User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
77 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Kapora hakkinda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canımı mı alacanız diyo yok diyo mahkeme yoluyla alacaz adam azılı suçlu çıktı riza baba
    geçmiş olsun abi canın sağolsun ne diyeyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben olsam arkadaşı top diye sektiriyordum şu anda. 5000lik döver bırakırdım bi kenara *** çuvalı gibi. Her canım sıkıldığımda gelip aynı şekilde dövücem derdim.
    IN BOOST WE TRUST

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben olsam arkadaşı top diye sektiriyordum şu anda. 5000lik döver bırakırdım bi kenara *** çuvalı gibi. Her canım sıkıldığımda gelip aynı şekilde dövücem derdim.
    abi sen sanıyomusn ki bu adam ilk dayağını bu işten yiyeceğini...
    o dayaklarını yemiştir geçmiştir bu yollardan.
    adam memur olduğu halde çözememiş...

o adam ustune hiç bişeyde almaz ikameti bile olmayabilir işin zor diye düşünüyorum

hatta dava açtığına adam sevinmiştir. zaten bişey alamazlar banada bişi olmaz yine yırttım diyordur.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolandırıcıların mevzuatı çok güncel.Adamlar milyonluk vurgun yapıyor,kendi adlarına malları da yok.Asgari ücretli olarak da çalışıyor görünüyorlar.(olaydan sonra)Mahkeme milyonluk borcu asgari ücret üzerinden tahsil ediyor.Çünkü şahıs çalışıyorum,ödeyim diyor.Maaşı göründüğü için,ödemek istiyorum dediği için ve asgari ücretten de kanun ölçüsünde kesinti yapıldığı için adam hapse de atılamıyor.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim kanunlar sağolsun dolandırıcıların yanında.her türlü açık mevcut.adamlarda bunları biliyor ve ona göre davranıyor.

arkadaşın dediği gibi kanun hakim karşısında tmm öderim asgari ücretle çalışıyorum maşımdan taksitle öderim diyor ve işin içinden sıyrılıyor.

sonrada haberlerde hayatı kararan insanlar görüyoruz.

borcu için adam vurdu hapse girdi diye.ölen öldüğü ile kalıyor diğer tarafda hayatı kararan bir aile kalıyor.
    Seat IBIZA FR

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecmis olsun hocam. Yalnız sunu anladim polis olmanıza ve emniyet gucunden faydalanacak durumda olmaniza ragmen siz bile bu kadar zorlaniyorsaniz normal vatandasin vay haline. Serefsiz fakir olsa anlayacagim bir nebze ama vurguncu bu. Biliyor aciklari, kendine bisey olmayacagini ki boyle rahat rahat davranabiliyor. Allah vatandasin yardimcisi olsun.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fimlerdeki kötü polis olsa adam onu alırdı da. İyi polise rastlamış.
    IN BOOST WE TRUST

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fimlerdeki kötü polis olsa adam onu alırdı da. İyi polise rastlamış.
    Vatandaş olsam 3 katını alırdım ondan da polis olunca mesleğin verdiği kolaylığı kullanarak suç işlemekten geçirirler bana. O yüzden dava yoluna gittim. Ama aradan zaman geçer yolum Afyona düşer. O zaman bi kaç kemik kırığına sebebiyet verebilirim.
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diorum ya iyi polise rastlamış. Yoksa filmlerde yapıolar ya vurup eline silah tutuşturuyolar. Ben " çocuk seni vurur gebertirim elinede silah koyar ates ettirir sonra da kendimi savundum diye ifade verirdim" derdim. Yarın yatırırdı.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet zaman geçti ilk davamız görüldü.
    Kaporaya çöken arkadaşla 15 martta 1 ağır ceza mahkemesinde davamızda arkadaş beraat etti suç unsurları oluşmadığı için. Yani benim alacağım hala alacak ama arkadaş nitelikli dolandırıcı değil. Mahkeme sen tramere msg atıp öğrenebilirdin dedi.
    Velhasıl adam polisteki ifadesinde ben paranın yarısını vermeye razıyım demiş 1 ağır cezayı görünce. Bende adam beraat alır almaz dosyayı üst mahkeme olan istinaf mahkemesine taşıdım. Karara itiraz ettim. Sonra hemen icra davası açtım. Yoksa adam elimden kayacak. Beraat ettiğini öğrenirse hele tam çamur yapar. Adam afyonda ben mardinde aramız uzak olunca postanın bile ulaşması haftalar alabiliyor. Bende bu yüzden icra davasını adama göndermeden önce adamı aradım. Dedim ki bana bir miktar para vermeyi düşünüyormuşsun. Evet dedi hesabıma 2500 gönderdi. Şimdi icra davası yolda 5000 de ordan çökeceğim. Çnkü icra davasına 7 gün içinde itiraz etmesi gerekiyor. Etmez ise haciz işlemi başlatacağım. Bakalm neler olacak. İlerleyen durumları buraya yazacağım
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet zaman geçti ilk davamız görüldü.
    Kaporaya çöken arkadaşla 15 martta 1 ağır ceza mahkemesinde davamızda arkadaş beraat etti suç unsurları oluşmadığı için. Yani benim alacağım hala alacak ama arkadaş nitelikli dolandırıcı değil. Mahkeme sen tramere msg atıp öğrenebilirdin dedi.
    Velhasıl adam polisteki ifadesinde ben paranın yarısını vermeye razıyım demiş 1 ağır cezayı görünce. Bende adam beraat alır almaz dosyayı üst mahkeme olan istinaf mahkemesine taşıdım. Karara itiraz ettim. Sonra hemen icra davası açtım. Yoksa adam elimden kayacak. Beraat ettiğini öğrenirse hele tam çamur yapar. Adam afyonda ben mardinde aramız uzak olunca postanın bile ulaşması haftalar alabiliyor. Bende bu yüzden icra davasını adama göndermeden önce adamı aradım. Dedim ki bana bir miktar para vermeyi düşünüyormuşsun. Evet dedi hesabıma 2500 gönderdi. Şimdi icra davası yolda 5000 de ordan çökeceğim. Çnkü icra davasına 7 gün içinde itiraz etmesi gerekiyor. Etmez ise haciz işlemi başlatacağım. Bakalm neler olacak. İlerleyen durumları buraya yazacağım
    ülkedeki adalet ile ilgili duyguların nasıl ? var mı bir değişme?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adaletin doğal yollardan bu dünyada yerine geldiğini düşünüyorum. Tck yı cmk yı ülkeye sokanlara sormak lazım. Herkes kendi adaletini sağlıyor bir şekilde malesef
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adaletin doğal yollardan bu dünyada yerine geldiğini düşünüyorum. Tck yı cmk yı ülkeye sokanlara sormak lazım. Herkes kendi adaletini sağlıyor bir şekilde malesef
    kimmiş bunlar merak ettim yanlış öğrenmeyelim Google sormadan size soraym dedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimmiş bunlar merak ettim yanlış öğrenmeyelim Google sormadan size soraym dedim.
    Google a sor benden duyarsan ağır gelebilir. Hırsızlar niye dışarda geziyorun cevabıda orda tecavüzcü niye idam edilmiyorunda.
    Daha önce suç işlememiş bir insan birini öldürürse iyi hal de olursa, 6 sene 9 ay yatıp çıkıyor. Sonra devlet onu memur yapıyor hükümlü kadrosuyla. Üniversite okumak daha zor valla içerde yatmaktan. Adaleti bu dünyada aramıyorum kardeş. Bana sorma sen
    SWAT

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Google a sor benden duyarsan ağır gelebilir. Hırsızlar niye dışarda geziyorun cevabıda orda tecavüzcü niye idam edilmiyorunda.
    Daha önce suç işlememiş bir insan birini öldürürse iyi hal de olursa, 6 sene 9 ay yatıp çıkıyor. Sonra devlet onu memur yapıyor hükümlü kadrosuyla. Üniversite okumak daha zor valla içerde yatmaktan. Adaleti bu dünyada aramıyorum kardeş. Bana sorma sen
    Şu cümleyi kaç kez söylüyoruz bir günde acaba...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu yeni gördüm.

Aynı tarz bir olay bizimde başımızda var. Bu ülkede adalet borçluların,dolandırıcıların lehine kurulu. Resmen borçluysan yan gel yat. Senet sepet hepsi hikaye. Kendi meselemizle uğraşırken bunu çok çok iyi anladım. Ya kağıt üstünde herşeyi çok iyi yapacaksın ya da kumar oynayacaksın.

Tabiki davanıza devam edin ama giden miktar sizi yoracak bir miktar değil bence. Şükredin daha fazlası değilmiş.

Biz kendi dükkanımızdan kira alamıyoruz. Alacak oldu 150 bin tl gibi bir rakam.Bir sürü yere gittim biz bu kiracıyı nasıl çıkarırız diye kimse bir şey bilmiyor. Hala da değişen bir şey yok kiracı dükkanda babasının malı gibi oturuyor bizde mal gibi bakıyoruz. Tutup sallasan iki tane bu sefer adam darp etmekten alacaklar içeri. 1 milyon dolandır kimse bir şey demez, bir tokat at 6 ay hapis.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleme yapayım.
    1 ağır ceza mahkemesinden beraat eden bahse konu şahısın eline mahkemeden çıkan gerekçeli karar geç gideceği için onu yanıltmak amacıyla aynı gün icra davası açıp Aps ile evine postaladım. İcra kağıdını görünce kalan kısmı göndereyim dosya kapansın ayakları yaptı. Gönder dedim. Parayı aldıktan sonra (kalan 2.5k) icra davasını çekeceğimi söyledim ancak çekmedim. Oda itiraz etmediği için icra hakkım doğdu.
    1 ağır ceza nın kararını temyiz etmiştim. Üst mahkeme kararı onamış. Bende hukuk mahkemesine alacak davası açtım. Davaya henüz zaman var ancak elimden gelen tüm çamuru yapacağım.
    SWAT

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keser döndü sap da döndü o zaman

Sevindim sizin adınıza

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üniversitede 8. senem... Hala da bitmiyor. Bu arada sizin adınıza sevindim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler