User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Orjinal egzoz ceza uyarısı

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    24 haziran gecesi egsoz patlatan şahinlere yazsalardı ya...arkadaşın müzik sistemi dükkanında yeni yetme bir trafik polisi şahine binen gariban adam evrakı eksik olsada gönderiyorum benim işim zenginle demişti.ben de sen robin hood musun demiştim bön bön bakmıştı.(tabi arabasız gitmiştim arkadaşın yanına )

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VETTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    24 haziran gecesi egsoz patlatan şahinlere yazsalardı ya...arkadaşın müzik sistemi dükkanında yeni yetme bir trafik polisi şahine binen gariban adam evrakı eksik olsada gönderiyorum benim işim zenginle demişti.ben de sen robin hood musun demiştim bön bön bakmıştı.(tabi arabasız gitmiştim arkadaşın yanına )
    bende tam tersi geçen sene honda mutluhanda 2 tane polisle denk geldim tofaşa binene döşüyorum dedi cezayı garibana acımıcaksın falan dedi.Bizde dedik arabada eksik yoksa napıyorsun herifin cevap buluyorum ben birşey.şok olduk arkadaşla, insan gavat olduğunu bu kadar dile getirirmi zaten ne dediği anlasılmıyor güldük geçtik sonra
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende tam tersi geçen sene honda mutluhanda 2 tane polisle denk geldim tofaşa binene döşüyorum dedi cezayı garibana acımıcaksın falan dedi.Bizde dedik arabada eksik yoksa napıyorsun herifin cevap buluyorum ben birşey.şok olduk arkadaşla, insan gavat olduğunu bu kadar dile getirirmi zaten ne dediği anlasılmıyor güldük geçtik sonra
    tofaşa binene mutlaka birşey bulur zaten. bulmama imkanı mı var. %100 herşeyi kusursuz şekilde tofaşa binen kaç kişi var ki? nadir denk geliyor eksiksiz adam.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tofaşa binene mutlaka birşey bulur zaten. bulmama imkanı mı var. %100 herşeyi kusursuz şekilde tofaşa binen kaç kişi var ki? nadir denk geliyor eksiksiz adam.
    10 tofaşdan 1 i düzgündür oda en fazla
    Herkesin parmağı tetikte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim demek istediğim tofaş ya da bindiği arabanın değeri ucuz diye eksiği olmayan tehlike vermeyen bir şöföre ceza kesemez.Tehlikeli olanı bağlasınlar zaten bağdat caddesinde alayı itlik peşinde keşke ülke olarak gelişsekte insanlar yabancı ülkelerdeki gibi 10.000 para birimine audiye bmwye binse
    Herkesin parmağı tetikte

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani şu herifler bıkmadılar, polislere bu emirleri veren hangi ................ ise, vizyonsuzluğuna hayranım. Ne zaman bi halt olsa hemen "modifiyeli" araçlara saldırırlar. Yok eksoz ucu, yok hava filtresi. Başka işiniz gücünüz yok anasını satayım. Ne işgüzarlıktır ya...

Taksilere, dolmuşlara, minibüslere, her türlü trafik teröristine hiç bir halt etmez, açık hava filtresi var diye ceza keser. Açık hava filtresi cezası nedir ya, dayandırdığı maddenin alakası yok. Ama uğraş dur, yok mahkeme yok iptal...

Hiç gerenk yok... Napıyoruz, ya cama, ya ruhsatın arasına "görevli, AKP bilmemnesi, meclis hede hödösü, emniyet müdürü tanıdık vs. kartı"nı koyuyoruz. Bunlara böyle...

Babamda taa kaç sene önce görev yaptığı İl Genel Meclis Üyesi kartı var, bilerek bırakıyor cama, kimse soramıyor bile, sen gerçekten bu musun değil misin, sahte mi değil mi... Motosikletli polislerin bile artist artist yaklaşıp, yazıyı okuduktan sonra "buyurun sayın bilmemkim, nasıl yardımcı olabiliriz, eskort verelim mi" diye emir eri haline geldiğini bilirim. Başına bela alacaksın birisi araştıracak, olmadığını görecek diyorum babama, "yemez" diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle "Angara" polisi bu boş işlerle çok uğraşır olmuş bu ara, bütün millet sayıp sövüyor.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle "Angara" polisi bu boş işlerle çok uğraşır olmuş bu ara, bütün millet sayıp sövüyor.
    stadnart bir i30 dusunun ıcınde 3 tane bayan var
    bu arabayı krom eksoz ucu var dıye parka cektıler

araba fabrıkadan cıktıgı gıbı standart

nedır bu Allah aşkına ?
    Kım verdı bu gorevı ?
    gorevı veren kısı krom eksoz ucunun hıc bır sekılde bır sorun teşkıl etmedıgını bılmıyormu ?
    Fabrıkasyon bır parca oldugunu bılmıyor mu ?

veya
    Gorevını fazla abartan polıs abılerımı mı bu eksoz ucundan parka cekıyor trafıkten men edıyor aracı..

Lamborgını yı parka cekmısler eksoz kesılerek otoparkdan cıkarılacak dıye duydum tamamen standart bır araba
    ne olacak bu işin sonu ?

Tamam eksoz yasal bır sey degıl bende yıllarca eksozlu araba kullandım bastık gazladık
    Bende parka cektırdım arabamı cezam ne ıse odedım sonra bı daha eksoz fln takmadım

ama arabamda orjınal polo gtı eksoz var korumdan onu bıle soktuk cıkardık
    sonumuz hayır olsun..

Tunıng sektorunde hızmet verıyorum ınanın Ankara da 1 haftadır olan bu uygulama yuzunden işimiz durma noktasına geldı telefon bile çalmıyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nedir bu sorusuna tek cevap vereyim: İş-gü-zar-lık. Başka bişey değil.

Emin olun taksilere dolmuşlara, salak salak park edenlere, ona buna şuna ceza kesseler daha fazla gelir elde edecekler ama kafaları basmıyor.

Ya da basmıyor değil, işlerine gelmiyor, allahın iti kopuğu ile uğraşacaklarına, adamlar polis molis sallamıyor çünkü, eften püften mal mal şeyler bulalım standart vatandaşı uğraştıralım diyorlar.

Senelerdir ülkenin bütün trafik sorunu bitti, tek sorun %1 bile etmeyen "modifiyeli" araba. Kafalarına tüküreyim bunların, ne diyim daha.

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abilerim ne yapın ne edin, bugün Ankarada arabanızla çıkmayın. Her şeye yazıyorlat her şeye. Darp ediyorlar küfür ediyorlar ortalık çok kötü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Angara baya aç kalmış anlaşılan.
    Güzel emir gelmiş demek, bişeyler bulun kesin, nabarsanız yapın hesabı
    2 gündür cenaze için oradaydım, denk gelmedim ama ışık ihlali, manyakça parklar vs derken bunlarla uğraşmaları çok çok komik gerçekten.

Gerçi bugün instagram'da Ankara_Trafik grubunda vardı, bi yerlerde tüm park eden araçları çekmişler falan. E şimdi 1 yıl oturup 1 gün hepsini çekersen bi halta yaramaz. Ya hiç park ettirmeyeceksin, ya da park edeni çekmeyeceksin. Park eden de bu ihtimalleri göz önünde bulunduracak, ağlamayacak.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 gündür korkumdan arabaya binmiyorum, adamlar cetvelle jant ölçüp araba bağlıyor. Egzoz sistemi orijinal arabayı bağlıyor. Hava filtresi var diye ceza yazıyor. Yeminle soğuttular arabadan.

fasterhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eryaman 2. etapdan metroya doğru giden yolda abartısız söylüyorum 50 km hızla giderken aniden arkamda beliren beyaz sivil plakalı ama siren sistemi olan bir clio symbol'ün arka arkaya anonslarıyla durduruldum. Direk geldi önüme çapraz kırdı. Arabadan bi polis memuru indi resmi kıyafetli çok anlamam ama komser heralde. Bana sakın arabadan inme ayagını gaza sabitle 5 bin devir yap dedi. Tabi cadde olduğu için herkes bakıyor otobüslerden felan millet camlara yapışıyor ne oldu diye... geçti arkaya o sıra indim arabadan bende yanına gittim. Arabayı bağlıyorum dedi ruhsatı ver dedi... Gittim verdim ruhsatı açtı baktı eee bu turboymuş neden söylemiyorsun diyor bana. İlk defa ruhsatda turbo yazması işime yaradı.. git söktür ekzosu birdaha affetmem dedi saldı ve ankarada ciddi uygulamaların olacağını söyledi... yani en iyisi bir süre trafikde gözükmemek heralde yoksa sonu gelmeyecek bu parka çekme işlerinin...
    Çıkar at acıları , Giy hadi cicileri ; Herşeyi unutturur Ankara Geceleri...

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah her yerde uygulama vardı Ankara'da. Bugün arabanın başına dördüncü kez polis geldi oo yiğenim gaza bas da egsozunu duyalım diye. Elinde koçan gülümsüyor hepsi.
    İlk girdiğim çevirmede aracım men edildi. Karşı çıktım desibel ölçümü istedim. Arabanın etrafında şöyle bir döndü, egzozunda uç var yazıyorum dedi. Arabadaki ucu da parkta bıraktım keşke fotoğrafını atsam buraya, eski sahibi büyük bi şey takmış diye gidip sanayide değiştirdiğimiz ufacık egsoz ucu... Cezama yazın dedim egzoz ucu uygun değildir diye. Yok dediler abart egzoz yazıldı. Abart egzoz da neyse aw. Dedim utanmıyor musunuz bu kadar eften püften bir sebepten ceza yazmaya? Oo deidler sen bizimle nasıl konuşuyosun öyle hemen arabadan indi iki kişi. Onu gören diğer polisler de geldi hemen problem mi var falan diye. Baktım iş karışık yok dedim hadi yazın da gidelim.
    Bu sıraca arkada standart bi accent era çevirdiler. Emme sesi geliyor diye men edildi filtreden. Önde de bir civic vardı ehliyetimi verin ruhsatım kalsın işe yetişicem dükkan açıcam falan derken beş altı polis darp etti.insanın aklı tutuluypr hemen yatdım için koştuk keşke video çekseydik.
    Hepsinin gözü dönmüş asla dinlemiyorlar neye yazabiliyorlarsa yazıyorlar. Üçüncü çevirmemde birisi üstten emir geldi kardeşim o yüzden yazıyoruz dedi açık açık...
    Bundan önce zır orijinal accente biniyordum, cam filmi muhabbeti hariç hiç böyle bir tavırla karşılaşmamıştım. Şimdi Şahinim var, gayet de sakin sürerim ona rağmen it gibi davranıyorlar. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum yazıklar olsun

pacman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım bu olaylar sadece değil , tüm Türkiye'de oluyor zira geçtiğim hafta cumartesi akşamı , komple orijinal egzoz sistemli megane rs ile ışıkta beklerken , motorsikletli polis tarafından kenara çekildim. arkada iki tane egzoz çıkışını görünce dedi "men ediyorum ". yahu dur , orijinali böyle , istersen internette yazalım bak falan dedim nafile. egzozu dinliyor , bas gaza diyor, çat-pat yok hiç , bırakması lazım ama bırakmadı. Üst amirini çağırdı. Üst amiri geldi, o da bir dinledi. Modifikasyon için onayınız var mı falan diye sordu. zor ikna ettim , orijinali olduğuna. sonra alt elemanı fırçaladı "madem etraftan şikayet yok, ne diye çeviriyorsun " diye özür dileyerek bıraktılar
    aracı alalı daha 1 gün olmuş , kalpten göndereceklerdi beni

Gökhan Kavuştu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şeyi orijinal ve eksiksiz olan bir Şahin ile yoğun sis olan bir havada sis farlarını yaktığım için ceza yedim, yeter ki ceza yazmaya sebep arasınlar
    GKGARAGE

Instagram | Spotify | Flickr

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bebek sahibi arkadaşlar beni iyi anlayacaktır.

Ses sistemi açık, egzozu aşırı ses yapan araba ve motorsiklet her yanımızdan geçtiğinde 5 aylık kızım korkudan sıçrıyor. Adamı yakalasam kafasını gözünü kırarım.

Bu sebepten dolayı mahalle içinde gürültü yaparak insanların huzurunu kaçıran kim varsa en büyük cezalar ile karşılaşsın. Hatta kimseye zarar vermeden bir yerde gebersin.

Çok ses yapmayan ses yapsa dahi pistte ve otobanda takılan arkadaşlara sözüm yok. Sadece egzoz ucundan ceza yiyen arkadaşlara geçmiş olsun.

Kendi aracımda Polo Gti aldığım hafta doğuş otodan sıfır orjinal egzoz sistemi taktım.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bebek sahibi arkadaşlar beni iyi anlayacaktır.

Ses sistemi açık, egzozu aşırı ses yapan araba ve motorsiklet her yanımızdan geçtiğinde 5 aylık kızım korkudan sıçrıyor. Adamı yakalasam kafasını gözünü kırarım.

Bu sebepten dolayı mahalle içinde gürültü yaparak insanların huzurunu kaçıran kim varsa en büyük cezalar ile karşılaşsın. Hatta kimseye zarar vermeden bir yerde gebersin.

Çok ses yapmayan ses yapsa dahi pistte ve otobanda takılan arkadaşlara sözüm yok. Sadece egzoz ucundan ceza yiyen arkadaşlara geçmiş olsun.

Kendi aracımda Polo Gti aldığım hafta doğuş otodan sıfır orjinal egzoz sistemi taktım.
    Henüz bebeğim yok ama çok dikkat ediyorum
    Motorumda egzoz var, müstakil bir semtte oturuyorum osursan duyulur cinsinden neredeyse mahalleden çıkana kadar motoru iterek çıkarıcam.Eğer sabahları çimbiçme makinaları çalışıyorsa ozaman rolantide gaz basmadan çıkarıyorum.

Neden motorum egzozlu kendimce birinci önceliğim seviyorum ikincisi ise cidden istanbul trafiğinde farkındalık yaratıyor.Yaş sebebi ile apaçilik yapmıyorum ama yapana (motor-araba) ciddi karşıyım

Benimde aracımda hastam bebeğim uyuyan eşim anam babam olsa vereceğin tepkilerin bir çoğunu veririm.Kimisi bu tarz işleri yaparken keyif alıyor çünkü
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün bir arkadasimi, motorlu polis cevirip, sesli dumpvalve den ceza yazmak istemis. Dil dökerek cozmus bir sekilde. 30/1-b den yazabilirim demis.
    Tabii ki extra donanim ve ceza maddesine gore yazabilir. Ama madde de ucu cok acik bir madde. Nereye çeksen oraya gider, "çevreyi rahatsiz eden" bolumu polisin sikayet var diyip yazabilecegi turden olmus. Standart donanimsa, tse belgeliyse vs gibi hic bir aciklama yok mesela, Ferrari cevirip egzosunun ses yapiyor cevreden sikayet var diyip baglayabilirler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler