User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
55 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: sıfır ford araçların garantisi yokmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sıfır ford araçların garantisi yokmuş

merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var 2 yıl önce ocak ayında sıfır aldığım ford fiesta aracın bildiğiniz boyaları dökülüyor bakın güneş yanıklığı değil farklı farklı yerlerden boyaları dökülüyor. aracın 3 yıl boya garantisi var fakat 2 aydır aracı garanti kapmasına sokamadım. beni kandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Şu an tavan, sağ kapı, kaput 16 yerinde boya atması oldu gün ve günde artmaktadır. Aracı garanti kapsamında servise götürdüm, servis boyaların kuruduğu ve attığının fotoğraflarını çekip Otosan'a gönderdiler ben araç değişim talep ettim. 444 3 673 no'lu Otosan tarafından arandım, araçtaki boya atmalarının dış etkenlerden kaynaklı olduğunu söylediler bu yüzden aracı garanti kapsamına sokamayacaklarını söyledir ve araç değişimi mi kabul etmediler. Bende tekrardan sordum geçen hafta 13 yerdi şu an nasıl 16 yerde atma oldu? kimsenin arabasında boya atma olmazken neden bu araçta oluyor? Cevaplarını yazılı olarak istedim iç yazışma olduğunu gönderemeyeceklerini söylediler. Aracın fabrikasyon hatası olarak boyandığı belli videoyuyu youtubea yükledim izlerseniz aracın ne hale geldiğini görecekseniz ne kadar çok kişi izlerse o kadar kişinin haberi olur bunların tek korkusu bu olayın yayılması lütfen videoyu yayabilirseniz yayın video linki YouTube

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle yapalım da daha belirgin olsun.Geçmiş olsun,sosyal medya ve dava süreci bir şeyler getirebilir.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dava açmadan sonuç almanız zor. davada sonucu kesin olmayan, sancılı ve masraflı bir süreç. kaybederseniz karşı tarafın dava masraflarıda size kalır. dava açın demiyorum ama hakkınızı aramanın tek yolu. benim başıma geldi aynı olay renault aracımda. dava açtım ve kazandım. konusunu buraya açmıştım linkini ekliyorum.

http://www.techturkey.com/forum/gene...tml?highlight=

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle yapalım da daha belirgin olsun.Geçmiş olsun,sosyal medya ve dava süreci bir şeyler getirebilir.
    sağolun hocam teşekkür ederim. tek umudum sosyal medya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen hocam bir arkadaşda dava açtı ama bilirkişiler yüzünden kaybetti işten anlayan bilirkişide çok az fordun tek çekindiği sosyal medya davadan hiç korkmuyorlar rahat 2 3 yıl sürüyormuş. sizin içinde yıpratıcı olmuştur avukatı hangi ilden tuttunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim sorununun aynısını yaşamışssın benide dış kaynaklı deyip başlarından atıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dava açmadan sonuç almanız zor. davada sonucu kesin olmayan, sancılı ve masraflı bir süreç. kaybederseniz karşı tarafın dava masraflarıda size kalır. dava açın demiyorum ama hakkınızı aramanın tek yolu. benim başıma geldi aynı olay renault aracımda. dava açtım ve kazandım. konusunu buraya açmıştım linkini ekliyorum.

http://www.techturkey.com/forum/gene...tml?highlight=
    sizin boya atmalarıda aynen bu şekildemiydi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pendik05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin boya atmalarıda aynen bu şekildemiydi?
    aynı bu şekildeydi. davaya avukat akrabam baktı hatta. daha sonra kendi fiesta marka aracındada benzer boya sorunu oldu. onun bilirkişi raporu kullanıcı hatası olarak geldi. itiraz filan ettiler hala uğraşıyorlar. bilirkişinin verdiği rapora bağlı bu tür davalar. haklıda olsanız kesin kazanırsınız diyemem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı bu şekildeydi. davaya avukat akrabam baktı hatta. daha sonra kendi fiesta marka aracındada benzer boya sorunu oldu. onun bilirkişi raporu kullanıcı hatası olarak geldi. itiraz filan ettiler hala uğraşıyorlar. bilirkişinin verdiği rapora bağlı bu tür davalar. haklıda olsanız kesin kazanırsınız diyemem.
    avukat izmir demi? ankarada olsa iyi olurdu sizin davayı emsal gösterebilirz aslında ama dediğiniz gibi bilirkişi çok önemli onuda dava başında iyice belirtmek lazım

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, size tavsiyem lütfen aracın VIN numarasından Almanya Köln(Cologne) Fabrikasında bu araca ait bir boya tamir işlemi olup olmadığını sorgulatın. Eğer orada bir boya tamir işlemi yapılmışsa boyada önceden de sorun gözlendiğini kanıtlayabilirisniz. Otosan'ın sattığı arabaları bu şekilde fabrika geçmişlerini sorgulayabilmek için yetkisi var.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault konunda davayı kazanan arkadaşın yayınladığı videoyu ve kazandığı davanın belgelerini, raporlarını Ford davasındaki bilirkişiye ve mahkemeye sunarsanız emsal teşkil edecektir. Kazanabilirsiniz.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekşi sözlükte konu açın/açtırın kısa sürede çözüm bulur otosan.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada renaulttaki vernik soyulmasiydi. Ciddi bir yapisma problemi asikardi.

Bu tamamen benim yorumum olacak ama acaba aracinizi fabrika yani veya uzun sureli bir yere park ettiniz mi?

Icinde ufak ufak kalinti kalan soyulmalarin bazilari sebebi ile bu yasadiginiz problemin dis ortam kaynakli oldugunu dusunuyorum. Mesela sadece vernik kalkmamis gibi goruyorum oradan o bolge komple boya gitmis. Vernik olsa veya tutunma problemi olsa soyulan bolumlerin kenarlarida kalkarsi diye dusundum.

Bu tamamen videodan gordugum canli inceleme yapilsa daha net yorum yapabilirdim.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault konunda davayı kazanan arkadaşın yayınladığı videoyu ve kazandığı davanın belgelerini, raporlarını Ford davasındaki bilirkişiye ve mahkemeye sunarsanız emsal teşkil edecektir. Kazanabilirsiniz.
    İnşallah arkadaş gönderirse belgeleri davaya emsal göstermek istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok hocam uzun süre bir yerde bırakmadım sürekli yeni yerlerde çıkıyor vernik atmış bende de ayrıca ufak toplu iğne başı gibi yerlerde başlıyor şuan fotoda yüklerim yakın çekim servis imalat hatası dedi Otosan kabul etmiyor bu Arada aracı otokoça götürdüm takasa alın dedim dediler normalde 45e alırız ama bunda boya hatası var 32 veririz dediler siz düşünün olayı dolandırılmayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam bana bilirkişi raporuyla dava sonucunu mail atabilirmisin kendi isim tc ni kapatabilirsin benim için bu kararlar önemli emrahkose34@gmail.com adresine atabilirmisin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pendik05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bana bilirkişi raporuyla dava sonucunu mail atabilirmisin kendi isim tc ni kapatabilirsin benim için bu kararlar önemli emrahkose34@gmail.com adresine atabilirmisin
    özel mesajda atmışsınız. ben belgeleri almadım şu aşamada belgelere ulaşacak durumda değilim ne yazık ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada renaulttaki vernik soyulmasiydi. Ciddi bir yapisma problemi asikardi.

Bu tamamen benim yorumum olacak ama acaba aracinizi fabrika yani veya uzun sureli bir yere park ettiniz mi?

Icinde ufak ufak kalinti kalan soyulmalarin bazilari sebebi ile bu yasadiginiz problemin dis ortam kaynakli oldugunu dusunuyorum. Mesela sadece vernik kalkmamis gibi goruyorum oradan o bolge komple boya gitmis. Vernik olsa veya tutunma problemi olsa soyulan bolumlerin kenarlarida kalkarsi diye dusundum.

Bu tamamen videodan gordugum canli inceleme yapilsa daha net yorum yapabilirdim.
    boyanın tutunamadığı ve içten kabarıp döküldüğü gibi bir sonuca ulaşmıştı bilirkişi. zaten pul pul içten kabarmış gibi bir soyulma vardı. bu araçtada bazı atan yerleri benzettim ama birebir aynı sorun olmayabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler