User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
70 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: MaxFlow Hizmetinizde 5 Axis CNC Head

Ersin ÖREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YsfTzcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Allah utandırmasın ... Geçenlerde bir yerde görümüştüm golf topu işlemenin ticari bir sahtekarlık olduğundan bahsediyordu ... Ama gördüm ki alakası yokmuş ... Başarılar
    Eğer Yurtdışında yapılmış dimple yüzey TR de ev yapımı flowbench ile test edildiyse lafım yok. Edilebilir. İmkanlar dahilindedir.

Ancak Türkiye'de Kimse Dimple Yüzey yapıp test edemez. Çünkü tek tezgah var

Konuyu detaylandırmak gerekirse;

Motorspoarları için Cnc Üretimi yapabilen Dünya'da 2 üretici var. 1. Centroit 2. Rottler.

Centroit'in tahmini 18 Makinası var Dünyada.
    Rottler 'ın P69Ahd Modelinin 20 Adet - 19 Seri numaralısı bizde.
    20 de üretim durdu ve EM 69P üretimine başlandı. EM69P şimdiye kadar 5 adet sattı. Eski Şaseyle Sadece Yazılım ve Otomatik Takım değiştirme Farkı var 4C Yazılıma geçtiler. Bizde Update listesindeyiz.
    Hatta bize EM69P teklif ettiler ancak biz daha fazla beklemek istemedik.

Ve centroit Dimple yapamıyor. Dimple konusunu aşmaya çalışıyorlar.

Yani lafı uzatmadan şunu söylemek istiyorum. Dünyada yaklaşık 25 Makina Dimple Port yapabiliyorken.
    Ben dimple yaptım, Test ettim diyenlere inanmayın. Gülüp geçin.

Bu kadar detaylandırmışken şunu da ekliyeyim. Haas Markasının biraz biraz kapak ve blok üretimi için çalışmaları var. Özellikle UMC750 P Modelini Formula 1 takımını kurduktan sonra geliştirdiler. Ancak sıkıntıları İşleme ölçü alanının küçük olması yani 6 silindir bir kapak işlerken sığdıramıyorlar. Fabrika Şu an UMC1000 P için çalışıyor. ve yine haasta Dimple Sıkıntılı..

Biz yatırım yapmadan önce hemen hemen tüm markalar ile iletişime geçtik. Ciddi toplantılar yaptık. Ciddi demolar istedik..

Yani uzun lafın kısası ben yaptım oldu olmaz bu iş. Hadi Allah korkusunu geçtim. Göz var nizan var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun, inşallah güzel iş tutturursunuz da daha çok arge yapabilirsiniz.

Sormak istediğim bir soru var. Portlar yada diğer alanlarda yaptığınız işlemelerde akış kontrolünü nasıl yapıyorsunuz? Yani akışkanın izleyeceği yüzey şekline neye göre karar veriyorsunuz?

kickboxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AB01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, inşallah güzel iş tutturursunuz da daha çok arge yapabilirsiniz.

Sormak istediğim bir soru var. Portlar yada diğer alanlarda yaptığınız işlemelerde akış kontrolünü nasıl yapıyorsunuz? Yani akışkanın izleyeceği yüzey şekline neye göre karar veriyorsunuz?
    Güzel sözleriniz için teşekkürler.Superflow flowbench de motorun kullandıgı bore size bizim tabirimizle flow room u hazırlanır. Sonrasında teste başlarken pitot tüp lerle havanın portun icinde nereye daha fazla değdiği ve nerede hız kazandığı ve giren hava miktarı subap açıklığına göre belirlenir sonrasında. Almamız yada almamamız gereken yerleri işaretliyoruz. Yüzey terchide tamamen oem portun tipi tasarımı subap ölcüsü bore size hepsi ile alakalı.Bizim her ekipmanımız bu alanı geliştirme üzerine mevcut. Her kapak için elimizde mevcut olan her olanağı kullanıp en iyi sonucu almaya odaklıyız.
    Sorunuz için teşekkürler.
    Olum nissan arabamı arabanın hası kralı subaru yıllardır biz yürüyomusuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickboxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel sözleriniz için teşekkürler.Superflow flowbench de motorun kullandıgı bore size bizim tabirimizle flow room u hazırlanır. Sonrasında teste başlarken pitot tüp lerle havanın portun icinde nereye daha fazla değdiği ve nerede hız kazandığı ve giren hava miktarı subap açıklığına göre belirlenir sonrasında. Almamız yada almamamız gereken yerleri işaretliyoruz. Yüzey terchide tamamen oem portun tipi tasarımı subap ölcüsü bore size hepsi ile alakalı.Bizim her ekipmanımız bu alanı geliştirme üzerine mevcut. Her kapak için elimizde mevcut olan her olanağı kullanıp en iyi sonucu almaya odaklıyız.
    Sorunuz için teşekkürler.
    Çok güzel. Peki piston kafalarında da işlem yapıyor musunuz?

Eğer ki her pozisyonu yanma odasının her alanını işin içine dahil ederek size yol gösteren bir ekipmanınız varsa bu çok iyiymiş.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Hayırlı olsun, bol kazançlar.

İşlem ücretlerini forumda sorulduğunda çoğu firmanın yaptığı gibi " özel mesaj attım" gibi gizemli havalara girmek yerine, burada açık açık yazmanız da işe verdiğiniz önemi gösteriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah utandırmasın beyler, basarılar dilerim.

bu arada otomotiv endustrisine yan sanayi parca ureten dokum firması tanıdıklarımız var billet kapakların tam olarak hammaddesi nasıl olmalı bilmiyorum ama aliminyum alaşımları konusunda yonlendirme saglayabilirim.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi firmayı kendim kurmuş kadar sevindim görünce Yolunuz açık olsun, çok başarılı olacağına inandığım bir girişimde bulunmuşsunuz. Allah bol kazanç versin

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük bir risk ve büyük bir iş ama helal olsun böylesi bi ar-ge uğraşı.
    Sadece merakımdan ve ileriye dönük proje hayalimden soruyorum, rotary-vankel-renesis motorlar için bi planınız var mı?

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle cesaret isteyen bir işe bu ekonomik ortamda girmenizden ötürü tebrik ediyorum. Umarım başarılarınız ülke sınırlarını aşacak hale gelir.

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar öncelikle hayırlı olsun ülkemizde bu tarz islerin büyümesi ve gelismesi sevindirici bir durum. Sormak istedigim konu bu işlemleri aşırı besleme araclards hem emme hemde aşırı besleme kaynaginin hava giriş kisimlarina uygulanabilirligi varmidir ? Yani emme kismini yapip amac havaya hiz kazandirmaksa ayni sekilde asiri besleme kaynaklarininda hava girişi yapildigi yerlerdede bu işlem uygulanirsa verim alinir mi yoksa zaten asiri besleme sisteminin bi siniri var zaten onun disina cikmaz yapilsada cok bir fark olmaz f/p olarak bir netice olarak kabul edilebilir birsey vermez mi?
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah utandırmasın, yolunuzu her daim açık etsin, bizim ülkemiz için uç nokta işler bunlar, sabırlı olun derim bu iş nihayetinde ekonomik olduğu kadar kültür de isteyen bir iş, kolay gelsin gurur duydum kendi adıma. Yapılmış işlerinizden yürüyen bir araç varsa karşılaştırmalı iyi olur bizim için de farku görmüş oluruz...

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Allah utandırmasın.Benden size bir tavsiye birazcık büyüyünce lütfen kendinizi beğenmeyin o kapağı yapmam bu kapağı yapmam demeyin bir portu sıfırdan kapak döküyormuş fiyatına yapmayın.Şayet işinizi gerçekten düzgün yapar ve bu çizginizi bozmazsanız çok güzel ekmek yersiniz bu işten diye düşünüyorum.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YsfTzcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Allah utandırmasın ... Geçenlerde bir yerde görümüştüm golf topu işlemenin ticari bir sahtekarlık olduğundan bahsediyordu ... Ama gördüm ki alakası yokmuş ... Başarılar
    Konu sahibi arkadaş yazmış zaten olayları. Kendileriyle hiçbir tanışıklığım görüşmem vs olmadığını belirterek, bu dimple mevzusunu merak edip araştırdım biraz. Teorik olarak doğruluğunu gördüm, tatmin olmayıp bilinen kabul görmüş analiz programlarının birinde golf topu ve pürüzsüz yüzeyli bir topun aynı ortamda akış analizini yaptım. Çooook büyük bir fark olmasa da rahatça görülebiliyor fark. Fırsat bulursam analiz sonuçlarını da eklerim hatta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu sahibi arkadaş yazmış zaten olayları. Kendileriyle hiçbir tanışıklığım görüşmem vs olmadığını belirterek, bu dimple mevzusunu merak edip araştırdım biraz. Teorik olarak doğruluğunu gördüm, tatmin olmayıp bilinen kabul görmüş analiz programlarının birinde golf topu ve pürüzsüz yüzeyli bir topun aynı ortamda akış analizini yaptım. Çooook büyük bir fark olmasa da rahatça görülebiliyor fark. Fırsat bulursam analiz sonuçlarını da eklerim hatta
    Selamlar,Analiz programlarıyla testlerini bizde yaptık.Fakat real testte bench üzerinde ciddi fark var.Biz bir kere yaptık inanmayıp testi 5 kere tekrar ettik 1 gün harcadık. Bu kadar fark edemez diye.Zaten grafik datalarımız birikiyor tek tek yayınlıycam.Sonuçları paylaşırsanır sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah utandırmasın.Benden size bir tavsiye birazcık büyüyünce lütfen kendinizi beğenmeyin o kapağı yapmam bu kapağı yapmam demeyin bir portu sıfırdan kapak döküyormuş fiyatına yapmayın.Şayet işinizi gerçekten düzgün yapar ve bu çizginizi bozmazsanız çok güzel ekmek yersiniz bu işten diye düşünüyorum.
    Biz hem Türkiyeyi hemde bu işi geliştirme adına bu işe girdik.Her yaptığımız yeni birşeyle sonunda 1 ay uğraşmış olsakda grur duymak istiyoruz.Fiyatlar sadece bizim kullandığımız sarf malzeme fiyatlarına göre değişkenlik gösterir.Bunun haricinde dünyadaki firmalarla iletişim halindeyiz.Çok daha uygun bir hizmet sağladığımızı söyliyebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sansar34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar öncelikle hayırlı olsun ülkemizde bu tarz islerin büyümesi ve gelismesi sevindirici bir durum. Sormak istedigim konu bu işlemleri aşırı besleme araclards hem emme hemde aşırı besleme kaynaginin hava giriş kisimlarina uygulanabilirligi varmidir ? Yani emme kismini yapip amac havaya hiz kazandirmaksa ayni sekilde asiri besleme kaynaklarininda hava girişi yapildigi yerlerdede bu işlem uygulanirsa verim alinir mi yoksa zaten asiri besleme sisteminin bi siniri var zaten onun disina cikmaz yapilsada cok bir fark olmaz f/p olarak bir netice olarak kabul edilebilir birsey vermez mi?
    Yurtdışında gaz kelebegi turbo housing içi dimple hatta emme manifoldunu komple dimple yapıldıgını biliyorum.Bunları test etmenin yolu benche bağlayıp hava hızını görmek ve göstermek.Ben pek medyumlar gibi konuşmayı sevmiyorum. Kesin olur 3 boy olur gecersin felan demek bana hurafe vari geliyor. O yüzden istenirse yapılıp hazırlana bilir.Test içinde bir kaç aparattan sorna öncesi ve sonrası yapabilirz.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Fotolarda bana göre gc8 sw türkiye başkanı adamımı gördüm

O yanlış yerde olmaz zaten

Malzemeler enfes gözüküyor

Allah utandırmasın

Bol kazançlar
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrik ederim, muhteşem bir çalışma, teknik çizimlerini yaptığımız parçaları ücreti mukabilinde CNC'de üretiyor musunuz acaba? Mesela sallıyorum, kule gergisi vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu şimdi tekrardan inceledim, sorumu geri alıyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler