User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: sıfır ford araçların garantisi yokmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bence ford un almanya mi amerikamı bilmiyorum direk ana merkezine mail atın. Güzel bi ingilizceyle, fotoyla da destekleyin.

Ayrıca şikayet var a da yazın derim.

Geçmiş olsun, sat kurtul diyenlere itafen, eşek olalım da semer mi vursunlar neden zarar etsin adam ? Hakkını arasın herkez, hakkımızı aramaya aramaya zaten bu hale geldi bu firmalar.

Dava işini iyi düşünün tabi masraf etmenizide istemeyiz. Kazanmama ihtimaliniz de var ..
    hocam almanya forda yazdım biz yalnızca alman müşterilere hizmet veriyoruz şeklinde cevap yazmışlar. bu adamlara ciddi yaptırım yapılmadığı sürece böyle sürer gider dava işlerine geliyor uzatsa uzatıyor 2 3 yıl birde cahil bir bilirkişi geldimi . en etkili yöntem bunları rezil etmek sosyal medya yoluyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim soruna dış etkenler diyen forda aracı size takas vereyim dedim tamam dediler kaça alırsınız dedim normalde 45e alırdık ama sizin araçta boya hatası var 32e alırız dediler. satıcıyken hatayı görmeyen ford alıcıyken hatayı nasıl görüp fiyat kırpıp ölücü oluyor. Allah bunların eline kimseyi düşürmesin

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pendik05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim soruna dış etkenler diyen forda aracı size takas vereyim dedim tamam dediler kaça alırsınız dedim normalde 45e alırdık ama sizin araçta boya hatası var 32e alırız dediler. satıcıyken hatayı görmeyen ford alıcıyken hatayı nasıl görüp fiyat kırpıp ölücü oluyor. Allah bunların eline kimseyi düşürmesin
    Bunu yazılı fiyat teklifi şeklinde alarak elinizde kanıt olarak bulundurabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgisi olan arkadaşlar bu araç gerçekten onarılabilir mi? onarılırsa nasıl bir işlem olur?

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pendik05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgisi olan arkadaşlar bu araç gerçekten onarılabilir mi? onarılırsa nasıl bir işlem olur?
    Elbette. Komple araç boya sökücü bir malzeme ile saca kadar temizlenir. Sonra temiz bir astar, üzerine boya. 3-4 bin liraya hallolur zannımca.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adamlar haklı arabayı salondan arkaya tuvalete gitmen için satıyorlar sen çıkıp dışarıda kullanıosun. Kabul etmezler tabii
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adamlar haklı arabayı salondan arkaya tuvalete gitmen için satıyorlar sen çıkıp dışarıda kullanıosun. Kabul etmezler tabii
    adamlar öyle bir çakal olmuşki hiç bir şekilde baş edilmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbette. Komple araç boya sökücü bir malzeme ile saca kadar temizlenir. Sonra temiz bir astar, üzerine boya. 3-4 bin liraya hallolur zannımca.
    servis ücretsiz onarıcaz demiş okadar masraflı birşeyse kıymaz bunlara paraya

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazan oldu mu bilmiyorum ama bunlar bariz kuş pisliği.Kuş pislemiş güneş altında yakmış boyayı.. Ama boyaların kalkmasının sebebi kuş pisliği değil.. Büyük ihtimalle boyanırken ya boya bayat idi ya kimyasal bir eksik kattılar yani boyada bir sorun var , kuş da pisleyince dışkısında ki asit boyayı tamamen kaldırmış.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazan oldu mu bilmiyorum ama bunlar bariz kuş pisliği.Kuş pislemiş güneş altında yakmış boyayı.. Ama boyaların kalkmasının sebebi kuş pisliği değil.. Büyük ihtimalle boyanırken ya boya bayat idi ya kimyasal bir eksik kattılar yani boyada bir sorun var , kuş da pisleyince dışkısında ki asit boyayı tamamen kaldırmış.
    aynen hocam aracın boyası çok zayıf zorlasanız tırnakla bile kopacak gibi

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendileri onaracaksa servise maliyeti maksimum bin tl + işçilik olur. Belki daha da az tutar. Kalem kalem bilmiyorum.

Bu şekilde boya atıklarının lokal giderilmesi çok zor. Bi yeri yapsan bi başka yerden tekrar atmayacağının garantisi yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada garanti sürecinde garantiye giren her şeyde masrafları götürdüğünüz yetkili servis değil Otosan'ın kendisi ödüyor. O yüzden garantiden değişen her şey için onlardan onay alıyorlar. Bu Ford ve Hyundai'de böyle, diğerlerini bilmiyorum. Hatta Hyundai servislere az para ödemek için normal müşteriye yansıttığı saat başı işçilik ücretinden daha düşük işçilik ücreti ödüyor yetkili servise. Bizim arabanın garantiden bir parçası değişirken söylenmişti yetkili servis çalışanı bu konuda bana belgeleri ve arasındaki farkı gösterirken.
    Özetle muhattabınız Otosan, işiniz zor, yurt dışına da mail'ler atın henüz atmadıysanız kesinlikle.

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HyundaiClub da geçen birisi blok patlatmış i20 1.2 için. Garantisi bitmiş aracın ama yetkili servis bakımlıymış. 52.000KM de. Kullanıcı hatası demişler, aracı yüksek vites yüksek devirde iken 2 vites alta atmışsınız demişler. Adam kabul etmemiş falan en son Hyundai Assan boş blok ve kapak vermişti sanırsam ücretsiz. İşçilik ücreti 1000TL mi ne almışlardı. Assan ve Hyundai eğer kullanıcı hatası olan bir şeyi diretirseniz kabul ediyorlar buna bir kaç kez denk geldim. Adam ben yapmadım diyor, fabrikasyon hata diyor ama artık servis ve araç sahibi ile Allah arasında olan bir şey. Her ikisine de inanıyorum

Ford'un da garantisi olmaması ilginç geldi bana. Gerçekten aracının arkasında duran marka hiç görmedim daha önce ben Hyundai kadar.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı misery1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada garanti sürecinde garantiye giren her şeyde masrafları götürdüğünüz yetkili servis değil Otosan'ın kendisi ödüyor. O yüzden garantiden değişen her şey için onlardan onay alıyorlar. Bu Ford ve Hyundai'de böyle, diğerlerini bilmiyorum. Hatta Hyundai servislere az para ödemek için normal müşteriye yansıttığı saat başı işçilik ücretinden daha düşük işçilik ücreti ödüyor yetkili servise. Bizim arabanın garantiden bir parçası değişirken söylenmişti yetkili servis çalışanı bu konuda bana belgeleri ve arasındaki farkı gösterirken.
    Özetle muhattabınız Otosan, işiniz zor, yurt dışına da mail'ler atın henüz atmadıysanız kesinlikle.
    hocam otosan hatasını bildiği için aracı ücretsiz onarmak istiyor ama şuan aracı gelip görseniz o videodaki yerler dışında yeni başlayan küçük daireler şeklinde yüze yakın yerde oluştu günden günede kanser gibi yayılıyor sorunu kendileri biliyor ama dış etken deyip geçiştiriyorlar

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pm atıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmetfikri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pm atıyorum
    tamam bekliyorum

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi sonuca varabildiniz mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler