lira bırakması lazım ki çekilen eziyete değsin. yoksa bi dolmuşa taksiye girip çalışsanda 4-5 lira kazanırsın ayda. para bağlıyorsun sonuçta. para kazanman lazım.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler